Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2018

Životem s Hadkem

Vážený pane Hadku, moc ráda bych Vás poprosila o radu týkající se hnisající seborey u dvou a půl měsíčního syna.

Nejprve ale začnu s poděkováním a zkušenostmi s produkty AKH. Již delší dobu mám silnou touhu Vám popsat můj příběh a také vyjádřit veliké díky za celou firmu a produkty AKH. Je to již více jak 10 let, kdy jsem se prvně seznámila s produkty AKH. Tehdejší paní kosmetička mně prodala lahvičku olejíčku Althea na rozšířené žilky a také jeden z hydrofilních odličovacích olejů. S produkty jsem byla spokojena, dále jsem v jejich užívání však nepokračovala. Bylo mi tehdy asi 20 let, byla jsem ještě obětí reklamního průmyslu a také obětí tenzidových přípravků. Jinak řečeno, pokud jsem si neumyla obličej něčím, co jej spíše vysušilo, nepřipadala mně má pleť dostatečně čistá. Nebyla jsem dostatečně poučená o nevhodnosti používání tenzidových přípravků, stejně tak jako jsem nebyla dost zralá na používání Vaší kosmetiky. Chci tím plným srdcem říci, že dle mé vlastní zkušenosti k užívání produktů AKH musí člověk dozrát. Pro dost lidí je důležitý efekt a výsledek drahých produktů, které slibují zlepšení přes noc. Nejen, že to není reálně možné, ale také to stojí spousty vyhozených peněz. V té době mně „voněly“ drahé krémy slibující právě ono nemožné, avšak vždy bez kýženého a dlouhodobého efektu. Dalším zlomem bylo o pár let později, kdy jsem si přeci jen zase na onu AKH vzpomněla a před dovolenou u moře objednala opalovací olej SPF 15. Po týdenní dovolené jsem se vrátila krásně do zlatova opálená s naprosto hladkou a vyživenou pokožkou. Opálení vydrželo až do zimy.

Naprostý zlom nastal asi tak před třemi lety, kdy jsem po mnoha neúspěšných pokusech, spoustě vyhozených peněz a doslova boji se seboreou vyzkoušela produkty Sebosan a Seboöl. Preparát Sebosan a Seboöl pomohl nejen mně od dlouholeté seborey, ale i mému tatínkovi od stejného problému. I k tomu se člověk musí propracovat trochu hlavou a překonat počáteční ne zcela libou vůni. Časem, když jsem zjistila, jak úžasné a zázračné přípravky to jsou, a po seborei nezbyla ani stopa, jsem si i onu vůni vlastně zamilovala :-) Vždyť se přeci jedná o vůni přírody. Nejen seborea mě vlastně přemluvila k užívání přípravků AKH, ale i ekzémy v obličeji a také celkové mé nastavení a dozrání k užšímu vztahu s přírodou. Dnes máme s manželem v naší lednici vyhrazenou speciální poličku pouze na přípravky AKH a plní se nám čím dál tím více s příchodem našeho miminka.

