Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2018

OHLASY AROMKA

Vážení zákazníci, velice nás těší vaše přízeň, kterou nám projevujete jak na sociálních sítích, tak písemnými ohlasy přímo k nám do firmy. S vaším dovolením pár z nich otiskujeme.

 

Dobrý den, 
chtěla bych vám poděkovat za vaše výborné výrobky!!!

Velmi nadšená jsem zejména z vašeho regeneračního obličejového oleje Alipia. Na moji problematickou citlivou mastnou pleť jsem zkoušela dlouhá léta, ne příliš úspěšně, různé přípravky. Myslím, že jsem konečně našla něco, co opravdu u mě skvěle funguje  (a věřím, že i u jiných uživatelů).

Teď už na pleť asi nic jiného než Alipii nebudu zkoušet, protože je to úžasná věc – změny na pleti jsou naprosto nepřehlédnutelné. A navíc olej úžasně voní a nijak nedráždí. A vydrží překvapivě dlouho. Mám skoro pocit, že lahvička je bezedná Prostě skvělý přípravek, dávám 10 hvězdiček!!!

Ráda zkouším i další vaše výrobky. Také váš Orange sanitol je výborný a krásně voňavý pomocník. Děkuji moc a přeji vám krásné jarní dny.

Renata Vaculíková

 

Dobrý den, pani Šindelářová.

Chcem sa poďakovať. Balíček sa ku mne po perepetiach nakoniec dostal a už som i zopar prípravkov vyskušala. Prvýkrát používam Vašu kozmetiku a určite nie naposled. Som prijemne prekvapena sprchovými olejmi a krémi na tvár su tiež užasne. Prajem ešte mnoho spokojných zákazníkov. Ďakujem ešte raz. Vela pracovných i sukromných uspechov a krásne leto.

Uhrova Lujza

 

Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti s fluidem „GOTHEA AMO“ a lecitinovým krémem „LECIDERMA SHEA SUPRA“.

Dnes jsem navštívila svoji maminku a starší sestru. Mamince je už 76 let a sestře 58. Před 14 dny, po skončení kurzu aromaterapie, který proběhl u nás v Jekatěrinburgu, jsem přebírala a dávala do pořádku testery. Dělám to vždy, než je uložím do ledničky, abych je pak opět mohla použít pro demonstrace a k prezentacím.

Maminka se sestrou viděly, jak to všechno přebírám a začaly se velmi zajímat o skleničky se vzorky. A tak dostaly na testování vzorek fluidu a supru. Mamince jsem dala fluid a sestra dostala krém. Na vysvětlení musím říci, že tyto dvě dámy mají velmi zvláštní povahu a nikdy na sebe nic nepoužily, což považovaly za správné. Ani moje dřívější pokusy vybavit je něčím aromaterapeutickým nikdy nebyly úspěšné. A najednou, když pozorovaly, jak s neteří přebíráme skleničky a k tomu vášnivě diskutujeme o posledním semináři, se k nám samy přidaly, že by rády něco vyzkoušely.

Dala jsem jim na vyzkoušení trošku domů, ale byla jsem hluboce přesvědčena, že je to dlouho zajímat nebude. Namažou se a tím to skončí. Nicméně výsledek jejich každodenního používání těchto přípravků v průběhu 14 dnů překvapil nejen mne, ale i všechny příbuzné a známé.

Je mi líto, že jsem je předtím, než to začaly používat, nenafotila. Pak bych mohla o tom nejen vyprávět, ale i ukázat konkrétní výsledek. Prostě jsem takový úžasný účinek nečekala. Maminka je už v pokročilém věku a po operaci hodně zestárla, zhubla a vypadala velmi špatně. Měla hodně vrásek, bledou tvář a ochablou kůži. Za 14 dnů jsem ji nepoznala. Najednou vypadala svěží, pokožka se jí trošku vytáhla a vyhladila, změnila se jí barva tváře a celkově se projasnila.

U mé sestry byl výsledek ještě zřetelnější. Kůže se jí rozzářila a vytáhla. Jednoznačně mohu potvrdit, že vypadá lépe, svěží a mladší. Několikrát jsem se již přesvědčila, že přípravky Karla Hadka dělají zázraky.

