Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2016

Aromaterapie v Ostravě –Zatočíme s akné

 

Zdravím Vás z Ostravy. Léto, období bezstarostnosti, prázdnin, slunečných dnů a dovolených je pomalu za námi. Pupínky a drobné záněty způsobené teplem, opalovacími krémy, změnami prostředí a stresem z cestování nám někdy dokážou znepříjemnit skvělé zážitky.

 

Velice mě baví snadné a rychlé návody, jak na problematickou pleť, které lze najít na internetu nebo v časopisech pro ženy. Moje zkušenost s tímto problémem je úplně jiná. Člověk není stroj a univerzální spolehlivý návod, jak zatočit s akné, ať už je jeho forma jakákoliv, prostě neexistuje. U někoho pomůže jen drobná změna v péči o pleť, ale ve většině případů je to běh na dlouhou trať, zázraky se nekonají a pomáhá jen trpělivost a důslednost.

 

V každodenní péči o pleť je nezbytné obličej vždy pečlivě umýt. Doporučuji hydrofilní mycí olej nebo odličovací mycí olej, jeho použití je snadné a výsledky spolehlivé. Do vlhké kůže aplikujeme pár kapek oleje, několika kroužky rozpustíme zbytky make-‑upu, krému i řasenky, větším množstvím vody vzniklou emulzi opláchneme. Obličej provlhčíme pleťovou vodou. U komplikovaných pletí je nejoblíbenější hřebíčková. Působí antibakteriálně, snižuje citlivost pleti a nádherně voní. V případě bolestivých tepajících zánětů může pomoct MĚSÍČKOVÉ TONIKUM nebo lokálně přímo na zánětlivá místa ELEUTHEROCOCC-‑PROPOLISOVÉ tonikum. Pár kapek regeneračního obličejového oleje vmasírujeme do vlhké pleti nebo naneseme krém. Z krémů se v těchto případech velice osvědčil krém AKNETTE, oblíbili si ho zejména děti a mladí lidé. Dámám, které se potýkají s mastnou a náročnou pletí ve věku, kdy se už o pubertě nedá mluvit, radím sáhnout po regeneračních obličejových olejích. ALIPIE je olej určený k ošetřování mastné pleti, obsahuje vysoký podíl vícenásobně nenasycených mastných kyselin. Při dlouhodobém užívání usměrní vlastní produkci kožních tuků. Doslova přesvědčí kůži, že se už víc mastit nemusí.

 

Jeden zážitek z praxe: Do mého studia se objednal klient, pohledný úspěšný muž, manažer jedné společnosti, kolem třiceti pěti let, kterého trápilo od patnácti úporné akné. Celé roky si ještě více poškozoval kůži zaručenými kosmetickými přípravky, které problémy ještě zhoršovaly. Pleť jsem hloubkově ošetřila a vysvětlila mu, jak se o pleť šetrně starat doma. Celá procedura byla podstatně jednodušší než ta, kterou absolvoval po celé roky. Hlavním klíčem k úspěchu byl právě olej ALIPIE. Výsledky byly vynikající, byl nadšený, ale po dvou letech ho začaly trápit drobné šupinky. Pro mne to byl jasný důkaz toho, že olej splnil vše, co sliboval. S šupinkami jsme si už hravě poradili, po letech starostí s bolestivými záněty a posléze nepříjemnými jizvami musím říct, že pán vypadá báječně. V současné době používá REGENERAČNÍ OLEJ ALOE VERA, který je mou druhou volbou pro aknózní pleť. REGENERAČNÍ OLEJ ALOE VERA je určený pro citlivé typy pleti, ale jeho schopnosti aktivovat látkovou výměnu a antiseptické účinky, se výborně uplatnily právě u pletí potýkajících se s akné.

