Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2011

AromaFauna: Rok s kosmetikou AromaFauna

V dnešní době se k používání přírodních produktů přiklání velké množství majitelů pejsků. Někteří z nich sami používají kosmetiku pana Karla Hadka, a tak ji chtějí dopřát i svému psímu mazlíčkovi, uvítali proto s nadšením kosmetiku AromaFauna. Preparáty AromaFauna používám s úspěchem nejen u svých pejsků, ale i ve svém psím salónu. Mycí oleje Hy-Insektin, HY-Puppy, HY-Neutral, HY-Dermal, HY-Wasch Pads považuji za to nejlepší v čem pejska vykoupat. Mycí oleje nevysušují pokožku ani srst. Sami majitelé pejsků, kteří koupou své miláčky v mycím oleji, mi během roku nadšeně sdělovali své postřehy – jednodušší koupání, rychlejší fénování, minimum česání, žádné lupy ani vysušená, zadredovaná srst. A také žádní parazité, nepříjemné blechy ani klíšťata.

Jeden příklad z mé praxe: „Adélka a Žanetka“. Adélka (bišon), dříve koupaná v šampónech, měla vždy bříško i nožky zacuchané až zadredované. Od majitelů jsem vždy slýchávala: „Ostříhejte ji nakrátko, na česání nemáme moc času a ona se česat nechce.“ Nabídla jsem jim kosmetiku AromaFauna a oni začali koupat v mycím oleji. Jelikož plánovali u Adélky štěňátka, navštívili mne k úpravě „kratšího účesu“ v prosinci a poté až v dubnu. Mile mne překvapilo, jak Adélka krásně zarostla, a přitom neměla vůbec zacuchanou srst. Majitelé chválili mycí olejíček, ve kterém Adélku během březosti a po porodu štěňátek koupali a přiznali, že česání moc nedali. Z vrhu si nechali fenku Žanetku, kterou také koupou v mycím oleji a při první úpravě v šesti měsících žádná zacuchaná srst a to, dle slov majitele, česali asi dvakrát. :-). Po roce konstatuji, že úprava pejsků koupaných v „aromce“ je daleko jednodušší, a tím i rychlejší. Je zkrácen „pobyt“ pejska v salónu, a to právě o dlouhé a pro pejska nepříjemné rozčesávání a prostříhávání zacuchané srsti (viz např. nožky jorkšírů, pudlů, bišonů, maltézáků…) Rozdíl v srsti pejska koupaného v aromce a nebo v šamponech je opravdu znatelný.

Vždy si vzpomenu na první seminář, kdy paní Švorcová říkala, že stačí koupat v mycím oleji a srst se nebude cuchat, neboť každý jednotlivý chlup je chráněn v olejíčku, ale přitom srst nevypadá mastně. Během roku jsem se přesvědčila, že měla pravdu.

Mycího oleje stačí opravdu málo (malá plemena 5 - 10 ml, velká 15 - 20 ml u štěňat od 2 ml), také můžeme do mycího oleje přidat éterický olej, a to dle potřeby nebo nálady pejska, panthenol, balzám, vosk… Je úžasné, jak je tato kosmetika variabilní a pro každého jedince lze připravit koupání „na míru“.

Psí salon mám provoněn bylinkami a své psí zákazníky ošetřuji pouze v kosmetice AromaFauna. Krátce jsem představila vynikající mycí oleje, pozornost si určitě zaslouží i další preparáty aromakosmetiky – ušní olej Fauna Otis, olej na zuby Fauna Dentol, balzámy, preparáty proti parazitům Fauna Spot, Insektin spray, speciální preparáty Urinstop, Fauna Celibat, masážní oleje a také preparáty pro zdraví a posílení imunity Imuno Fauna, Pupálkový olej a mnoho dalších.

Za pozornost stojí i to, že majitelé pejsků, kteří poznali vynikající účinky této aromaterapeutické kosmetiky, začali používat kosmetiku pana Hadka nejen pro sebe, ale i celou svoji rodinu.

Díky kosmetice AromaFauna, byl pro mě tento rok opravdu nový, zajímavý a příjemný. Moje profese „psí kadeřnice“ nabyla mnohem hlubšího významu, a to v péči o zdraví a spokojenost našich mazlíčků.