Dalo by se říci, že dnes mně kosmetika AKH voní jako žádná jiná, vůni kvalitního heřmánku ve Vaší kosmetice nepředčí žádné umělé parfemované krémy, umývací prostředky atd. Oba také používáme Komonicové tonikum. Je to již pár let, co jsem změnila přístup ke svým vlasům právě díky seborei a již dále nikdy nepoužívám žádná tužidla ani laky na vlasy. Byla jsem velice mile překvapena Komonicovým tonikem, které pokožku nejen příjemně ochladí a oživí, ale jak skvělý účes díky jeho jemnému tužícímu efektu mohu vykouzlit. Přípravek Sebosan pomohl mému manželovi od ošklivé červené vyrážky na holeních, břiše i zádech. Vyrážka vypadala, jako by si manžel sedřel holeně o chodník. Postupně úplně vymizela, ani se dále nerozšířila na jiných místech. Nyní manžel používá k doléčení mírné svědivosti krém Salterica, který si také velice chválí. Již od malička jsem měla citlivou, suchou pokožku se sklony k červenání. Vždy jsme se tomu s rodiči smáli, že mám od narození tváře jako jablíčka. V pubertě, při větším zatěžování pleti nevhodnými líčidly a hlavně nevhodnou kosmetikou, se tento problém zhoršil. Již jsem se tomu nesmála a měla vždy nízké sebevědomí s tím, že bez make-‑upu, pudru či ještě do nedávna bez nějakého toho BB krému, si netroufnu jít mezi lidi. Před otěhotněním a celé těhotenství jsem trpěla v obličeji jistou mírou dermatitidy a také malými červenými místy, která byla zarudlá, hlavně okolo očí. Na doporučení pana Hadka již delší dobu používám odličovací HY-‑olej z růžového dřeva, jalovcovou pleťovou vodu nebo tonikum. V zimním období jsem používala olejíček Althea a také balzám Calen B. Olejíček Althea opravdu velice zklidňuje, vyživuje a sjednocuje pleť. Calen B je nesmírně zvláčňující, obzvláště na suchou pokožku nebo ochranu před mrazy. Nyní v teplejších dnech používám na den Eleutherococcový krém s SPF 6 a na noc potom Calen K. Eleutherococcový krém je opravdu silně omlazující, Calen K je krásně osvěžující. Po pravidelné péči je má pleť vyvážená, sjednocená a zarudnutím již netrpím. Nepoužívám žádný make-‑up a užívám si krásné pleti. Moje kosmetička, kterou jsem již několik měsíců nenavštívila, mně pochválila pleť se slovy „máš pleť jako z alabastru“. Pokud však chceme brát pokožku jako celek s naším tělem a psychickým stavem, je nutné říci, že krásné pleti i vlasům prospívá psychická pohoda, zdravá strava a přiměřený pobyt na čerstvém vzduchu. Faktem však zůstává, že nikdy předtím, ani při užívání drahých značkových krémů a pravidelných návštěvách kosmetického salónu, nebyla moje pleť dostatečně ošetřená a vyživená jako při dlouhodobém užívání přípravků AKH. Zřejmě i mojí láskou a naprostou důvěrou k těmto přípravkům se mně vše v dobrém vrací.

Za zmínku také stojí přípravek Intimiss. V den, kdy mně začal fyziologický porod, jsem ještě před odjezdem do porodnice objednala pár přípravků pro miminko a přípravek Intimiss na zkoušku, co kdybych ho náhodou potřebovala. V ten den jsem ani náhodou netušila, jak moc mně tento přípravek uleví od namožených intimních partií po dlouhém a náročném porodu, kde mně zmírnil bolavý otok a také zahojil místo nástřihu hráze. Intimiss začal fungovat velice rychle, naprostou úlevu jsem zpozorovala již po pár dnech. Nyní jej používám k natírání projevů atopického ekzému a červených suchých míst mého malého synka a také zapařených míst v jeho podpaží, tříslech a na konečníku. Je to skutečně silný prostředek, kde síla přírody je znát okamžitě. Atopický ekzém se dále nerozšiřuje, nečervená a má tendenci se ztrácet a blednout. Tento přípravek bych podle mých zkušeností ráda ohodnotila, že skutečně léčí „na počkání“. Navíc má neodolatelně krásnou vůni. Na běžné ošetření míst pod plenkou po každém přebalení používám pravidelně Bambucké máslo namísto drahých krémů z lékárny, syn se zatím nikdy neoprudil, a to i při delším přebalovacím intervalu. Dalším zázračným přípravkem je levandulový éterický olej extra. Po provonění naší ložnice spí miminko dlouze a klidně. Já jsem si jej osobně nakapala do tělového oleje Lecitol Neutral Super a promazávám jím citlivá prsa při kojení. V době celého těhotenství byl pro mě Muttisoft naprostou samozřejmostí. Díky němu nemám žádné strie a jeho používáním i těsně po porodu, si troufnu říci, se i kůže na bříšku rychleji regeneruje a zpevňuje a zatahuje do původního stavu.

Dospěla jsem tak daleko, že již nemám dále potřebu kupovat si parfém od Chanelu, zatímco na parfém Magic budu vždy vzpomínat jako na nejkrásnější vůni doprovázející jeden z nejkrásnějších dnů v mém životě, a to den mé svatby. Voněla jsem jako samotná svatební kytice. Tím vším chci říci, že si velice vážím Vás samotného, Vašich názorů a postoje, se kterým se velice ztotožňuji a také toho, že AKH nikdy nepotřebovala a nikdy potřebovat nebude žádné drahé reklamy, billboardy a podobné nástroje ke zviditelnění se. Vždy si najde své kvalitní odběratele, kteří ocení tuto kosmetiku, jak si tato kosmetika zaslouží. A naše kůže si také zaslouží to nejlepší, vždyť se jedná o největší orgán lidského těla.

