Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Doplňky stravy

Doplňky stravy

Eleutherococc, plným botanickým názvem Eleutherococ­cus senticosus maxim, je přibližně dva a půl metru vy­soký keř čeledi břečťanovitých. Mezi jeho příbuzné patří i slavný ženšen.
 

Eleutherococcové keře rostou v severovýchodním Ruskuu řeky Amur, v jižní Koreji a Číně. Tato nenápadná rostlina se stala v posledních letech středem zájmu odborníků z oblasti medicíny. Týmy vědců mnoha zemí zkoumaly dlouhá léta pozitivní vliv kořene a extraktu eleuthero­coccu na lidský organizmus a zaznamenaly řadu překva­pivých zjištění.
 

Snad největší význam této rostliny spočívá v posilování imunitního systému člověka.
 

Sušený kořen či extrakt eleutherococcu působí jako adaptogen. Eleutherococc harmonizuje a nespecifickým způsobem zvyšuje obranyschopnost organizmu. Vědci objevili jeho významný vliv při léčbě nemocí z ozáření a nádorových onemocnění.
 

Snižuje toxicitu alkoholu a urychluje jeho odbourávání. Napomáhá detoxikaci organizmu v souvislosti s chemo­terapií. Značný vliv má na duševní rovnováhu člověka, efektivně působí při depresích, nespavosti, únavě, vyčer­panosti a poruchách koncentrace. Zvyšuje schopnosti pracovního výkonu organizmu jak na duševní, tak i fy­zické úrovni. Významně pomáhá organizmu adaptovat se v extrémních klimatických podmínkách.
 

Příznivě působí na kardiovaskulární systém, napomáhá při léčení arteriosklerózy. Podporuje udržení normální hladiny cholesterolu v krvi a snižuje riziko poškození cév. Jedinečné účinky prokazuje jak sušený kořen, tak i extrakt z eleutherococcu u nemocných cukrovkou a při nemocech s chorobným snížením počtu bílých krvinek. Působí preventivně proti nemocem z nachlazení, zvyšuje tepelnou stabilitu lidského organizmu. Zvyšuje citlivost smyslových orgánů, zejména zraku a sluchu. Obě nabí­zené formy – sušený kořen i extrakt – zpomalují dege­nerativní procesy v buňkách způsobené biologickým stárnutím. Působí jako afrodiziakum.
 

Další obsáhlé informace o eleutherococcu najdete na našem webu www.karelhadek.eu/ke-stazeni

 

Kompletni nabídka na e-shopu ...

 

Produkty této kategorie

ELEUTHEROCOCC (KOŘEN)

Sušený kořen pro vytvoření bylinného nálevu vhodného na posílení imunitního systému a detoxikaci organismu

Popis: Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus) je znám z čínské medicíny především pro svůj tonizující, detoxikační a imunitu posilující efekt. Pro účinky složek obsažených v jeho kořenech a díky místu svého původu je přezdíván "sibiřský ženšen". 

Použití: Z drceného eleutherococcového kořene lze připravit čaj následujícím způsobem: Do termosky o obsahu 500 – 750 ml nasypeme 3 – 5 g drceného eleutherococcového kořene (1 polévková lžíce), zalijeme vroucí vodou a uzavřeme. Ne­cháme několik hodin
(nejlépe přes noc) vyluhovat. Před použitím čaj scedíme přes jemné nekovové sítko. Takto připravený čaj popíjíme během následujícího dne ve 3 – 5 dávkách.

Základní obsahové složky: Eleutherococc kořen

Standardní balení: 100 g, 250 g, 500 g, 1000 g

 

ELEUTHEROCOCC (EXTRAKT)

Extrakt ze sušeného kořene pro posílení imunitního systému a detoxikaci organismu

Popis: Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus) je znám z čínské medicíny především pro svůj tonizující, detoxikační a imunitu posilující efekt. Pro účinky složek obsažených v jeho kořenech a díky místu svého původu je přezdíván "sibiřský ženšen". 

Z drceného eleutherococcového kořene se připravuje nejen čaj, ale také extrakt. Firma Aromaterapie Karel Hadek na­bízí tekutý extrakt eleutherococcového kořene ve 30% alko­holu. Tento extrakt je hotovým preparátem, který se užívá ve formě kapek.

