Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2018

LIPIO - SÉRUM MAN

Občas se setkávám s dotazy na kosmetické speciality pro muže. Přiznávám, do dnešního dne jsem nepochopil a nikdo mi nevysvětlil, jaký by měl být zásadní rozdíl ve složení krému pro ženu a muže. Tak i nadále tvrdím, že rozdíl může být tak maximálně ve vůni daného preparátu. No a pak zde máme, jak jinak než statistiku, která nám říká, že používání kosmetiky (tím je myšleno používání výrobků na ošetření obličeje) je daleko více záležitostí žen než mužů. Moudrá sdělení různých autorů ale vždy obsahují upozornění, že poslední dobou kouzlo preparátů na pěstování pokožky obličeje oslovuje v daleko větší míře i muže. Ponechme bokem moudrá sdělení autorů podobných esejí, myslím, že ani mužům (výjimkou budou nejspíše jen bezdomovci) nejsou příjemné ani kožní problémy, ani (jak jen to napsat) nechci-‑li psát o vráskách, řekněme žloutnutí rodného listu. Koneckonců, je to i můj dlouhodobý poznatek na základě dotazů, na které odpovídám v rámci poradny. Krom dotazů na různé ať již kosmetické či zdravotní problémy se pánové táží na správné mytí a následné pěstění pokožky obličeje. Ponechme pro tentokráte jak očistu, tak i problémy bokem a věnujme se pěstění.

Myslím, že i pro pány je zde několik zajímavých alternativ. Zde bych mohl jmenovat excelentní lecitinový krém Leciderma Shea Santal, který je pro roční období s vyšší sluneční intenzitou nabízen i s UV ochranným faktorem. Z Lipio-‑Sér bych mohl jmenovat Cedr Atlas s velice příjemnou vůní, byť bych jej doporučoval hlavně u mastnějších typů pleti. I zde je k dispozici santálová verze, včetně UV faktoru. Již několikráte jsem na stránkách časopisu Aromaterapie zmínil, že právě santálové verze preparátů jsem vytvářel pro pana Mě. I přes výše uvedené jsem ochoten souhlasit, že ve srovnání s nabídkou regeneračních přípravků pro ženy, je pánská nabídka nesrovnatelně skromnější. To nelze označit jinak než jako věcný důvod k jejímu rozšíření. Pomalu, ale jistě vznikal preparát Lipio-‑Sérum Man. Dnes si již jen těžko dovedu představit regenerační preparát jinak než lecitinovou emulzi. Lecitin je tedy povinností. Z rostlinných olejů přišly ke slovu brutnákový, jojobový a mandlový. Vitamíny A, E, C, jakož i pantenol jsou další nezbytností kvalitního preparátu. Zde nutno zmínit obsah včelí mateří kašičky, jejíž pantenol je mimořádně biologicky aktivní. Zajímavou „pánskou“ vůni dodávají Lipio-‑Séru- Man éterické oleje pačuli, pomerančového listí, citronu, santálu a amyrisu. Jako první testující osoba mohu prohlásit, že jsem si Lipio-‑Sérum- Man okamžitě oblíbil. Pochvalná slova jsem slyšel i od pokusných králíčků, tentokráte výhradně mužského pohlaví. Nezbývá než doufat, že tato novinka bude pánské části populace imponovat a stejně příjemnými vjemy ji budou ňuchat i dámské protějšky. Jistě se po přečtení popisu této novinky najde ať již 10 pánů se zájmem o seznámení, případně žen, kterým bude činit radost svůj protějšek obdarovat. To je důvod, proč v expedici na deset prvních objednávajících je již v očekávání deset dárkových balení preparátu Lipio-‑Sérum Man po 30 ml.

Karel Hadek

Úvodní slovo pana Hadka

Asi je naprosto přirozené, že s přibývajícím věkem každého jednotlivce dochází i k jevu, který bych označil jako inflaci času. Mám pocit, že se čas urychluje, takže ho je čím dál tím méně. Nechce se mi věřit, že by tento pravděpodobně subjektivní jev (byť všeobecně rozšířený) mohl mít něco společného s globálním oteplováním. Na druhou stranu, i já jsem v teplém ročním období aktivnější.

VŮNĚ SPÁNKU

Je to k nevíře. Je slunečný den, příjemně teplo, nebe bez mráčku a u mě se objevil milý host, který běžného smrtelníka poctí návštěvou jen jedenkráte v roce. Nejen to, i den návštěvy je přesně definován. No den, to není zrovna přesný údaj, spíše upřesnění večer by bylo na místě.

