Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2011

AromaFauna: Proč AromaFauna?

V září loňského roku jste byli seznámeni se vznikem aromaterapeutických preparátů AromaFauna. První rok přinesl další preparáty, mnoho zkušeností s novými klienty, ale hodně mne obohatil v oblasti vědomostí, zkušeností, a především mi ukázal jiný pohled na svět. Kosmetika pro zvířata si získala a stále získává své příznivce. Díky spolupráci firem Aromaterapie Fauna a Aromaterapie Karel Hadek přibylo mnoho lidí, kteří zařadili do svého života aromaterapeutické preparáty pro svá zvířata, a následně i pro sebe. V průběhu roku se objevilo mnoho dotazů, které jsou kladeny i dnes.
 

Proč preparáty pro zvířata?

V České republice je 33 % rodin, které mají psa. Ročně se tu narodí 32 000 štěňat s průkazem původu. Statistici předpokládají, že stejné množství je i štěňat bez průkazu. Údajně žije v naší republice 1 000 000 psů a stejné množství koček. V další statistice najdete údaje, kdy na jednu domácnost připadá 1,3 zvířete. Účastníky byli králíčci, morčata, psi, kočky.

Zvířata mnohdy pořizujeme dětem, když touží po chlupatém mazlíčkovi, kamarádovi. Zároveň se učí zodpovědnosti, starostlivosti a lásce.

Již delší dobu majitelé psů, koček, koní používali preparáty AKH určené pro lidi i pro zvířata. Množily se dotazy ohledně alergií dětí v souvislosti se zvířaty, alergií zvířat, a s tím i potřeba ošetřovat zvířata zdravějším, šetrnějším způsobem.

Zvířata žijí ve stejném prostředí jako my lidé, máme je v domech, krmíme je „umělou“ stravou, koupeme je. Díky změně životních podmínek se začínají i u zvířat objevovat civilizační potíže a onemocnění.

Statistiky uvádí, že 70 % psů trpí kožním onemocněním. Mnoho preparátů, kterými ošetřujeme zvířata, má silné kontraindikace. Po aplikaci šampónů, spotů-pipet, postřiků proti klíšťatům a blechám musíme zvíře hlídat, aby se neolizovalo, tím předcházíme možné otravě. Stejně tak je žádoucí držet zvíře v izolaci. Látky obsažené v preparátu mohou ohrozit zdraví nejen dětí, ale i zdravých dospělých jedinců. Aromaterapeutické preparáty mají chránit zdraví našich dětí i zvířat. Mají chránit přírodu. Mají chránit nás a naše životní prostředí.
 

Jaký je rozdíl mezi kosmetikou pro lidi a pro zvířata?

Na kosmetické preparáty pro zvířata je používáno stejně kvalitních surovin jako je tomu u kosmetických preparátů pro lidi. Silice použité v preparátech mají stejnou kvalitu, rozdíl je pouze v použité koncentraci. Zvířata mají silnější čich, jinou sílu pokožky, mohou mít srst nebo být holá. Olejové i masťové základy jsou uzpůsobeny k aplikaci na zvířata.

V preparátech AromaFauna jsou zohledněny potřeby zvířat a možná použití. Věřte, že mnohdy najít nejvhodnější možnost použití, je obtížnější než u lidí. Zvířeti těžko vysvětlíte, že si nesmí ošetřené místo olizovat, že pokud má plíseň na pacce, nesmí chodit do vody a sundávat obvaz, pod kterým je veterinárním lékařem doporučený krém Lamisil.

V aromaterapeutické řadě pro zvířata nenajdete mnoho preparátů, jež jsou součástí kosmetické řady AKH. Nenajdete zde pěstící kosmetiku, regenerační krémy, lecitinové krémy… Ty jsou určeny pro lidi.
 

Mohu preparáty AromaFauna použít i pro lidi?

Ano, můžete, pouze se podívejte do popisu preparátu, nač je určen, nebo ještě lépe, co obsahuje. Pokud se rozhodnete použít preparát na packy Fauna Pads na svoje popraskané paty, setkáte se s příjemným promaštěním. Mycí olej HY – Insektin má silné antiparazitní účinky, stejně dobře jak působí na blechy v srsti zvířat, se osvědčil i proti vším ve vlasech našich dětí. Jistě bude vhodnější nežli mnohými lékaři doporučovaný Orthosan nebo Difusil. Insektin spray repelentní preparát, chválilo i mnoho mužů rybářů. Fauna Celibat používají ženy místo antiperspirantů, příjemně voní po mátě, osvěžuje a neobsahuje zdraví škodlivé složky. S úspěchem se setkal i nosní olej Fauna Rinis. Holčička měla potíže s rýmou a nosní kapky od paní doktorky nezabíraly. Maminka znala složení preperátu a rozhodla se aplikovat jej holčičce. Hojivý balzám Help Balzam pomáhá při zánětlivých poraněních nejen u zvířat.