Použití: Používání je individuální záležitostí. Na základě dlouhodobých zkušeností lze všeobecně doporučit užívat extrakt eleutherococcu po jídle. Extrakt se užívá 3x denně 15 až 30 kapek. Možno zapít čajem nebo minerální vodou. Důvodem může být pro někoho jeho nahořklá chuť, kterou však nelze označit za nepříjemnou. Léčebná kúra by měla v zásadě trvat měsíc, poté je nutno užívání přerušit na jeden až dva týdny. Kúra se opakuje 3x, ale lze i vícenásobně. Při vyšším dávkování nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky. Silné předávkování může způsobit maximálně ne­spavost. 

Upozornění: Při těžkých onemocněních jater je, vzhledem k alkoholu obsaženému v extraktu, lepší zvolit jako formu užívání čaj.

Základní obsahové složky: Líh, eleutherococc extrakt

Standardní balení: 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1000 ml

 

HARPAGOFYT - EXTRAKT  pro podporu pohybového aparátu 
Doplněk stravy pro podporu správné funkce pohybového aparátu

Popis: Čertův dráp nebo také čertův spár, anglicky Devil’s claw – neboli harpagofyt ležatý (latinsky Harpagophytum procumbens) získal své lidové názvy díky zahnutým útvarům na svých plodech. Sušené hlízy jsou obvykle nabízeny ve formě extraktu nebo jako hrubá sušená drť. V našem e-shopu jej nabízíme jako lépe použitelný HARPAGOFYTOVÝ EXTRAKT vzniklý uvolněním účinných látek macerací do lihu. Účinnými obsahovými látkami této rostliny jsou harpagosid, harpagid a prokumbid, flavonoidy, fenolové glykosidy, triterpeny a steroly.
Proč zvolit harpagofyt jako doplněk stravy? Pro podporu správné funkce pohybového aparátu, může být nápomocen v případě omezeného pohybu kloubů. Má antioxidační účinky – může sloužit jako podpora při zánětlivých stavech. Poskytuje úlevu při nepříjemných stavech spojených s menstruací. Používaný v mastech a masážních přípravcích (pro přípravu vlastních přípravků lze použít právě HARPAGOFYTOVÝ EXTRAKT).
Upozornění: Harpagofyt není doporučován těhotným a kojícím ženám.
Není zcela vhodný pro kardiaky a diabetiky (mírně snižuje hladinu
cukru v krvi). Není doporučován při problémech s krevním tlakem.

Použití: Pro docílení účinku je doporučená denní dávka této tinktury 0,5 až 1 ml 3x denně, podáváme vnitřně. K odměření dávky můžete použít odměrku o objemu 1 ml,
kterou obdržíte společně s přípravkem. Délka kúry: 4 týdny, alespoň 2 týdny přestávka.

Základní obsahové složky: Ďábluv dráp, líh

Standartní balení: 100 m, 250 ml, 500 ml, 1000 ml

 

HARPAGOFYT - DOPLNĚK STRAVY  pro podporu pohybového aparátu

Doplněk stravy ve formě prášku ze sušeného kořene a hlíz pro podporu správné funkce pohybového aparátu

Popis: Čertův dráp nebo také čertův spár, anglicky Devil’s claw – neboli harpagofyt ležatý (latinsky Harpagophytum procumbens) získal své lidové názvy díky zahnutým útvarům na svých plodech. Sušené hlízy jsou obvykle nabízeny ve formě extraktu nebo jako hrubá sušená drť. V našem e-shopu jej nabízíme jako lépe použitelný PRÁŠEK. Účinnými obsahovými látkami jsou harpagosid, harpagid a prokumbid, flavonoidy, fenolové glykosidy, triterpeny a steroly.
Proč zvolit harpagofyt jako doplněk stravy? Pro podporu správné funkce pohybového aparátu, může být nápomocen v případě omezeného pohybu kloubů. Má antioxidační účinky – může sloužit jako podpora při zánětlivých stavech. Poskytuje úlevu při nepříjemných stavech spojených s menstruací. Používaný v mastech a masážních přípravcích (pro přípravu vlastních přípravků lze použít HARPAGOFYTOVÝ EXTRAKT).
Harpagofyt není doporučován těhotným a kojícím ženám. Není zcela vhodný pro kardiaky a diabetiky (mírně snižuje hladinu cukru v krvi). Není doporučován při problémech s krevním tlakem.

