Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2021

Ohlédnutí za končícím rokem

V každém roce dochází ke změnám. Přichází něco nového, končí to, co bylo nové kdysi. Přichází změny nutné i ty dlouho plánované.

V roce 2020 společnost 1. Aromaterapeutická KH a.s. započala s výměnou obalů. Letos přišla změna etiket. Dlouho jste nás žádali o odlišení přípravků, aby nedocházelo k záměně například ZUBNÍHO OLEJEHY-INTIMA, přeci jen původní etikety jsou na první pohled velmi podobné. Každý krém, pleťová voda, sprchovací olej, tělový balzám dostal etiketu s jedinečným grafickým návrhem.

Na trh byly uvedeny novinky, které dělají radost vám i nám. Navázali jsme spolupráci s novátorskou firmou POSEDLA s.r.o., jež vyvíjí „posedlé cyklistické produkty“.

V roce 2020 jsme zahájili přípravy pro vznik nového e-shopu. Letos v červnu jsme nový e-shop uvedli do provozu. Stále ještě prochází úpravami a bude upravován a zdokonalován i nadále.

Je velmi obtížné splnit požadavky klientů a legislativy, ale podařilo se spojit prodej produkce společnosti 1. Aromaterapeutická KH a.s., tedy přípravků pro lidi, řadu pro zvířata AROMAFAUNA, přípravky pro péči o rostliny AROMAFLORA a esenciální parfémy BELAIR PUR na jednom e-shopu www.aromakh.cz.

V roce 2020 byla zahájena výstavba nové výrobní budovy. Vzhledem ke komplikované situaci s COVID-19 však nerostla, jak bylo naplánováno. Nyní je hrubá stavba ukončena. Rostoucí budova je pod střechou, každým dnem dostane okna.

 

Pomalu začínáme vybírat nové zařízení pro výrobu aromaterapeutických přípravků. Vzhledem k neustále se zvyšujícím legislativním požadavkům, které jsou upravovány na základě nároků spotřebitele, bude docházet k dalším změnám i v roce 2022. 

Vám všem i našim zaměstnancům přeji, aby nově přicházející rok byl plný dobré nálady, pochopení, respektu, trpělivosti jednoho k druhému a především dobré vůle.

 

Do roku 2022 jdeme se slovy Václava Havla: Naděje není přesvědčení, že něco dopadne dobře, nýbrž jistota, že něco má smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.

 

 

Michaela Švorcová

Ohlédnutí za končícím rokem

V každém roce dochází ke změnám. Přichází něco nového, končí to, co bylo nové kdysi. Přichází změny nutné i ty dlouho plánované.

Informace k objednávkám

I v letošním roce bychom vám chtěli udělat radost a poděkovat za vaši přízeň. Prvním dárkem je VÁNOČNÍ SLEVA 15 % na výrobky z našeho e-shopu www.aromakh.cz. Sleva platí od 5.11. do 5.12.2021.

Novinky COPACOOL a COPATHERM Pro sportem namáhané i věkem poznamenané klouby a svaly

V loňském roce se v našem sortimentu nově objevila KOPAIVA, éterický olej typický vysokým obsahem β-karyofylenu. Tato silice s pryskyřičným aromatem působí silně protizánětlivě, regeneračně a dokáže pomoci při tlumení bolesti.

Voňavý ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Překvapením letošního roku je VOŇAVÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ, kterým Vám chceme zpříjemnit předvánoční čas. V dřevěné krabičce z masivního dřeva se ukrývá 24 malých lahviček éterických olejů nebo jejich směsí různých vůní.

Vánoční aromaterapie

Sešel se rok s rokem a Vánoce již opět stojí přede dveřmi. Vánoce v sobě skrývají mnohá kouzla a půvaby. Jsou to nejkrásnější svátky roku, svátky klidu, pohody, svátky v kruhu rodinném. Vánoce povětšinou trávíme v kruhu svých blízkých.

Vetiverový olej

Rostlina, z níž se pojednávaný olej vyzískává, pochází z tropických oblastí. Původem je z Indie, byť v dnešní době je pěstována i v dalších tropických oblastech světa, jako je Čína, Indonésie, Brazílie, Haiti, Paraguay a třeba i na ostrovech Cejlon a Réunion.

Plísně v zažívacím traktu

Nepříjemnými potížemi převážně u jedinců středního a vyššího věku je svědivost v oblasti konečníku. Nicméně, v žádném případě nelze toto svědění označit za bezdůvodné. Takto postižení jedinci mívají krom zmíněné svědivosti ještě mnohé další specifické průvodní problémy.

Voňavá cesta smrkového éterického oleje z Tyrolska

Příjemná jehličnanová vůně smrku ztepilého potěší snad každý nos. S nástupem chladnějšího ročního období při nákupu padne volba na tento éterický olej určitě častěji než za horkého července. Jehličnany v nás evokují blížící se vánoční naladění.

Jak pomocí aromaterapie pečovat o posed cyklistů?

Otlačený zadek je nejčastější stížnost, kterou slýcháme od cyklistů a cyklistek, a zároveň jeden z hlavních důvodů, proč jsme se s naší firmou Posedla pustili do vývoje cyklistických sedel na míru pomocí 3D tisku.

Proč miluji Altheu?

Když jsem v jednom z minulých čísel psala o své lásce k jalovci, trochu jsem opomněla zmínit krém ALTHEA. A to by rozhodně byla velká škoda. Jak roky přibývají, začíná se to projevovat i v obličeji.

Vůně vyvolávající vzpomínky aneb čichová paměť

Zavřete oči a nadechněte se. Co cítíte? Není vám ta vůně poněkud povědomá? Určitě se vám už někdy stalo, že jste se ocitli na místě, které vás svou vůní teleportovalo o několik desítek let do minulosti nebo tisíce kilometrů daleko.

Co by byly Vánoce bez pohádek

Co by byly pohádky bez Popelky? Co by byla Popelka bez svého ztraceného střevíčku…? Jenže na to musíte mít dámy (i pánové) hedvábnou nožku a hladkou patu, aby střevíček padl jako ulitý.

Přípravky pro děti

Pěkný den, ráda bych se s vámi podělila o svou dobrou zkušenost. V červnu se mi narodila dcera, u které jsem se rozhodla používat Vaši kosmetiku, protože už roky ji sama také používám.

Tipy na vánoční dárky

Vánoce máme za dveřmi a je čas přemýšlet o dárcích pod stromeček. Výběrem voňavého dárku ať už v podobě éterických olejů nebo speciálního výrobku uděláte radost svým blízkým.