Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2017

Dny s výrobky Aromaterapie Karel Hadek

Nedávno jsem se porozhlédla po bytě a po své masérně (zabývám se především reflexní terapií) a uvědomila jsem si, kolik produktů firmy Aromaterapie Karel Hadek už mnoho let používám. Rozhodla jsem se, že se prostřednictvím časopisu Aromaterapie podělím o své zkušenosti a možná i někoho inspiruji.

 

V rodině i mezi klienty patří dlouhodobě k nejoblíbenějším produktům zubní olej Dentarom. Nakupuji už pouze největší balení, tedy 500 ml. Lžičku oleje 15–20 minut nechám v ústech, trochu povaluji a vyplivnu. Oškrabu jazyk a poté si vyčistím zuby. Při pravidelném užívání (1× denně, přičemž mi to nevyjde každý den) se velmi omezí tvorba zubního plaku, zdravé a klidné jsou i dásně. Je pozoruhodné, že účinků oleje si všímáme nejen my, kdo ho užíváme, tedy rodina a mí klienti, ale i olomoučtí zubaři, které navštěvujeme. Dříve jsem jako prevenci rýmy a bolesti v krku „cucala“ běžný slunečnicový olej, což je starý recept lidové medicíny. Ovšem olej pana Hadka obohacený o éterické oleje patří do vyšší kategorie a jeho léčivé účinky na celou ústní dutinu jsou velmi výrazné. Několik let nevím, co je to rýma, škrabání v krku nebo bolavé dásně.

 

Na intimní hygienu od roku 1998 používám výhradně olej Hy-‑intima a totéž při terapiích doporučuji i všem svým klientkám. Pokud pociťuji jakýkoli diskomfort v oblasti pohlavních orgánů, přidám ještě Intimiss, případně Femisheu.

 

Na pleť a často i na celé tělo používám Regenerační bylinný krém s eleutherococcem. Kupuji balení o obsahu 250 ml. Odeberu si do kelímku 50 ml, ten mám v koupelně a zbytek krému uchovávám v lednici. K čištění pleti používám Hadkovy pleťové vody a tonika, ráda je střídám, zkouším nové.

 

Mám pokožku velmi citlivou na slunko, ale není mi příjemné používat přípravky z drogerie či lékárny s vysokým ochranným faktorem. Jednou jsem se nechala inspirovat článkem v časopise Aromaterapie a „odvážně“ jsem na pobyt u moře zakoupila Hadkův Opalovací olej 15. Olej jsem natírala po osprchování na mokré tělo nebo jsem ho podle doporučení naředila do lahvičky v poměru až 1 : 10. Opálila jsem se krásně dohněda, citlivost na slunko se vůbec neprojevila. Teď už se olej stal neodmyslitelnou součástí všech našich cest – k moři, při cestách na kole, kdy jsme opravdu celý den na slunku, na horách a NIKDY se nespálíme. S olejem jsem velmi spokojená, ale všímám si, že většina klientek má strach z působení slunka a oleje s nízkým faktorem se bojí. Tak se aspoň snažím dělat osvětu, případně rozdávat vzorky.

 

Jako deodorant jsme si doma oblíbili Happy-‑Deo. Taktéž kupuji velké balení o obsahu 500 ml a celé rodině jednou za čas naplním malé lahvičky s rozstřikovačem.

 

Z éterických olejů nedám dopustit na Levandule extra ÉO, říkáme mu babička mezi éterickými oleji. Svým laskavým působením totiž dokáže vyladit nebo zahojit téměř vše. Mažeme si ho před spaním na spánky a do zátylku, totéž nabízím i klientům před masáží. Po náročném dni si dám pár kapek do dlaní a přejedu si po unavených nohách. Hodí se na dezinfekci ran, ošetření štípanců nebo ranky po odstranění klíštěte, odpuzuje komáry. Nedávno se můj muž sekl sekerou a ránu jsem hned čistila levandulí. Kromě dezinfekce také podporuje růst nových buněk, takže se rány velmi dobře hojí. Snižuje krevní tlak, významné je působení na psychiku – napomáhá uvolnění, přináší pocit klidu.

 

Chodíme často na několikadenní výlety do přírody a nedávno jsem se zasmála, když jsem si uvědomila, že v batohu pokaždé nosíme něco jako „Hadkovu KPZ“ (krabička poslední záchrany). V pouzdérku je vždy Levandule extra ÉOHappy-‑DeoIntimissEleutheroccoc RK, v létě Opalovací olej 15.