ATLAS - tonikum po holení

Některé činnosti lze vnímat jako vyloženě pánské. Za jednu z nich bych považoval holení. Statistiky nám říkají, že ženy žijí o něco déle. Nemohu se zbavit pocitu, že jejich život se prodlouží právě o čas ušetřený tím, že není co holit. Byť i zde nejspíše pocit rovnoprávnosti vykonal své.

CARLOSS – parfém pro muže

Dotazy na parfémy sice nepatří k těm nejčastějším, to však zdaleka neznamená, že by se jednalo o zcela okrajovou záležitost. Ač trh je různými parfémy doslova přesycen, mají společného jmenovatele. Jedná se o krásně vonící tekutiny, v obalech, které je bez nadsázky možné označit za umělecká díla, ale jejichž obsahové složky jsou prakticky vždy i produkty chemického původu.

DEO - MAN

Už je to hodně dávno, co jsem byl žádán, abych pro potřebné vytvořil nějaký ten deodorant. Díky profesní deformaci jsem dlouhá léta tento požadavek odmítal. Asi to nebyla jen profesní deformace, ale i fakt, že se nijak nepotím, a tak z hlediska mých potřeb je vlastně deodorant zbytečností. V případě potřeby se osprchuji nějakým příjemně vonícím sprchováčkem, že ano.

LIPIO - SÉRUM MAN

Občas se setkávám s dotazy na kosmetické speciality pro muže. Přiznávám, do dnešního dne jsem nepochopil a nikdo mi nevysvětlil, jaký by měl být zásadní rozdíl ve složení krému pro ženu a muže. Tak i nadále tvrdím, že rozdíl může být tak maximálně ve vůni daného preparátu.

LECITINIA BODY MAN

Lecitinové tělové balzámy si od doby, kdy byly zařazeny do nabídky, získaly velké množství příznivců. Nelze se divit. Lecitinové emulze lze bez nadsázky označit za to nejlepší, co lze na ošetření pokožky těla vytvořit. Důvodů je hned několik. Jako první bych uvedl praktičnost použití.

Novinky pro teenagery

A zase za to může poradna. Chápu, že každá věková skupina má jisté specifické požadavky na obličejovou kosmetiku. U výše zmíněné části populace je celkem obvyklý zájem o preparáty jak uklidňující, tak i protizánětlivé, což si lze vysvětlit zvýšenou citlivostí pokožky, případně i častou zánětlivostí v době dospívání.

Užitečný pomocník

Kam moje paměť sahá, neustále se vedou diskuze o tom, zda lze používat éterické oleje vnitřně, či nikoli. Pokud někdo tvrdí, že nikoli, pak bych měl jednoduchou otázku. Co asi děláme, pokud si dáme např. česnek, cibuli, celer a mnohé další potraviny či koření, které nás od nepaměti doprovází jako součást potravinového řetězce?

Mateřídouška

Hned v úvodu pojednání o mateřídoušce a jejím éterickém oleji musím uvést, že se klaním tomu, kdo dal této rostlině do vínku toto krásné jméno. Dle mého názoru naprosto přesně vystihuje jak vůni, tak i účinky této rostliny, případně i éterického oleje z ní vyzískaného.

Matricaria chamomilla

Už dříve jsem psala o svojí „dětské“ lékárničce, kde první místo zaujímá ÉTERICKÝ OLEJ LEVANDULE úzkolisté Karel Hadek. Bez lékárničky z domu nevycházíme. Starší dcera se při odchodu vždy zeptá: „A lékárničku máme?“ A i když ji někdy neberu celou, levandulový olej mám v kabelce vždycky. Stejně jako telefon.

Pod pokličkou

S blížícím se koncem roku bývá zvykem bilancovat, ohlížet se za uplynulým a i plánovat, co v následujícím roce změníme, vylepšíme.

Mimose absolue Karel Hadek – buď sám sobě alchymistou!

MIMOSE ABSOLUE Karel Hadek má velmi tuhou konzistenci, je tvrdá jako kámen. Pokud se ji podaří rozbít, pak její úlomky jsou velmi podobné úlomkům skla. Za žádných podmínek nebude mimose prostřednictvím kapátka kapat.

TEA TREE olej

Dobrý den, pane Hadku, ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost se zánětem středního ucha a TEA TREE OLEJEM.

Velký zázrak proti dětským opruzeninám

Už dlouhou dobu jsem nadšenou uživatelkou Hadkových preparátů na intimní hygienu žen. Když se mi v létě narodila holčička, dostali jsme v porodnici na opruzeniny zinkovou mast a k ní jednu neocenitelnou radu: „Vaše holčička má citlivou pokožku jako vy, tak se k ní podle toho chovejte…”