Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Koupelové oleje

Koupelové oleje

Koupelové oleje jsou vyrobeny z vysoce hodnotných rostlinných olejů, éterických olejů, vitamínů a rostlinných komplexů. Díky tomuto složení představují pro pokožku tu nejvhodnější péči. Již během koupele dodávají po­kožce ošetřující a stimulační substance. Koupelové oleje čistí pokožku jemně a důkladně, aniž by přitom poškodily její ochranný film (pH cca 5,5), tzv. hyd­rolipidový, slabě kyselý ochranný plášť. Koupelové oleje lze tedy označit jako mycí prostředky budoucnosti, neboť jejich používáním se preventivně předchází poškození pokožky. Různé kožní problémy vznikají nejčastěji dlouhodobým používáním přípravků obsahujících tenzidy (pěny do koupele, sprchovací gely a podobně).
 

Koupelové oleje jsou při pravidelném používaní velmi účinné i terapeuticky. Obsažené éterické oleje vstupují do organizmu nejen vdechováním par koupele (lázně), ale hlavně pokožkou. Vysoká účinnost je dána jak relativně dlouhou dobou koupele, tak i faktem, že největší tělesný orgán – pokožka – je vystaven specifickým účinkům éte­rických olejů zvolené koupele (lázně).
 

Koupelové oleje jsou vhodné pro ošetřování všech typů pleti, osvědčily se i u lidí citlivých nebo alergických na mýdla či pěny do koupele. Aromaterapeutické olejové koupele jsou vhodné i do vířivých koupelí při balneote­rapii, kdy jsou éterické oleje ve větší míře absorbovány pokožkou. Při jejich používání nevzniká pěna, proto jsou vhodné i pro perličkové koupele.


Hlavní obsahové složky:

Rostlinné oleje, např. man­dlový, sójový, z vlašských ořechů, jojobový. Specifické éterické oleje. Emulgátory. Vitamíny A, E, F, lecitin.

 
Použití:
10 – 20 ml (1 – 2 polévkové lžíce) koupelového oleje přidáme těsně před ukončením přípravy lázně do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem). Teplota vody by měla naladit příjemné pocity, avšak nesmí vyvolat pocení, pokožka by pak ne­přijímala účinné látky obsažené v koupelových olejích. Je velmi důležité akceptovat fakt, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle svých individuálních po­třeb, zkušeností a samozřejmě s přihlédnutím ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu.

 
Během koupele je možno připouštět teplou vodu kvůli chladnutí lázně. Tělo je při koupání vhodné masírovat froté žínkou nebo koupelovým kartáčem. Nepoužívejte mýdlo ani jiné koupelové přísady, účinek lázně by se tím snížil.

Doporučená doba koupele je přibližně 20 minut, samo­zřejmě může být i delší (např. při nastydnutí až jednu hodinu). Po koupeli tělo nesprchujeme, pouze lehce osu­šíme.

 

TIP: 
V případě aplikace koupelových olejů pro děti, stačí jedna lžička koupelového oleje na dětskou vaničku 
(cca 10 litrů).

 

 

 

 

Kompletni nabídka na e-shopu ...

 

Produkty této kategorie

 

CELLU-THERAP Koupelový olej
Aktivující koupelový olej teplé, bylinně kořeněné vůně, vhodný pro péči o pokožku při celulitidě a zhoršené látkové výměně

Popis: Koupel s aktivujícím relaxačním účinkem je určená pro ženy se zhoršenou látkovou výměnou, celulitidou, pomalým lymfatickým systémem. Jalovcový, rozmarýnový, pepřový a skořicový olej aktivují organismus a tělesné funkce. Olej z vlašských ořechů a sójový olej podpoří kvalitu povrchu pokožky. Bylinně kořeněná vůně pomůže regenerovat mysl a přivodí dobrou náladu a podpoří sebevědomí.

CELLU – THERAP koupel je vhodná po náročné fyzické aktivitě i v době únavy organismu. Nepoužívejte při alergii na skořici!

Vhodné pro: Ženy, celulitida, lymfa, vegan

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje CELLU-THERAP vlijeme do proudu napouštěné vody o teplotě nad 32 °C. Takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem. Teplota vody by měla navodit příjemné pocity, nesmí vyvolat pocení. Pokožka by nepřijímala účinné látky obsažené v koupelových olejích. Během koupele je možné dopouštět teplou vodu kvůli jejímu chladnutí. Nepoužívejte mýdlo ani jiné koupelové přísady, účinek lázně by byl snížen. Doporučená doba koupele je přibližně 20-30 minut, samozřejmě doba koupelové lázně může být delší. Po koupeli tělo nesprchujte, pouze lehce osušte.

Tip: Pro intenzivní podporu organismu je vhodné používat i další přípravky řady CELLU-THERAP.

