Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2017

Mytí vlasů

Zdravím AKH, chtěla bych napsat pár řádků a podělit se o zkušenosti s kosmetikou AKH. Začnu přípravkem –MYCÍ OLEJ NA VLASY Zhruba před třemi lety jsem přešla na metodu NO SHAMPOO mytí vlasů. Tato doba byla velmi náročná na výdrž a nepodvolení se konzumnímu šamponu, který myje sám, jen co se nanese. U mytí vlasů bez šamponu je procedura mytí značně zdlouhavější. Vlasy musíme dobře namočit vodou a začít „drbat“ pokožku hlavy pomocí prstů a masírovat. Oplach a nanovo. Trvá to i několik desítek minut a hlavně několik týdnů, než si pokožka hlavy zvykne a přestane produkovat méně a méně vlasového mazu. V tuto dobu, ruku v ruce, jsem používala výše zmíněný olej na mytí vlasů. Zhruba půlku čajové lžičky oleje naředím vodou a dobře prokvedlám vidličkou, abych vytvořila emulzi. Vlasy je velmi důležité zbavit prachu, a tedy řádně namočit vodou a již začít vlasy a pokožku manuálně drbat. Dále postupně nanáším emulzi a nepřestávám hlavu drbat, opláchnu, nanesu emulzi a proces se opakuje, než vyčerpám ve skleničce připravenou mycí směs. Chtěla bych dále zmínit, že výsledek nemusí být ze začátku stoprocentní, samotné mi to dalo x měsíců pozorování, co a jak mi funguje a nefunguje. Také záleží na typu a kvalitě vody. Vypozorovala jsem, že se mi vlasy lépe myjí v prostředí, kde je voda měkčí. Po umytí vlasy postříkám směsí EO v rozprašovači pro vůni, popřípadě i kdykoliv během dne, když si vzpomenu. Zejména během horkých dní vlasy osvěžím touto připravenou směsí (pár kapek EO s vodou), nosím ji všude s sebou v malém kapesním rozprašovači a aplikuji dle potřeby, když chci vlasům dodat svěžest a vůni. Kolikrát si vlasy do týdne myji, se liší dle fyzické námahy a prostředí, ve kterém se pohybuji, není na to tedy jasná odpověď. Chtěla bych dále zmínit, že si vlasy barvím Hennou, přírodním barvivem. Struktura vlasů se mi též obrovsky zlepšila díky kombinaci tohoto celkově šetrnějšího přístupu, přes mytí až k barvení.

Určitě bych dále doporučila AKH parfémy, můj velmi oblíbený je typ MAGIC. Velikost lahvičky je velmi praktická a nosím ji s sebou v kabelce. Vůně není agresivní, je příjemná, jemná. Konvenční parfémy již delší dobu nemůžu vystát a nejspíš to bude tím, že jsem si zvykla na jemnější vůně, přírodní, a ne tu agresivní chemickou směs čehosi.

Dále bych chtěla poděkovat i vašemu NOSNÍMU OLEJI BABY, který jsem nosila s sebou do klimatizovaných prostor, neboť moje nosní sliznice velmi trpí v takovýchto prostorech. Po použití oleje je sliznice krásně zvlhčená a netrápí mě suchost. V současné době si ale postačím s jakýmkoliv olejem, který jednoduše aplikuji pomocí ušní tyčinky do nosní dírky a zevnitř jemně potřu.

Ráno se neobejdu bez deodorantu HAPPY DEO, zuby si čistím olejem na zuby, který mám taktéž velmi oblíbený.

Oleje se staly v mém životě denním chlebem, neumím si bez nich kosmetiku už ani představit a jsem velmi vděčná, že jsem svoji cestu začala právě s vašimi přípravky a ještě víc, že se k nim stále vracím, beru je všude s sebou kamkoli jedu po světě.

Přeji vám velmi mnoho dalších úspěchů a úspěšných let podnikání.

S pozdravem Ing. Kateřina Schreiberová

Úvodní slovo pana Hadka

Závěrečné, chladné čtvrtletí roku 2017 vystřídalo krásné dny babího léta a je v plném proudu. Jistou radost mi působí jak pohled z okna, tak občas i pobyt v přírodě.

BRONOL

Jedním ze zdravotních problémů, který je v populaci velice rozšířen a který většinu z nás navštěvuje častěji, než je únosné, má pojmenování bronchitida. Hned v úvodu nutno uvést, že bychom měli rozlišovat mezi bronchitidou akutní a chronickou. Jen s trochou nadsázky by bylo možné říci, že se jedná o dvě různé nemoci. Akutní forma nemoci bývá způsobena bakteriemi či viry a organizmus si s ní při dobré imunitě a podání „pomocné ruky“ celkem rychle poradí. Odezní v rozmezí jednoho týdne až čtrnácti dnů. Jako původce chronické bronchitidy pak lze označit znečištěné životní prostředí. Tedy jak plynné, tak pevné exhaláty v našem okolí, nejčastěji prach, kouř (je jedno, zda z komína či cigaret).

MOTTENOL

Mohu konstatovat, že nebýt poradny, byli bychom o pár preparátů chudší. Zdaleka nechodí jen dotazy týkající se kosmetických či zdravotních problémů. Byť zde nutno podotknout, vše souvisí se vším. Kdysi to byly dotazy na vešky, které byly důvodem vzniku PROAPINOLU.