Použití: Prášek přimíchejte do nápoje nebo třeba do malého množství jogurtu v doporučené denní dávce 3 až 5 g (1 čajová lžička). Využít můžete také nabízené CELULÓZOVÉ TOBOLKY velikosti 00. Tato forma použití je ideální pro ty, kterým nevyhovuje hořká chuť prášku. Denní dávka odpovídá naplněným 4 až 7 tobolkám. K plnění je vhodné vytvořit si papírový kornoutek. Další možností je přelít prášek (1 čajová lžička) 500 ml horké vody a nechat 15 minut vyluhovat. Nápoj vypijte během dne ve 3 dávkách. Pokud vám nevyhovuje forma prášku, vyzkoušejte lihový HARPAGOFYTOVÝ EXTRAKT. Délka kúry: 4 týdny, alespoň 2 týdny přestávka.

Základní obsahové složky: Ďábluv dráp

Standartní balení: 100 g


MASTICHA CHIOS 20 g
Doplněk stravy určený k péči o zuby a dutinu ústní, střední velikost krystalů, hmotnost 20 g

Popis: Chioská masticha je pryskyřice získávaná ze stromu Pistacia lentiscus L. Setkáte se s označením mastic, lentisk, mastiha, mastix, arbre au mastic, … Neobsahuje sacharidy ani jakékoli jiné uměle přidané složky, jedná se přímo o sklizenou pryskyřici.
Zajímavostí je, že způsob pěstování a sklizně mastichy je od roku 2014 zahrnut do seznamu UNESCO jako nehmotné kulturní dědictví. I když se tato rostlina pěstuje i v jiných oblastech, Chioská masticha je chráněné označení dle nařízení Evropské unie („Protected designation of origin“), vyznačuje se vysokou kvalitou.
Historie jejího využití sahá až do starověku. V roce 2020 jsme navázali spolupráci právě přímo s řeckou společností, která mastichu produkuje, The Chios Gum Mastic Growers Association.
Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) v rámci svých oficiálních tvrzení informuje, že masticha přispívá ke zdravém zažívacímu systému a je prospěšná při ústní hygieně. Pomáhá proti zápachu z úst.

Použití: Vhodná denní dávka je cca 2 g krystalů. Vlivem tepla v ústech měkne a za chvíli po rozžvýkání se pryskyřice změní v opravdovou žvýkačku, ze které se postupně uvolňují účinné složky (masticin, taniny, mastikoresiny, karyofylen, pinen, linalool, atd.). Nejdříve pryskyřici prosliňte, pak postupně začnětě žvýkat.

Tip: Pryskyřice je ideální jako „přírodní“ žvýkačka, která díky obsaženým silicím a dalším složkám pomáhá pečovat o dutinu ústní a zuby.

Základní obsahové složky:

Standartní balení: 20 g


ECHINACEOVÝ KOŘEN
Doplněk stravy - sušený kořen pro vytvoření bylinného nálevu vhodného na posílení imunitního systému a detoxikaci organismu

Popis: Echinacea neboli třapatka je rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Pochází ze Severní Ameriky, později se rozšířila i do Evropy jako okrasná květina. Echinacea purpurea - třapatka nachová, je snad nejznámější rostlinou, která přispívá ke správné obranyschopnosti organismu. Je vhodné ji užívat v situacích, kdy dochází k oslabení imunitního systému (stres, vyčerpání, nevhodné stravování, opakovaná rentgenová vyšetření). Výrobek nesmí užívat osoby s autoimunitním a systémovým onemocněním.

Použití: Do termosky o obsahu 500–750 ml nasypeme 0,5–5 g drceného kořene, zalijeme vroucí vodou a uzavřeme. Necháme přes noc louhovat. Scedíme přes nekovové sítko. Nálev popíjíme průběžně přes den.

Základní obsahové složky:

Standartní balení: 100 g, 250 g, 500 g

 

ECHINACEOVÝ EXTRAKT
Doplněk stravy na posílení imunitního systému

Popis: Echinacea purpurea - třapatka nachová, je snad nejznámější rostlinou, která přispívá ke správné obranyschopnosti organismu.