Medicína k léčení zvířat používá stejné masti, kapky, stejné preparáty jako jsou používány při léčení lidí. Proč bychom neměli na zvířata používat aromaterapeutické preparáty, které podporují zdraví nás všech? Zdraví všech je na prvním místě a docílíme jej i díky vhodné prevenci. Aromaterapie je zde pro všechny.

Michaela Švorcová
m.s@aromafauna.cz, mobil: 603 513 774

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jaro, léto, podzim, zima – čtyři střídající se roční období, jež individuálně přijímáme každý po svém.

Novinky: Dekubitol a proleženiny

Proleženiny neboli dekubity, jsou jedním z problémů, který je pro medicínu těžko řešitelný. O tom svědčí již dlouhá léta přicházející dotazy, jak proleženiny ošetřovat.

Novinky: Baby-Dent

Dětský pláč, horečka z neznámého důvodu, průjem. Co to má být? Následují zduřelé dásně. Děťátku porostou zoubky…

Novinky: Menoton

Jedním z dobrých zvyků Karla Hadka je vytvářet preparáty, které prospívají lidem, činí jim radost, pomáhají jim v životních situacích. Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza.

Novinky: Antiinsekt spray (repelent)

Již pár let jsou v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT a INSEKTOL. Jedná se o preparáty, které odpuzují hmyz.

Novinky: Proatem

Jistě každý z nás zná tu beznaděj při respiračním onemocnění našich dětí. Z počátku kašel, suchý a dráždivý nebo zahleněný, který se může rozvinout až v zánět průdušek. V poslední době se častěji a častěji vyskytuje laryngitida, zánětlivé onemocnění hrtanu.

Novinky: Dobrý den (Guten Tag)

„Dobrý den“ – dvě slova vystihující pozdrav i přání. Používáme je denně několikrát. Zdravíme tak, někdy s úsměvem, někdy bez, známé i neznámé lidi na ulici, v obchodě, v zaměstnání nebo při různých příležitostech. Zvoní telefon a na druhé straně slyšíme: „Dobrý den…“

Novinky: Leci-Carre

Dnes je tomu již pár let, co přišly na trh lecitinové regenerační krémy. Znamenaly velikou, přímo revoluční změnu v péči o pokožku. Lecitinové krémy jsou preparáty bez chemické konzervace i emulgace.

Novinky: Leciderma Supra

Vznik lecitinových krémů byl doprovázen vytvořením kompozice éterických olejů, které působí jako konzervace v krému a přitom podporují symbiotickou mikroflóru pokožky.

Slovo odborníka: Krásná po létě

Užili jsme si kouzelné léto plné sluníčka, koupání, vycházek do přírody či večerního posezení u táboráku. Vrátili jsme se od moře nabití energií a krásnými zážitky. Ale najednou zjišťujeme, že máme přesušené, lámající se vlasy, sice opálenou, ale vysušenou pokožku, vějířky vrásek okolo očí, třepící se nehty a hrubou kůži na loktech, kolenou a patách.

Slovo odborníka: Podzimní nálada

Léto končí a začínáme se těšit na podzim. No ano, opravdu těšit! Toto roční období jsem dlouho brala jako depresivní přechod k tomu, než zase budu lyžovat.

Slovo odborníka: Pro začínající kosmetičky

S aromaterapií jsem se seznámila před cca 12 lety, kdy jsem poprvé podstoupila kosmetické ošetření s preparáty Karel Hadek.

Slovo odborníka: Lipioséra a žehlení

Již pár let používám „Galvanickou žehličku“ na vrásky a chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti a poznatky.

Zkušenosti a rady: Preparáty – postřehy, zkušenosti z domácnosti

Krásné jarní dny, plno sluníčka, kvetoucí květiny, stromy, byliny se pomalinku přehouply do letních dnů, sluníčko stále lákalo ven.

Škola aromaterapie: Konopí, rostlina v roli zakázaného léku aneb neposlouchejte vše, co vám říkají

Kdykoliv se dnes řekne konopí, každý si hned vybaví rostlinu, která nesmí být pěstována, protože se z ní získává droga v podobě sušených květů. Nevím, jestli si lidé uvědomují, co činí, a nechci to tu rozebírat, ale pár důležitých faktů bych k tomu říci chtěl.

