Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2017

Bydlíme zdravě a vkusně

 

Zima leze pod nehty, sníh, déšť a plískanice, navlhlé kabáty a promáčené boty, ve kterých přijdeme domů, doprovází typická „vůně“, kterou nasáknou i naše předsíně, chodby a šatny. Abychom nemuseli krčit nosy při každém otevření dveří a intenzivně větrat před příchodem návštěvy, můžeme vyzkoušet příjemnou bylinnou vůni éterických olejů a vybrat si ten nám nejpříjemnější. Nejenže osvěžíme vstupní prostory našeho domova, ale díky účinkům olejů můžeme zmírnit množení a tvoření plísní, které vlhko vypařující se z naší obuvi a kabátů milují. Můžeme vybírat z celé řady éterických olejů, já na zimní studené období preferuji vůní hřebíčku, skořice, pomeranče, badyánu a citronu.

 

HŘEBÍČKOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ má krásnou kořeněnou vůni a navozuje pocity tepla, taktéž zamezuje růstu mikroorganizmů a plísní a v kombinaci se SKOŘICOVÝM ÉO připomíná vůni cukroví a svařeného vína, která zimní období doprovází.

 

SKOŘICOVÝ ÉO osvěží vzduch, napomáhá zamezovat růstu bakterií, takže i při nachlazení se nám bude doma lépe dýchat.

 

BADYÁNOVÝ ÉO nám může osvěžením vzduchu napomáhat při nachlazení, zpříjemňovat dýchání, napomáhá zamezovat množení bakterií. Vůně anýzu evokuje čas pečení cukroví.

 

POMERANČOVÝ ÉO na mne působí jako životabudič, je možné, že při vstupu do domu jeho vůně podpoří pocit dobré nálady. A stejně tak ÉO CITRONOVÝ „osvěží“ prostor šatny či chodby typickou citrusovou vůní a navodí příjemné pocity, které někdy zimní nevlídné počasí utlumuje.

 

Zmiňované éterické oleje je možné nakapat na jakýkoli savý materiál. Pokud je vkládáme do nitra skříní, mohou plnit funkci osvěžovače vzduchu, ale i ničitele mikroorganizmů. Velmi dobře nám mohou éterické oleje pomoci, jestliže sdílíme domácnost s dospívajícími dětmi. Proces dozrávání bývá doprovázen hormonálním kolotočem, při kterém se nepříjemná vůně propocené obuvi line celým bytem. Na osvěžení nohou i obuvi můžeme použít nejen DEOBOTAS, DEO-‑PROFUSS, ale i éterický olej nakapaný na vatový ubrousek a vložený do bot. Zmírnění zápachu oceníme nejen my doma, ale i spolužáci ve školní šatně.

 

Jistě oceníte naši novinku – dřevěné kuličky z bukového dřeva. Lze je naaranžovat na tácek či misku, nakapat na ně vybraný éterický olej. Vytvoříte tak vkusnou voňavou dekoraci do vstupní chodby i obývacího pokoje. Kuličky lze samozřejmě vsunout i do obuvi či do skříní.

 

Můžeme je využít i do dekorace na vánoční stůl, doplnit jimi vánoční svícen a díky tomu provonět místnost, osvěžit vzduch. Sada éterického oleje a dřevěných kuliček v dárkové krabičce může být vhodným dárkem pro vaše blízké nejen pod vánoční stromeček, ale v kombinaci s různými oblíbenými vůněmi po celý rok.

 

Radka Janebová

Úvodní slovo pana Hadka

Závěrečné, chladné čtvrtletí roku 2017 vystřídalo krásné dny babího léta a je v plném proudu. Jistou radost mi působí jak pohled z okna, tak občas i pobyt v přírodě.

BRONOL

Jedním ze zdravotních problémů, který je v populaci velice rozšířen a který většinu z nás navštěvuje častěji, než je únosné, má pojmenování bronchitida. Hned v úvodu nutno uvést, že bychom měli rozlišovat mezi bronchitidou akutní a chronickou. Jen s trochou nadsázky by bylo možné říci, že se jedná o dvě různé nemoci. Akutní forma nemoci bývá způsobena bakteriemi či viry a organizmus si s ní při dobré imunitě a podání „pomocné ruky“ celkem rychle poradí. Odezní v rozmezí jednoho týdne až čtrnácti dnů. Jako původce chronické bronchitidy pak lze označit znečištěné životní prostředí. Tedy jak plynné, tak pevné exhaláty v našem okolí, nejčastěji prach, kouř (je jedno, zda z komína či cigaret).

MOTTENOL

Mohu konstatovat, že nebýt poradny, byli bychom o pár preparátů chudší. Zdaleka nechodí jen dotazy týkající se kosmetických či zdravotních problémů. Byť zde nutno podotknout, vše souvisí se vším. Kdysi to byly dotazy na vešky, které byly důvodem vzniku PROAPINOLU.

ORANGE-ACIDOL

ORANGE-‑SANITOL je již nějaký ten pátek v nabídce firmy a díky jeho jedinečným čisticím schopnostem, krásné pomerančové vůni a v jistém slova smyslu i přírodnímu původu surovin se stal miláčkem našich zákazníků.

