Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2016

Nekky klub ve Zlíně

 

Tímto příspěvkem bych ráda poděkovala panu Karlu Hadkovi, který nás v květnu navštívil v našem centru Nekky ve Zlíně, a pro jeho věrné fanynky uskutečnil přednášku, na niž se už tolik těšily.

 

Jelikož nám začínalo léto, většina dotazů směřovala na ošetřování pokožky při pobytu na sluníčku. Pan Hadek stále opakuje dokola, aby lidé používali zdravý selský rozum. Sluníčko samo o sobě není špatné, ale spíše přístup k němu. Sluníčko potřebujeme, hlavně k aktivaci vitamínu D v lidském těle. Dlouhodobý nedostatek způsobuje náchylnost k respiračním infekcím a chřipkám. Nynější životní styl, práce uvnitř budov, ochranné UV oblečky atd. přispívají k růstu nedostatečnosti tohoto vitamínu. Správným pobytem na sluníčku a vhodnými prostředky na ošetření pokožky můžeme tomuto nedostatku předejít.

 

Opalovací oleje KH poskytují pokožce okamžitou ochranu před UV zářením, krásně se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Díky éterickým olejům z levandule a heřmánku působí i proti obtížnému hmyzu. Maminky si oblíbily praktické balení 20 ml do kabelky pro děti v kočárku.

 

Pokud už se pokožka spálí, doporučujeme použít speciální krém Aradea, který má regenerační a tišící účinky. Obnovuje poškozenou tkáň, je vhodný i na drobné spáleniny.

 

Dalším častým dotazem nejen na přednášce… jsou plísně!!! V našem Baby clubu, kde provozujeme také laktační poradnu, se tento problém neustále řeší. Zejména pak Candida albicans, druh kvasinky, které způsobují u některých lidí ústní a genitální infekce. Maminky se na nás poslední dobou obracejí s otázkou, co se zarudlou pokožkou v oblasti prsů, konkrétně bradavek. Plísně na bradavkách se projevují zarudnutím, posléze bílým povlakem, pálením, až popraskáním.

 

Co s tím?! Nepoužívat neprodyšné podprsenky, vložky do podprsenek, prsa by měla co nejvíce dýchat, větrat. Ve stravě omezit cukry, potraviny s plísní, např. sýry a být opatrné i na různé typy ovoce, jako jsou švestky, hrozny, meruňky.

 

Jako prevenci a i následnou léčbu s výbornými výsledky doporučujeme Fenyklový masážní olej. Jeho protizánětlivé a regenerační účinky napomáhají k regeneraci pokožky prsů, dvorců a bradavek. Fenyklový olej můžete používat i během kojení, kdy děťátko tím, jak saje, dostává trochu do pusinky a tím zabrání častým problémům kojenců. Soor neboli moučnivka je také způsobená plísněmi.

 

Bylo by toho ještě asi na napsání knihy…, co vše jsme s panem Karlem Hadkem stihli probrat. Jeho výrobky, ať už je to Orange –Sanitol, který také používáme v našich centrech a osvědčil se i při praní bílého prádla, doporučujeme vyzkoušet!!! Také ostatní preparáty vykazují skvělou kvalitu přírodní kosmetiky a přes všechny strasti, které někdy musel překonat, stále usměvavý a energii nabitý, to je pan Karel Hadek.

 

Ještě jednou děkujeme za skvělou přednášku a chuť podělit se s vlastními zkušenostmi a radami.

 

Za celý team Baby clubu Nekky Zlín

Wendy Babišová

Úvodní slovo Karla Hadka

Ach, to léto. Dlouho se na něj vždy čeká, a potom uběhne tak rychle, že se ho jeden nestačí nabažit. V tuto dobu nezbývá než věřit, že přechod do onoho dušičkového podzimu bude více než pomalý a ještě nás očekávají půvaby babího léta.

ANTIOXI

Již delší dobu se všude kolem nás velice často setkáváme s termínem volné radikály (dále jen VR). Bývá to ve spojení s naším zdravím.

Aromatácky

Aromalampy, inhalátory, keramika, odpařovače a mnohé další pomůcky nám mohou sloužit k provonění místností, ve kterých pobýváme.

Otevřeli jsme pro vás novou pobočku

Vážení a milí příznivci AROMATERAPIE KAREL HADEK, AROMAFAUNY a AROMAFLÓRY, velmi nás těší Váš stále větší zájem o naše produkty. Děkujeme i za užitečné rady a zkušenosti, které nám posíláte.