Děkuji mnohokrát za to, že v dnešní zmodernizované době existuje společnost a lidé jako Karel Hadek, kteří dělají svoje „řemeslo“ srdcem. Ve Vaší jistě velmi vytížené pracovní náplni si velice cením každé Vaší rady, a to velice rychlé, a nakonec vždy i účinné. I tím je Vaše společnost jedinečnou a získala si naši dlouhotrvající a, troufám si říci, již doživotní přízeň.

S přáním krásných teplých dnů

 

Lada

Úvodní slovo pana Hadka

Stále se opakující, a přesto pokaždé jiné. Mám na mysli čtyři roční období, která nás provází životem. Mají zajímavé vlastnosti. Např. takové jaro. V chladu zimy na něj netrpělivě čekáme, aby pak rychle uběhlo. Ještě že následuje léto, které vykazuje podobné, hlavně hřejivější znaky.

Inovace obalů

Kdysi, když jsem byl s výrobou kosmetiky na samých počátcích, musel jsem řešit problém, do čeho preparáty plnit. Již tehdy bylo módou používání slov „přírodní kosmetika“. Jediným obalem přicházejícím v úvahu u „přírodní kosmetiky“ bylo sklo a pro krémy porcelánové kelímky.

Zrušení služby „Sloučený balík s AKH“

Vážení zákazníci, dlouhodobě jsme Vám umožňovali spojit Vaši objednávku od společnosti 1. Aromaterapeutická KH a. s., s objednávkou od společnosti Aromaterapie Fauna s. r. o.

ECHINACEA

Echinacea purpurea je celé latinské pojmenování této velice zajímavé léčivky. Jejím českým názvem je třapatka nachová. Velice často je představována jako ozdobná květina zahrad. Něco na té okrasnosti bude.

Jablko – elixír zdraví

Na dotaz jedné čtenářky ohledně nikoli jablek jako takových, ale jejich doošetřování před uvedením na trh, jsem odpověděl v poradně, co si o tom myslím. Když jsem si článek sám po sobě přečetl, pomalu mě na jablka přešla chuť. Neprávem. Jablko je jablko, tedy ovoce.

Roupi

Poslední dobou jsem odpovídal dost často na dotazy, které se týkaly jak prevence roupů, tak i jejich výskytu. Samozřejmě, že i zde má aromaterapie co říci, dokonce byla, je a zcela jistě i v budoucnosti bude součástí zbavování se těchto nepříjemných parazitů. Na otázku, jak se člověk nakazí, je celkem jednoduchá odpověď. Je nezbytně nutné pozřít jejich vajíčka.

Éterický olej NIAOULI

Ono poněkud exotické pojmenování tohoto oleje může způsobovat problémy při prvním vyslovováním čtyř po sobě jdoucích samohlásek. INCI označení tohoto oleje je: Melaleuca viridiflora Leaf Oil. Bohužel, při grafickém zpracování se do našeho tištěného katalogu vloudila chyba a NIAOULIOVÝ OLEJ má u INCI uvedeno označení pro olej myrhový (Commiphora myrha Oil).

LECITIN SUPER

Velice často dostávám dotaz na použití rostlinných olejů nikoli v kosmetice, ale jako kosmetiky. Odpověď je celkem jednoduchá. ROSTLINNÉ OLEJE jsou vynikající suroviny na výrobu kosmetiky, jako kosmetiku je z mého pohledu nelze označit. Důvod je zcela jednoduchý a principiálně vychází z poznatků o pokožce.

TAMANU-‑DERM – rychlá pomoc při regeneraci pokožky kolem očí

Dobrý den, vážení čtenáři Aromky Aromka není jen skvělý časopis, ve kterém si můžete přečíst odborné informace, ale i výborná příležitost a místo pro sdílení osobních zkušeností. Proto se s Vámi chci podělit o své zkušenosti s použitím krému „TAMANU-‑DERM“, a to nejen na základě jeho přesného aplikování.

Aromaterapie není zázrak, ale…

S aromaterapií pracuji asi 25 let, proto vím, že skvěle funguje. Pomáhá všude a všem, ale není pro každého. Je k tomu důležitá jedna věc – musíte chtít. Ze svých zkušeností, poznatků a životního nastavení vím, že aromaterapie pomáhá a zvládá řešit zdravotní problémy bez vedlejších účinků. To nelze říct o lécích, kterými se léčí nemoci a zdravotní problémy..