INCI: Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Juniperus communis Fruit Oil, Lecithin, Rosmarinus officinalis Leaf Oil, Cedrus atlantica Bark Oil, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Piper nigrum Fruit Oil, Foeniculum vulgare Oil, Laurus nobilis Oil, Salvia officinalis Oil, Cinnamomum zeylanicum Leaf Oil, Borago officinalis Seed Oil, Oenothera biennis Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Eucalyptus citriodora Oil, Citrus limon Peel Oil, CI 75810, Eugenol, Limonene, Linalool

Hlavní obsahové složky: Rostlinný olej z vlašských ořechů, Éterický olej z jalovce, olej z rozmarýnu, Éterický olej z pepře černého, Éterický olej ze skořicové kůry

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200ml

 

BOROVICOVÝ
Relaxační koupelový olej s vůní lesa pro regeneraci pokožky s kožními alergiemi, podporu vitality, aktivaci organismu

Popis: Relaxační koupel se svěží lesní vůní obnoví vitalitu, odplaví stres a zharmonizuje psychiku. Olej z borovicového jehličí je známý svými prokrvujícími schopnostmi. Olej ze smrkového jehličí uklidňuje, probouzí radost ze života, dodává energii mysli. Olejová koupel může aktivovat tok lymfatických tekutin, napomáhat odstranit toxické produkty látkové výměny z těla. Směs éterických olejů napomůže klidnému dýchání. 

Vhodné pro: Každého, kdo touží po relaxaci s vůní lesa. Koupele mohou být provedeny při ekzému, při artritidě, revmatických problémech, astmatu, bronchitidě a nachlazení. Bývají vhodným doplňkem při dýchacích obtížích. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

Tip: Teplota vody by měla navodit příjemné pocity, avšak nesmí vyvolat pocení. Pokožka by nepřijímala účinné látky obsažené v koupelových olejích. Během koupele je možno dopouštět teplou vodu kvůli jejímu chladnutí. Tělo je vhodné při koupání masírovat froté nebo masážní žínkou či koupelovým kartáčem. Nepoužívejte mýdlo ani jiné koupelové přísady, účinek lázně by byl snížen. Doporučená doba koupele je přibližně 20 minut, samozřejmě doba koupelové lázně může být delší. Po koupeli tělo nesprchujte, pouze lehce osušte.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Pinus sylvestris Leaf Oil, Picea abies Leaf Oil, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, CI 75810, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Limonene

Hlavní obsahové složky: Rostlinný olej z vlašských ořechů, Éterický olej z borovicového jehličí, Éterický olej ze smrkového jehličí

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

CITRONOVO-KAFROVÝ
Osvěžující koupelový olej citronovo-kafrové vůně pro aktivaci organismu revmatiků

Popis: Osvěžující citronově - kafrová koupel mírně prokrvuje, povzbuzuje, stimuluje tělo i mysl. Olej z citronové kůry působí osvěžujícím účinkem a spolu s olejem z kafru klidní emoce a čistí pokožku. Kompozice olejů vykazuje antiseptické a deodorační účinky.

Vhodné pro: Pro mastnou, zánětlivou pokožku, při nachlazení, bronchitidě, nízkém krevním tlaku, při revmatizmu, depresích. Použité éterické oleje mohou stimulovat metabolismus a podílet se na detoxikaci organismu. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.
UPOZORNĚNÍ: Nepoužívat v těhotenství a při vysokém krevním tlaku.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Citrus limon Peel Oil, Limonene, Butyrospermum parkii Oil, Cinnamomum camphora Wood Oil, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, CI 75810, Beta-carotene, Helianthus annuus Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Citral

Hlavní obsahové složky: Mandlový rostlinný olej, Éterický olej z citronu, Éterický olej z kafru

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ
Relaxační koupelový olej eukalyptovo tymiánové vůně podporující imunitu organismu

Popis: Koupel se svěží vůní eukalyptu a tymiánu je určená především při vyčerpání organismu pro relaxaci a aktivaci funkcí těla. Olej z eukalyptu spolu s olejem z badyánu podporují dýchání, oživují náladu. Oleje z tymiánu a rozmarýnu stimulují psychiku, klidní mysl a obnovují tělesné funkce. Jedinečná kompozice použitých éterických olejů napomáhá detoxikaci organismu a podporuje imunitu. Účinky prokrvující koupele a na podporu imunity nejvíce oceníte v zimním období a dobách zvýšeného rizika nachlazení. Obsažené složky vykazují antiseptické účinky, působí deodoračně.

Vhodné pro: problematickou mastnou pokožku se zánětlivými projevy, akné. Koupel oceníte při nachlazení, rýmě, dýchacích obtížích, tělesné únavě, pro podporu imunity, podporu buněk Th lymfocitů, při vyčerpání. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

Tip: Při nachlazení a pro podporu obranyschopnosti organismu: po 10 minutách relaxace ve vodní lázni zvýšíme teplotu vody a v okamžiku navození pocitu pocení koupel opustíme, zabalíme se do prostěradla a ulehneme na lůžko. Není vhodný pro děti do tří let!

