Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2017

Anděl aromaterapie na horách

Léto uteklo jako voda. Ani jsme se nenadáli a slevové portály nabízí místo zájezdů k moři zájezdy na hory. V prvním čísle časopisu Aromaterapie pro Vás kolegyně připravila článek o cestovatelském minimu hadkovských přípravků do teplých krajin, které rozdělila do dvou praktických částí, a to přípravky pro denní potřebu a hygienu a přípravky pro výjimečné případy. Pokud máte ještě z letní dovolené nevybalenou tašku onoho cestovatelského minima, určitě bych zachovala část první, tedy tu „hygienickou“, kde by měl mít své jisté místo ZUBNÍ OLEJ, HY-‑INTIMA a libovolný sprchovací olej, a jen trochu pozměnila část druhou tak, aby se nám přípravky hodily na sněhem pokryté hory.

Každý ví, že v momentě, kdy udeří mrazy, naše pokožka trpí. Proto by v „aromataštičce“ rozhodně neměl chybět alespoň jeden z balzámů na ošetření rtů pro zvýšení jejich elasticity. LIPPEA SPF je díky ochrannému faktoru 10 skvělým ochráncem jemné kůže rtů před vlivy UV záření. A pro ty, kteří trpí na opary, vřele doporučuji HERPILAN, ten pomáhá pečovat o rty se sklonem k oparům.

U balzámů zůstaneme i při ošetřování pokožky těla. Rozdíl mezi krémy a balzámy je ten, že balzámy neobsahují vodu, která, jak je známo, způsobuje naší pokožce v mrazivém počasí víc škody než užitku. Vhodnými přípravky pro toto období jsou například tělový balzám BORO BORO, který se hodí především pro sušší typy pokožky a má velmi příjemnou vůni, nebo bezvodý krém WINTERSHEA, jímž si můžeme potřít ruce i obličej před odchodem na vytouženou lyžovačku.

Jeden přípravek z letní „aromataštičky“ se nám bude hodit i na horských štítech, a to OPALOVACÍ OLEJ s libovolným faktorem. Protože i na horách svítí sluníčko a teploty hluboko pod nulou v nás mohou vyvolat pocit, že se vlastně nemůžeme opalovat. Ale to je omyl. Pak se může velmi snadno stát, že se vrátíme ze sjezdovky se zarudlými a na dotek citlivými tvářemi. Tehdy se opět dostane ke slovu další přípravek z cestovatelské první pomoci LEVANDULOVÝ OLEJ, který může citlivou pokožku zklidnit.

Následky našeho špičkového sportovního výkonu na lyžích či sáňkách se nám připomenou během prvních chvil v klidovém režimu. Všichni sváteční sportovci to znají – bolavý sval v noze, ztuhlá a bolavá záda. Co s tím? Úlevu Vám může přinést jemná masáž s přípravkem Dr. VOŠTĚP. Látky obsažené v přípravku mohou zlepšit látkovou výměnu a pomáhají vyplavit z těla kyselinu mléčnou. Pokud nebudete mít po ruce nikoho, kdo by Vám namožená záda namasíroval, nezoufejte. Přípravek Dr. VOŠTĚP může výborně posloužit i jako koupelový olej. Takže nezbývá nic jednoduššího než napustit vanu horkou vodou, přidat dvě polévkové lžíce oleje a vložit své bolavé a unavené tělo do náruče příjemné vůně rozmarýnu a jalovce.

Za zmínku určitě stojí i prohřívací masážní oleje, které už třeba máte doma. Masážní olej CAYATHERM a THERMOTON mohou mít díky obsaženým olejům skvělé prokrvující účinky. Po jejich vmasírování na bolavé místo můžete pociťovat teplo – slabší i silné (na každého prohřívací oleje působí jinak). A s teplem přijde i vytoužený pocit úlevy od bolesti, nebo dokonce její úplné odeznění.