Dejte sbohem podzimním chmurům

Podzim… roční období, které každoročně lidi rozděluje na dva tábory. Na ty, kteří se jej nemohou dočkat, protože se konečně ochladí a na ty, kteří se podzimního chmurného času téměř děsí. Sama patřím mezi milovníky jara a léta a žloutnoucí listí na stromech ve mne vyvolává jakýsi nepříjemný pocit, vlezlou myšlenku na chlad, déšť, krátké dny a věčně studené ruce.

S Hadkem do fitka

Tento článek není věnován jen těm, kteří chodí do fitness centra pravidelně, nýbrž i těm, kteří se tam chystají jen vybít přebytečnou energii v deštivých podzimních dnech. I když je fyzická aktivita v tomto období velmi důležitá, protože pohybem a cvičením je do našeho těla uvolňován tzv. hormon štěstí (endorfin), který spolehlivě zažene podzimní melancholii.

Hadkův nálev

Kdo by nyní čekal, že se dozví o využívání olejů od pana Hadka k péči o střevní trakt, bude zklamán. Nic takového se nekoná… Ne tedy u nás! Tak jaký nálev je ve hře?

Chvála ORANGE ACIDOLU

Dobrý večer, pane Hadku, dnes nepotřebuji poradit, ale naopak bych chtěla poděkovat za další skvělý výrobek a podělit se o mou zkušenost. Měla jsem teď nějaké potíže s pletí (intolerance na jídlo, takže vyrážky), které jsem si opravdu hojně musela mazat. Doma bylo všechno věčně „upatlané“.

Voňavý mateřídouškovo- tymiánový med

Až se podzim zeptá, co jsem dělala v létě, jsem připravena odpovědět: domácí kečup, švestkové čatní, cibulovou marmeládu, mátovo-meduňkový sirup, ořechový likér, ale hlavně mateřídouškovo-tymiánový med. Je to jeden z nejoblíbenějších prostředků k podpoře při nachlazení našich dětí.

LECINOS v akci

Minulý týden jsem měla rýmu. Četla jsem doporučení, že LECINOS je lepší v zimě, když jsou virová onemocnění a normální nosní olej, popř. heřmánkový ve zbývajícím ročním období. Tak jsem i učinila. Popravdě, vyzkoušela jsem ho poprvé a dle mého názoru jste opět vykouzlil výrobek, který plní několik funkcí:

Škola začíná - pozor, vši!

A je to tu znovu. Začátek školního roku roztočí kolotoč domácích úkolů, mazání svačin, rovnání tužek do penálu…ale to všichni známe. Děti si ze školy bohužel nenosí jenom jedničky a zážitky z výletů, ale také vši. Kdo se s těmito potvůrkami setkal, ví, že někdy se jedná o nekonečný proces mytí vlasů, vyčesávání hnid, praní a desinfikování ložního prádla a doufání, že už tam nezbyla ani jediná.

Od Diora k Hadkovi

Jít spát neodlíčená? Nemyslitelné! Že je večerní péče o pleť důležitá a v pozdějším věku se pravidelnost a důslednost vyplácí, ví asi každá žena.

Pro večerní pohodu a zahřátí

Horká koupel, teplá deka, dobré čtivo – ideální kombinace podzimního večera po fyzické aktivitě. Ale přeci jen tomu ještě něco schází… čaj.

OHLASY AROMKA

Vážení zákazníci, velice nás těší vaše přízeň, kterou nám projevujete jak na sociálních sítích, tak písemnými ohlasy přímo k nám do firmy. S vaším dovolením pár z nich otiskujeme.

Dětský nosní olej BABY pomáhá při alergii

Mojí holčičce je 3 a půl roku. Letos na jaře, v polovině května, se u ní poprvé objevila alergie. Kýchání, rýma. Projevila se, když začala kvést bříza a jiné stromy v tomto období. Testy na alergii jsme jí nedělali, nevidím v tom žádný smysl. Stejně jako podávat antihistaminika.

Životem s Hadkem

Vážený pane Hadku, moc ráda bych Vás poprosila o radu týkající se hnisající seborey u dvou a půl měsíčního syna. Nejprve ale začnu s poděkováním a zkušenostmi s produkty AKH. Již delší dobu mám silnou touhu Vám popsat můj příběh a také vyjádřit veliké díky za celou firmu a produkty AKH.