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Eucalyptus globulus Leaf Oil, Thymus vulgaris Flower/Leaf Oil, Lecithin, Illicium verum Fruit/Seed Oil, Rosmarinus officinalis Leaf Oil, Simmondsia chinenesis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Eugenia caryophyllus Flower Oil, CI 75810, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Limonene, Eugenol, Linalool

Hlavní obsahové složky: Sójový rostlinný olej, Éterický olej z eukalyptu, Éterický olej z tymiánu červeného

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 

HEŘMÁNKOVÝ
Jemný koupelový olej s příjemnou heřmánkovou vůní určený pro citlivou dětskou pokožku

Popis: Jemná dětská pokožka potřebuje speciální péči. Alfa-bisabol obsažený v oleji z heřmánku napomáhá zklidňování podráždění
a vykazuje protizánětlivé účinky. Spolu s mandlovým olejem, olejem z vlašských ořechů a olejem karité tvoří koupelový olej, který ocení nejen dětská pokožka. Heřmánková koupel navodí vzpomínky na dětská léta a potěší dospělé.

Vhodné pro: Uklidňující koupel pro miminka a batolata. Pokužít lze i při ekzematické pokožce.

Použití: Jednu čajovou lžičku oleje vlijeme do tekoucího proudu teplé vody a lázeň dobře promícháme. Teplotu vody volíme dle potřeby. Vodou s olejem omýváme dítě a po umytí neoplachujeme, pouze lehce osušíme.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Chamomilla recutita Flower Oil, Ormenis multicaulis Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate

Hlavní obsahové složky: Mandlový rostlinný olej, Éterický olej z heřmánku modrého, Éterický olej z heřmánku žlutého

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 

JALOVCOVÝ
Šetrný koupelový olej s příjemnou vůní jalovce pro podporu lymfatického systému

Postup: Koupelový olej s jalovcovým olejem je určen pro speciální dlouhodobou koupel. Vzhledem k obsaženým složkám olejů z jalovce a jehličí smrku může koupel podpořit aktivaci lymfatických tekutin a prokrvení pokožky, přičemž se významně podílí na detoxikaci organismu a zvyšuje vitalitu organismu. Při delší koupeli může olej vykazovat močopudné účinky, což je ideální při detoxikaci organismu. Obsažený jalovcový olej je známý svými pozitivními účinky na tok lymfy, díky čemuž se můžete cítit lehčí, tělo nezadržuje nadměrné množství vody a tím odezní pocit napjaté kůže. Jeho protivirové účinky napomáhají ochraně při respiračních onemocněních a chřipce. 

Vhodné pro: dlouhodobou relaxační koupel, při nadměrné námaze, bolestivost svalů. Použít můžete při diabetu, při ošetřování nepříjemných projevů špatně fungující látkové výměny, jakými jsou např. vodnatost, akné, diabetes, revmatismus, bolesti kloubů, celulitida. Napomáhá vyplavovat kyselinu močovou, tudíž je ideálním pomocníkem při dně. Upozornění: Není vhodný pro těhotné!

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

Tip: Dlouhodobou relaxační koupel trvající 50-60 minut intenzivně podpoříte detoxikaci organismu. Teplota vody by měla navodit příjemné pocity, avšak nesmí vyvolat pocení. Pokožka by nepřijímala účinné látky obsažené v koupelových olejích. Během koupele je možno dopouštět teplou vodu kvůli jejímu chladnutí. Tělo je vhodné při koupání masírovat froté nebo masážní žínkou či koupelovým kartáčem. Nepoužívejte mýdlo ani jiné koupelové přísady, účinek lázně by byl snížen. Doporučená doba koupele je přibližně 20 minut, samozřejmě doba koupelové lázně může být delší. Po koupeli tělo nesprchujte, pouze lehce osušte.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Juniperus communis Fruit Oil, Picea abies Leaf Oil, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, CI 75810, Tocopheyl acetate, Retinyl palmitate, Limonene

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z jalovce, Éterický olej ze smrkového jehličí, Jojobový rostlinný olej

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 

LEVANDULOVÝ
Bylinný koupelový olej uklidňující levandulové vůně pro klidné spaní

Popis: Uklidňující, uvolňující koupel s intenzivní vůní levandule je vhodná především před spaním. Uklidňující účinky levandule se projevují nejen na pokožce, ale i na psychice. Levandulový olej se svými uklidňujícími účinky pomůže ke klidné noci a krásným snům. Nevhodný pro jedince s nízkým krevním tlakem.

Vhodné pro: citlivou ekzematickou pokožku se  svědivostí různého původu, před spaním, při neklidných snech, při bolestech hlavy, při diabetu, vysokém krevním tlaku.
UPOZORNĚNÍ: Není vhodný pro jedince s nízkým tlakem a hyperaktivní, unavené, přetažené děti.

