Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2018

Aromaterapie není zázrak, ale…

S aromaterapií pracuji asi 25 let, proto vím, že skvěle funguje. Pomáhá všude a všem, ale není pro každého. Je k tomu důležitá jedna věc – musíte chtít. Ze svých zkušeností, poznatků a životního nastavení vím, že aromaterapie pomáhá a zvládá řešit zdravotní problémy bez vedlejších účinků. To nelze říct o lécích, kterými se léčí nemoci a zdravotní problémy. V příbalovém letáku jsme upozorněni na možné nežádoucí účinky, a že někdy je to dost alarmující čtení, to každý asi ví. Mnoho lidí je raději ani nečte, ale je to jen „strkání hlavy do písku, a nic to neřeší.

 

Pak nerozumím tomu, proč se nevyužívají výrobky Aromaterapie, které jsou bez jakýchkoliv vedlejších účinků a jsou vyrobeny tak, aby, ochránily, lidské tělo a zajistily návrat zdraví bez škodlivých a nežádoucích účinků. Je skvělé, že každý má možnost výběru, jak se bude o své zdraví starat. Setkávám se s lidmi, kteří užívají léky, pravidelně chodí k lékaři a tím je jejich zdraví pod kontrolou, ale zdravě se necítí. Když se přidá zase nějaký zdravotní problém (většinou to jsou otoky), tak se třeba dozví, že to je vlivem stresu, prodělané boreliózy či nějakým zánětem v těle. Dostanou další léky, jsou posláni na vyšetření k nějakému specialistovi (kam se dostanou, když mají štěstí po měsíci, mnohdy za delší dobu) s dovětkem, že už jsou ve věku, kdy se často takové problémy objevují. Někdo to přijme a čeká, někdo „zkusí, aromaterapii. Měla jsem klientky, které přišly až po stále přidávaných lécích a zlepšení se nekonalo. Uvedu jeden příklad z mnoha dalších a hodně podobných.

 

Paní, která za mnou po popsaných zkušenostech přišla, měla oteklé nárty a kotníky tak, že málem nemohla obout boty. Po jednom dvouhodinovém ošetření mi druhý den volala, že je to zázrak. Že jí otok, který byl menší, úplně zmizel a otok na druhé noze je poloviční!

 

V čem ten ZÁZRAK spočíval?

  1. Dostala 2× ELEUTHEROCOCC – 20 kapek v jednom decilitru vody hned na začátku ošetření, a než odešla, zase 20 kapek ELEUTHEROCOCCU v jednom decilitru vody.
  2. Ošetření obou nosních dírek NOSNÍM OLEJEM a vetření CHINA BALZÁMU na hruď. Tím se zajistí lepší dýchání, uvolnění a odvedení většího množství odpadních a škodlivých látek z těla. Zajistilo se tím také lepší okysličení krve.
  3. Zábal kotníků a nártů přípravkem LYMHA PACK + překrytí fólií a ošetření šlapek namíchaným JALOVCOVÝM KRÉMEM (kdo byl na pokračovacím kurzu Aromaterapie, ví, o čem píšu) s EO VETIVER a následnou akupresurou bodů (hlavně ledvin, jater, srdce, plic…) tak, aby se tyto body aktivovaly a JALOVCOVÝ KRÉM mohl lépe fungovat při rozproudění lymfy.
  4. Zábal kolen rovněž LYMPHOU PACK + překrytí fólií. Není to nic složitého, pokud absolvujete základní a pokračovací kurz Aromaterapie s panem Hadkem, jsou vám postupy jasné.

 

Když si začnete všímat toho, jak na vaše tělo a hlavně pak zdraví začnou výrobky Aromaterapie působit, může se zdát, že je to zázrak. Každý jsme jiný, a proto bude ošetření různé, ale vždy prospěšné. Začít se dá vždy, jen se musí počítat s různě dlouhou dobou, vylepšování. Že k zlepšení dojde vždy, je zaručeno dlouhodobým používáním aromaterapie a vnímáním svého těla, jak se mění k lepšímu. Přitom na věku nezáleží.

 

Velice mě těší, že kurzy pana Hadka navštěvuje hodně mladých lidí (hlavně žen), které tak mohou sobě, svým dětem a svým blízkým aromaterapií pomoci. Využití aromaterapie je takřka neomezené, a také proto pořádám speciální jednodenní nebo půldenní kurzy. Na nich se zájemci dozví, kdy, kde a jak výrobky Aromaterapie používat, aby co nejvíce a co nejrychleji pomohly, nastartovat, tělo tak, aby se samo uzdravovalo, jelikož tuto schopnost má, jen je třeba mu to umožnit.