 

Oxana Mich, Jekatěrinburg

Úvodní slovo pana Hadka

Stále se opakující, a přesto pokaždé jiné. Mám na mysli čtyři roční období, která nás provází životem. Mají zajímavé vlastnosti. Např. takové jaro. V chladu zimy na něj netrpělivě čekáme, aby pak rychle uběhlo. Ještě že následuje léto, které vykazuje podobné, hlavně hřejivější znaky.

Inovace obalů

Kdysi, když jsem byl s výrobou kosmetiky na samých počátcích, musel jsem řešit problém, do čeho preparáty plnit. Již tehdy bylo módou používání slov „přírodní kosmetika“. Jediným obalem přicházejícím v úvahu u „přírodní kosmetiky“ bylo sklo a pro krémy porcelánové kelímky.

Zrušení služby „Sloučený balík s AKH“

Vážení zákazníci, dlouhodobě jsme Vám umožňovali spojit Vaši objednávku od společnosti 1. Aromaterapeutická KH a. s., s objednávkou od společnosti Aromaterapie Fauna s. r. o.

ECHINACEA

Echinacea purpurea je celé latinské pojmenování této velice zajímavé léčivky. Jejím českým názvem je třapatka nachová. Velice často je představována jako ozdobná květina zahrad. Něco na té okrasnosti bude.

Jablko – elixír zdraví

Na dotaz jedné čtenářky ohledně nikoli jablek jako takových, ale jejich doošetřování před uvedením na trh, jsem odpověděl v poradně, co si o tom myslím. Když jsem si článek sám po sobě přečetl, pomalu mě na jablka přešla chuť. Neprávem. Jablko je jablko, tedy ovoce.

Roupi

Poslední dobou jsem odpovídal dost často na dotazy, které se týkaly jak prevence roupů, tak i jejich výskytu. Samozřejmě, že i zde má aromaterapie co říci, dokonce byla, je a zcela jistě i v budoucnosti bude součástí zbavování se těchto nepříjemných parazitů. Na otázku, jak se člověk nakazí, je celkem jednoduchá odpověď. Je nezbytně nutné pozřít jejich vajíčka.

Éterický olej NIAOULI

Ono poněkud exotické pojmenování tohoto oleje může způsobovat problémy při prvním vyslovováním čtyř po sobě jdoucích samohlásek. INCI označení tohoto oleje je: Melaleuca viridiflora Leaf Oil. Bohužel, při grafickém zpracování se do našeho tištěného katalogu vloudila chyba a NIAOULIOVÝ OLEJ má u INCI uvedeno označení pro olej myrhový (Commiphora myrha Oil).

LECITIN SUPER

Velice často dostávám dotaz na použití rostlinných olejů nikoli v kosmetice, ale jako kosmetiky. Odpověď je celkem jednoduchá. ROSTLINNÉ OLEJE jsou vynikající suroviny na výrobu kosmetiky, jako kosmetiku je z mého pohledu nelze označit. Důvod je zcela jednoduchý a principiálně vychází z poznatků o pokožce.

TAMANU-‑DERM – rychlá pomoc při regeneraci pokožky kolem očí

Dobrý den, vážení čtenáři Aromky Aromka není jen skvělý časopis, ve kterém si můžete přečíst odborné informace, ale i výborná příležitost a místo pro sdílení osobních zkušeností. Proto se s Vámi chci podělit o své zkušenosti s použitím krému „TAMANU-‑DERM“, a to nejen na základě jeho přesného aplikování.

Aromaterapie není zázrak, ale…

S aromaterapií pracuji asi 25 let, proto vím, že skvěle funguje. Pomáhá všude a všem, ale není pro každého. Je k tomu důležitá jedna věc – musíte chtít. Ze svých zkušeností, poznatků a životního nastavení vím, že aromaterapie pomáhá a zvládá řešit zdravotní problémy bez vedlejších účinků. To nelze říct o lécích, kterými se léčí nemoci a zdravotní problémy..