 

Při reflexní masáži u svých klientů vídám popraskané paty, často bílé čárky na chodidlech nebo i celé bílé mapy, což svědčí o přítomnosti plísní v organismu. V tomto případě vždy jako první volbu nabízím Candiol. Otrlejší klienti dokážou pár kapek oleje polknout přímo, případně na kousku chleba. Olej je však silně aromatický a někdo ho prostě nepolkne. V těchto případech nabízím k lahvičce s éterickým olejem Želatinové tobolky V1, 100 ks. Výhodou je, že tobolky se rozpustí až v žaludku. Lze si připravit dopředu i několik dávek najednou. Olej je potřeba používat delší dobu, vždy doporučuji vykapat alespoň 20 ml. I z tohoto důvodu doporučuji používat želatinové tobolky, aby se olej při polykání člověku nezprotivil. Po čase nejenže prokouknou chodidla, ale i se upraví trávení, zmizí nadýmání. Na plíseň na nohách se výborně osvědčuje Mykosan. V případě plísní doporučuji ošetřit i obuv, a to tak, že se do bot nastříká trochu Thymiconu. Ještě lepší je dát nastříkané boty na pár hodin do igelitového sáčku, aby se plísně dále nešířily.

 

Mými velkými pomocníky jsou masážní oleje. Zde bych vyzdvihla především jejich velmi dobrou skluznost. Přidáním éterických olejů si mohu vyrábět vlastní oleje podle potřeb. Mezi špičky v masážních olejích patří Cayatherm MO. Jedná se o olej silně prohřívací, jeho použití téměř vždy přinese úlevu. Někdy dám klientům na cestu domů ještě zábal, aby olej působil déle. Jednou mi klientka vyprávěla, jak si v autě při cestě z masáže libovala, že jí manžel spravil vyhřívání v autosedačkách. Doma byl pochválen, ale přiznal se, že nic nespravoval. To hřál Cayatherm.

 

V masérně ráda používám Čakrové parfémy. Před příchodem klienta do prostoru stříknu malinko parfému, mám jich všech sedm a výběr záleží na momentálním pocitu. K osvěžení vzduchu na toaletě používám Climafresh.

 

Aromaterapie Karel Hadek je pro mě také dobrým zdrojem dárků pro mé blízké. Osvědčila se mi Sada mycích olejů Hy-‑Intim set, Čakrové parfémy, při návštěvě rodiny s malým miminkem se výborně hodí Testovací sada Baby MO, v zásobě mám vždy i Levanduli Extra ÉO, vloni jsem svým klientkám rozdávala při předvánoční masáži Hadkův kvalitní Pilník skleněný KH 12,5 cm.

 

Na závěr ještě zmíním Orange Sanitol. Myslím, že tento produkt musí znát každý, kdo používá produkty pana Hadka. Naředěný ho používám při úklidu domácnosti – houbičkou s naředěným olejem umývám mastné nádobí, koupelnu, vodou se lžičkou oleje vytírám podlahy. Jedna z klientek ho používá k úklidu lékařské ordinace, vždy si ho kupují klientky, které mají doma psa nebo kočku. Při úklidu společných prostor v domě se mě několikrát sousedi ptali, co to mám v té vodě, že to tak krásně voní. Orange Sanitol interiér vždy jemně provoní, do domácnosti se tak vnáší pocit harmonie.

Jsem ráda, že pan Hadek nabízí také možnost zakoupení lahviček a kelímků různých velikostí, osvědčují se mi na cesty nebo při „porcování“ větších balení.

 

Panu Hadkovi i celé jeho firmě moc děkuji, jeho výrobky dělají náš život hezčím.

Eva Štěrbová, Olomouc

Úvodní slovo pana Hadka

Závěrečné, chladné čtvrtletí roku 2017 vystřídalo krásné dny babího léta a je v plném proudu. Jistou radost mi působí jak pohled z okna, tak občas i pobyt v přírodě.

BRONOL

Jedním ze zdravotních problémů, který je v populaci velice rozšířen a který většinu z nás navštěvuje častěji, než je únosné, má pojmenování bronchitida. Hned v úvodu nutno uvést, že bychom měli rozlišovat mezi bronchitidou akutní a chronickou. Jen s trochou nadsázky by bylo možné říci, že se jedná o dvě různé nemoci. Akutní forma nemoci bývá způsobena bakteriemi či viry a organizmus si s ní při dobré imunitě a podání „pomocné ruky“ celkem rychle poradí. Odezní v rozmezí jednoho týdne až čtrnácti dnů. Jako původce chronické bronchitidy pak lze označit znečištěné životní prostředí. Tedy jak plynné, tak pevné exhaláty v našem okolí, nejčastěji prach, kouř (je jedno, zda z komína či cigaret).

MOTTENOL

Mohu konstatovat, že nebýt poradny, byli bychom o pár preparátů chudší. Zdaleka nechodí jen dotazy týkající se kosmetických či zdravotních problémů. Byť zde nutno podotknout, vše souvisí se vším. Kdysi to byly dotazy na vešky, které byly důvodem vzniku PROAPINOLU.

ORANGE-ACIDOL

ORANGE-‑SANITOL je již nějaký ten pátek v nabídce firmy a díky jeho jedinečným čisticím schopnostem, krásné pomerančové vůni a v jistém slova smyslu i přírodnímu původu surovin se stal miláčkem našich zákazníků.

