Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2018

Dětský nosní olej BABY pomáhá při alergii

Mojí holčičce je 3 a půl roku. Letos na jaře, v polovině května, se u ní poprvé objevila alergie. Kýchání, rýma. Projevila se, když začala kvést bříza a jiné stromy v tomto období. Testy na alergii jsme jí nedělali, nevidím v tom žádný smysl. Stejně jako podávat antihistaminika. Aplikovat do organizmu alergen pokládám za „zločin“ proti zdraví dítěte. Začala jsem si vést podrobný deník, díky němuž jsem odhalila i zkříženou alergii na některé produkty, především na nějaké ovoce.

S alergií jsme u dcerky bojovali od poloviny května téměř do půli června. Celé její léčení spočívalo v přijímaní sorbentů, častém umývání podlahy v bytě, vlhčení vzduchu, používání dětského nosního oleje BABY a levandulového oleje do koupele. Lázeň probíhala průměrně hodinu denně. Po koupeli se dcerce značně ulevilo. Nosní olej BABY pomohl uklidnit sliznici.

Je zajímavé, že současně v tomto období se u ní objevila i alergie na našeho psa. Psa jsme měli dříve i u příbuzných, ale když jsme chodili jenom na návštěvu, nebyl žádný problém. Dcera ho nechávala na pokoji a pes ji ani neoblizoval. A teď se stalo, že ho holčička začala hladit a pes jí oblizoval ruce. Najednou u dcerky začala silně a rychle natékat oční sliznice a bělmo oka pokryly puchýře. Nejdříve to bylo u jednoho oka a ona si začala zběsile mnout oči. Bolest a svědění se už nedalo vydržet a já jsem se bála, že si může poškodit zrak.

Trvalo mi nějakou dobu, než jsem si srovnala všechna fakta a určila alergen – pes. Zachránil nás nosní olej BABY. Když začne taková reakce na očích, a ty nejsi doma a nevíš, co s tím dělat a jak to zastavit, je to strašné. Dítě ti neumožní, abychom mu oči proplachovali a dávali nějaké obklady. Tehdy jsem měla u sebe nosní olej BABY, který jsme použili, abychom zklidnili nosní sliznici a zmírnili její stav. Přemýšlela jsem, že oči jsou v podstatě vedle nosu a můžeme zkusit olej. Je ale lepší ve větším množství, aby se to dobře pročistilo a propláchlo. Součástí nosního oleje je i esenciální olej heřmánku a levandule, které mají protialergické vlastnosti. Nabrala jsem plné kapátko a každou nosní dírku jsem zalila polovinou pipety. Olej začal účinkovat během několika minut a oko přestalo svědit. Dcerka se uklidňovala a očka si už neotírala. Stav očí se rychle zlepšoval. Během 20 minut se oční bělmo zklidnilo úplně a zůstalo pouze mírné zčervenalé.

Nosní olej BABY nám tak několikrát poskytl rychlou pomoc. Potom jsem vyloučila kontakt se psem a silné alergické reakce vymizely. Ve zcela menší intenzitě se pak několikrát zopakovaly jako zkřížená alergie, ale i tady nám nosní olej BABY a levandulový olej do koupele hodně pomohl. Nevím, co bude příští rok, ale letos jsme toto období zvládli. Dcerka nyní může jíst bez problému ovoce, které jsme jí dříve vyřadili z jídelníčku. Kontakt se psem jsme zatím vyloučili a doufáme, že i tady bude všechno v pohodě. Brzy to zjistíme.

Ještě jsem si vzpomněla na událost z loňského léta. Dcerka miluje květiny. Trhá je, dělá kytice a dřív měla radost, když k nim mohla i přičichnout. Přibližně ve stejnou dobu, v polovině května, byla s babičkou na procházce a natrhala si obrovskou kytici pampelišek. A zřejmě k nim hodně přičichávala. Je možné, že se jí do nosu dostal pyl. Po procházce se její stav silně zhoršil a objevila se i rýma. Myslela jsem, že je nemocná, a tak jsme odjeli domů. Po příjezdu jsem jí z lahve dala napít vodu a „nalila“ nosní olej BABY v množství jedné pipety. Všimla jsem si, že má i oteklý obličej. Potom jsem jí změřila teplotu, která byla v normě a já si začala uvědomovat, že to není jen nachlazení. Pomalu jsem už chtěla dítěti volat záchranku, protože otok obličeje není žádná legrace. Nosní olej ale začal zabírat. Otok zmizel, dítě bylo najednou veselé. Volat záchranku nebylo potřeba. Před spaním jsem jí ještě nakapala nosní olej a dala vypít sorbent. Od té doby nepřičicháváme ke květinám.