ORANGE-ACIDOL

ORANGE-‑SANITOL je již nějaký ten pátek v nabídce firmy a díky jeho jedinečným čisticím schopnostem, krásné pomerančové vůni a v jistém slova smyslu i přírodnímu původu surovin se stal miláčkem našich zákazníků.

Citrónový olej

Citrusové plody, mezi nimi pak hlavně citrony, ač původem z jihu, jsou zdravým průvodcem po celý rok. Hlavně pak v jeho chladném ročním období, do kterého patří i Vánoce.

Úklid bez tvrdé chemie

Sice na televizi moc nekoukám, ale zřídkavě si relax u puštěné televize přece jen také dopřeji, pokud narazím na něco zajímavého o historii, přírodě či vesmíru. Krom toho zajímavého, daleko častěji než je zdrávo, na mě vyskočí nějaká ta stupidní televizní reklama.

Zimní večer s WOMAN THERAPY

Páteční večer po hektickém pracovním týdnu, ponuré šero za oknem, slunce už pár dní nevyslalo žádný pozdrav. Děti sedí u svých počítačů a v televizi běží hokejový zápas, takže manžel má svůj program jasný. Ptám se sama sebe, co s časem před usnutím?

Bolest hlavy a China Balzám

Podzim je jako stvořený k nachlazení, chřipkám a angínám. Ani mně se letos tato nepříjemnost nevyhnula. Dostala jsem horečky a angínu a toto vše doprovázely migrény a velmi silné bolesti hlavy.

Bydlíme zdravě a vkusně

Zima leze pod nehty, sníh, déšť a plískanice, navlhlé kabáty a promáčené boty, ve kterých přijdeme domů, doprovází typická „vůně“, kterou nasáknou i naše předsíně, chodby a šatny.

Dny s výrobky Aromaterapie Karel Hadek

Z éterických olejů nedám dopustit na Levandule extra ÉO, říkáme mu babička mezi éterickými oleji. Svým laskavým působením totiž dokáže vyladit nebo zahojit téměř vše.

Jóga a éterické oleje

Někdy je umění zkombinovat všechny denní i týdenní povinnosti a nezapomínat přitom na své zdraví, bez kterého bychom neměli energii právě na ony povinnosti.

Vitamín D i v zimě

V dnešní době je stále větší počet lidí, kteří trpí nedostatkem vitamínu D. Příčinou může být životní styl moderního života, kdy lidé pracují v kancelářích a nemají dostatek času na život venku.

Voňavé saunování

Podzimní a zimní čas přímo svádí k rozmazlovacím chvilkám. Možná je to sychravým počasím, možná kratším dnem. Čas od času nás tak přepadne chuť zpříjemnit si celý den nebo alespoň večer.

Zelenobílé výrobky

Krásně a nenásilně mi vaše zelenobílé výrobky zapadly do života, a myslím, že ne jen mně. Při kurzech aromaterapie nám bylo vyprávěno tolik informací, až se hlava točila, ale dodnes rady využíváme.

Non-‑stop CANDIÖL, stop antibiotikům

Ještě poměrně nedávno jsem byla pyšná na své zdraví, svou imunitu. Zatímco všechny v mém okolí zahnalo do postele nachlazení, chřipka či angína, já byla jako rybička. Pak se ale něco zlomilo a já začala nemocem podléhat taky a daleko častěji.

Anděl aromaterapie na horách

Léto uteklo jako voda. Ani jsme se nenadáli a slevové portály nabízí místo zájezdů k moři zájezdy na hory. V prvním čísle časopisu Aromaterapie pro Vás kolegyně připravila článek o cestovatelském minimu hadkovských přípravků do teplých krajin, které rozdělila do dvou praktických částí, a to přípravky pro denní potřebu a hygienu a přípravky pro výjimečné případy.

Mytí vlasů

Zdravím AKH, chtěla bych napsat pár řádků a podělit se o zkušenosti s kosmetikou AKH. Začnu přípravkem – MYCÍ OLEJ NA VLASY. Zhruba před třemi lety jsem přešla na metodu NO SHAMPOO mytí vlasů. Tato doba byla velmi náročná na výdrž a nepodvolení se konzumnímu šamponu, který myje sám, jen co se nanese.

Omluva

Společnost 1. Aromaterapeutická KH a. s. se tímto omlouvá společnosti Johnson & Johnson.

Miminko – příprava na jeho příchod a první týdny

Naša rodina sa rozrástla o nového člena a celé toto dobrodružstvo nám pomohlo zvládnuť aj pár produktov pána Hadka. Ako prvorodička som sa pred pôrodom snažila na nastávajúce obdobie pripraviť, no pracovné povinnosti a jarný zhon mi tento plán zmenili a k veci som pristupovala skôr intuitívne a veľmi som neštudovala, párkrát som si zacvičila gravidjógu a hlavne som sa snažila odpočívať. Aj preto som presvedčená o účinnosti produktov pána Hadka, nič iné som totiž pravidelne nerobila.

Zimní ošetřování pokojových rostlin

V zimě je potřeba bránit pokojové rostliny proti škůdcům, kteří se před zimou stáhli do domácností, případně zimních zahrad. Den je krátký a slunce moc nesvítí, proto je dobré rostlinky podpořit novým substrátem, přihnojit a ošetřit.