Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2017

Thymicon stokrát jinak

 

Když se řekne dezinfekce, většina lidí si vybaví nepříjemný dráždivý odér chemie. Lidé v aromaterapii jsou v tomto ohledu už tak trochu „zkažení“, protože si pod slovem dezinfekce vybaví vůni tymiánu, čajovníku a citronu, a to v podobě přípravku THYMICON. Jeho škála využití je obrovská, ačkoliv si můžete myslet, že se jako dezinfekční přípravek hodí právě jen k dezinfekci.

 

Kromě čištění kuchyňské linky, koupelny a toalet najde uplatnění i mimo domácnost. Pojďme si projít možnosti použití THYMICONU pěkně po pořádku.

 

Začněme třeba v kuchyni. Kromě dezinfekce kuchyňské linky můžete přípravek aplikovat i na krájecí prkýnko. Ruku na srdce, kdo z nás má krájecí podložku speciálně na maso a na zeleninu? Právě ve vařečkách, krájecích podložkách a jiných kuchyňských pomůckách ze dřeva se skrývá obrovské množství bakterií, kterých se pouhým opláchnutím nezbavíte. Proto je víc než vhodné je po omytí dezinfikovat THYMICONEM, který má silné antibakteriální účinky. THYMICON je také vynikajícím pomocníkem při dezinfekci lednice i při prodlužování životnosti potravin, které podléhají rychlé zkáze. Zkuste pár kapek přípravku nanést na vatový tampon a vložit jej do přihrádky se zeleninou. Oleje obsažené v THYMICONU vytváří v přihrádce pro plísně nehostinnou atmosféru a tím zabraňují plesnivění uložené zeleniny.

 

Stejný účinek má THYMICON i u čištění matrací a přikrývek od roztočů. Přípravek se pomocí rozprašovače jednoduše aplikuje na matrace, nejlépe hned po ránu. Takto ošetřené matrace zakryjte přikrývkou a nechte až do včera působit. Mezi matrací a přikrývkou se uvolňováním obsažených éterických olejů opět vytvoří pro bakterie nesnesitelné prostředí.

 

Pronikavou ale zároveň příjemnou vůni tymiánu a citronu oceníte i v případě, že se z vaší pračky line nesnesitelný zápach. Opět stačí přípravek rozprašovačem aplikovat do bubnu pračky, zavřít poklop a nechat nejlépe přes noc působit. Tento postup můžete opakovat neomezeně beze strachu z poškození vnitřku pračky.

 

Přípravek THYMICON se krásně doplňuje i s ostatními přípravky Karla Hadka. Například u sezónních přípravků, jejichž životnost chcete uchovat do další sezóny, stačí THYMICONEM potřít vnitřek uzávěru a dobře zašroubovat. V prostoru mezi krémem/olejem a víčkem se na dost dlouhou dobu opět vytvoří antibakteriální klima.

 

Při psaní tohoto článku se s tipy na využití THYMICONU doslova roztrhl pytel. Najednou za mnou kolegové chodili a líčili, jak použili přípravek na čištění akvárií od zelené řasy, odpuzování mravenců a vos, dezinfekci zavařovacích sklenic a víček, vymývání použitých květináčů a podobně. Mně osobně se vyplatila rada aplikovat přípravek na zubní kartáček. Mezi štětinami se po každodenním používání usadil zubní olej. THYMICON zanesené štětiny kartáčku krásně a jednoduše vymyl.

 

THYMICON se velice dobře osvědčil i jako repelent. Můžete jej aplikovat na oblečení i na nekryté plochy pokožky.

 

Dezinfekční účinky přípravku ocení i lidé, které trápí plíseň nehtů. Aby tento problém nepřenesli na své blízké, je třeba dezinfikovat nůžky, pilníky i kleštičky. Tuto metodu dezinfekce mohou využívat i manikérky při své profesi.

 

Tipů, jak přípravek využít, je opravdu celá řada. Ale je pouze na vás, jestli si dopřejete voňavou a bezpečnou očistu vašeho okolí, nebo jestli si budete dál lámat hlavu s tím, jestli dezinfekce, kterou momentálně používáte, neublíží vašemu zdraví.

 

Doufám, že jsme Vás tímto článkem alespoň trochu inspirovali. A pokud máte nějaké rady a tipy, jak přípravek THYMICON využít, budeme rádi, když se o ně s námi podělíte.

 

Iva Šimonková

Úvodní pana Hadka

I přes vše nepříjemné, co sluníčko může natropit, ho mám rád. Koneckonců, vždyť je to „prarodič“ života na planetě Zemi.