 

Oxana Mich, Jekatěrinburg

Úvodní slovo pana Hadka

Stále se opakující, a přesto pokaždé jiné. Mám na mysli čtyři roční období, která nás provází životem. Mají zajímavé vlastnosti. Např. takové jaro. V chladu zimy na něj netrpělivě čekáme, aby pak rychle uběhlo. Ještě že následuje léto, které vykazuje podobné, hlavně hřejivější znaky.

Inovace obalů

Kdysi, když jsem byl s výrobou kosmetiky na samých počátcích, musel jsem řešit problém, do čeho preparáty plnit. Již tehdy bylo módou používání slov „přírodní kosmetika“. Jediným obalem přicházejícím v úvahu u „přírodní kosmetiky“ bylo sklo a pro krémy porcelánové kelímky.

Zrušení služby „Sloučený balík s AKH“

Vážení zákazníci, dlouhodobě jsme Vám umožňovali spojit Vaši objednávku od společnosti 1. Aromaterapeutická KH a. s., s objednávkou od společnosti Aromaterapie Fauna s. r. o.

ECHINACEA

Echinacea purpurea je celé latinské pojmenování této velice zajímavé léčivky. Jejím českým názvem je třapatka nachová. Velice často je představována jako ozdobná květina zahrad. Něco na té okrasnosti bude.

Jablko – elixír zdraví

Na dotaz jedné čtenářky ohledně nikoli jablek jako takových, ale jejich doošetřování před uvedením na trh, jsem odpověděl v poradně, co si o tom myslím. Když jsem si článek sám po sobě přečetl, pomalu mě na jablka přešla chuť. Neprávem. Jablko je jablko, tedy ovoce.

Roupi

Poslední dobou jsem odpovídal dost často na dotazy, které se týkaly jak prevence roupů, tak i jejich výskytu. Samozřejmě, že i zde má aromaterapie co říci, dokonce byla, je a zcela jistě i v budoucnosti bude součástí zbavování se těchto nepříjemných parazitů. Na otázku, jak se člověk nakazí, je celkem jednoduchá odpověď. Je nezbytně nutné pozřít jejich vajíčka.

Éterický olej NIAOULI

Ono poněkud exotické pojmenování tohoto oleje může způsobovat problémy při prvním vyslovováním čtyř po sobě jdoucích samohlásek. INCI označení tohoto oleje je: Melaleuca viridiflora Leaf Oil. Bohužel, při grafickém zpracování se do našeho tištěného katalogu vloudila chyba a NIAOULIOVÝ OLEJ má u INCI uvedeno označení pro olej myrhový (Commiphora myrha Oil).

LECITIN SUPER

Velice často dostávám dotaz na použití rostlinných olejů nikoli v kosmetice, ale jako kosmetiky. Odpověď je celkem jednoduchá. ROSTLINNÉ OLEJE jsou vynikající suroviny na výrobu kosmetiky, jako kosmetiku je z mého pohledu nelze označit. Důvod je zcela jednoduchý a principiálně vychází z poznatků o pokožce.

TAMANU-‑DERM – rychlá pomoc při regeneraci pokožky kolem očí

Dobrý den, vážení čtenáři Aromky Aromka není jen skvělý časopis, ve kterém si můžete přečíst odborné informace, ale i výborná příležitost a místo pro sdílení osobních zkušeností. Proto se s Vámi chci podělit o své zkušenosti s použitím krému „TAMANU-‑DERM“, a to nejen na základě jeho přesného aplikování.

Aromaterapie není zázrak, ale…

S aromaterapií pracuji asi 25 let, proto vím, že skvěle funguje. Pomáhá všude a všem, ale není pro každého. Je k tomu důležitá jedna věc – musíte chtít. Ze svých zkušeností, poznatků a životního nastavení vím, že aromaterapie pomáhá a zvládá řešit zdravotní problémy bez vedlejších účinků. To nelze říct o lécích, kterými se léčí nemoci a zdravotní problémy..