Citrónový olej

Citrusové plody, mezi nimi pak hlavně citrony, ač původem z jihu, jsou zdravým průvodcem po celý rok. Hlavně pak v jeho chladném ročním období, do kterého patří i Vánoce.

Úklid bez tvrdé chemie

Sice na televizi moc nekoukám, ale zřídkavě si relax u puštěné televize přece jen také dopřeji, pokud narazím na něco zajímavého o historii, přírodě či vesmíru. Krom toho zajímavého, daleko častěji než je zdrávo, na mě vyskočí nějaká ta stupidní televizní reklama.

Zimní večer s WOMAN THERAPY

Páteční večer po hektickém pracovním týdnu, ponuré šero za oknem, slunce už pár dní nevyslalo žádný pozdrav. Děti sedí u svých počítačů a v televizi běží hokejový zápas, takže manžel má svůj program jasný. Ptám se sama sebe, co s časem před usnutím?

Bolest hlavy a China Balzám

Podzim je jako stvořený k nachlazení, chřipkám a angínám. Ani mně se letos tato nepříjemnost nevyhnula. Dostala jsem horečky a angínu a toto vše doprovázely migrény a velmi silné bolesti hlavy.

Bydlíme zdravě a vkusně

Zima leze pod nehty, sníh, déšť a plískanice, navlhlé kabáty a promáčené boty, ve kterých přijdeme domů, doprovází typická „vůně“, kterou nasáknou i naše předsíně, chodby a šatny.

Dny s výrobky Aromaterapie Karel Hadek

Z éterických olejů nedám dopustit na Levandule extra ÉO, říkáme mu babička mezi éterickými oleji. Svým laskavým působením totiž dokáže vyladit nebo zahojit téměř vše.

Jóga a éterické oleje

Někdy je umění zkombinovat všechny denní i týdenní povinnosti a nezapomínat přitom na své zdraví, bez kterého bychom neměli energii právě na ony povinnosti.

Vitamín D i v zimě

V dnešní době je stále větší počet lidí, kteří trpí nedostatkem vitamínu D. Příčinou může být životní styl moderního života, kdy lidé pracují v kancelářích a nemají dostatek času na život venku.

Voňavé saunování

Podzimní a zimní čas přímo svádí k rozmazlovacím chvilkám. Možná je to sychravým počasím, možná kratším dnem. Čas od času nás tak přepadne chuť zpříjemnit si celý den nebo alespoň večer.

Zelenobílé výrobky

Krásně a nenásilně mi vaše zelenobílé výrobky zapadly do života, a myslím, že ne jen mně. Při kurzech aromaterapie nám bylo vyprávěno tolik informací, až se hlava točila, ale dodnes rady využíváme.

Non-‑stop CANDIÖL, stop antibiotikům

Ještě poměrně nedávno jsem byla pyšná na své zdraví, svou imunitu. Zatímco všechny v mém okolí zahnalo do postele nachlazení, chřipka či angína, já byla jako rybička. Pak se ale něco zlomilo a já začala nemocem podléhat taky a daleko častěji.

Anděl aromaterapie na horách

Léto uteklo jako voda. Ani jsme se nenadáli a slevové portály nabízí místo zájezdů k moři zájezdy na hory. V prvním čísle časopisu Aromaterapie pro Vás kolegyně připravila článek o cestovatelském minimu hadkovských přípravků do teplých krajin, které rozdělila do dvou praktických částí, a to přípravky pro denní potřebu a hygienu a přípravky pro výjimečné případy.

Mytí vlasů

Zdravím AKH, chtěla bych napsat pár řádků a podělit se o zkušenosti s kosmetikou AKH. Začnu přípravkem – MYCÍ OLEJ NA VLASY. Zhruba před třemi lety jsem přešla na metodu NO SHAMPOO mytí vlasů. Tato doba byla velmi náročná na výdrž a nepodvolení se konzumnímu šamponu, který myje sám, jen co se nanese.

Omluva

Společnost 1. Aromaterapeutická KH a. s. se tímto omlouvá společnosti Johnson & Johnson.

Miminko – příprava na jeho příchod a první týdny

Naša rodina sa rozrástla o nového člena a celé toto dobrodružstvo nám pomohlo zvládnuť aj pár produktov pána Hadka. Ako prvorodička som sa pred pôrodom snažila na nastávajúce obdobie pripraviť, no pracovné povinnosti a jarný zhon mi tento plán zmenili a k veci som pristupovala skôr intuitívne a veľmi som neštudovala, párkrát som si zacvičila gravidjógu a hlavne som sa snažila odpočívať. Aj preto som presvedčená o účinnosti produktov pána Hadka, nič iné som totiž pravidelne nerobila.

Zimní ošetřování pokojových rostlin

V zimě je potřeba bránit pokojové rostliny proti škůdcům, kteří se před zimou stáhli do domácností, případně zimních zahrad. Den je krátký a slunce moc nesvítí, proto je dobré rostlinky podpořit novým substrátem, přihnojit a ošetřit.