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

Tip: V případě aplikace tohoto přípravku do koupele dětí stačí jedna čajová lžička koupelového oleje na dětskou vaničku.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Lavandula angustifolia Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Linalool, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Tritcum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil,  Sesamum indicum Seed Oil, Beta-carotene, Helianthus annuus Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Limonene, Geraniol

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z levandule lékařské, Rostlinný olej z vlašských ořechů, Rostlinný olej z pšeničných klíčků

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 

MANDARINKOVÝ
Relaxační koupelový olej mandarinkové vůně pro harmonizaci organismu a dobrou náladu

Popis: Osvěžující relaxační koupel s citrusovou vůní uklidňuje tělo i mysl. Uklidňující účinky mandarinkvého oleje lze velmi úspěšně využít u hyperaktivních dětí. Zklidnění roztěkanosti, zlepšení nálady a rozveselení jsou odměnou. Mandarinkový olej spolu s olejem z pomerančové kůry napomáhá aktivaci látkové výměny, proto je koupel  vhodným doplňkem při celulitidě. Pokožka je po koupeli  zjemněná, vláčná, bez pocitu "pomerančové kůže".  

Vhodné pro: všechny typy pleti, při tělesné a duševní vyčerpanosti, potížích s látkovou výměnou, při celulitidě. Vhodný olej pro děti, při hyperaktivitě, roztěkanosti. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

Tip: V případě aplikace tohoto přípravku do koupele dětí stačí jedna čajová lžička koupelového oleje na dětskou vaničku.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Limonene, Laureth-4, Citrus reticulata Peel Oil, Citrus aurantium dulcis Peel Oil, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Beta-carotene, Helianthius annuus Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Linalool

Hlavní obsahové složky: Rostlinný olej z vlašských ořechů, Éterický olej z mandarinky zelené, Éterický olej z pomeranče

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 

MEDUŇKOVÝ
Uklidňující koupelový olej meduňkové vůně vhodný pro zklidnění organismu i pokožky

Popis: Uklidňující koupel s meduňkovou vůní pro nastolení vnitřního klidu a pohody, je díky meduňkovému éterickému oleji vhodná pro regeneraci problematické pokožky, zklidnění mysli a aktivaci mozkové činnosti. Po koupeli se budete cítit uvolnění, přitom však dobře koncentrovaní. 

Vhodné pro: Všechny druhy problematické pokožky s výskytem atopického ekzému, neurodermatitidou či lupenkou. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

Tip: V případě aplikace tohoto přípravku do koupele dětí stačí jedna čajová lžička koupelového oleje na dětskou vaničku. Za zmínku stojí, že již na začátku devadesátých let pan Hadek v součinnosti s kožní klinikou v Hradci Králové poskytl tento olej k dispozici klientům postiženým atopickým ekzémem, kde byl používán jako součást péče o pokožku a plně se osvědčil jako součást kosmetické péče postižené pokožky.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Cymbopogon citratus Leaf Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Geraniol, Lecithin, Citronellol, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, CI 75810, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Citral, Eugenol, Limonene, Linalool

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z meduňky indické, Rostlinný olej z vlašských ořechů, Rostlinný olej z pšeničných klíčků

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 

PELARGÓNIOVÝ
Relaxační koupel s vůní pelargonií pro uvolnění napětí a navrácení duševní pohody

Popis: Uvolňující a uklidňující koupel s intenzivní vůní květů pelargonií vhodná především při neklidu, stresu, v období hormonální nerovnováhy, při úzkosti, nervozitě. Olej z květů pelargonie je známý pro své uklidňující účinky nejen na pokožku, ale i na psychiku. Vzhledem k tomu může koupel přinášet tělesnou a duševní pohodu.  

Vhodné pro: Regeneraci normální i mastné pleti. Pro ženy a dívky s hormonální nerovnáváhou, při úzkosti, nervozitě, stresu, náročných dnech, sklonech k agresivitě. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

Tip: Pro další péči o pokožku v období hormonální nerovnováhy použijte další produkty z řady WOMAN THERAPY.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Pelargonium graveolens Flower Oil, Citronellol, Lecithin, Geraniol, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil,  Beta-carotene, Helianthus annuus Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Citral, Linalool

Hlavní obsahové složky: Rostlinný olej Karité, Mandlový rostlinný olej, Éterický olej z pelargonie

Standardní balení: 20 ml, 100 ml

 

ROZMARÝNOVÝ
Aktivující rozmarýnová koupel pro probuzení a povzbuzení organismu

Popis: Povzbuzující koupel s vůní rozmarýnu je jednoduše řečeno životabudičem pro organismus. Olej z rozmarýnu silně stimuluje a harmonizuje při únavě, úzkosti, návalech slabosti, napomáhá koncentraci, aktivuje tělesné funkce. Olej ze skořicové kůry známe pro jeho stimulační účinky při únavě, oslabení, nervozitě a fyzickém vyčerpání. Rozmarýnová koupel napomáhá k prokrvení pokožky a nastartování organismu ve chvílích únavy a vyčerpání.

Vhodný pro: Všechny typy pleti včetně problematické (např. s akné). Ideální pro řidiče před delší cestou, sportovce, studenty. Vhodná koupel před a po náročném namáhavém dni na vzpamatování se. Nevhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem! Upozornění: Bez konzultace s lékařem nepoužívat v těhotenství, při epilepsii. Nevhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem. Pro jeho silně povzbuzující účinky nedoporučujeme používat před spaním.

