Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2017

Voňavé saunování

 

Podzimní a zimní čas přímo svádí k rozmazlovacím chvilkám. Možná je to sychravým počasím, možná kratším dnem. Čas od času nás tak přepadne chuť zpříjemnit si celý den nebo alespoň večer. Někdo si zajde na nákupy, někdo si raději dá svařené víno a jiný si dopřeje blaho v podobě sauny. Blahodárné účinky saunování jsou nezaměnitelné, ale i tak se dají ještě více podpořit použitím vhodného éterického oleje, případně jejich směsí. Jen si to představte… teplo a všude přítomná vůně.

 

Éterických olejů nabízíme nepřeberné množství a bylo těžké si mezi nimi vybrat. Navíc je známo, že jeden olej umí to a druhý zase ono. Ale společně toho umí mnohem víc!

 

Proto v naší nabídce najdete i osm speciálních směsí éterických olejů vhodných do saun, které mají vysokou terapeutickou účinnost.

 

Ve většině směsí jsou obsažené éterické oleje z jehličnanů, které mohou podporovat dýchací cesty a zároveň pomáhají nabudit naši psychiku. K těmto olejům jsou pak přidány další specifické oleje, které po povzbuzení navodí pocit uvolnění.

 

Při nachlazení Vám mohu vřele doporučit FINSKOU SAUNU. Vůně éterických olejů z borovice, jalovce a eukalyptu pomůže uvolnit i pověstnou pánskou rýmičku.

 

Pozitivní účinky na dýchací cesty má i směs HORSKÁ SAUNA s vůní rozmarýnu, POLÁRNÍLESNÍ. Samozřejmě, že každá ze směsí se lehce liší. Například POLÁRNÍ směs může mít díky olejům z máty, šalvěje a cypřiše sekretolytické a antiseptické účinky. Kdo si chce dopřát trochu exotiky, bude mu jistě příjemná osvěžující vůně citrusů ve směsi ČÍNSKÁ SAUNA. Citrusovou vůni doplňuje skořicový éterický olej. Tato směs může mít vliv na povzbuzení organismu. Kousek exotiky Vám může nabídnout i vyvážená kombinace éterických olejů z levandule, citronu, jalovce a máty ve směsi JAPONSKÁ SAUNA. Tuto kombinaci vůní oceníte především, pokud pociťujete stav vyčerpání a podrážděnosti. Zajímavá směs vůní tymiánu, badyánu, máty a smrku s posilujícím a antiseptickým účinkem – to vše v sobě skrývá směs RUSKÁ SAUNA. Litsea cubeba ruku v ruce s levandulí a badyánem utváří jedinečnou směs pro RELAX, která velmi příjemně voní a navozuje pocit pohody.

 

Použití vybrané směsi je velice jednoduché. Ze zkušeností našich klientů víme, že v potírně pro 4 osoby stačí 10 až 15 kapek. Směs nikdy nekapejte přímo na saunová kamna ani do vody určené k polévání kamen. Ideální je nanést potřebné množství na kousek dřeva nebo vlhký ubrousek, který necháte ležet v blízkosti kamen, kde proudí vzduch a vůně jsou tak unášeny do prostoru potírny.

 

Jestliže navštěvujete veřejné sauny, může při používání směsí nastat problém. Protože, co voní jednomu, nemusí vonět druhému. Řešením, jak si dopřát voňavý požitek i po veřejné sauně, by mohly být masážní oleje, krémy – LEVANDULOVÝ, SKOŘICOVÝ, LECITOL ROYAL, LECITOL YLJA. Těm, kteří jsou kreativní a rádi si vytváří vlastní kombinace vůní a terapeutických účinků, mohu doporučit LECITOL NEUTRAL. Použitím masážních olejů navíc spojíte příjemné s užitečným. Ošetříte pokožku i navodíte psychickou pohodu.

 

Tak neváhejte a dejte sychravému počasí a pochmurné náladě sbohem. Nechte se hýčkat teplem a rozličnými vůněmi.

Iva Šimonková

Úvodní slovo pana Hadka

Závěrečné, chladné čtvrtletí roku 2017 vystřídalo krásné dny babího léta a je v plném proudu. Jistou radost mi působí jak pohled z okna, tak občas i pobyt v přírodě.

BRONOL

Jedním ze zdravotních problémů, který je v populaci velice rozšířen a který většinu z nás navštěvuje častěji, než je únosné, má pojmenování bronchitida. Hned v úvodu nutno uvést, že bychom měli rozlišovat mezi bronchitidou akutní a chronickou. Jen s trochou nadsázky by bylo možné říci, že se jedná o dvě různé nemoci. Akutní forma nemoci bývá způsobena bakteriemi či viry a organizmus si s ní při dobré imunitě a podání „pomocné ruky“ celkem rychle poradí. Odezní v rozmezí jednoho týdne až čtrnácti dnů. Jako původce chronické bronchitidy pak lze označit znečištěné životní prostředí. Tedy jak plynné, tak pevné exhaláty v našem okolí, nejčastěji prach, kouř (je jedno, zda z komína či cigaret).

MOTTENOL

Mohu konstatovat, že nebýt poradny, byli bychom o pár preparátů chudší. Zdaleka nechodí jen dotazy týkající se kosmetických či zdravotních problémů. Byť zde nutno podotknout, vše souvisí se vším. Kdysi to byly dotazy na vešky, které byly důvodem vzniku PROAPINOLU.

