Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2018

Pod pokličkou

S blížícím se koncem roku bývá zvykem bilancovat, ohlížet se za uplynulým a i plánovat, co v následujícím roce změníme, vylepšíme.

Řada z nás si dává předsevzetí, že by ráda žila zdravěji, více sportovala, lépe se stravovala a starala se o sebe jen tím, co považuje pro sebe za nejlepší. Čtenáři našeho časopisu přípravky Karel Hadek znají a pravděpodobně i používají a doufáme, že právě proto, že je považují za tu nejlepší péči, kterou si mohou poskytovat.

Vážíme si toho, že právě fyziologická kosmetika Karel Hadek je Vaším favoritem a v čase předvánočním Vás necháme nahlédnout pod pokličku naší aromakuchyně a ukážeme Vám, jak přípravky vznikají, co se odehrává, než se dostanou k Vašim rukám.

Začínáme trochu tajemně.

Receptura – zde začíná cesta každého přípravku, složení, ml, %, miligramy a vše potřebné máme prověřeno matkou „PŘÍRODOU“, stále na recepturách pracujeme, zdokonalujeme a vylepšujeme. Reagujeme na Vaše podněty, zkušenosti a názory. Receptury jsou naším pokladem a Vaše spokojenost je s nimi spojena.

Nejkvalitnější suroviny jsou neméně důležitou součástí našich výrobků. Nakupujeme je od prověřených dodavatelů a jakost hlídáme pomocí analytických certifikátů. Veškeré suroviny jsou v potravinářské kvalitě, neboť jen to, co můžeme používat vnitřně, je nejlepší i na vnější péči.

Některé suroviny jsou z naší vlastní výroby. Sbíráme byliny, sušíme a macerujeme. Sběr bylin na loukách je zpříjemnění naší laboratorní a kancelářské práce. Vy jste spokojeni a my tmelíme kolektiv.

V laboratoři se vše připravuje v malých sériích na základě poptávky. Je naprosto výjimečné, že nemáme jeden základ pro všechny přípravky, kam se pouze přidávají ingredience, ale každý krém či balzám má své specifické a účinné složení. Samozřejmostí je, že laborantky dodržují přesné postupy dané recepturami a všichni zaměstnanci jsou pravidelně školeni a nadále se vzdělávají. Obrazně řečeno „nespíme na vavřínech“.

Z laboratoře putuje připravený krém, olej či balzám do plnírny, zde obsluha plnících strojů přesně přípravek nadávkuje do obalů. Vše je hygienicky kontrolováno, pracujeme ve sterilních podmínkách.

Zhotovený produkt, zabalený, opatřený etiketou, šarží, kódem a všemi nezbytnými náležitostmi přechází na expedici, kde, dle vašich objednávek, je nedočkavě očekáván. Vaše objednávka je zkompletována, zabalena, opatřena adresou a formou Vámi zvolené platby a předána dopravci.

Tento celý proces netrvá déle než pár hodin. Zásilky se snažíme expedovat obratem.

Cesta z naší aromakuchyně k Vám je u konce. Doufáme, že tato malá expedice Vám trochu přiblížila naši práci, která je s Vaší spokojeností úzce spojena.

Přejeme Vám klidné předvánoční období, krásné a klidné Vánoce a v novém roce jen to nejlepší, co si přejete.

Radka Janebová

Úvodní slovo pana Hadka

Asi je naprosto přirozené, že s přibývajícím věkem každého jednotlivce dochází i k jevu, který bych označil jako inflaci času. Mám pocit, že se čas urychluje, takže ho je čím dál tím méně. Nechce se mi věřit, že by tento pravděpodobně subjektivní jev (byť všeobecně rozšířený) mohl mít něco společného s globálním oteplováním. Na druhou stranu, i já jsem v teplém ročním období aktivnější.

VŮNĚ SPÁNKU

Je to k nevíře. Je slunečný den, příjemně teplo, nebe bez mráčku a u mě se objevil milý host, který běžného smrtelníka poctí návštěvou jen jedenkráte v roce. Nejen to, i den návštěvy je přesně definován. No den, to není zrovna přesný údaj, spíše upřesnění večer by bylo na místě.

ATLAS - tonikum po holení

Některé činnosti lze vnímat jako vyloženě pánské. Za jednu z nich bych považoval holení. Statistiky nám říkají, že ženy žijí o něco déle. Nemohu se zbavit pocitu, že jejich život se prodlouží právě o čas ušetřený tím, že není co holit. Byť i zde nejspíše pocit rovnoprávnosti vykonal své.