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Rosmarinus officinalis Leaf Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Cinnamomum zeylanicum Leaf Oil, Lecithin, Cinnamal, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospemum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, CI 75810, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Benzyl benzoate, Eugenol, Limonene, Linalool

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z rozmarýnu, Éterický olej ze skořicové kůry, Sezamový rostlinný olej

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

TYMIÁNOVÝ
Posilující bylinná koupel s vůní tymiánu pro nastartování organismu

Popis: Koupel s bylinnou tymiánovou vůní pomáhá posilovat tělo i duši v době snížené imunity organismu za sychravého počasí. Thymol a karvakrol obsažené v tymiánovém oleji zklidňují problematickou pokožku, vykazují antiseptické a deodorační účinky. Díky nim může kompozice na problémové pokožce vykazovat antiseptické účinky.

Vhodné pro: problematickou pokožku, mastnou pokožku se sklony k akné, zánětům, plísňovým projevům. Použít mohou nachlazené osoby v době snížené imunity, při kašli. Koupel je vhodným doplňkem při případném nachlazení, při oslabené imunitě.
Upozornění: Nepoužívat bez konzultace s lékařem v těhotenství, v období kojení, u malých dětí a při epilepsii.

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Thymus vulgaris Flower/Leaf Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Beta-carotene, Helianthus annuus Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Linalool, Limonene

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z tymiánu červeného, Sójový rostlinný olej, Jojobový rostlinný olej

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

YLANG-YLANG
Uvolňující koupel s květinovou vůní Ylang Ylang s afrodisiakálním účinkem pro hezké chvíle a pohodu

Popis: Koupel květinové vůně jasmínového typu pro zklidnění, uvolnění, harmonizaci. Ylang-ylang pochází z Indie, kde je nazýván jasmínem chudých, v překladu se nazývá květina květin. Známý je především svou schopností napomáhat harmonizovat vztahy a dodávat pocit jistoty. Vzhledem k tomu je vhodný pro intimní chvíle, může mít afrodiziakální účinky.

Vhodné pro: Všechny typy pokožky, podpora ženskosti, nervové vypětí.  Koupel je vhodná pro intimní partnerské chvíle, při harmonizaci vztahů. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Cananga ododrata Flower Oil, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Beta-carotene, Helianthus annuus Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Benzyl benzoate, Benzyl salicylate, Benzyl alcohol, Citronellol, Eugenol, Isoeugenol, Geraniol, Linalool

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z ylangu, Rostlinný olej z pšeničných klíčků, Rostlinný olej Karité

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

Z CITRONOVÉ RŮŽE
Relaxační koupel s lehkou osvěžijící citrusovo-květinovou vůní

Popis: Relaxační koupel pro pokožku postiženou kožními vyrážkami. Olej se svěží citrusovou vůní se složkami vykazujícími osvěžující a uvolňující účinky. Relaxační koupel napomáhá zklidnění pokožky, těla i mysli. 

Vhodné pro: Pro pokožku normální i mastnou či s možnými kožními obtížemi, jako jsou akné, lupénka apod. Je vhodný pro pokožku postiženou kožními vyrážkam.

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Cymbopogon martini Oil, Citrus limon Peel Oil, Geraniol, Limonene, Lecithin, Pelargonium graveolens Flower Oil, Simmondsia chinensis Seed Oil,  Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Salvia officinalis Oil, Litsea cubeba Fruit Oil, Beta-carotene, Helianthus  annuus Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Citral, Citronellol, Farnesol, Linalool

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z citronu, Éterický olej z růžové palmy, Éterický olej z litsey cubeby

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


PAČULIOVÝ
Uvolňující koupel se zemitou vůní pačuli vhodná po náročném dni plném starostí

Popis: Orientálně - exotická vůně pačuli je charakteristická pro uvolňující a uklidňující koupel určenou především po náročném dni, při únavě. Olej z pačuli regeneruje organismus, stabilizuje životní energii, podporuje koncentraci při přílišné duševní aktivitě, harmonizuje, stabilizuje, intenzivně podporuje fyziologii pokožky.

Vhodné pro: Problematickou pleť,  pokožku s akné, při alergiích, ekzematickou a zánětlivou pokožku.  Používat lze při hemoroidech, potížích s parazity. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Pogostemon cablin Oil, Junglans regia Seed Oil, Laureth-4, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate

Hlavní obsahové složky: Sójový rostlinný olej, Éterický olej z pačuli, Rostlinný olej z vlašských ořechů

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

Z RŮŽOVÉHO DŘEVA
Uklidňující relaxační koupel s vůní růžového dřeva palisandru vhodná pro workoholiky

Popis: Uklidňující relaxační koupel s dřevitou vůní růžového dřeva je určená především pro zklidnění po náročném dni. Olej z růžového dřeva palisandru je vhodný pro přípravky na suchou pokožku, jemně a nenásilně harmonizuje, přináší klid pro tělo i psychiku. 

