Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2017

Balení zásilek

 

Vyřizování zakázek v expedici je specifický problém. Krom jiného je stále aktuální otázka, jaký materiál používat na vyplňování prázdných prostorů v kartonech. Dlouhodobé zkušenosti říkají, že výrobky musí být více než řádně, tedy nárazuvzdorně, zabaleny. Konstatování celkem jednoduché, navíc i logické. Poněkud složitější je to již v praxi. Nabídku „chipsů“ z pěnového polystyrenu jsme zásadně odmítali jako absolutně nevhodné řešení z hlediska ekologického. Šlak mě může trefit, když je někde objevím poletující v přírodě. A tak jsme se před dlouhými lety rozhodli pro používání již vzniklého odpadu. Od různých firem jsme sváželi čisté, byť jednorázově použité kartony určené k likvidaci. Z nich jsme vyráběli kartonovou střiž na zakoupeném zařízení. Taktéž jsme sváželi sice vyrobené, ale nepoužité noviny či případně různé prospekty. Za noviny a prospekty jsme sice museli zaplatit, ale stále bylo, hlavně z ekologického hlediska, výhodnější zpracovávat již jednou vzniklý „odpad“ než pořizovat odpad nový.

 

Výroba kartonové střiže byla časově velice náročná, vyjádřeno finančně i drahá, byť kartony jsme měli za cenu jejich svozu. Používání novin a prospektů, hlavně pro expedientky, také nic příjemného nebylo. Barvy ulpívaly na jejich rukou. V současné době jsme objevili materiál, který v konečném kontextu nebude dražší než původní. Práce s ním však bude daleko čistší, příjemnější, a dokonce i zdravější. A ekologie? Ta bude tančit radostí. Novinka se vyrábí výhradně z materiálů rostlinného původu a její obrovskou předností vůči dříve používaným novinám a prospektům je i to, že je naprosto netoxická. V principu lze konstatovat, že se jedná o napěněný a usušený bramborový a kukuřičný škrob. Nový materiál je nejen velice lehký, ale i odolný.

 

Zajímavostí je i skutečnost, že tento materiál je i antistatický. Z hlediska transportu je velice vhodný na zajištění a ochranu přepravovaných preparátů v kartonech. Díky svým vlastnostem, tvaru a konzistenci dobře vyplní volný prostor v kartonu a dobře ochrání přepravované výrobky před velice často nešetrnou přepravou. Samozřejmě po vybalení obdržené zásilky vzniká otázka, kam s ním. Pokud je k dispozici kompost, je vhodné ho tam vysypat. Jinak jej lze odložit i do běžného odpadu. V přírodě je na 100% odbouratelný. Ani při kontaktu ať již s domácími zvířaty, či dětmi žádné nebezpečí nehrozí.


Karel Hadek

Úvodní pana Hadka

I přes vše nepříjemné, co sluníčko může natropit, ho mám rád. Koneckonců, vždyť je to „prarodič“ života na planetě Zemi.

Balení zásilek

Vyřizování zakázek v expedici je specifický problém. Krom jiného je stále aktuální otázka, jaký materiál používat na vyplňování prázdných prostorů v kartonech.

Vysoké poštovné?

Jedním z občasných postesknutí je situace s výší poštovného.

Alergeny

Od poloviny prosince 2014 musí výrobci potravin povinně zvýrazňovat alergeny v popisu složení potravin.

Cypřišový olej

Je dalším z olejů, který má v aromaterapii velice dlouhou tradici. Olej se získává z jehličí vysokého, stále zeleného jehličnanu, který připomíná obrovskou zelenou svíci. Lze jej nalézt v oblasti celého Středomoří.

Kurz Aromaterapie Hurghada

Jak již jsem v minulém vydání časopisu Aromaterapie uvedl, ve dnech 11. až 18. listopadu bude v egyptské Hurghadě uspořádán podzimní základní kurz Aromaterapie.

Rady pana Hadka

Vážený pane Hadku, před nedávnem jsem Vás žádala o radu ohledně mých vnitřních i vnějších problémů souvisejících s kvasinkami a také sníženou imunitou.

Vši

Milý pane Hadku, ve škole jsem chytila vši a nic na ně nepůsobilo.

Děti a bradavice

Krásny den, pane Hadku. Pětiletý vnouček měl na plosce nohy bradavici.

Lékař léčí, ale Karel uzdravuje

Milý Karle, předem mého e-‑mailu Vám posílám srdečné pozdravení.

Intimiss a děti

Dobrý den, pane Hadku, někdy na jaře jsem Vám psala o radu, co byste doporučoval na ošetřování zúžené předkožky penisu u mého tříletého vnuka.

Třezalkový macerát na vlastní kůži

Zatímco většina lidí trávila červencové sváteční dny na koupalištích nebo po výletech, členové Aromaterapie (dvounozí i čtyřnozí) si dobrovolně vyzkoušeli, jak náročné je vytvořit kvalitní třezalkový macerát.

Měsíční proměny ženy

Žena bývá nevyzpytatelná a nepochopitelná nejen pro muže, ale mnohdy i sama pro sebe. Vnitřní pocity, myšlenkové pochody a tělesnou kondici ovlivňuje nejen věk, ale i měsíční cyklus.

Bílo-zelená domácnost

Vážený pane Hadku, dovolte mi, abych i já přispěla svým psaním do kolonek spokojených zákaznic. Kdysi dávno, už to budou asi 2 roky, jsem se dostala náhodou k Vašim produktům přes kamarádku.

Femishea záchranář

Dobrý den, pane Hadku,  chtěla bych Vám touto cestou velmi poděkovat za záchranu zdraví i partnerského života.

Parazity v pohybe

Horúčavy tohto leta nám pripomenuli, že sa náš kontinent skutočne akosi otepľuje. Tropické letá a teplotné rekordy posledných rokov okrem iného vyvolali rozširovanie niektorých chorôb a parazitov, ktoré ich prenášajú.

Pedikúra v praxi

S kosmetikou AKH provedeme dokonalou péči o nohy v salónu i doma. Při profesionálním ošetření odvedeme perfektní práci od začátku do konce čistě s přípravky AKH.

Thymicon stokrát jinak

Když se řekne dezinfekce, většina lidí si vybaví nepříjemný dráždivý odér chemie. Lidé v aromaterapii jsou v tomto ohledu už tak trochu „zkažení“, protože si pod slovem dezinfekce vybaví vůni tymiánu, čajovníku a citronu, a to v podobě přípravku THYMICON.

Zbavte se otoků

Léto je v plné síle, sluníčko svítí a my si můžeme užívat všeho, co nám tento čas nabízí.

Tinnitus a ušní olej

"Tinnitus je zvukový vjem bez přítomnosti vyvolávajícího podnětu. Typickými zvukovými projevy ušního šelestu jsou zvonění, klepání, pískání, šumění, hučení, bzučení, syčení, bušení, skřípání aj."

Olej z pražených vlašských ořechů

Vlašský ořech je plod z ořešáku královského. Je to mohutný listnatý strom z čeledi ořešákovitých. Přirozeně se vyskytuje na Balkáně, v Malé a Střední Asii, pochází z oblasti dnešního Íránu. Upřednostňuje vlhké nížinné oblasti.

Péče o miminko

Naše péče o miminko pomocí aromaterapeutické kosmetiky začala již v prenatálním období. Ve 20. týdnu těhotenství má dítě nosánek o velikosti čočky, dokáže rozeznávat vůně a chutě, které se k němu dostanou prostřednictvím plodové vody.