Dejte sbohem podzimním chmurům

Podzim… roční období, které každoročně lidi rozděluje na dva tábory. Na ty, kteří se jej nemohou dočkat, protože se konečně ochladí a na ty, kteří se podzimního chmurného času téměř děsí. Sama patřím mezi milovníky jara a léta a žloutnoucí listí na stromech ve mne vyvolává jakýsi nepříjemný pocit, vlezlou myšlenku na chlad, déšť, krátké dny a věčně studené ruce.

S Hadkem do fitka

Tento článek není věnován jen těm, kteří chodí do fitness centra pravidelně, nýbrž i těm, kteří se tam chystají jen vybít přebytečnou energii v deštivých podzimních dnech. I když je fyzická aktivita v tomto období velmi důležitá, protože pohybem a cvičením je do našeho těla uvolňován tzv. hormon štěstí (endorfin), který spolehlivě zažene podzimní melancholii.

Hadkův nálev

Kdo by nyní čekal, že se dozví o využívání olejů od pana Hadka k péči o střevní trakt, bude zklamán. Nic takového se nekoná… Ne tedy u nás! Tak jaký nálev je ve hře?

Chvála ORANGE ACIDOLU

Dobrý večer, pane Hadku, dnes nepotřebuji poradit, ale naopak bych chtěla poděkovat za další skvělý výrobek a podělit se o mou zkušenost. Měla jsem teď nějaké potíže s pletí (intolerance na jídlo, takže vyrážky), které jsem si opravdu hojně musela mazat. Doma bylo všechno věčně „upatlané“.

Voňavý mateřídouškovo- tymiánový med

Až se podzim zeptá, co jsem dělala v létě, jsem připravena odpovědět: domácí kečup, švestkové čatní, cibulovou marmeládu, mátovo-meduňkový sirup, ořechový likér, ale hlavně mateřídouškovo-tymiánový med. Je to jeden z nejoblíbenějších prostředků k podpoře při nachlazení našich dětí.

LECINOS v akci

Minulý týden jsem měla rýmu. Četla jsem doporučení, že LECINOS je lepší v zimě, když jsou virová onemocnění a normální nosní olej, popř. heřmánkový ve zbývajícím ročním období. Tak jsem i učinila. Popravdě, vyzkoušela jsem ho poprvé a dle mého názoru jste opět vykouzlil výrobek, který plní několik funkcí:

Škola začíná - pozor, vši!

A je to tu znovu. Začátek školního roku roztočí kolotoč domácích úkolů, mazání svačin, rovnání tužek do penálu…ale to všichni známe. Děti si ze školy bohužel nenosí jenom jedničky a zážitky z výletů, ale také vši. Kdo se s těmito potvůrkami setkal, ví, že někdy se jedná o nekonečný proces mytí vlasů, vyčesávání hnid, praní a desinfikování ložního prádla a doufání, že už tam nezbyla ani jediná.

Od Diora k Hadkovi

Jít spát neodlíčená? Nemyslitelné! Že je večerní péče o pleť důležitá a v pozdějším věku se pravidelnost a důslednost vyplácí, ví asi každá žena.

Pro večerní pohodu a zahřátí

Horká koupel, teplá deka, dobré čtivo – ideální kombinace podzimního večera po fyzické aktivitě. Ale přeci jen tomu ještě něco schází… čaj.

OHLASY AROMKA

Vážení zákazníci, velice nás těší vaše přízeň, kterou nám projevujete jak na sociálních sítích, tak písemnými ohlasy přímo k nám do firmy. S vaším dovolením pár z nich otiskujeme.

Dětský nosní olej BABY pomáhá při alergii

Mojí holčičce je 3 a půl roku. Letos na jaře, v polovině května, se u ní poprvé objevila alergie. Kýchání, rýma. Projevila se, když začala kvést bříza a jiné stromy v tomto období. Testy na alergii jsme jí nedělali, nevidím v tom žádný smysl. Stejně jako podávat antihistaminika.

Životem s Hadkem

Vážený pane Hadku, moc ráda bych Vás poprosila o radu týkající se hnisající seborey u dvou a půl měsíčního syna. Nejprve ale začnu s poděkováním a zkušenostmi s produkty AKH. Již delší dobu mám silnou touhu Vám popsat můj příběh a také vyjádřit veliké díky za celou firmu a produkty AKH.