Použití: Děti od 3 let 3x denně 10 kapek, dospělí 3x denně 30 kapek. Kapky je možno užívat v minerální vodě nebo v jiném nápoji. Užívejte po dobu 6 týdnů, po týdenní přestávce můžete v kúře pokračovat. Před použitím protřepat.

Základní obsahové složky: Echinacea extrakt, líh

Standartní balení: 100 ml, 250 ml


VITAMÍN C
 
(KYSELNINA ASCORBOVÁ) - v prášku 
Antioxidant stimulující obranyschopnost organismu

Popis: Vitamín C / L-askorbová kyselina/ je potřebný pro metabolismus aminokyselin, přispívá k udržení normální funkce imunitního systému, energetického metabolismu, nervové soustavy a podporuje běžnou funkci cév, chrupavek, kostí, kůže i zubů. Doplňování stravy vitamínem C může podporovat obranyschopnost. Patří mezi vitamíny rozpustné ve vodě. Je bohatě přítomen v ovoci a zelenině.

Vitamín C je obsažen v mnoha čerstvých rostlinných potravi­nách. Nejbohatšími zdroji jsou plody černého rybízu, šípku, angreštu, citrusové plody, brokolice, květák, paprika a v ne­poslední řadě také petrželová nať.

Vitamín C je ve vodě rozpustný a řadí se mezi antioxidanty, jež v organismu omezují nadměrnou produkci volných ra­dikálů. Aktivuje produkci protilátek a interferonu, tzn. že stimuluje nespecifickou obranyschopnost organizmu proti infekcím.

V lidském organizmu se kyselina askorbová účastní dů­ležitých metabolických procesů včetně syntézy bílkovin a regulace výměny uhlohydrátů. Aktivuje tvorbu bílkoviny kolagenu, která je jednou ze stavebních látek v mezibuněčné hmotě, chrupavkách, kostech, zubní tkáni a kůži. Vitamín C spoluzajišťuje normální elasticitu krevních cév, snižuje pro­pustnost kapilár a zajišťuje normální srážlivost krve. Kyse­lina askorbová je zapotřebí pro správnou činnost nervové tkáně a žláz s vnitřní sekrecí, pro vstřebání železa v trávicím systému a krvetvorbu. Dále reguluje produkci „špatného“ LDL cholesterolu a „dobrého“ HDL cholesterolu. Lidské tělo neumí uchovávat zásoby vitamínu C, a proto ho musíme tělu pravidelně dodávat stravou či formou po­travinových doplňků. Přísun kyseliny askorbové je zvlášť zapotřebí při zvýšené fyzické i psychické zátěži, při stresu, v období virových a bakteriálních epidemií, při chorobách trávicího a oběhového systému. Je nutné si rovněž pama­tovat, že kouření a požívání alkoholických nápojů zrychlují přeměnu kyseliny askorbové do neaktivních sloučenin.

Při nedostatku vitamínu C dochází ke zpomalení tělesných funkcí, proto lidé s nedostatečným příjmem vitamínu C bý­vají snadněji unaveni. Následně se jeho deficit projevuje snížením práceschopnosti, zvýšenou únavou, krvácením z dásní a snadnou tvorbou hematomů. Dále dochází k cel­kovému snížení odolnosti organizmu vůči infekčním zárod­kům.

Použití: Doporučená denní dávka vitamínu C je individu­ální v závislosti na věku, pohlaví, fyzické a psychické zátěži a na ročním období. Práškový vitamín C doporučuji užívat denně v několika malých dávkách nejlépe v nápojích – mine­rálkách a čajích. Teplota nápojů by vzhledem k termostabi­litě vitamínu C neměla přesáhnout 40 °C. Denní doporučená dávka pro dospělé osoby je 60 – 100 mg, pro těhotné a ko­jící ženy 80 – 100 mg a pro děti 40 – 50 mg. Vitamín C by měli ve zvýšené míře užívat kuřáci, protože právě jejich organiz­mus má podstatně větší spotřebu tohoto vitamínu. Odborný svět jej doporučuje užívat jako prevenci proti bakteriálním a virovým onemocněním.

