Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Lipio séra

Lipio séra

Zabývat se vývojem kosmetiky znamená mimo jiné i stálé hledání a vyhodnocování nových surovin. Není dne, aby se na trhu neobjevila nějaká ta super novinka, která vzplane jako meteor, aby její „zázračné“ účinky stejně tak rychle pohasly.
 

Od samého prvopočátku jsem měl tak trochu štěstí, že jsem byl kdysi chemik. Reklamní pokřik kolem nově ob­jevených zázraků byl tak pro mě vždy podstatně průhled­nější. Na jedné věci se nic nezměnilo. Ono hledání toho pro po­kožku „dobrého“, konec konců stejně tak jako vylučování toho – nechci napsat špatného – tedy dle mého názoru odůvodnitelně nevhodného, to je cesta bez konce.
 

Začínal jsem s rostlinnými oleji a vosky, používal rostlinné extrakty. Mandlový olej (tedy v mém světě), jsem pro kos­metiku neobjevil já, ale již moje babička. Takový brutnák, pupálka, jojoba atd. O nich babička nejspíše neměla ani tušení, a tak jsem si je pro sebe musel „objevit“ sám. A mohu garantovat, v žádném případě to nebyly jen tyto tři rostlinné oleje. Při vývoji preparátů mé pozornosti ne­mohl uniknout ani lecitin. Asi bych měl ale napsat lecitiny, abych někoho nedráždil, už jednou jsem byl poučen, že jednotné číslo je špatně.
 

Odborný název pro lecitin je fosfolipid a kdybych to měl přeložit do srozumitelštiny, pak to lze chápat jako tuk, který má ve své molekule na rozdíl od běžných tuků (li­pidů) i atom fosforu. Toto je technická záležitost, kterou laik samozřejmě nemusí znát, ale je dobré to vědět. Nás však bude spíše zajímat vztah lecitinu a pokožky. Lecitin je přítomen ve všech buňkách našeho těla. Vysoké koncentrace jsou např. v buňkách mozku a nervů. Je jednou z látek, která se účastní životně důležitých procesů v or­ganizmu. Už z toho mála, co jsem napsal, je zřejmé, že se jedná o fyziologickou složku, která našim tělům není cizí. Lecitin se nachází ve žloutcích vajec, a zde jeho emulgač­ních schopností využívají hospodyňky při domácí výrobě majonézy. V kosmetice se však používá převážně sójový lecitin. Lecitin nachází v posledních letech široké uplatnění. Používá se hlavně v potravinářství, např. v čokoládách, margarinu, instantních nápojích.
 

Myslím, že si plně zaslouží označení zelený emulgátor. Jeho příbuznost s kožními tuky ho do kosmetiky prostě zavést musela. V poslední době jsem se hodně zabýval emulzemi, hlavně pak jejich výrobou bez chemické kon­zervace. Povedlo se. Nejen mně, ale i mnohým zákazní­kům se splnil další „kosmetický sen“. Přesto se mi však nespalo klidněji.  V hlavě se mi vytvořila nekonečná smyčka, která mi permanentně opakovala: lecitinová emulze, lecitinová emulze. I to se povedlo. Vývojové lecitinové sérum jsem deklaroval jako specialitu pro oční okolí. Někdy jsem rád, že existuje to, co lze označit jako „neposlušnost“. Moji dvounozí pokusní králíčci si vše vysvětlili po svém, a tak spotřeba preparátu při testech byla podstatně vyšší než jsem počítal. Asi to bude tím, že předpokládali, že jim oční krajina končí v dekoltu.
 

Iluze si nedělám již dlouho, a tak mi bylo potvrzeno, že tento excelentní regenerační preparát, ve kterém si podá­vají ruku lecitin, špičkové rostlinné oleje, vosky a éterické oleje, rozšířil oční krajinu až do dekoltu u nejedné pou­živatelky. Z hlediska ošetřování pleti nelze mít námitky. Mám jen obavy, aby oční krajina mnohých nekončila ještě podstatně níž, než se nachází dekolt.
 

Nyní snad jen ještě pár slov ke skladování a používání.

Jako u všech preparátů doporučuji i tento výrobek skladovat na chladném místě. Dodáván je v lahvičce s pipetkou, takže použití bude obdobné jako u regene­račních olejů. Vzhledem k tomu, že ani tento přípravek neobsahuje che­mickou konzervaci, rád bych zdůraznil, že závit lahvičky i vnitřní závit kapátka je nutno udržovat v čistotě, tedy občas z nich odstranit zbytky preparátu, aby se na ně nemohly nasídlit a začít se zde množit nežádoucí mikroor­ganizmy. Jako vhodnou dezinfekci lze doporučit preparát THYMICON.
 