Dejte sbohem podzimním chmurům

Podzim… roční období, které každoročně lidi rozděluje na dva tábory. Na ty, kteří se jej nemohou dočkat, protože se konečně ochladí a na ty, kteří se podzimního chmurného času téměř děsí. Sama patřím mezi milovníky jara a léta a žloutnoucí listí na stromech ve mne vyvolává jakýsi nepříjemný pocit, vlezlou myšlenku na chlad, déšť, krátké dny a věčně studené ruce.

S Hadkem do fitka

Tento článek není věnován jen těm, kteří chodí do fitness centra pravidelně, nýbrž i těm, kteří se tam chystají jen vybít přebytečnou energii v deštivých podzimních dnech. I když je fyzická aktivita v tomto období velmi důležitá, protože pohybem a cvičením je do našeho těla uvolňován tzv. hormon štěstí (endorfin), který spolehlivě zažene podzimní melancholii.

Hadkův nálev

Kdo by nyní čekal, že se dozví o využívání olejů od pana Hadka k péči o střevní trakt, bude zklamán. Nic takového se nekoná… Ne tedy u nás! Tak jaký nálev je ve hře?

Chvála ORANGE ACIDOLU

Dobrý večer, pane Hadku, dnes nepotřebuji poradit, ale naopak bych chtěla poděkovat za další skvělý výrobek a podělit se o mou zkušenost. Měla jsem teď nějaké potíže s pletí (intolerance na jídlo, takže vyrážky), které jsem si opravdu hojně musela mazat. Doma bylo všechno věčně „upatlané“.

Voňavý mateřídouškovo- tymiánový med

Až se podzim zeptá, co jsem dělala v létě, jsem připravena odpovědět: domácí kečup, švestkové čatní, cibulovou marmeládu, mátovo-meduňkový sirup, ořechový likér, ale hlavně mateřídouškovo-tymiánový med. Je to jeden z nejoblíbenějších prostředků k podpoře při nachlazení našich dětí.

LECINOS v akci

Minulý týden jsem měla rýmu. Četla jsem doporučení, že LECINOS je lepší v zimě, když jsou virová onemocnění a normální nosní olej, popř. heřmánkový ve zbývajícím ročním období. Tak jsem i učinila. Popravdě, vyzkoušela jsem ho poprvé a dle mého názoru jste opět vykouzlil výrobek, který plní několik funkcí:

Škola začíná - pozor, vši!

A je to tu znovu. Začátek školního roku roztočí kolotoč domácích úkolů, mazání svačin, rovnání tužek do penálu…ale to všichni známe. Děti si ze školy bohužel nenosí jenom jedničky a zážitky z výletů, ale také vši. Kdo se s těmito potvůrkami setkal, ví, že někdy se jedná o nekonečný proces mytí vlasů, vyčesávání hnid, praní a desinfikování ložního prádla a doufání, že už tam nezbyla ani jediná.

Od Diora k Hadkovi

Jít spát neodlíčená? Nemyslitelné! Že je večerní péče o pleť důležitá a v pozdějším věku se pravidelnost a důslednost vyplácí, ví asi každá žena.

Pro večerní pohodu a zahřátí

Horká koupel, teplá deka, dobré čtivo – ideální kombinace podzimního večera po fyzické aktivitě. Ale přeci jen tomu ještě něco schází… čaj.

OHLASY AROMKA

Vážení zákazníci, velice nás těší vaše přízeň, kterou nám projevujete jak na sociálních sítích, tak písemnými ohlasy přímo k nám do firmy. S vaším dovolením pár z nich otiskujeme.

Dětský nosní olej BABY pomáhá při alergii

Mojí holčičce je 3 a půl roku. Letos na jaře, v polovině května, se u ní poprvé objevila alergie. Kýchání, rýma. Projevila se, když začala kvést bříza a jiné stromy v tomto období. Testy na alergii jsme jí nedělali, nevidím v tom žádný smysl. Stejně jako podávat antihistaminika.

Životem s Hadkem

Vážený pane Hadku, moc ráda bych Vás poprosila o radu týkající se hnisající seborey u dvou a půl měsíčního syna. Nejprve ale začnu s poděkováním a zkušenostmi s produkty AKH. Již delší dobu mám silnou touhu Vám popsat můj příběh a také vyjádřit veliké díky za celou firmu a produkty AKH.