Upozornění: Nadměrně vysoké dávky vitamínu C (nad 5 g denně) mohou v některých případech vyvolávat příznaky podráždění sliznice zažívacího traktu – nevolnost, zvracení, průjem. Nadbytečné vylučování kyseliny askorbové (spolu s jejími odvozeninami) močí snižuje pH moči, a může tak napomáhat tvorbě močových kamenů. 

Základní obsahové složky: Ascorbic acid - kyselina askorbová

Standardní balení: 130 g

 

TŘEZALKOVÝ OLEJ O/10
Olej s regeneračními účinky pro citlivou pokožku

Popis: Doplněk stravy. Pomáhá zvyšovat vitalitu organismu, zklidňuje při stresových situacích, podporuje duševní vyrovnanost.
Rostlinné oleje jsou vhodnými nosiči nejen éterických olejů, ale tvoří i základ olejových macerátů. Olejový macerát je výluh rostliny v oleji, do kterého z ní přechází účinné lipofilní látky. Tento způsob extrakce se tradičně nazývá macerace. V aromaterapii jsou maceráty jedinečnou a neodmyslitelnou součástí masážních a regeneračních olejů, krémů, balzámů a mastí.
Třezalkový macerát v olivovém oleji lze použít pro všechny typy pokožky, nejvhodnější je pro suchou pleť. Pro své regenerační působení na tkáň je vhodný pro obklady, pro masáže při bolestech svalů, k ošetření citlivé, zánětlivé pleti, užitečný pro podporu epitelizace pokožky. V čisté formě má tato specialita přírodní UV faktor 4. Nacházíme jej jako součást přípravků na opalování i po opalování. Po vnitřním podání zlepšuje kvalitu spánku, uklidňuje, harmonizuje. 
Při aplikaci na kůži může podporovat regeneraci pokožky, aktivovat procesy látkové výměny, zevně sloužit jako adstringens (stahující účinky) a mít protizánětlivý, zjemňující a zvláčňující efekt. 

Fyzikální vlastnosti: Červená olejovitá kapalina s typickou vůní třezalkového oleje. Získává se macerací poupat třezalky tečkované v oleji olivovém lisovaném za studena.
Bod tuhnutí: pod −10 °C
Relativní hustota při 20 °C cca 0,92 g/cm³

Použití: Doporučené dávkování: 1–2 lžičky (3 až 6 ml extraktu) se stravou v průběhu dne.
Je jedinečnou součástí regeneračních a masážních přípravků. Přidává se také do masážních olejů speciálního určení.

Základní obsahové složky:

Standartní balení: 115 ml, 215 ml

 

TŘEZALKOVÝ OLEJ S/10
Olej s regeneračními účinky pro suchou pokožku

Popis: Doplněk stravy. Pomáhá zvyšovat vitalitu organismu, zklidňuje při stresových situacích, podporuje duševní vyrovnanost.
Rostlinné oleje jsou vhodnými nosiči nejen éterických olejů, ale tvoří i základ olejových macerátů. Olejový macerát je výluh rostliny v oleji, do kterého z ní přechází účinné lipofilní látky. Tento způsob extrakce se tradičně nazývá macerace. V aromaterapii jsou maceráty jedinečnou a neodmyslitelnou součástí masážních a regeneračních olejů, krémů, balzámů a mastí.
Třezalkový macerát v sójovém oleji je určen pro všechny typy pleti, zejména však pro suchou pokožku. Pro své regenerační působení na tkáň je vhodný na obklady, ale také pro masáže, k ošetření citlivé, zánětlivé pleti, užitečný je pro podporu epitelizace pokožky. V čisté formě má tato specialita přírodní UV faktor 4, nalezneme ho proto jako součást přípravků na opalování i po opalování. Po vnitřním podání zlepšuje kvalitu spánku, uklidňuje, harmonizuje. 
Při aplikaci na kůži může podporovat regeneraci pokožky, aktivovat procesy látkové výměny, zevně sloužit jako adstringens (stahující účinky) a mít protizánětlivý, zjemňující a zvláčňující efekt.