Vhodné pro: Suchou, velmi citlivou pokožku, při stresu, nervozitě, workoholismu. Koupel je vhodná pro lidi s nízkým krevním tlakem místo levandulové koupele. Nejvíce oceníte v náročné a vyčerpávající dny. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

Tip: Koupel je vhodná pro lidi s nízkým krevním tlakem místo levandulové koupele. 

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Dalbergia sissoo Wood Oil, Cymbopogon martini Oil, Linalool, Geraniol, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, CI 75810, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Citral, Farnesol, Limonene, Benzyl benzoate

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z růžového dřeva, Éterický olej z růžové palmy, Rostlinný olej z vlašských ořechů

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

NEUTRÁLNÍ
Nenašli jste co jste hledali? Přidáním oblíbeného éterického oleje vytvoříte svou vlastní koupel.

Popis: Specialita neobsahující žádné éterické oleje. Malé množství populace má pokožku citlivou na složky obsažené v kosmetických přípravcích. Olejová koupel bez vůně je určena pro koupel lidí obájících se alergických reakcí. Olej obsahuje rostlinné oleje, biostimulátory a emulgátory pečujcí o suchou přecitlivělou pokožku. 

Vhodné pro: Citlivou, suchou pokožku. Neutrální základ pro toho, kdo chce experimentovat a namíchat si vlastní, individuální receptury. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

Tip: Do 20 ml oleje přidejte 15-30 kapek vybraného éterického oleje. Mezi naše tipy patří: 15 kapek Litsea cubbeba, 20 kapek Pomeranč extra, 25 kapek Harmonie, 15 kapek Růžová palma + 4 kapky Vetiver. Použít lze i čakrální oleje, pentagramové oleje. 

INCI: Canola Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Glycine soja Oil, Lecithin, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate

Hlavní obsahové složky: Jojobový rostlinný olej, Rostlinný olej z pšeničných klíčků, Rostlinný olej Karité

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

ŠALVĚJOVÝ
Antidepresivní koupel šalvějové vůně pro navrácení duševní rovnováhy

Popis: Bylinná koupel šalvějové vůně s lehkým citrusovým nádechem. Šalvějový olej je známý pro schopnost optimalizovat funkcí potních žláz, čímž může harmonizovat nadměrné pocení, napomáhat omezování množení mikroorganismů a tím zamezit mikrobiálnímu rozkladu výměšků potních žláz. Šalvěj je  vhodným doplňkem při potížích s průduškami, může zmírňovat zánětlivé procesy v těle i na pokožce, podílet se na odstraňování otoků. Olej  je známý svými sedativními účinky, může zbavovat strachu, úzkosti a deprese. Koupel je jedi­nečná forma, jak maximálně využít blahodárných účinků šalvějového éterického oleje. Olej z Litsey cubeby je vhodný při infekčním onemocněním, příjemně osvěžuje, působí proti únavě, depresi, sklíčenosti. 

Vhodné pro: pokožku se zánětlivými, plísňovými projevy. Jedná se též o vhodný doplněk při léčbě herpesových onemocnění v oblasti genitálií či při výskytu zlatého stafylokoka na pokožce. Doporučit jej můžeme při nepravidelné a bolestivé menstruaci, potížích s pocením, při tělesné i duševní únavě, k udržení koncentrace při jízdě autem nebo studiu.

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Salvia officinalis Oil, Litsea cubeba Fruit Oil, Lecithin, Citral, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, CI 75810, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Geraniol, Limonene, Linalool

Hlavní obsahové složky: Éterický olej ze šalvěje lékařské, Éterický olej z litsey cubeby, Mandlový rostlinný olej

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

GRAPEFRUITOVÝ
Osvěžující koupel s vůní čerstvých grapefruitů pro lepší náladu

Popis: Osvěžující citrusová vůně s uklidňujícími účinky.  Grapefruitová koupel přináší odlehčení a oživení. Olej z grepů je známý svými stimulačními, osvěžujícími účinky, zklidňuje napětí vedoucí k bolesti hlavy, svým blahodárným vlivem na očistu těla i duše, může pomáhat odplavovat nežádoucí stres a navozovat příjemnou náladu. Obsažené složky mohou při koupeli zvyšovat pohyb lymfatických tekutin, a tím se významně podílet na detoxikaci organismu. 

Vhodné pro: Pro děti a jedince s citlivou pokožkou, při detoxikaci, při napětí, bolestech hlavy, potížích s látkovou výměnou, otocích.

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Citrus grandis Peel Oil, Limonene, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Lecithin, Simmondsia chinenesis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Beta-carotene, Helianthus annuus Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Linalool

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z grepu, Jojobový rostlinný olej, Rostlinný olej z pšeničných klíčků

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

Sada koupelových olejů
Sada koupelových olejů 18x20 ml

Popis: Pro ulehčení výběru jak v oblasti vůně, tak i snášenlivosti aromaterapeutických účinků, nabízíme sadu testerů koupelových olejů Karel Hadek, která se  osvědčila i jako vynikající dárek.

