Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2017

Kurz Aromaterapie Hurghada

 

Jak již jsem v minulém vydání časopisu Aromaterapie uvedl, ve dnech 11. až 18. listopadu bude v egyptské Hurghadě uspořádán podzimní základní kurz Aromaterapie. Čas pokročil a termín kurzu se nám přiblížil nejen v čase, ale i organizačně. Organizaci kurzu bude zajišťovat cestovní kancelář DATOUR. U této CK se bude moci každý zájemce informovat o detailech a samozřejmě i přihlásit. Bohužel v době uzávěrky tohoto vydání časopisu Aromaterapie ještě nebyly známy ceny zájezdu. Tato forma byla zvolena proto, že při individuální cestě zájemců by bylo nutné řešit značné množství problémů. Hlavně bývají problémy s letenkami, dále je nutné řešit transfer z letiště do hotelu, česky mluvícího delegáta, jakož i následně transfer z hotelu na letiště. Jak již jsem uvedl, odlet by byl 11. 11. 2017 z Prahy (čas upřesní CK Datour). Let pak trvá cca 4 hodiny a 20 minut. O ubytování bylo také již rozhodnuto. Vytipovány byly původně dva hotely. Hotel Palm Beach a hotel Mirage Aqua Park. Hotel Palm Beach jsem navštívil osobně již v červenci. Oba hotely deklarují 5*, nutno vzít v úvahu, že ony egyptské hvězdičky jsou o trochu méně zářivé než evropské, ale záruku solidnosti představují. Oba hotely jsou vybavením velice podobné, rozhodnutí nebylo vůbec lehké. Nakonec jsme se rozhodli pro hotel Mirage Aqua Park. Ubytování je tam příjemné, každý pokoj má individuální klimatizaci, dále koupelnu/WC, miniledničku, TV-‑satelit, telefon, balkon nebo terasu.

 

Jídelna je prostorná, bohužel nemohu se vyjádřit ke stravě a dalším hotelovým službám. Byl jsem to před pár dny obhlédnout, nikoli jako host. Měl jsem ale možnost prohodit pár slov s Čechem, který tam trávil se svojí rodinou dovolenou a byl velice spokojen. Oproti hotelu Palm Beach má hotel Mirage Aqua Park větší a příjemnější pokoje. Hotel leží přímo u moře, k dispozici je prostorná písčitá pláž, lehátka a slunečníky jsou zdarma, lépe řečeno v ceně pobytu. Má výborně vybavený aquapark, což mně osobně nic neříká, já jezdím k moři se slanou vodou, nikoli k bazénům. Byť i vyhřívaný bazén v době chladného počasí může někoho potěšit. Z letiště v Hurghadě je to k hotelu Mirage Aqua Park zhruba 19 km. Z hotelu do staré Hurghady (Dahar) zhruba 11 km, do nové (Sakkala) asi 16 km. Do Hurghady není problém se v případě zájmu dostat. Každou hodinu staví u hotelu autobus jedoucí z El Gouny do Hurghady. Údajně je cena jízdenky, přepočteno, kolem 10 Kč. Taktéž taxi není problém, oněch 11 km stojí v současné době v přepočtu zhruba 30 Kč. V případě zájmu o jakékoli další informace či účast na kurzu Aromaterapie v Hurghadě mě kontaktujte na: poradna@karelhadek.eu. Potenciálním zájemcům budu průběžně zasílat nově získané informace a zašlu kontaktní údaje na cestovní kancelář Datour. A tak již dnes se těším na setkání se všemi, kteří se rozhodnou k účasti na podzimním kurzu v letních podmínkách.

 

Karel Hadek

Úvodní pana Hadka

I přes vše nepříjemné, co sluníčko může natropit, ho mám rád. Koneckonců, vždyť je to „prarodič“ života na planetě Zemi.

Balení zásilek

Vyřizování zakázek v expedici je specifický problém. Krom jiného je stále aktuální otázka, jaký materiál používat na vyplňování prázdných prostorů v kartonech.

Vysoké poštovné?

Jedním z občasných postesknutí je situace s výší poštovného.

Alergeny

Od poloviny prosince 2014 musí výrobci potravin povinně zvýrazňovat alergeny v popisu složení potravin.