Dýňový olej

Jedním z olejů s logem KH, jenž se nachází v naší nabídce, je dýňový olej. Občas dostávám od klientů dotazy, zda je to skutečně kosmetický nebo léčebný zázrak, jak se na internetu dočetli.

Sestřička od levandule

O pravém (netuším, zda existuje také levý) levandulovém oleji jsem již na stránkách časopisu Aromaterapie psal mnohokráte.

Artróza?

Artrózu lze označit za degenerativní onemocnění jednoho či více kloubů, které vzniká pomalu, v průběhu mnoha let.

Podzim se blíží

Hlavní sezóna letošních dovolených je neodvratně za námi. Kalendářní léto nám sice ještě pár dní potrvá, ale chladna z rána… Nebude dlouho trvat a bude chladněji nejen z rána, ale i přes den.

Dražší Koala

Jak již to u produktů z přírodních surovin chodí, stačí jen neúroda a ceny chvátají nahoru. Není to však jediný faktor, který má na tvorbu cen vliv.

Přeji hezký den, pane Hadku

Moc Vám děkuji za odpověď a za rady. Dnes mi došel balíček s objednávkou z internetu.

Dobrý den, pane Hadku!

Nepatřím do skupinky lidí-‑pisatelů, ani nejsem zrovna sdílný typ člověka, ale Vám již delší dobu cítím potřebu napsat a poděkovat! Velmi mě baví číst Vaše vtipné reakce na nově vycházející články a doporučení, co bychom měli a neměli… S Vašimi názory se naprosto ztotožňuji.

THERMO-‑BALSAM a CELLU-‑THERAP

Od doby, co pravidelně sportuji a dodržuji zdravý životní styl, jsem začala být sama se sebou spokojená až na dvě věci – celulitidu a břišní partie. A tak jsem přemýšlela, jak tomu bříšku pomoct dolů, samozřejmě kromě pohybu a stravy.

Aromaterapie v Ostravě –Zatočíme s akné

Zdravím Vás z Ostravy. Léto, období bezstarostnosti, prázdnin, slunečných dnů a dovolených je pomalu za námi. Pupínky a drobné záněty způsobené teplem, opalovacími krémy, změnami prostředí a stresem z cestování nám někdy dokážou znepříjemnit skvělé zážitky.

THYMICON – – zachránce zvířecích kalamit

Možná to neznáte, možná ano. Máte--‑li doma zvířátka, obzvláště pak takové příšerky, jako jsou kočičky a pejsci, pak máte stejně jako my o zábavu postaráno.

Rozmarné léto

Už si začínám zvykat, že české léto neznamená pouze lány zlatavého obilí s vlčími máky a pár letních bouřek, ale i zvláštní, rádoby podzimní počasí, které mě při večerním sezení u ohně přimělo navléknout si teplé ponožky a svetr.

Spať (ako) v mede

Niekedy sa nám podarí spať ako v mede. Toto si väčšinou pomyslíme, keď sa ráno zobudíme s pocitom hlbokého a sladkého oddychu. No ja mám skutočne niekedy pocit, že u nás doma spíme v mede…, a to skoro doslova!

Návrat ku kolíske parfumov

Vône a parfumy. Dnes sú symbolom luxusu, čistoty a osobného štýlu, no v dávnej minulosti ich ľudia používali aj na celkom iné účely.

Milí,

protože se již delší dobu pohybuji mezi „zdravými a nemocnými“, shledávám, že preparáty a rady pana Karla Hadka a paní Michaely Švorcové jsou nedocenitelné.

Dětská lékárnička a hygienické prostředky pro moji dcerku od jejího narození

Chtěla bych se s Vámi podělit o účinky aromaterapeutických prostředků, které používám pro svoji dcerku na každodenní hygienickou péči již od jejího narození jako prevenci nebo i v případě vzniklých problémů. Budu moc ráda, pokud tyto informace budou pro Vás užitečné.

Nekky klub ve Zlíně

Tímto příspěvkem bych ráda poděkovala panu Karlu Hadkovi, který nás v květnu navštívil v našem centru Nekky ve Zlíně, a pro jeho věrné fanynky uskutečnil přednášku, na niž se už tolik těšily.