 

Zmíněné šupiny jsou další z potíží, které se často vyskytují na problematické kůži obličeje. Tvář se leskne, je začervenalá a podrážděná pupínky. V důsledku nadprodukce kožních tuků v celé T zóně se ještě ke všemu tvoří šupiny. Je veliký omyl takto zasažená místa ještě více promašťovat. Naopak zde schází vlhkost, na přechodnou dobu, než se kůže dostane do rovnováhy, pomůže SALTIA BN. V létě je fajn použít oleje s ochranným faktorem proti sluníčku. Slunce na akné působí blahodárně, ale právě vyléčený zánět, kde je pokožka citlivější, může díky slunečnímu záření nepříjemně pigmentovat. Barevný nesoulad pak bude působit hodně dlouho reliéfně, i když kůže bude vyléčená a hladká.

 

Tolik populární mycí gely nebo současný hit - micelární vodu bych věnovala kamarádce, která má na svědomí nechutnou pomluvu, nebo své sokyni v lásce. Obsahují totiž složky, které pleť vysušují a celý problém v dlouhodobém horizontu jen zhoršují.

 

Profesionální kosmetická péče je pro aknózní pleť samozřejmostí. Každý měsíc je třeba hloubkovým čištěním pleti uvolnit mazové zátky v pórech. Tady je výborným pomocníkem balzám INTIMISS, který pleť krásně uvolní a éterické oleje, jež obsahuje, mají regenerační schopnosti, tiší a tlumí bolest. Čištění pleti pak je snadné a méně nepříjemné. Vhodným doplněním profesionální péče je také kosmetická masáž AKTIDERMOU LY, kdy stimulací lymfatických drah v obličeji si kůže s každým problémem rychleji poradí.

I když se jedná o kosmetický problém, někdy je na starosti s pletí kosmetika krátká. Zejména u přetrvávajících potíží je potřeba zamyslet se nad sebou, zpomalit životní tempo, urovnat si myšlenky v hlavě. V tom pomáhá relaxace ve voňavé vaně s koupelovým olejem – meduňkovým na uklidnění, rozmarýnovým pro povzbuzení nebo pelargóniovým, jenž pomáhá při úzkosti a nervozitě. Zajímavé je, že dámy, které potřebují relaxovat nejvíce, je nejtěžší o tom přesvědčit. Jen díky mé urputnosti se mi to v některých případech povedlo, výsledkem jsem byla vždy příjemně překvapená a milé dámy šokované. Získala jsem si tak nejen jejich důvěru, ale taky věrné fanynky koupelových olejů.

Přeji krásné babí léto a barevný podzim všem čtenářům a čtenářkám Aromaterapie.

 

Věra Kotásková

Studio Dobrý pocit, Ostrava / www.dobrypocit.eu

Úvodní slovo Karla Hadka

Ach, to léto. Dlouho se na něj vždy čeká, a potom uběhne tak rychle, že se ho jeden nestačí nabažit. V tuto dobu nezbývá než věřit, že přechod do onoho dušičkového podzimu bude více než pomalý a ještě nás očekávají půvaby babího léta.

ANTIOXI

Již delší dobu se všude kolem nás velice často setkáváme s termínem volné radikály (dále jen VR). Bývá to ve spojení s naším zdravím.

Aromatácky

Aromalampy, inhalátory, keramika, odpařovače a mnohé další pomůcky nám mohou sloužit k provonění místností, ve kterých pobýváme.

Otevřeli jsme pro vás novou pobočku

Vážení a milí příznivci AROMATERAPIE KAREL HADEK, AROMAFAUNY a AROMAFLÓRY, velmi nás těší Váš stále větší zájem o naše produkty. Děkujeme i za užitečné rady a zkušenosti, které nám posíláte.

Dýňový olej

Jedním z olejů s logem KH, jenž se nachází v naší nabídce, je dýňový olej. Občas dostávám od klientů dotazy, zda je to skutečně kosmetický nebo léčebný zázrak, jak se na internetu dočetli.