 

Když si představím své zdraví jako peníze uložené na vkladní knížce, tak se snažím s nimi uvážlivě nakládat, aby mi vydržely co nejdéle, a vím, že nikdo jiný to lépe neumí. Kdo odevzdá starost o své zdraví jen lékařům, je to, jako by svěřil svou vkladní knížku se všemi úsporami někomu, kdo bude s ní dle svého (možná i v dobré víře) uvážení nakládat. To by asi nikdo neudělal. Proto si myslím, že starat se o své zdraví, jak nejlépe umíme, je hlavně na nás a je to jeden z nejdůležitějších úkolů, který máme. A když k tomu využijeme aromaterapii, tak vím, že se to vyplatí. Věřím, že tuto šanci využijete i VY.

 

Kolarčíková Vlastimila
kosmetička – aromaterapeutka Ostrava
vlastimilakolarcikova@seznam.cz / +420 603 286 335

Úvodní slovo pana Hadka

Stále se opakující, a přesto pokaždé jiné. Mám na mysli čtyři roční období, která nás provází životem. Mají zajímavé vlastnosti. Např. takové jaro. V chladu zimy na něj netrpělivě čekáme, aby pak rychle uběhlo. Ještě že následuje léto, které vykazuje podobné, hlavně hřejivější znaky.

Inovace obalů

Kdysi, když jsem byl s výrobou kosmetiky na samých počátcích, musel jsem řešit problém, do čeho preparáty plnit. Již tehdy bylo módou používání slov „přírodní kosmetika“. Jediným obalem přicházejícím v úvahu u „přírodní kosmetiky“ bylo sklo a pro krémy porcelánové kelímky.

Zrušení služby „Sloučený balík s AKH“

Vážení zákazníci, dlouhodobě jsme Vám umožňovali spojit Vaši objednávku od společnosti 1. Aromaterapeutická KH a. s., s objednávkou od společnosti Aromaterapie Fauna s. r. o.

ECHINACEA

Echinacea purpurea je celé latinské pojmenování této velice zajímavé léčivky. Jejím českým názvem je třapatka nachová. Velice často je představována jako ozdobná květina zahrad. Něco na té okrasnosti bude.

Jablko – elixír zdraví

Na dotaz jedné čtenářky ohledně nikoli jablek jako takových, ale jejich doošetřování před uvedením na trh, jsem odpověděl v poradně, co si o tom myslím. Když jsem si článek sám po sobě přečetl, pomalu mě na jablka přešla chuť. Neprávem. Jablko je jablko, tedy ovoce.

Roupi

Poslední dobou jsem odpovídal dost často na dotazy, které se týkaly jak prevence roupů, tak i jejich výskytu. Samozřejmě, že i zde má aromaterapie co říci, dokonce byla, je a zcela jistě i v budoucnosti bude součástí zbavování se těchto nepříjemných parazitů. Na otázku, jak se člověk nakazí, je celkem jednoduchá odpověď. Je nezbytně nutné pozřít jejich vajíčka.

Éterický olej NIAOULI

Ono poněkud exotické pojmenování tohoto oleje může způsobovat problémy při prvním vyslovováním čtyř po sobě jdoucích samohlásek. INCI označení tohoto oleje je: Melaleuca viridiflora Leaf Oil. Bohužel, při grafickém zpracování se do našeho tištěného katalogu vloudila chyba a NIAOULIOVÝ OLEJ má u INCI uvedeno označení pro olej myrhový (Commiphora myrha Oil).

LECITIN SUPER

Velice často dostávám dotaz na použití rostlinných olejů nikoli v kosmetice, ale jako kosmetiky. Odpověď je celkem jednoduchá. ROSTLINNÉ OLEJE jsou vynikající suroviny na výrobu kosmetiky, jako kosmetiku je z mého pohledu nelze označit. Důvod je zcela jednoduchý a principiálně vychází z poznatků o pokožce.

TAMANU-‑DERM – rychlá pomoc při regeneraci pokožky kolem očí

Dobrý den, vážení čtenáři Aromky Aromka není jen skvělý časopis, ve kterém si můžete přečíst odborné informace, ale i výborná příležitost a místo pro sdílení osobních zkušeností. Proto se s Vámi chci podělit o své zkušenosti s použitím krému „TAMANU-‑DERM“, a to nejen na základě jeho přesného aplikování.