Daniela Čermáková, Psí salon Danetta 
http://www.danetta.cz/

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jaro, léto, podzim, zima – čtyři střídající se roční období, jež individuálně přijímáme každý po svém.

Novinky: Dekubitol a proleženiny

Proleženiny neboli dekubity, jsou jedním z problémů, který je pro medicínu těžko řešitelný. O tom svědčí již dlouhá léta přicházející dotazy, jak proleženiny ošetřovat.

Novinky: Baby-Dent

Dětský pláč, horečka z neznámého důvodu, průjem. Co to má být? Následují zduřelé dásně. Děťátku porostou zoubky…

Novinky: Menoton

Jedním z dobrých zvyků Karla Hadka je vytvářet preparáty, které prospívají lidem, činí jim radost, pomáhají jim v životních situacích. Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza.

Novinky: Antiinsekt spray (repelent)

Již pár let jsou v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT a INSEKTOL. Jedná se o preparáty, které odpuzují hmyz.

Novinky: Proatem

Jistě každý z nás zná tu beznaděj při respiračním onemocnění našich dětí. Z počátku kašel, suchý a dráždivý nebo zahleněný, který se může rozvinout až v zánět průdušek. V poslední době se častěji a častěji vyskytuje laryngitida, zánětlivé onemocnění hrtanu.

Novinky: Dobrý den (Guten Tag)

„Dobrý den“ – dvě slova vystihující pozdrav i přání. Používáme je denně několikrát. Zdravíme tak, někdy s úsměvem, někdy bez, známé i neznámé lidi na ulici, v obchodě, v zaměstnání nebo při různých příležitostech. Zvoní telefon a na druhé straně slyšíme: „Dobrý den…“

Novinky: Leci-Carre

Dnes je tomu již pár let, co přišly na trh lecitinové regenerační krémy. Znamenaly velikou, přímo revoluční změnu v péči o pokožku. Lecitinové krémy jsou preparáty bez chemické konzervace i emulgace.

Novinky: Leciderma Supra

Vznik lecitinových krémů byl doprovázen vytvořením kompozice éterických olejů, které působí jako konzervace v krému a přitom podporují symbiotickou mikroflóru pokožky.

Slovo odborníka: Krásná po létě

Užili jsme si kouzelné léto plné sluníčka, koupání, vycházek do přírody či večerního posezení u táboráku. Vrátili jsme se od moře nabití energií a krásnými zážitky. Ale najednou zjišťujeme, že máme přesušené, lámající se vlasy, sice opálenou, ale vysušenou pokožku, vějířky vrásek okolo očí, třepící se nehty a hrubou kůži na loktech, kolenou a patách.

Slovo odborníka: Podzimní nálada

Léto končí a začínáme se těšit na podzim. No ano, opravdu těšit! Toto roční období jsem dlouho brala jako depresivní přechod k tomu, než zase budu lyžovat.

Slovo odborníka: Pro začínající kosmetičky

S aromaterapií jsem se seznámila před cca 12 lety, kdy jsem poprvé podstoupila kosmetické ošetření s preparáty Karel Hadek.

Slovo odborníka: Lipioséra a žehlení

Již pár let používám „Galvanickou žehličku“ na vrásky a chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti a poznatky.

Zkušenosti a rady: Preparáty – postřehy, zkušenosti z domácnosti

Krásné jarní dny, plno sluníčka, kvetoucí květiny, stromy, byliny se pomalinku přehouply do letních dnů, sluníčko stále lákalo ven.

Škola aromaterapie: Konopí, rostlina v roli zakázaného léku aneb neposlouchejte vše, co vám říkají

Kdykoliv se dnes řekne konopí, každý si hned vybaví rostlinu, která nesmí být pěstována, protože se z ní získává droga v podobě sušených květů. Nevím, jestli si lidé uvědomují, co činí, a nechci to tu rozebírat, ale pár důležitých faktů bych k tomu říci chtěl.

Škola aromaterapie: Země původu

Jako spotřebitel si vždy přeji být řádně informován. A tak se velice často i vyptávám. V mezidobí jsem již přivykl i tomu, že občas i zde platí ono: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato“.