Obsahuje testery všech koupelových olejů, což umožňuje vyzkoušet a vybrat si ty nejvhodnější.
Jednotlivá balení mají  obsah 20 ml a vystačí na jednu až dvě koupele.

Kafrový – pro obsah kafru doporučujeme nepoužívat v těhotenství
Jalovcový/ Tymiánový – Nepoužívat bez konzultace s lékařem v těhotenství, v období kojení, u malých dětí
a při epilepsii.
Rozmarýnový – Bez konzultace s lékařem nepoužívat v těhotenství, při epilepsii. Nevhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem. Pro jeho silně povzbuzující účinky nedoporučujeme používat před spaním.

Složení sady: BOROVICOVÝCITRONOVO-KAFROVÝ,   GRAPEFRUITOVÝ,  HEŘMÁNKOVÝ,  JALOVCOVÝ,  LEVANDULOVÝ,  MANDARINKOVÝMEDUŇKOVÝNEUTRÁLNÍPAČULIOVÝEUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ, PELARGÓNIOVÝROZMARÝNOVÝŠALVĚJOVÝTYMIÁNOVÝ, YLANG-YLANGZ CITRONOVÉ RŮŽEZ RŮŽOVÉHO DŘEVA

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Teplota vody by měla navodit příjemné pocity, nesmí vyvolat pocení. Tělo je vhodné při koupání masírovat froté nebo masážní žínkou či koupelovým  kartáčem. Nepoužívejte mýdlo ani jiné koupelové přísady, účinek lázně by byl snížen. Doporučená doba koupele je přibližně 20 minut. Po koupeli tělo nesprchujte, pouze lehce osušte. Každý člověk snáší různé teploty vody jinak, přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

 

JEŽÍŠEK
Speciální relaxační koupel evokující vzpomínky na vánoční svátky

Popis: Oleje z kadidlovníku, cedru, vanilky, skořicové kůry,  včelího vosku, badyánu, pomeranče, bazalky, hřebíčku a Litsey cubeby vytvářejí jedinečnou vonnou kompozici, díky níž se při relaxační koupeli dostaví vzpomínka na vánoční atmosféru. 

Vhodné pro: Pro každého, kdo má rád  nostalgii vánoc. 

Použití: 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem) o teplotě nad 32 °C. Je důležité akceptovat skutečnost, že každý člověk snáší různé teploty vody jinak. Přistupujeme proto ke stanovení teploty koupelové lázně podle individuálních potřeb, zkušeností a aktuálního zdravotního stavu.

INCI: Canola Oil, Glycine soja Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Lecithin, Boswellia carterii Oil, Cedrus deodara Wood Oil, Vanilla planifolia Fruit Extract, Cinnamomum zeylanicum Bark Oil, Limonene, Cera alba, Illicium verum Fruit Oil, Citrus aurantium dulcis Peel Oil, Ocimum basilicum Oil, Eugenia caryophyllus Leaf Oil, Litsea cubeba Fruit Oil, Simmondsia chinensis Seed Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus amygdalus Dulcis Oil, Sesamum indicum Seed Oil, Jasminum officinale Oil, Citrus limon Peel Oil, Beta-carotene, Helianthus annuus Seed Oil, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Benzyl alcohol, Benzyl benzoate, Citral, Cinnamal, Eugenol, Linalool

Hlavní obsahové složky: Éterický olej z kadidlovníku, Éterický olej z vanilky, Éterický olej ze skořicové kůry

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

MENOTON
Relaxační koupel výrazné květinové vůně pro nastolení duševní rovnováhy v období hormonální nerovnováhy

Popis: Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza. Většinou se s ním setkáváme u žen, ale prochází jím i mini­málně 40 % mužů. V rostlinách se nachází tzv. fytohormony, které ovlivňují růst rostlin. Některé rostlinné hormony mají účinek blížící se účinku specializovaných živočišných hormonů, což lze cíleně využívat. Fytohormony bývají prospěšné při hormonál­ních změnách člověka. A právě těchto předností je využito v přípravcích MENOTON.
Základ tvoří rostlinné oleje. Olej z vlašských ořechů je výjimečně zvláčňující, pomáhá pokožce udržet si tekutiny. Brutnákový olej a pupálkový olej jsou výjimečné pro vysoký podíl gama-linolenové kyseliny, nenahraditelné při péči o pokožku.

Vhodné pro: Koupele v období klimakteria. 

Použití: Na koupel se použije 10–20 ml (1–2 polévkové lžíce) koupelového oleje, které se přidají do proudu napouštěné vody. Teplota vody by měla navodit příjemné pocity, nesmí však vyvolat pocení, poněvadž pokožka by pak nepřijímala účinné látky obsažené v koupeli. Během koupele je možno připouštět teplou vodu kvůli chladnutí lázně. Při koupeli je vhodné masírovat tělo lufou nebo froté žínkou. Doporučená doba koupele je 20 minut nebo více. Po koupeli tělo nesprchujte, pouze lehce osušte. Koupel s Koupe­lovým olejem MENOTON se může provádět denně ráno či večer. Použití je individuální podle potřeby.