Citrónový olej

Citrusové plody, mezi nimi pak hlavně citrony, ač původem z jihu, jsou zdravým průvodcem po celý rok. Hlavně pak v jeho chladném ročním období, do kterého patří i Vánoce.

Úklid bez tvrdé chemie

Sice na televizi moc nekoukám, ale zřídkavě si relax u puštěné televize přece jen také dopřeji, pokud narazím na něco zajímavého o historii, přírodě či vesmíru. Krom toho zajímavého, daleko častěji než je zdrávo, na mě vyskočí nějaká ta stupidní televizní reklama.

Zimní večer s WOMAN THERAPY

Páteční večer po hektickém pracovním týdnu, ponuré šero za oknem, slunce už pár dní nevyslalo žádný pozdrav. Děti sedí u svých počítačů a v televizi běží hokejový zápas, takže manžel má svůj program jasný. Ptám se sama sebe, co s časem před usnutím?

Bolest hlavy a China Balzám

Podzim je jako stvořený k nachlazení, chřipkám a angínám. Ani mně se letos tato nepříjemnost nevyhnula. Dostala jsem horečky a angínu a toto vše doprovázely migrény a velmi silné bolesti hlavy.

Bydlíme zdravě a vkusně

Zima leze pod nehty, sníh, déšť a plískanice, navlhlé kabáty a promáčené boty, ve kterých přijdeme domů, doprovází typická „vůně“, kterou nasáknou i naše předsíně, chodby a šatny.

Dny s výrobky Aromaterapie Karel Hadek

Z éterických olejů nedám dopustit na Levandule extra ÉO, říkáme mu babička mezi éterickými oleji. Svým laskavým působením totiž dokáže vyladit nebo zahojit téměř vše.

Jóga a éterické oleje

Někdy je umění zkombinovat všechny denní i týdenní povinnosti a nezapomínat přitom na své zdraví, bez kterého bychom neměli energii právě na ony povinnosti.

Vitamín D i v zimě

V dnešní době je stále větší počet lidí, kteří trpí nedostatkem vitamínu D. Příčinou může být životní styl moderního života, kdy lidé pracují v kancelářích a nemají dostatek času na život venku.

Voňavé saunování

Podzimní a zimní čas přímo svádí k rozmazlovacím chvilkám. Možná je to sychravým počasím, možná kratším dnem. Čas od času nás tak přepadne chuť zpříjemnit si celý den nebo alespoň večer.

Zelenobílé výrobky

Krásně a nenásilně mi vaše zelenobílé výrobky zapadly do života, a myslím, že ne jen mně. Při kurzech aromaterapie nám bylo vyprávěno tolik informací, až se hlava točila, ale dodnes rady využíváme.

Non-‑stop CANDIÖL, stop antibiotikům

Ještě poměrně nedávno jsem byla pyšná na své zdraví, svou imunitu. Zatímco všechny v mém okolí zahnalo do postele nachlazení, chřipka či angína, já byla jako rybička. Pak se ale něco zlomilo a já začala nemocem podléhat taky a daleko častěji.

Anděl aromaterapie na horách

Léto uteklo jako voda. Ani jsme se nenadáli a slevové portály nabízí místo zájezdů k moři zájezdy na hory. V prvním čísle časopisu Aromaterapie pro Vás kolegyně připravila článek o cestovatelském minimu hadkovských přípravků do teplých krajin, které rozdělila do dvou praktických částí, a to přípravky pro denní potřebu a hygienu a přípravky pro výjimečné případy.

Mytí vlasů

Zdravím AKH, chtěla bych napsat pár řádků a podělit se o zkušenosti s kosmetikou AKH. Začnu přípravkem – MYCÍ OLEJ NA VLASY. Zhruba před třemi lety jsem přešla na metodu NO SHAMPOO mytí vlasů. Tato doba byla velmi náročná na výdrž a nepodvolení se konzumnímu šamponu, který myje sám, jen co se nanese.

Omluva

Společnost 1. Aromaterapeutická KH a. s. se tímto omlouvá společnosti Johnson & Johnson.

Miminko – příprava na jeho příchod a první týdny

Naša rodina sa rozrástla o nového člena a celé toto dobrodružstvo nám pomohlo zvládnuť aj pár produktov pána Hadka. Ako prvorodička som sa pred pôrodom snažila na nastávajúce obdobie pripraviť, no pracovné povinnosti a jarný zhon mi tento plán zmenili a k veci som pristupovala skôr intuitívne a veľmi som neštudovala, párkrát som si zacvičila gravidjógu a hlavne som sa snažila odpočívať. Aj preto som presvedčená o účinnosti produktov pána Hadka, nič iné som totiž pravidelne nerobila.

Zimní ošetřování pokojových rostlin

V zimě je potřeba bránit pokojové rostliny proti škůdcům, kteří se před zimou stáhli do domácností, případně zimních zahrad. Den je krátký a slunce moc nesvítí, proto je dobré rostlinky podpořit novým substrátem, přihnojit a ošetřit.