ORANGE-ACIDOL

ORANGE-‑SANITOL je již nějaký ten pátek v nabídce firmy a díky jeho jedinečným čisticím schopnostem, krásné pomerančové vůni a v jistém slova smyslu i přírodnímu původu surovin se stal miláčkem našich zákazníků.

Citrónový olej

Citrusové plody, mezi nimi pak hlavně citrony, ač původem z jihu, jsou zdravým průvodcem po celý rok. Hlavně pak v jeho chladném ročním období, do kterého patří i Vánoce.

Úklid bez tvrdé chemie

Sice na televizi moc nekoukám, ale zřídkavě si relax u puštěné televize přece jen také dopřeji, pokud narazím na něco zajímavého o historii, přírodě či vesmíru. Krom toho zajímavého, daleko častěji než je zdrávo, na mě vyskočí nějaká ta stupidní televizní reklama.

Zimní večer s WOMAN THERAPY

Páteční večer po hektickém pracovním týdnu, ponuré šero za oknem, slunce už pár dní nevyslalo žádný pozdrav. Děti sedí u svých počítačů a v televizi běží hokejový zápas, takže manžel má svůj program jasný. Ptám se sama sebe, co s časem před usnutím?

Bolest hlavy a China Balzám

Podzim je jako stvořený k nachlazení, chřipkám a angínám. Ani mně se letos tato nepříjemnost nevyhnula. Dostala jsem horečky a angínu a toto vše doprovázely migrény a velmi silné bolesti hlavy.

Bydlíme zdravě a vkusně

Zima leze pod nehty, sníh, déšť a plískanice, navlhlé kabáty a promáčené boty, ve kterých přijdeme domů, doprovází typická „vůně“, kterou nasáknou i naše předsíně, chodby a šatny.

Dny s výrobky Aromaterapie Karel Hadek

Z éterických olejů nedám dopustit na Levandule extra ÉO, říkáme mu babička mezi éterickými oleji. Svým laskavým působením totiž dokáže vyladit nebo zahojit téměř vše.

Jóga a éterické oleje

Někdy je umění zkombinovat všechny denní i týdenní povinnosti a nezapomínat přitom na své zdraví, bez kterého bychom neměli energii právě na ony povinnosti.

Vitamín D i v zimě

V dnešní době je stále větší počet lidí, kteří trpí nedostatkem vitamínu D. Příčinou může být životní styl moderního života, kdy lidé pracují v kancelářích a nemají dostatek času na život venku.

Voňavé saunování

Podzimní a zimní čas přímo svádí k rozmazlovacím chvilkám. Možná je to sychravým počasím, možná kratším dnem. Čas od času nás tak přepadne chuť zpříjemnit si celý den nebo alespoň večer.

Zelenobílé výrobky

Krásně a nenásilně mi vaše zelenobílé výrobky zapadly do života, a myslím, že ne jen mně. Při kurzech aromaterapie nám bylo vyprávěno tolik informací, až se hlava točila, ale dodnes rady využíváme.

Non-‑stop CANDIÖL, stop antibiotikům

Ještě poměrně nedávno jsem byla pyšná na své zdraví, svou imunitu. Zatímco všechny v mém okolí zahnalo do postele nachlazení, chřipka či angína, já byla jako rybička. Pak se ale něco zlomilo a já začala nemocem podléhat taky a daleko častěji.

Anděl aromaterapie na horách

Léto uteklo jako voda. Ani jsme se nenadáli a slevové portály nabízí místo zájezdů k moři zájezdy na hory. V prvním čísle časopisu Aromaterapie pro Vás kolegyně připravila článek o cestovatelském minimu hadkovských přípravků do teplých krajin, které rozdělila do dvou praktických částí, a to přípravky pro denní potřebu a hygienu a přípravky pro výjimečné případy.

Mytí vlasů

Zdravím AKH, chtěla bych napsat pár řádků a podělit se o zkušenosti s kosmetikou AKH. Začnu přípravkem – MYCÍ OLEJ NA VLASY. Zhruba před třemi lety jsem přešla na metodu NO SHAMPOO mytí vlasů. Tato doba byla velmi náročná na výdrž a nepodvolení se konzumnímu šamponu, který myje sám, jen co se nanese.

Omluva

Společnost 1. Aromaterapeutická KH a. s. se tímto omlouvá společnosti Johnson & Johnson.

Miminko – příprava na jeho příchod a první týdny

Naša rodina sa rozrástla o nového člena a celé toto dobrodružstvo nám pomohlo zvládnuť aj pár produktov pána Hadka. Ako prvorodička som sa pred pôrodom snažila na nastávajúce obdobie pripraviť, no pracovné povinnosti a jarný zhon mi tento plán zmenili a k veci som pristupovala skôr intuitívne a veľmi som neštudovala, párkrát som si zacvičila gravidjógu a hlavne som sa snažila odpočívať. Aj preto som presvedčená o účinnosti produktov pána Hadka, nič iné som totiž pravidelne nerobila.

Zimní ošetřování pokojových rostlin

V zimě je potřeba bránit pokojové rostliny proti škůdcům, kteří se před zimou stáhli do domácností, případně zimních zahrad. Den je krátký a slunce moc nesvítí, proto je dobré rostlinky podpořit novým substrátem, přihnojit a ošetřit.