Tip: Pravidelné dlouho­dobé používání přípravků řady MENOTON napomáhá ke zlepšení klimakterických potíží, psychiky i stavu pokožky.

INCI: Canola Oil, Juglans regia Seed Oil, Laureth-4, Simmondsia chinensis Seed Oil, Borago officinalis Oil, Oenothera biennis Oil, Triticum vulgare Germ Oil, Butyrospermum parkii Oil, Prunus dulcis Oleosemes, Lecithin, Salvia sclarea Oil, Tocopheryl acetate, Retinol palmitate, Lavandula angustifolia Oil, Vetivera zizanoides Root Oil, Cymbopogon martini Oil, Foeniculum vulgare Oil, Beta-Carotene.

Hlavní obsahové složky: Éterický olej ze šalvěje muškátové, Éterický olej z vetiveru, Éterický olej z růžové palmy, Éterický olej z fenyklu

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

 

Aromaterapeutická koupel je velmi příjemná. Teplá kou­pel slouží nejen k jemné očistě těla, ale cítíme se po ní jako znovuzrozeni. Na relaxační koupel bychom si měli udělat dostatek času. Neměla by končit tím, že opustíme vanu, ale měli bychom pak ještě minimálně půl hodiny až hodinu vleže odpočívat.


Uklidňující koupele jsou vhodné i v pozdních večerních ho­dinách. Starosti a stres všedního dne „zůstávají ve vaně“, a krásně se pak usíná. U sušších typů pokožky doporučuji po koupeli aplikaci preparátů 
BODYEM. Jedinečné jsou i lecitinové oleje LECITOL.


Koupele doporučuji jako účinnou terapeutickou pod­poru při vysokém krevním tlaku. Bližší informace na­jdete v časopise 
Aromaterapie č. 1/2014, na str. 28 a 29.

 

 

Doporučujeme:

 Akné: 
 EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ JALOVCOVÝ TYMIÁNOVÝ  
       
 Obranyschopnost organizmu: 
 ŠALVĚJOVÝ      
       
 Nadměrné pocení: 
 ŠALVĚJOVÝ      
       
 Ekzémy a lupénka:  
 HEŘMÁNKOVÝ DĚTSKÝ LEVANDULOVÝ MEDUŇKOVÝ PELARGÓNIOVÝ
       
 Plísňová onemocnění:  
 EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ TYMIÁNOVÝ    
       
 Přecitlivělá pokožka: 
 HEŘMÁNKOVÝ DĚTSKÝ LEVANDULOVÝ MEDUŇKOVÝ NEUTRÁLNÍ
       
 Celulitida:  
 BOROVICOVÝ CELLU-THERAP JALOVCOVÝ  MANDARINKOVÝ
 PELARGÓNIOVÝ ROZMARÝNOVÝ    
       
 Otoky nohou: 
 CELLU-THERAP JALOVCOVÝ ROZMARÝNOVÝ  
       
 Detoxikace organizmu: 
 BOROVICOVÝ CELLU-THERAP JALOVCOVÝ ROZMARÝNOVÝ
       
 Tělesná a duševní únava: 
 BOROVICOVÝ CELLU-THERAP CITRONOVO-KAFROVÝ ŠALVĚJOVÝ
 GRAPEFRUITOVÝ MANDARINKOVÝ EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ MEDUŇKOVÝ
 PELARGÓNIOVÝ ROZMARÝNOVÝ Z CITRONOVÉ RŮŽE TYMIÁNOVÝ
       
 Nachlazení: 
 BOROVICOVÝ JALOVCOVÝ ROZMARÝNOVÝ TYMIÁNOVÝ
 EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ ŠALVĚJOVÝ    
       
 Svalové napětí: 
 BOROVICOVÝ JALOVCOVÝ EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ LEVANDULOVÝ
 CITRONOVO-KAFROVÝ ROZMARÝNOVÝ TYMIÁNOVÝ  
       
 Nespavost: 
 HEŘMÁNKOVÝ DĚTSKÝ LEVANDULOVÝ  MANDARINKOVÝ MEDUŇKOVÝ
 YLANG-YLANG Z CITRONOVÉ RŮŽE    
       
 Stres a nervozita: 
 GRAPEFRUITOVÝ HEŘMÁNKOVÝ DĚTSKÝ LEVANDULOVÝ PELARGÓNIOVÝ
 YLANG-YLANG Z CITRONOVÉ RŮŽE PAČULIOVÝ Z RŮŽOVÉHO DŘEVA
       
 Strach, úzkost, deprese: 
 ŠALVĚJOVÝ PELARGÓNIOVÝ    
       
 Afrodiziakální: 
 YLANG-YLANG PAČULIOVÝ    
       
 Pro děti: 
 HEŘMÁNKOVÝ DĚTSKÝ LEVANDULOVÝ MANDARINKOVÝ MEDUŇKOVÝ
 NEUTRÁLNÍ