Škola aromaterapie: Vítání růžového dřeva

Jaro bylo v plném proudu, když jsem chtě nechtě pro stránky Aromky psal článek „Loučení s růžovým dřevem“. Jednalo se od druh Aniba rosaeodora var. amazonica, tedy olej pocházející z oblasti Amazonky.

Škola aromaterapie: Opakování je matka moudrosti

Již v některém z minulých čísel Aromaterapie jsem psala, jak pečovat o pleť a ošetřovat ji, abychom byli s jejím stavem spokojeni. Jelikož se stále setkávám s těmito dotazy, rozhodla jsem se opět popsat, jakou péči si naše pleť zaslouží.

Škola aromaterapie: Podzim a naše orgány

Podle tradiční čínské medicíny je v měsíci září zapotřebí posilovat slinivku a slezinu.

Škola aromaterapie: Klimakterium (přechod, klimax)

Téma, o kterém se ne vždy mluví pozitivně. Většinou jde o období, na které se netěšíme a je pro mnoho žen velikým strašákem, především v důsledku informovanosti a neinformovanosti našich babiček, maminek a lékařů.

Škola aromaterapie: Lymfa

Na počátku byla voda. Z vody jsme vzešli. Celé naše tělo je prakticky vodní prostředí, ve kterém probíhají všechny děje potřebné k životu. Vodě v živém organizmu se říká lymfa – míza. Je to tekutina, ve které se jakoby „koupou“ všechny buňky a v tomto vodním prostředí probíhají procesy látkové výměny.

Poradna

Koutek pro maminky: Ale když pan doktor říkal vazelína…

Poměrně často v našem Nekky clubu slýchám otázku: „Prosím vás, nemáte něco, čím bych mohla namazat svoje dítě, ono má na sobě takové červené suché fleky. A pan doktor říká, mažte ho přece vazelínou. Ale ono se to vůbec nelepší.“

Koutek pro maminky: Zeptali jsme se v Nekky

Baby club Nekky je jedna z našich prvních prodejniček, která se zpočátku zaměřila jen na dětský sortiment a postupně nabídku rozšířila. S naší firmou spolupracuje od roku 2006.

Koutek pro maminky: Aromaterapie a děti

Moje zkušenost s aromaterapií je poměrně čerstvá. Před čtyřmi lety se u našeho tehdy osmiměsíčního syna objevilo podezření na atopický ekzém. Nechtěla jsem se smířit s tím, že bychom ho měli natírat kortikoidními mastmi, a tak jsemse začala zajímat o alternativní způsoby léčby tohoto dnes tak rozšířeného onemocnění.

Aktuálně: Platby a počítač

V dnešní „zelektronizované“ době si již mnozí zvykli platit své internetové nákupy bankovním převodem. I u nás můžete využít tento způsob platby. Na rozdíl od mnohých jsme jedna z mála firem, které nevyžadují platbu předem, ale naopak, až po dodání zboží.

AromaFauna: Proč AromaFauna?

V září loňského roku jste byli seznámeni se vznikem aromaterapeutických preparátů AromaFauna. První rok přinesl další preparáty, mnoho zkušeností s novými klienty, ale hodně mne obohatil v oblasti vědomostí, zkušeností, a především mi ukázal jiný pohled na svět.

AromaFauna: Fauna spot

Kožíšky našich zvířat bývají častým útočištěm různých parazitů a bodavého hmyzu. Díky éterickým olejům, které tvoří hlavní obsahové složky preparátu Fauna Spot, můžete škůdcům zabránit v jejich činnosti.

AromaFauna: Lidé i zvířata potřebují péči

V posledních letech rapidně stoupá počet chovaných psů, objevují se nová a nová plemena. Pes již není hlídačem u boudy, ale stává se rovnocenným partnerem člověka.

AromaFauna: Rok s kosmetikou AromaFauna

V dnešní době se k používání přírodních produktů přiklání velké množství majitelů pejsků. Někteří z nich sami používají kosmetiku pana Karla Hadka, a tak ji chtějí dopřát i svému psímu mazlíčkovi, uvítali proto s nadšením kosmetiku AromaFauna.

Podzimní prevence

Léto bylo skromné na teplo. Občas se objevila tropická horka a nyní doufáme, že „babí léto“ s sebou přinese teplé dny.