Kdo by si chtěl dopřát TOP relaxační večer po sportovním výkonu, může si s sebou přibalit například RELAXAČNÍ nebo UVOLŇUJÍCÍ směs éterických olejů. Podle mých zkušeností si troufám říct, že po těchto procedurách bude Vaše zlámané tělo druhý den naprosto fit.

Doma bych ale rozhodně nenechávala bodyguarda naší imunity – ELEUTHEROCOCC. Protože ani pověstný horský ozon bez bacilů nefunguje na 100 %. A kdo by chtěl zimní radovánky trávit v posteli s horečkami.

A neodpustím si ještě jednu radu. Prosím nezapomínejte ani na cestovní minimum pro Vaše čtyřnohé parťáky, pokud Vás budou doprovázet na horských túrách. I oni mohou po fyzickém výkonu pociťovat bolest svalů nebo mít rozpraskané packy. V tom případě bych doporučovala přibalit přípravky FAUNA PADS na ošetření tlapek před i po vycházce, FAUNU THERMOL pro uvolnění a prohřátí namožených svalů a pro posílení imunity IMUNOFAUNU.

Iva Šimonková

Úvodní slovo pana Hadka

Závěrečné, chladné čtvrtletí roku 2017 vystřídalo krásné dny babího léta a je v plném proudu. Jistou radost mi působí jak pohled z okna, tak občas i pobyt v přírodě.

BRONOL

Jedním ze zdravotních problémů, který je v populaci velice rozšířen a který většinu z nás navštěvuje častěji, než je únosné, má pojmenování bronchitida. Hned v úvodu nutno uvést, že bychom měli rozlišovat mezi bronchitidou akutní a chronickou. Jen s trochou nadsázky by bylo možné říci, že se jedná o dvě různé nemoci. Akutní forma nemoci bývá způsobena bakteriemi či viry a organizmus si s ní při dobré imunitě a podání „pomocné ruky“ celkem rychle poradí. Odezní v rozmezí jednoho týdne až čtrnácti dnů. Jako původce chronické bronchitidy pak lze označit znečištěné životní prostředí. Tedy jak plynné, tak pevné exhaláty v našem okolí, nejčastěji prach, kouř (je jedno, zda z komína či cigaret).

MOTTENOL

Mohu konstatovat, že nebýt poradny, byli bychom o pár preparátů chudší. Zdaleka nechodí jen dotazy týkající se kosmetických či zdravotních problémů. Byť zde nutno podotknout, vše souvisí se vším. Kdysi to byly dotazy na vešky, které byly důvodem vzniku PROAPINOLU.

ORANGE-ACIDOL

ORANGE-‑SANITOL je již nějaký ten pátek v nabídce firmy a díky jeho jedinečným čisticím schopnostem, krásné pomerančové vůni a v jistém slova smyslu i přírodnímu původu surovin se stal miláčkem našich zákazníků.

Citrónový olej

Citrusové plody, mezi nimi pak hlavně citrony, ač původem z jihu, jsou zdravým průvodcem po celý rok. Hlavně pak v jeho chladném ročním období, do kterého patří i Vánoce.

Úklid bez tvrdé chemie

Sice na televizi moc nekoukám, ale zřídkavě si relax u puštěné televize přece jen také dopřeji, pokud narazím na něco zajímavého o historii, přírodě či vesmíru. Krom toho zajímavého, daleko častěji než je zdrávo, na mě vyskočí nějaká ta stupidní televizní reklama.

Zimní večer s WOMAN THERAPY

Páteční večer po hektickém pracovním týdnu, ponuré šero za oknem, slunce už pár dní nevyslalo žádný pozdrav. Děti sedí u svých počítačů a v televizi běží hokejový zápas, takže manžel má svůj program jasný. Ptám se sama sebe, co s časem před usnutím?

Bolest hlavy a China Balzám

Podzim je jako stvořený k nachlazení, chřipkám a angínám. Ani mně se letos tato nepříjemnost nevyhnula. Dostala jsem horečky a angínu a toto vše doprovázely migrény a velmi silné bolesti hlavy.

