Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2018

Mimose absolue Karel Hadek – buď sám sobě alchymistou!

Mimose absolue Karel Hadek má velmi tuhou konzistenci, je tvrdá jako kámen. Pokud se ji podaří rozbít, pak její úlomky jsou velmi podobné úlomkům skla. Za žádných podmínek nebude mimose prostřednictvím kapátka kapat. A dokonce ani za žádných okolností se vám ji nepodaří z lahvičky vydlabat! V tomto spícím stavu bude pouze předávat jemnou a něžnou vůni. Abychom ji odhalili v její plné síle a využili ji, je třeba ji probudit, aktivovat a rozpustit ji do potřebného základu.

Na trhu se v podstatě prodává už rozpustná mimose a mnozí ji znají pouze v tekutém stavu. I vy si ji můžete okamžitě připravit do tekutého stavu a bude vhodná k použití… Ale čistý olej mimosy absolue ve vysokém stupni čistoty je pouze tuhý a pevný. V jednu dobu jsem při práci s tímto olejem prožívala ohromné uspokojení. Abyste také byli při práci s tímto olejem maximálně spokojeni, chtěla bych se s vámi o to podělit. Potom si budete moci užívat její okouzlující, tajemnou a neopakovatelnou vůni.

Abyste olej získali, můžete si vybrat buď komfort nebo „těžkosti“, je to pouze na vás. Takže olej mimosy se velmi dobře rozpouští ve vysokoprocentním etanolu, jiných tekutých éterických olejích nebo rostlinném oleji za lehce zvýšené teploty. Výběr základu pro rozpouštění oleje záleží na tom, jakého cíle chcete ve využívání rozpuštěné mimosy dosáhnout.

Etanol je vhodný, pokud chcete dělat lihové voňavky, tekuté éterické oleje nebo plánujete použít mimose ve směsi. Jestliže ji chcete využívat v kosmetice jako olejové voňavky, používat v aromadiagnostice nebo při aromatestování, pak pro kvalitní základ je potřeba vybrat rostlinný olej nebo olej lisovaný za horka (tak jako je tomu v procesu rozpouštění, bude ale potřeba olej zahřát ve vodní lázni) nebo olej (vosk) Jojoba, který bych já upřednostnila.

Jojoba Karel Hadek, i když je lisovaný za studena, ale nahřátý ve vodní lázni, vydrží a poskytne vám několik výhod. Na rozdíl od jiných olejů, u kterých je datum spotřeby 1 rok, má prakticky neomezenou životnost (minimálně 5 let) a čistou vůni mimosy, jelikož samotný jojobový olej vůni nemá.

Vezměte si lahvičku s mimosou a odstraňte uzávěr a kapátko, potom postavte lahvičku s otevřeným hrdlem do vodní lázně a nahřívejte. Vezměte si skleněnou nebo dřevěnou hůlčičku/lžičku a jakmile mimose začne mít mazlavou konzistenci, můžete hůlčičku/lžičku vytáhnout. Připravte se ale na to, že když vytáhnete hůlčičku/lžičku z lahvičky, okamžitě vám ztuhne a vytvoří se „skleněná“ vlákna. Tuto hůlčičku se skleněnou mimose je potřeba vložit do základu, který jste vybrali. Pokud máte rostlinný olej, je potřeba, aby byl teplý a stál ve vodní lázni. Hůlčičku nebo lžičku s mimose jemně vmíchejte do tohoto teplého oleje a výsledek se brzy dostaví.

Doporučuji vám udělat si několik zásob s mimose s různými základy a ve vysoké koncentraci. A potom už jen používat tyto hotové základy – přidávat ve správném množství a do správného přípravku. Časem bude mimose jen lepší.

Přeji vám příjemnou práci!

Oxana Mich, Jekatěrinburg

Úvodní slovo pana Hadka

Asi je naprosto přirozené, že s přibývajícím věkem každého jednotlivce dochází i k jevu, který bych označil jako inflaci času. Mám pocit, že se čas urychluje, takže ho je čím dál tím méně. Nechce se mi věřit, že by tento pravděpodobně subjektivní jev (byť všeobecně rozšířený) mohl mít něco společného s globálním oteplováním. Na druhou stranu, i já jsem v teplém ročním období aktivnější.

VŮNĚ SPÁNKU

Je to k nevíře. Je slunečný den, příjemně teplo, nebe bez mráčku a u mě se objevil milý host, který běžného smrtelníka poctí návštěvou jen jedenkráte v roce. Nejen to, i den návštěvy je přesně definován. No den, to není zrovna přesný údaj, spíše upřesnění večer by bylo na místě.