Sestřička od levandule

O pravém (netuším, zda existuje také levý) levandulovém oleji jsem již na stránkách časopisu Aromaterapie psal mnohokráte.

Artróza?

Artrózu lze označit za degenerativní onemocnění jednoho či více kloubů, které vzniká pomalu, v průběhu mnoha let.

Podzim se blíží

Hlavní sezóna letošních dovolených je neodvratně za námi. Kalendářní léto nám sice ještě pár dní potrvá, ale chladna z rána… Nebude dlouho trvat a bude chladněji nejen z rána, ale i přes den.

Dražší Koala

Jak již to u produktů z přírodních surovin chodí, stačí jen neúroda a ceny chvátají nahoru. Není to však jediný faktor, který má na tvorbu cen vliv.

Přeji hezký den, pane Hadku

Moc Vám děkuji za odpověď a za rady. Dnes mi došel balíček s objednávkou z internetu.

Dobrý den, pane Hadku!

Nepatřím do skupinky lidí-‑pisatelů, ani nejsem zrovna sdílný typ člověka, ale Vám již delší dobu cítím potřebu napsat a poděkovat! Velmi mě baví číst Vaše vtipné reakce na nově vycházející články a doporučení, co bychom měli a neměli… S Vašimi názory se naprosto ztotožňuji.

THERMO-‑BALSAM a CELLU-‑THERAP

Od doby, co pravidelně sportuji a dodržuji zdravý životní styl, jsem začala být sama se sebou spokojená až na dvě věci – celulitidu a břišní partie. A tak jsem přemýšlela, jak tomu bříšku pomoct dolů, samozřejmě kromě pohybu a stravy.

Aromaterapie v Ostravě –Zatočíme s akné

Zdravím Vás z Ostravy. Léto, období bezstarostnosti, prázdnin, slunečných dnů a dovolených je pomalu za námi. Pupínky a drobné záněty způsobené teplem, opalovacími krémy, změnami prostředí a stresem z cestování nám někdy dokážou znepříjemnit skvělé zážitky.

THYMICON – – zachránce zvířecích kalamit

Možná to neznáte, možná ano. Máte--‑li doma zvířátka, obzvláště pak takové příšerky, jako jsou kočičky a pejsci, pak máte stejně jako my o zábavu postaráno.

Rozmarné léto

Už si začínám zvykat, že české léto neznamená pouze lány zlatavého obilí s vlčími máky a pár letních bouřek, ale i zvláštní, rádoby podzimní počasí, které mě při večerním sezení u ohně přimělo navléknout si teplé ponožky a svetr.

Spať (ako) v mede

Niekedy sa nám podarí spať ako v mede. Toto si väčšinou pomyslíme, keď sa ráno zobudíme s pocitom hlbokého a sladkého oddychu. No ja mám skutočne niekedy pocit, že u nás doma spíme v mede…, a to skoro doslova!

Návrat ku kolíske parfumov

Vône a parfumy. Dnes sú symbolom luxusu, čistoty a osobného štýlu, no v dávnej minulosti ich ľudia používali aj na celkom iné účely.

Milí,

protože se již delší dobu pohybuji mezi „zdravými a nemocnými“, shledávám, že preparáty a rady pana Karla Hadka a paní Michaely Švorcové jsou nedocenitelné.

Dětská lékárnička a hygienické prostředky pro moji dcerku od jejího narození

Chtěla bych se s Vámi podělit o účinky aromaterapeutických prostředků, které používám pro svoji dcerku na každodenní hygienickou péči již od jejího narození jako prevenci nebo i v případě vzniklých problémů. Budu moc ráda, pokud tyto informace budou pro Vás užitečné.

Nekky klub ve Zlíně

Tímto příspěvkem bych ráda poděkovala panu Karlu Hadkovi, který nás v květnu navštívil v našem centru Nekky ve Zlíně, a pro jeho věrné fanynky uskutečnil přednášku, na niž se už tolik těšily.