Fyzikální vlastnosti: červená olejovitá kapalina s typickou vůní třezalkového oleje. Získává se macerací poupat třezalky tečkované v sójovém oleji.
Bod tuhnutí: pod − 8 °C
Relativní hustota: při 20 °C cca 0,92 g/cm³

Použití: Doplněk stravy: doporučené dávkování: 1–2 lžičky (3 až 6 ml extraktu) se stravou v průběhu dne.
Je jedinečnou součástí regeneračních a masážních přípravků. Přidává se také do masážních olejů speciálního určení.

Základní obsahové složky: 

Standartní balení: 115 ml, 215 ml

 

TŘEZALKOVÝ OLEJ M/10
Olej s regeneračními účinky pro suchou pokožku

Popis: Doplněk stravy. Pomáhá zvyšovat vitalitu organismu, zklidňuje při stresových situacích, podporuje duševní vyrovnanost.
Rostlinné oleje jsou vhodnými nosiči nejen éterických olejů, ale tvoří i základ olejových macerátů. Olejový macerát je výluh rostliny v oleji, do kterého z ní přechází účinné lipofilní látky. Tento způsob extrakce se tradičně nazývá macerace. V aromaterapii jsou maceráty jedinečnou a neodmyslitelnou součástí masážních a regeneračních olejů, krémů, balzámů a mastí. 
Třezalkový macerát v mandlovém oleji je nejvhodnější pro suchou pleť. Pro své regenerační působení na tkáň je vhodný na obklady, pro masáže při bolestech svalů, k ošetření citlivé, zánětlivé pleti, užitečný je pro podporu epitelizace pokožky.
V čisté formě má tato specialita přírodní UV faktor 4. Po vnitřním podání zlepšuje kvalitu spánku, uklidňuje, harmonizuje. 
Při aplikaci na kůži může podporovat regeneraci pokožky, aktivovat procesy látkové výměny, zevně sloužit jako adstringens (stahující účinky) a mít silný protizánětlivý, zjemňující a zvláčňující efekt. 

Fyzikální vlastnosti:
Červená olejovitá kapalina s typickou vůní třezalkového oleje. Získává se macerací poupat třezalky tečkované v mandlovém oleji.  
Bod tuhnutí:
pod −10 °C
Relativní hustota: 
při 20 °C cca 0,92 g/cm³
Použití: 
Doplněk stravy: doporučené dávkování: 1–2 lžičky (3 až 6 ml extraktu) se stravou v průběhu dne.
Je jedinečnou součástí regeneračních a masážních přípravků. Přidává se také do masážních olejů speciálního určení. Excelentní součást přípravků na opalování i po opalování.

INCI:

Základní obsahové složky:

Standartní balení: 115 ml, 215 ml

 

TŘEZALKOVÝ OLEJ C/10
Olej s regeneračními účinky pro všechny typy pokožky

Popis: Doplněk stravy. Pomáhá zvyšovat vitalitu organismu, zklidňuje při stresových situacích, podporuje duševní vyrovnanost.Rostlinné oleje jsou vhodnými nosiči nejen éterických olejů, ale tvoří i základ olejových macerátů. Olejový macerát je výluh rostliny v oleji, do kterého z ní přechází účinné lipofilní látky. Tento způsob extrakce se tradičně nazývá macerace. V aromaterapii jsou maceráty jedinečnou a neodmyslitelnou součástí masážních a regeneračních olejů, krémů, balzámů a mastí. Třezalkový macerát v kanolovém oleji je vhodný pro ošetření všech typů pokožky. Pro své regenerační působení je vhodný pro obklady, také k ošetření citlivé, zánětlivé pleti, užitečný pro podporu epitelizace pokožky. Je součástí přípravků na opalování i těch poopalovacích. Po vnitřním podání zlepšuje kvalitu spánku, uklidňuje, harmonizuje. Při aplikaci na kůži může podporovat regeneraci pokožky, aktivovat procesy látkové výměny, zevně sloužit jako adstringens (stahující účinky) a mít protizánětlivý, zjemňující a zvláčňující efekt. V čisté formě má tato specialita přírodní UV faktor 4.

Fyzikální vlastnosti: Červená olejovitá kapalina s typickou vůní třezalkového oleje. Získává se macerací poupat třezalky tečkované v kanolovém oleji.

Bod tuhnutí: pod −10 °C.