Bydlíme zdravě a vkusně

Zima leze pod nehty, sníh, déšť a plískanice, navlhlé kabáty a promáčené boty, ve kterých přijdeme domů, doprovází typická „vůně“, kterou nasáknou i naše předsíně, chodby a šatny.

Dny s výrobky Aromaterapie Karel Hadek

Z éterických olejů nedám dopustit na Levandule extra ÉO, říkáme mu babička mezi éterickými oleji. Svým laskavým působením totiž dokáže vyladit nebo zahojit téměř vše.

Jóga a éterické oleje

Někdy je umění zkombinovat všechny denní i týdenní povinnosti a nezapomínat přitom na své zdraví, bez kterého bychom neměli energii právě na ony povinnosti.

Vitamín D i v zimě

V dnešní době je stále větší počet lidí, kteří trpí nedostatkem vitamínu D. Příčinou může být životní styl moderního života, kdy lidé pracují v kancelářích a nemají dostatek času na život venku.

Voňavé saunování

Podzimní a zimní čas přímo svádí k rozmazlovacím chvilkám. Možná je to sychravým počasím, možná kratším dnem. Čas od času nás tak přepadne chuť zpříjemnit si celý den nebo alespoň večer.

Zelenobílé výrobky

Krásně a nenásilně mi vaše zelenobílé výrobky zapadly do života, a myslím, že ne jen mně. Při kurzech aromaterapie nám bylo vyprávěno tolik informací, až se hlava točila, ale dodnes rady využíváme.

Non-‑stop CANDIÖL, stop antibiotikům

Ještě poměrně nedávno jsem byla pyšná na své zdraví, svou imunitu. Zatímco všechny v mém okolí zahnalo do postele nachlazení, chřipka či angína, já byla jako rybička. Pak se ale něco zlomilo a já začala nemocem podléhat taky a daleko častěji.

Anděl aromaterapie na horách

Léto uteklo jako voda. Ani jsme se nenadáli a slevové portály nabízí místo zájezdů k moři zájezdy na hory. V prvním čísle časopisu Aromaterapie pro Vás kolegyně připravila článek o cestovatelském minimu hadkovských přípravků do teplých krajin, které rozdělila do dvou praktických částí, a to přípravky pro denní potřebu a hygienu a přípravky pro výjimečné případy.

Mytí vlasů

Zdravím AKH, chtěla bych napsat pár řádků a podělit se o zkušenosti s kosmetikou AKH. Začnu přípravkem – MYCÍ OLEJ NA VLASY. Zhruba před třemi lety jsem přešla na metodu NO SHAMPOO mytí vlasů. Tato doba byla velmi náročná na výdrž a nepodvolení se konzumnímu šamponu, který myje sám, jen co se nanese.

Omluva

Společnost 1. Aromaterapeutická KH a. s. se tímto omlouvá společnosti Johnson & Johnson.

Miminko – příprava na jeho příchod a první týdny

Naša rodina sa rozrástla o nového člena a celé toto dobrodružstvo nám pomohlo zvládnuť aj pár produktov pána Hadka. Ako prvorodička som sa pred pôrodom snažila na nastávajúce obdobie pripraviť, no pracovné povinnosti a jarný zhon mi tento plán zmenili a k veci som pristupovala skôr intuitívne a veľmi som neštudovala, párkrát som si zacvičila gravidjógu a hlavne som sa snažila odpočívať. Aj preto som presvedčená o účinnosti produktov pána Hadka, nič iné som totiž pravidelne nerobila.

Zimní ošetřování pokojových rostlin

V zimě je potřeba bránit pokojové rostliny proti škůdcům, kteří se před zimou stáhli do domácností, případně zimních zahrad. Den je krátký a slunce moc nesvítí, proto je dobré rostlinky podpořit novým substrátem, přihnojit a ošetřit.