Cypřišový olej

Je dalším z olejů, který má v aromaterapii velice dlouhou tradici. Olej se získává z jehličí vysokého, stále zeleného jehličnanu, který připomíná obrovskou zelenou svíci. Lze jej nalézt v oblasti celého Středomoří.

Kurz Aromaterapie Hurghada

Jak již jsem v minulém vydání časopisu Aromaterapie uvedl, ve dnech 11. až 18. listopadu bude v egyptské Hurghadě uspořádán podzimní základní kurz Aromaterapie.

Rady pana Hadka

Vážený pane Hadku, před nedávnem jsem Vás žádala o radu ohledně mých vnitřních i vnějších problémů souvisejících s kvasinkami a také sníženou imunitou.

Vši

Milý pane Hadku, ve škole jsem chytila vši a nic na ně nepůsobilo.

Děti a bradavice

Krásny den, pane Hadku. Pětiletý vnouček měl na plosce nohy bradavici.

Lékař léčí, ale Karel uzdravuje

Milý Karle, předem mého e-‑mailu Vám posílám srdečné pozdravení.

Intimiss a děti

Dobrý den, pane Hadku, někdy na jaře jsem Vám psala o radu, co byste doporučoval na ošetřování zúžené předkožky penisu u mého tříletého vnuka.

Třezalkový macerát na vlastní kůži

Zatímco většina lidí trávila červencové sváteční dny na koupalištích nebo po výletech, členové Aromaterapie (dvounozí i čtyřnozí) si dobrovolně vyzkoušeli, jak náročné je vytvořit kvalitní třezalkový macerát.

Měsíční proměny ženy

Žena bývá nevyzpytatelná a nepochopitelná nejen pro muže, ale mnohdy i sama pro sebe. Vnitřní pocity, myšlenkové pochody a tělesnou kondici ovlivňuje nejen věk, ale i měsíční cyklus.

Bílo-zelená domácnost

Vážený pane Hadku, dovolte mi, abych i já přispěla svým psaním do kolonek spokojených zákaznic. Kdysi dávno, už to budou asi 2 roky, jsem se dostala náhodou k Vašim produktům přes kamarádku.

Femishea záchranář

Dobrý den, pane Hadku,  chtěla bych Vám touto cestou velmi poděkovat za záchranu zdraví i partnerského života.

Parazity v pohybe

Horúčavy tohto leta nám pripomenuli, že sa náš kontinent skutočne akosi otepľuje. Tropické letá a teplotné rekordy posledných rokov okrem iného vyvolali rozširovanie niektorých chorôb a parazitov, ktoré ich prenášajú.

Pedikúra v praxi

S kosmetikou AKH provedeme dokonalou péči o nohy v salónu i doma. Při profesionálním ošetření odvedeme perfektní práci od začátku do konce čistě s přípravky AKH.

Thymicon stokrát jinak

Když se řekne dezinfekce, většina lidí si vybaví nepříjemný dráždivý odér chemie. Lidé v aromaterapii jsou v tomto ohledu už tak trochu „zkažení“, protože si pod slovem dezinfekce vybaví vůni tymiánu, čajovníku a citronu, a to v podobě přípravku THYMICON.

Zbavte se otoků

Léto je v plné síle, sluníčko svítí a my si můžeme užívat všeho, co nám tento čas nabízí.

Tinnitus a ušní olej

"Tinnitus je zvukový vjem bez přítomnosti vyvolávajícího podnětu. Typickými zvukovými projevy ušního šelestu jsou zvonění, klepání, pískání, šumění, hučení, bzučení, syčení, bušení, skřípání aj."

Olej z pražených vlašských ořechů

Vlašský ořech je plod z ořešáku královského. Je to mohutný listnatý strom z čeledi ořešákovitých. Přirozeně se vyskytuje na Balkáně, v Malé a Střední Asii, pochází z oblasti dnešního Íránu. Upřednostňuje vlhké nížinné oblasti.

Péče o miminko

Naše péče o miminko pomocí aromaterapeutické kosmetiky začala již v prenatálním období. Ve 20. týdnu těhotenství má dítě nosánek o velikosti čočky, dokáže rozeznávat vůně a chutě, které se k němu dostanou prostřednictvím plodové vody.