Relativní hustota při 20 °C cca 0,92 g/cm³

Použití: Doplněk stravy: doporučené dávkování: 1–2 lžičky (3 až 6 ml extraktu) se stravou v průběhu dne.Je jedinečnou součástí regeneračních a masážních přípravků. Přidává se také do masážních olejů speciálního určení.

Skladování: Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

INCI:

Základní obsahové složky:

Standartní balení: 115 ml, 215 ml

 

TŘEZALKOVÝ OLEJ W/10
Olej s regeneračními účinky pro všechny typy pokožky

Popis: Doplněk stravy. Pomáhá zvyšovat vitalitu organismu, zklidňuje při stresových situacích, podporuje duševní vyrovnanost.

Rostlinné oleje jsou vhodnými nosiči nejen éterických olejů, ale tvoří i základ olejových macerátů. Olejový macerát je výluh rostliny v oleji, do kterého z ní přechází účinné lipofilní látky. Tento způsob extrakce se tradičně nazývá macerace. V aromaterapii jsou maceráty jedinečnou a neodmyslitelnou součástí masážních a regeneračních olejů, krémů, balzámů a mastí. 
Třezalkový macerát v oleji z pšeničných klíčků v sobě spojuje prospěšné vlastnosti třezalky i lecitinů a antioxidačních látek oleje z pšeničných klíčků. Pro své regenerační působení na tkáň je vhodný pro obklady a do masážních přípravků, k ošetření citlivé, zánětlivé pleti, užitečný je pro podporu epitelizace pokožky. V čisté formě má tato specialita přírodní UV faktor 4. 
Po vnitřním podání zlepšuje kvalitu spánku, uklidňuje, harmonizuje. 
Při aplikaci na kůži může podporovat regeneraci pokožky, aktivovat procesy látkové výměny, zevně sloužit jako adstringens (stahující účinky) a mít protizánětlivý, zjemňující a zvláčňující efekt. 

Fyzikální vlastnosti: červená olejovitá kapalina s typickou vůní třezalkového oleje. Získává se macerací poupat třezalky tečkované v oleji z pšeničných klíčků lisovaném za studena.
Bod tuhnutí: pod −10 °C
Relativní hustota při 20 °C cca 0,92 g/cm³

Použití: Doplněk stravy: doporučené dávkování: 1–2 lžičky (3 až 6 ml extraktu) se stravou v průběhu dne.
Je jedinečnou součástí regeneračních a masážních přípravků. Přidává se také do masážních olejů speciálního určení.

INCI:

Základní obsahové složky:

Standartní balení: 30 ml, 115 ml, 215 ml


ALOE VERA GEL
 -
ŠŤÁVA
Doplněk stravy vhodný pro vitalizaci organismu

Popis: Šťáva z aloe má zajímavé složení a používána v přiměřeném množství může být prospěšná zdraví, podobně jako i jiné léčivky. Mimo jiné obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, stopové prvky, aminokyseliny, enzymy a mnohé další zajímavé složky. Aloe vera může být nápomocna při vitalizaci organismu.

V dnešní době je Aloe vera v módě. Jeho používání má určitě své opodstatnění. Šťáva z aloe má zajímavé složení a pou­žívána v přiměřeném množství může být prospěšná zdraví, podobně jako i jiné léčivky. Mimo jiné obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, stopové prvky, aminokyseliny, enzymy a mnohé další zajímavé složky. Nelze se divit, že konzumace šťávy potlačuje zánětlivé procesy v organizmu. Napomáhá vylučování produktu látkové výměny a posiluje imunitní sys­tém. Při pravidelném používání lze očekávat zlepšení střevní činnosti. Tím výčet pozitivních účinků na organizmus pocho­pitelně zdaleka nekončí.

Použití: Tato šťáva je neředěná, tedy v původním stavu, tak jak byla z aloe vyzískána. Zde lze použít 1 polévkovou lžíci 2x denně, nejlépe ráno a večer. Zhruba po týdnu mů­žeme zvýšit dávkování na 2 polévkové lžíce 2x denně. Vyšší dávkování se nedoporučuje u vnímavějších jedinců, může vést k nežádoucím účinkům. Předávkování se může projevit mj. i hektickým a nekontrolovatelným vyprazdňováním ob­sahu tlustého střeva. I zde plně platí přísloví, že všeho moc škodí. Pitná kúra by měla trvat zhruba 3 měsíce. Ke zlep­šenému vylučování produktu látkové výměny z těla začíná docházet s malým zpožděním, tedy zhruba po dvou až třech týdnech. Vedlejší účinky při běžném dávkování jsou prak­ticky neznámé. Bohužel žijeme v době, kdy někteří jedinci alergicky reagují na běžné potraviny, a ani u aloe vera nelze tuto možnost vyloučit.