Použití:
Lipio sérum aplikujeme na pleť, dle potřeby, ně­kolikrát denně. Pár kapek jemně vmasírujeme do pokožky.

Všechna Lipio séra mají standardní balení: 35 ml

Kompletni nabídka na e-shopu ...

 

 

Produkty této kategorie

ALBIDERM

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: např. : brutná­kový, jojobový. Lecitin, pantenol. Éterické oleje: heřmán­kový, růžový, tymiánový. Vitaminy E, A, F, C. Kyselina mléčná. Destilovaná voda.

Vlastnosti: Lipio‑Sérum Albiderm je regenerační přípravek zcela nové koncepce na problémy s hyperpigmentací. Prak­ticky od dob, kdy se vyrábí kosmetika s logem KH, přichází i dotazy, které se týkají, hlavně u generace dříve narozených, nepříjemného jevu – hyperpigmentace. Byť ani mnozí mladí nejsou tohoto problému ušetřeni. Co se s tím dá dělat? Od­pověď byla vždy velice „hubená“. Chránit se před sluníčkem. Zde se nic do dnešního dne nezměnilo. Nějaké vybělování, povět¬šinou chemickými prostředky, je sice možné, v žád­ném případě však není doporučeníhodné. Je dobré mít na paměti, že z každého nevinného hyperpigmentového flíčku se může vyvinout i zhoubný nádor. Zde je lepší vždy, místo „chemického dráždění“ konzultace u odborníka – kožního lékaře. Hlavně tehdy, pokud by začala hyperpigmentace „zlobit“. Další otázkou je samozřejmě i ošetřování takto postižené pokožky. Zde pak může pomoci novinka LIPIO‑SÉRUM ALBIDERM. Není to žádný zázrak, po kterém se hy­perpigmentace ztratí jako mávnutím kouzelného proutku. Díky obsaženým složkám, hlavně pak lecitinu, vitamínům A, E, C, jakož i éterickým olejům, dochází při pravidelné apli­kaci k jejich zesvětlení, někdy i vymizení. 

Použití: Potřebné množství (5 – 10 kapek) aplikujeme na po­kožku ošetřenou pleťovou vodou nebo tonikem. Vhodné po­užít i na ošetření očního okolí. Preparát jemně vmasírujeme do pokožky. Pracujeme šetrně, abychom zbytečným tlakem nedráždili citlivé cévky v pokožce.

 


CEDR ATLAS

CEDR ATLAS SPF 6

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. brutnákový, jojobový. Lecitin, pantenol. Éterické oleje, např. heřmán­kový, cedrový atlas, cypřišový, meduňkový, levandulový. Vitamíny E, A, F, C. Kyselina mléčná. Destilovaná voda.

Vlastnosti: Tento preparát lze označit za regenerační speci­alitu pro mastnou pleť. Zlepšuje pohyb lymfatických tekutin. Má příjemnou vůni danou kompozicí použitých éterických olejů. Vzhledem k tomu, že mastná pleť bývá často i zánět­livá, lze vyzdvihnout i antibakteriální, protizánětlivé a uklid­ňující účinky. Optimalizuje produkci tukových žláz.

 


HEŘMÁNEK

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. brutná­kový, jojobový. Lecitin, pantenol. Heřmánkový éterický olej (modrý). Vitamíny E, A, F, C. Kyselina mléčná. Destilovaná voda.

Vlastnosti: Uklidňující a protizánětlivé účinky heřmánku snad ani netřeba zdůrazňovat, stejně jako jeho velmi příjem­nou vůni. Díky své schopnosti zlepšovat elastičnost pokožky je tento regenerační preparát vhodný pro všechny druhy pleti. Obzvláštní ocenění ale obdrží od majitelů přecitlivělé, zarudlé a zánětlivé pleti s vyrážkami. Preparát lze doporučit na unavenou oční krajinu (např. od počítače). Zázraky sice nedělá, zato účinnou pomoc nabízí. 

Poznámka: V preparátu nebylo použito heřmánkového ex­traktu, ale vysoce kvalitního egyptského heřmánkového éte­rického oleje. Z tohoto důvodu lze tento preparát používat ve většině případů (individuální záležitost) na zklidnění silně přecitlivělé pokožky i některé alergické projevy pleti.

 


LEVANDULE

LEVANDULE SPF 6

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. brutnákový, jojobový. Lecitin, Pantenol. Éterické oleje, např. levan­dulový, z mrkvových semen, mateřídouškový. Vitamíny E, A, F, C. Kyselina mléčná. Destilovaná voda.

Vlastnosti: Levandule patří v aromaterapii zcela jedno­značně k nejpoužívanějším éterickým olejům. A nelze se divit. Jak její jemnost, tak i široké spektrum účinků ji k tomu zcela jednoznačně předurčují.