Balení zásilek

Vyřizování zakázek v expedici je specifický problém. Krom jiného je stále aktuální otázka, jaký materiál používat na vyplňování prázdných prostorů v kartonech.

Vysoké poštovné?

Jedním z občasných postesknutí je situace s výší poštovného.

Alergeny

Od poloviny prosince 2014 musí výrobci potravin povinně zvýrazňovat alergeny v popisu složení potravin.

Cypřišový olej

Je dalším z olejů, který má v aromaterapii velice dlouhou tradici. Olej se získává z jehličí vysokého, stále zeleného jehličnanu, který připomíná obrovskou zelenou svíci. Lze jej nalézt v oblasti celého Středomoří.

Kurz Aromaterapie Hurghada

Jak již jsem v minulém vydání časopisu Aromaterapie uvedl, ve dnech 11. až 18. listopadu bude v egyptské Hurghadě uspořádán podzimní základní kurz Aromaterapie.

Rady pana Hadka

Vážený pane Hadku, před nedávnem jsem Vás žádala o radu ohledně mých vnitřních i vnějších problémů souvisejících s kvasinkami a také sníženou imunitou.

Vši

Milý pane Hadku, ve škole jsem chytila vši a nic na ně nepůsobilo.

Děti a bradavice

Krásny den, pane Hadku. Pětiletý vnouček měl na plosce nohy bradavici.

Lékař léčí, ale Karel uzdravuje

Milý Karle, předem mého e-‑mailu Vám posílám srdečné pozdravení.

Intimiss a děti

Dobrý den, pane Hadku, někdy na jaře jsem Vám psala o radu, co byste doporučoval na ošetřování zúžené předkožky penisu u mého tříletého vnuka.

Třezalkový macerát na vlastní kůži

Zatímco většina lidí trávila červencové sváteční dny na koupalištích nebo po výletech, členové Aromaterapie (dvounozí i čtyřnozí) si dobrovolně vyzkoušeli, jak náročné je vytvořit kvalitní třezalkový macerát.

Měsíční proměny ženy

Žena bývá nevyzpytatelná a nepochopitelná nejen pro muže, ale mnohdy i sama pro sebe. Vnitřní pocity, myšlenkové pochody a tělesnou kondici ovlivňuje nejen věk, ale i měsíční cyklus.

Bílo-zelená domácnost

Vážený pane Hadku, dovolte mi, abych i já přispěla svým psaním do kolonek spokojených zákaznic. Kdysi dávno, už to budou asi 2 roky, jsem se dostala náhodou k Vašim produktům přes kamarádku.

Femishea záchranář

Dobrý den, pane Hadku,  chtěla bych Vám touto cestou velmi poděkovat za záchranu zdraví i partnerského života.

Parazity v pohybe

Horúčavy tohto leta nám pripomenuli, že sa náš kontinent skutočne akosi otepľuje. Tropické letá a teplotné rekordy posledných rokov okrem iného vyvolali rozširovanie niektorých chorôb a parazitov, ktoré ich prenášajú.

Pedikúra v praxi

S kosmetikou AKH provedeme dokonalou péči o nohy v salónu i doma. Při profesionálním ošetření odvedeme perfektní práci od začátku do konce čistě s přípravky AKH.

Thymicon stokrát jinak

Když se řekne dezinfekce, většina lidí si vybaví nepříjemný dráždivý odér chemie. Lidé v aromaterapii jsou v tomto ohledu už tak trochu „zkažení“, protože si pod slovem dezinfekce vybaví vůni tymiánu, čajovníku a citronu, a to v podobě přípravku THYMICON.

Zbavte se otoků

Léto je v plné síle, sluníčko svítí a my si můžeme užívat všeho, co nám tento čas nabízí.

Tinnitus a ušní olej

"Tinnitus je zvukový vjem bez přítomnosti vyvolávajícího podnětu. Typickými zvukovými projevy ušního šelestu jsou zvonění, klepání, pískání, šumění, hučení, bzučení, syčení, bušení, skřípání aj."

Olej z pražených vlašských ořechů

Vlašský ořech je plod z ořešáku královského. Je to mohutný listnatý strom z čeledi ořešákovitých. Přirozeně se vyskytuje na Balkáně, v Malé a Střední Asii, pochází z oblasti dnešního Íránu. Upřednostňuje vlhké nížinné oblasti.

Péče o miminko

Naše péče o miminko pomocí aromaterapeutické kosmetiky začala již v prenatálním období. Ve 20. týdnu těhotenství má dítě nosánek o velikosti čočky, dokáže rozeznávat vůně a chutě, které se k němu dostanou prostřednictvím plodové vody.