Škola aromaterapie: Země původu

Jako spotřebitel si vždy přeji být řádně informován. A tak se velice často i vyptávám. V mezidobí jsem již přivykl i tomu, že občas i zde platí ono: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato“.

Škola aromaterapie: Vítání růžového dřeva

Jaro bylo v plném proudu, když jsem chtě nechtě pro stránky Aromky psal článek „Loučení s růžovým dřevem“. Jednalo se od druh Aniba rosaeodora var. amazonica, tedy olej pocházející z oblasti Amazonky.

Škola aromaterapie: Opakování je matka moudrosti

Již v některém z minulých čísel Aromaterapie jsem psala, jak pečovat o pleť a ošetřovat ji, abychom byli s jejím stavem spokojeni. Jelikož se stále setkávám s těmito dotazy, rozhodla jsem se opět popsat, jakou péči si naše pleť zaslouží.

Škola aromaterapie: Podzim a naše orgány

Podle tradiční čínské medicíny je v měsíci září zapotřebí posilovat slinivku a slezinu.

Škola aromaterapie: Klimakterium (přechod, klimax)

Téma, o kterém se ne vždy mluví pozitivně. Většinou jde o období, na které se netěšíme a je pro mnoho žen velikým strašákem, především v důsledku informovanosti a neinformovanosti našich babiček, maminek a lékařů.

Škola aromaterapie: Lymfa

Na počátku byla voda. Z vody jsme vzešli. Celé naše tělo je prakticky vodní prostředí, ve kterém probíhají všechny děje potřebné k životu. Vodě v živém organizmu se říká lymfa – míza. Je to tekutina, ve které se jakoby „koupou“ všechny buňky a v tomto vodním prostředí probíhají procesy látkové výměny.

Poradna

Koutek pro maminky: Ale když pan doktor říkal vazelína…

Poměrně často v našem Nekky clubu slýchám otázku: „Prosím vás, nemáte něco, čím bych mohla namazat svoje dítě, ono má na sobě takové červené suché fleky. A pan doktor říká, mažte ho přece vazelínou. Ale ono se to vůbec nelepší.“

Koutek pro maminky: Zeptali jsme se v Nekky

Baby club Nekky je jedna z našich prvních prodejniček, která se zpočátku zaměřila jen na dětský sortiment a postupně nabídku rozšířila. S naší firmou spolupracuje od roku 2006.

Koutek pro maminky: Aromaterapie a děti

Moje zkušenost s aromaterapií je poměrně čerstvá. Před čtyřmi lety se u našeho tehdy osmiměsíčního syna objevilo podezření na atopický ekzém. Nechtěla jsem se smířit s tím, že bychom ho měli natírat kortikoidními mastmi, a tak jsemse začala zajímat o alternativní způsoby léčby tohoto dnes tak rozšířeného onemocnění.

Aktuálně: Platby a počítač

V dnešní „zelektronizované“ době si již mnozí zvykli platit své internetové nákupy bankovním převodem. I u nás můžete využít tento způsob platby. Na rozdíl od mnohých jsme jedna z mála firem, které nevyžadují platbu předem, ale naopak, až po dodání zboží.

AromaFauna: Proč AromaFauna?

V září loňského roku jste byli seznámeni se vznikem aromaterapeutických preparátů AromaFauna. První rok přinesl další preparáty, mnoho zkušeností s novými klienty, ale hodně mne obohatil v oblasti vědomostí, zkušeností, a především mi ukázal jiný pohled na svět.

AromaFauna: Fauna spot

Kožíšky našich zvířat bývají častým útočištěm různých parazitů a bodavého hmyzu. Díky éterickým olejům, které tvoří hlavní obsahové složky preparátu Fauna Spot, můžete škůdcům zabránit v jejich činnosti.

AromaFauna: Lidé i zvířata potřebují péči

V posledních letech rapidně stoupá počet chovaných psů, objevují se nová a nová plemena. Pes již není hlídačem u boudy, ale stává se rovnocenným partnerem člověka.

AromaFauna: Rok s kosmetikou AromaFauna

V dnešní době se k používání přírodních produktů přiklání velké množství majitelů pejsků. Někteří z nich sami používají kosmetiku pana Karla Hadka, a tak ji chtějí dopřát i svému psímu mazlíčkovi, uvítali proto s nadšením kosmetiku AromaFauna.

Podzimní prevence

Léto bylo skromné na teplo. Občas se objevila tropická horka a nyní doufáme, že „babí léto“ s sebou přinese teplé dny.