Levandulové Lipio‑Sérum je vhodné pro všechny typy pleti, hlavně pak pro pleť citlivou, případně i zánětlivou. Účinky levandule v tomto regeneračním preparátu synergicky zvy­šuje éterický olej z mrkvových semen. Preparát stimuluje růst zdravých buněk. Kromě regeneračních schopností to­hoto Lipio‑Séra budou jistě oceněny i jeho antibakteriální, protizánětlivé, uklidňující a optimalizující účinky.

 


LMP

LMP SPF 6

Lipio‑Sérum LMP optimalizuje funkce pokožky včetně pro­dukce tukových žláz. Pokožku regeneruje, zjemňuje, má pro­tizánětlivé účinky. Lipio‑Sérum LMP také napomáhá zlepšit tok lymfy, a tedy i odplavení produktů látkové výměny z po­kožky obličeje.

Účinkům lecitinového preparátu zde přichází na pomoc kromě vitamínů i speciální kompozice éterických olejů. Při pravidelném dlouhodobějším používání dochází k rozjasnění pokožky obličeje. Preparát se velice osvědčil i u těch, kteří mají problémy s drobnými otoky.

 


NEUTRÁLNÍ

NEUTRÁLNÍ SPF 6

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. brutnákový, jojobový. Lecitin, pantenol. Vitamíny E, A, F, C. Kyselina mléčná. Destilovaná voda.

Vlastnosti: U většiny preparátů se již stalo firemní tradicí nabídnout i základní preparát, tedy bez éterických olejů. Tímto se nabízí využití možnosti vytvoření si vlastního indi­viduálního preparátu, ať již pro potěšení nosíku, anebo s po­žadovanými speciálními terapeutickými účinky. Za jistých okolností se však může hodit použití Lipio‑Séra  v neutrální formě.

 


RŮŽE

RŮŽE SPF 6

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. brutnákový, jojobový. Lecitin, pantenol. Bulharský růžový olej. Vitamíny E, A, F, C. Kyselina mléčná. Destilovaná voda.

Vlastnosti: Růže bývá často označována za královnu kvě­tin. Je to nejen pro její krásu, ale i fascinující vůni. Cenu éte­rického oleje z ní vydestilovaného lze konec konců taktéž označit za královskou. Jemnost a biochemické složení jej předurčuje k regeneraci a tonizaci všech typů pleti, přede­vším však pleti zralé a citlivé. Má však i zajímavé terapeu­tické účinky. Posiluje krevní vlásečnice a zlepšuje průtok krve (couperose). Nutno zmínit i jeho antibakteriální účinky, které pomáhají hojit drobné záněty. Přesto se ale domní­vám, že tento preparát bude pořizován přednostně pro jeho úžasnou vůni a terapeutické účinky budou brány s povdě­kem jen jako vítaný vedlejší účinek.

 


RŮŽOVÉ DŘEVO

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. brutnákový, jojobový. Lecitin, pantenol. Éterické oleje, např. z růžového dřeva, citronový. Vitamíny E, A, F, C. Kyselina mléčná. Des­tilovaná voda.

Vlastnosti: Jemnost oleje z růžového dřeva a jeho účinky předurčují použití tohoto preparátu u suché, stresované, cit­livé pokožky. Velice příjemná vůně oleje z růžového dřeva dělá z tohoto preparátu vhodnou alternativu pro ty, komu z jakéhokoli důvodu nevoní levandule. I tento preparát pře­svědčí svými regeneračními vlastnostmi. Zjemňuje a toni­zuje. Vykazuje i antimikrobiální, protizánětlivé a uklidňující účinky.

 


SANTÁLOVÉ DŘEVO

SANTÁLOVÉ DŘEVO SPF 6

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. brutnákový, jojobový. Lecitin, pantenol. Santálový éterický olej. Vitamíny E, A, F, C. Kyselina mléčná. Destilovaná voda.

Vlastnosti: Vůni tohoto oleje nelze označit jinak než za okouzlující. Na oblibě santálového oleje nic nemění ani skutečnost, že v posledních letech (bohužel) postoupil do 1. cenové ligy. Kromě krásné vůně se může santálové Lipio‑Sérum pochlubit vynikajícím regeneračním účinkem.  

Určen je pro všechny typy pleti, hlavně pak pro regeneraci normální a suché, zralé pokožky. Účinně napomáhá její hyd­rataci, zlepšuje pohyb lymfatických tekutin. Protizánětlivých a uklidňujících účinků lze ale s úspěchem využít i u mastné pleti se sklony k zánětlivým procesům, např. akné, či na místě různých ekzémů. Dle mého názoru, i kdyby prepa­rát žádné terapeutické vlastnosti nevykazoval, pak samotná okouzlující exotická vůně bude dobrým důvodem si jej po­řídit.