INCI:

Základní obsahové složky: Aloe vera, kyselina askorbová, benzoan sodný, sorban draselný

Standardní balení: 215 ml, 500 ml, 1000 ml

 
ALOE VERA GEL KONCENTRÁT
 - 
KONCENTRÁT 10x
Doplněk stravy, neředěný, vhodný pro vitalizaci organismu

Popis: Šťáva z aloe má zajímavé složení a používána v přiměřeném množství může být prospěšná zdraví a vitalizaci organismu. Mimo jiné obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, stopové prvky, aminokyseliny, enzymy a mnohé další zajímavé složky. Tato šťáva je neředěná, tedy v původním stavu tak, jak byla
z aloe vyzískána. Ke zlepšenému vylučování produktů látkové výměny z těla začíná docházet po dvou až třech týdnech užívání.

Použití: Tato šťáva má stejné vlastnosti jako ALOE VERA GEL (šťáva), jen je koncentrovaná v poměru 10:1. Proto ji je třeba ředit.

INCI:

Základní obsahové složky: Aloe vera, kyselina askorbová, benzoan sodný, sorban draselný

Standardní balení: 115 ml, 215 ml, 500 ml, 1000 ml

 

 


ALOE VERA 
 


Není tomu tak dlouho, co firma 1. Aromaterapeutická KH, a.s. na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh ALOE VERA GEL Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o pro­dukt, který nakupujeme hotový, ve velkoobchodních baleních od dodavatelů buď v Brazílii, nebo v Mexiku a tento pouze přeplňujeme do prodejních balení, stalo se, že jsme prav­děpodobně nejlevnější na trhu. A tak konkurence okamžitě pochybuje o kvalitě, mluví o ředění vodou. Námi nabízený ALOE VERA GEL se vyzískává z rostliny Aloe barbadensis Miller. Vyrábí se výhradně z listů čerstvé rostliny a nikoli, jak jsem již slyšel, že při této ceně je to zcela jistě vodou naředěný, su­šený extrakt. Původně vyzískaný gel je mírně viskózní kapa­lina s hustotou 1,003 g/cm³ při 20 °C. Je přirozenou vlastností gelu, že s postupem času se jeho viskozita ztrácí.


Na rozdíl od mnohých prodejců Aloe vera gelu do něj nepři­dáváme žádné zahušťovadlo. Často se můžeme dočíst, že některé produkty obsahují xantan, který je onou zahušťující „gelotvornou“ složkou. Jedním z častých témat, na které od­povídám, je obsah látky aloinu. Aloin je velice hořký, navíc má silné projímavé účinky. Je však obsažen ve slupkách listů, navíc jen ve spodních částech, nikoli v celé rostlině. Slupka se před lisováním odstraňuje! Již sama nahořklá chuť Aloe vera gelu by obsah aloinu potvrdila. Námi dodávaný ALOE VERA GEL nejen, že hořce nechutná, ale jeho kvalita, včetně absence obsahu aloinu, je samozřejmě potvrzována nejen „ochutná­váním“, ale i „hlídána“ a vyhodnocována analyticky. Považo­val jsem za nezbytně nutné těmito pár informacemi uvést vše na pravou míru. Už i proto, že ALOE VERA GEL považuji za dobrý terapeutický preparát a nikoli za „zlatý důl“. Každý prodejce si své prodejní ceny definuje samozřejmě sám. Pokud chce někdo dosahovat vysoký zisk na každé jedné prodané lahvi, pak je to jeho věc. Firma 1. Aromaterapeutická KH, a.s. se opravdu spokojí pouze se ziskem, o kterém se domnívá, že jí náleží. Běžná reklama samozřejmě také není zdarma. Proto naší, snad trochu nezvyklou reklamou jsou pak příznivé ceny a hlavně spokojenost zákazníků.
 

Karel Hadek