Aromaterapie není zázrak, ale…

S aromaterapií pracuji asi 25 let, proto vím, že skvěle funguje. Pomáhá všude a všem, ale není pro každého. Je k tomu důležitá jedna věc – musíte chtít. Ze svých zkušeností, poznatků a životního nastavení vím, že aromaterapie pomáhá a zvládá řešit zdravotní problémy bez vedlejších účinků. To nelze říct o lécích, kterými se léčí nemoci a zdravotní problémy..

Dejte sbohem podzimním chmurům

Podzim… roční období, které každoročně lidi rozděluje na dva tábory. Na ty, kteří se jej nemohou dočkat, protože se konečně ochladí a na ty, kteří se podzimního chmurného času téměř děsí. Sama patřím mezi milovníky jara a léta a žloutnoucí listí na stromech ve mne vyvolává jakýsi nepříjemný pocit, vlezlou myšlenku na chlad, déšť, krátké dny a věčně studené ruce.

S Hadkem do fitka

Tento článek není věnován jen těm, kteří chodí do fitness centra pravidelně, nýbrž i těm, kteří se tam chystají jen vybít přebytečnou energii v deštivých podzimních dnech. I když je fyzická aktivita v tomto období velmi důležitá, protože pohybem a cvičením je do našeho těla uvolňován tzv. hormon štěstí (endorfin), který spolehlivě zažene podzimní melancholii.

Hadkův nálev

Kdo by nyní čekal, že se dozví o využívání olejů od pana Hadka k péči o střevní trakt, bude zklamán. Nic takového se nekoná… Ne tedy u nás! Tak jaký nálev je ve hře?

Chvála ORANGE ACIDOLU

Dobrý večer, pane Hadku, dnes nepotřebuji poradit, ale naopak bych chtěla poděkovat za další skvělý výrobek a podělit se o mou zkušenost. Měla jsem teď nějaké potíže s pletí (intolerance na jídlo, takže vyrážky), které jsem si opravdu hojně musela mazat. Doma bylo všechno věčně „upatlané“.

Voňavý mateřídouškovo- tymiánový med

Až se podzim zeptá, co jsem dělala v létě, jsem připravena odpovědět: domácí kečup, švestkové čatní, cibulovou marmeládu, mátovo-meduňkový sirup, ořechový likér, ale hlavně mateřídouškovo-tymiánový med. Je to jeden z nejoblíbenějších prostředků k podpoře při nachlazení našich dětí.

LECINOS v akci

Minulý týden jsem měla rýmu. Četla jsem doporučení, že LECINOS je lepší v zimě, když jsou virová onemocnění a normální nosní olej, popř. heřmánkový ve zbývajícím ročním období. Tak jsem i učinila. Popravdě, vyzkoušela jsem ho poprvé a dle mého názoru jste opět vykouzlil výrobek, který plní několik funkcí:

Škola začíná - pozor, vši!

A je to tu znovu. Začátek školního roku roztočí kolotoč domácích úkolů, mazání svačin, rovnání tužek do penálu…ale to všichni známe. Děti si ze školy bohužel nenosí jenom jedničky a zážitky z výletů, ale také vši. Kdo se s těmito potvůrkami setkal, ví, že někdy se jedná o nekonečný proces mytí vlasů, vyčesávání hnid, praní a desinfikování ložního prádla a doufání, že už tam nezbyla ani jediná.

Od Diora k Hadkovi

Jít spát neodlíčená? Nemyslitelné! Že je večerní péče o pleť důležitá a v pozdějším věku se pravidelnost a důslednost vyplácí, ví asi každá žena.

Pro večerní pohodu a zahřátí

Horká koupel, teplá deka, dobré čtivo – ideální kombinace podzimního večera po fyzické aktivitě. Ale přeci jen tomu ještě něco schází… čaj.

OHLASY AROMKA

Vážení zákazníci, velice nás těší vaše přízeň, kterou nám projevujete jak na sociálních sítích, tak písemnými ohlasy přímo k nám do firmy. S vaším dovolením pár z nich otiskujeme.

Dětský nosní olej BABY pomáhá při alergii

Mojí holčičce je 3 a půl roku. Letos na jaře, v polovině května, se u ní poprvé objevila alergie. Kýchání, rýma. Projevila se, když začala kvést bříza a jiné stromy v tomto období. Testy na alergii jsme jí nedělali, nevidím v tom žádný smysl. Stejně jako podávat antihistaminika.

Životem s Hadkem

Vážený pane Hadku, moc ráda bych Vás poprosila o radu týkající se hnisající seborey u dvou a půl měsíčního syna. Nejprve ale začnu s poděkováním a zkušenostmi s produkty AKH. Již delší dobu mám silnou touhu Vám popsat můj příběh a také vyjádřit veliké díky za celou firmu a produkty AKH.