ATLAS - tonikum po holení

Některé činnosti lze vnímat jako vyloženě pánské. Za jednu z nich bych považoval holení. Statistiky nám říkají, že ženy žijí o něco déle. Nemohu se zbavit pocitu, že jejich život se prodlouží právě o čas ušetřený tím, že není co holit. Byť i zde nejspíše pocit rovnoprávnosti vykonal své.

CARLOSS – parfém pro muže

Dotazy na parfémy sice nepatří k těm nejčastějším, to však zdaleka neznamená, že by se jednalo o zcela okrajovou záležitost. Ač trh je různými parfémy doslova přesycen, mají společného jmenovatele. Jedná se o krásně vonící tekutiny, v obalech, které je bez nadsázky možné označit za umělecká díla, ale jejichž obsahové složky jsou prakticky vždy i produkty chemického původu.

DEO - MAN

Už je to hodně dávno, co jsem byl žádán, abych pro potřebné vytvořil nějaký ten deodorant. Díky profesní deformaci jsem dlouhá léta tento požadavek odmítal. Asi to nebyla jen profesní deformace, ale i fakt, že se nijak nepotím, a tak z hlediska mých potřeb je vlastně deodorant zbytečností. V případě potřeby se osprchuji nějakým příjemně vonícím sprchováčkem, že ano.

LIPIO - SÉRUM MAN

Občas se setkávám s dotazy na kosmetické speciality pro muže. Přiznávám, do dnešního dne jsem nepochopil a nikdo mi nevysvětlil, jaký by měl být zásadní rozdíl ve složení krému pro ženu a muže. Tak i nadále tvrdím, že rozdíl může být tak maximálně ve vůni daného preparátu.

LECITINIA BODY MAN

Lecitinové tělové balzámy si od doby, kdy byly zařazeny do nabídky, získaly velké množství příznivců. Nelze se divit. Lecitinové emulze lze bez nadsázky označit za to nejlepší, co lze na ošetření pokožky těla vytvořit. Důvodů je hned několik. Jako první bych uvedl praktičnost použití.

Novinky pro teenagery

A zase za to může poradna. Chápu, že každá věková skupina má jisté specifické požadavky na obličejovou kosmetiku. U výše zmíněné části populace je celkem obvyklý zájem o preparáty jak uklidňující, tak i protizánětlivé, což si lze vysvětlit zvýšenou citlivostí pokožky, případně i častou zánětlivostí v době dospívání.

Užitečný pomocník

Kam moje paměť sahá, neustále se vedou diskuze o tom, zda lze používat éterické oleje vnitřně, či nikoli. Pokud někdo tvrdí, že nikoli, pak bych měl jednoduchou otázku. Co asi děláme, pokud si dáme např. česnek, cibuli, celer a mnohé další potraviny či koření, které nás od nepaměti doprovází jako součást potravinového řetězce?

Mateřídouška

Hned v úvodu pojednání o mateřídoušce a jejím éterickém oleji musím uvést, že se klaním tomu, kdo dal této rostlině do vínku toto krásné jméno. Dle mého názoru naprosto přesně vystihuje jak vůni, tak i účinky této rostliny, případně i éterického oleje z ní vyzískaného.

Matricaria chamomilla

Už dříve jsem psala o svojí „dětské“ lékárničce, kde první místo zaujímá ÉTERICKÝ OLEJ LEVANDULE úzkolisté Karel Hadek. Bez lékárničky z domu nevycházíme. Starší dcera se při odchodu vždy zeptá: „A lékárničku máme?“ A i když ji někdy neberu celou, levandulový olej mám v kabelce vždycky. Stejně jako telefon.

Pod pokličkou

S blížícím se koncem roku bývá zvykem bilancovat, ohlížet se za uplynulým a i plánovat, co v následujícím roce změníme, vylepšíme.

Mimose absolue Karel Hadek – buď sám sobě alchymistou!

MIMOSE ABSOLUE Karel Hadek má velmi tuhou konzistenci, je tvrdá jako kámen. Pokud se ji podaří rozbít, pak její úlomky jsou velmi podobné úlomkům skla. Za žádných podmínek nebude mimose prostřednictvím kapátka kapat.

TEA TREE olej

Dobrý den, pane Hadku, ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost se zánětem středního ucha a TEA TREE OLEJEM.

Velký zázrak proti dětským opruzeninám

Už dlouhou dobu jsem nadšenou uživatelkou Hadkových preparátů na intimní hygienu žen. Když se mi v létě narodila holčička, dostali jsme v porodnici na opruzeniny zinkovou mast a k ní jednu neocenitelnou radu: „Vaše holčička má citlivou pokožku jako vy, tak se k ní podle toho chovejte…”