CARLOSS – parfém pro muže

Dotazy na parfémy sice nepatří k těm nejčastějším, to však zdaleka neznamená, že by se jednalo o zcela okrajovou záležitost. Ač trh je různými parfémy doslova přesycen, mají společného jmenovatele. Jedná se o krásně vonící tekutiny, v obalech, které je bez nadsázky možné označit za umělecká díla, ale jejichž obsahové složky jsou prakticky vždy i produkty chemického původu.

DEO - MAN

Už je to hodně dávno, co jsem byl žádán, abych pro potřebné vytvořil nějaký ten deodorant. Díky profesní deformaci jsem dlouhá léta tento požadavek odmítal. Asi to nebyla jen profesní deformace, ale i fakt, že se nijak nepotím, a tak z hlediska mých potřeb je vlastně deodorant zbytečností. V případě potřeby se osprchuji nějakým příjemně vonícím sprchováčkem, že ano.

LIPIO - SÉRUM MAN

Občas se setkávám s dotazy na kosmetické speciality pro muže. Přiznávám, do dnešního dne jsem nepochopil a nikdo mi nevysvětlil, jaký by měl být zásadní rozdíl ve složení krému pro ženu a muže. Tak i nadále tvrdím, že rozdíl může být tak maximálně ve vůni daného preparátu.

LECITINIA BODY MAN

Lecitinové tělové balzámy si od doby, kdy byly zařazeny do nabídky, získaly velké množství příznivců. Nelze se divit. Lecitinové emulze lze bez nadsázky označit za to nejlepší, co lze na ošetření pokožky těla vytvořit. Důvodů je hned několik. Jako první bych uvedl praktičnost použití.

Novinky pro teenagery

A zase za to může poradna. Chápu, že každá věková skupina má jisté specifické požadavky na obličejovou kosmetiku. U výše zmíněné části populace je celkem obvyklý zájem o preparáty jak uklidňující, tak i protizánětlivé, což si lze vysvětlit zvýšenou citlivostí pokožky, případně i častou zánětlivostí v době dospívání.

Užitečný pomocník

Kam moje paměť sahá, neustále se vedou diskuze o tom, zda lze používat éterické oleje vnitřně, či nikoli. Pokud někdo tvrdí, že nikoli, pak bych měl jednoduchou otázku. Co asi děláme, pokud si dáme např. česnek, cibuli, celer a mnohé další potraviny či koření, které nás od nepaměti doprovází jako součást potravinového řetězce?

Mateřídouška

Hned v úvodu pojednání o mateřídoušce a jejím éterickém oleji musím uvést, že se klaním tomu, kdo dal této rostlině do vínku toto krásné jméno. Dle mého názoru naprosto přesně vystihuje jak vůni, tak i účinky této rostliny, případně i éterického oleje z ní vyzískaného.

Matricaria chamomilla

Už dříve jsem psala o svojí „dětské“ lékárničce, kde první místo zaujímá ÉTERICKÝ OLEJ LEVANDULE úzkolisté Karel Hadek. Bez lékárničky z domu nevycházíme. Starší dcera se při odchodu vždy zeptá: „A lékárničku máme?“ A i když ji někdy neberu celou, levandulový olej mám v kabelce vždycky. Stejně jako telefon.

Pod pokličkou

S blížícím se koncem roku bývá zvykem bilancovat, ohlížet se za uplynulým a i plánovat, co v následujícím roce změníme, vylepšíme.

Mimose absolue Karel Hadek – buď sám sobě alchymistou!

MIMOSE ABSOLUE Karel Hadek má velmi tuhou konzistenci, je tvrdá jako kámen. Pokud se ji podaří rozbít, pak její úlomky jsou velmi podobné úlomkům skla. Za žádných podmínek nebude mimose prostřednictvím kapátka kapat.

TEA TREE olej

Dobrý den, pane Hadku, ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost se zánětem středního ucha a TEA TREE OLEJEM.

Velký zázrak proti dětským opruzeninám

Už dlouhou dobu jsem nadšenou uživatelkou Hadkových preparátů na intimní hygienu žen. Když se mi v létě narodila holčička, dostali jsme v porodnici na opruzeniny zinkovou mast a k ní jednu neocenitelnou radu: „Vaše holčička má citlivou pokožku jako vy, tak se k ní podle toho chovejte…”