Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2011

Koutek pro maminky: Zeptali jsme se v Nekky

Baby club Nekky je jedna z našich prvních prodejniček, která se zpočátku zaměřila jen na dětský sortiment a postupně nabídku rozšířila. S naší firmou spolupracuje od roku 2006. Jedná se o dětský klub, který je zaměřený především na plavání kojenců a batolat, programy podporující správný motorický vývoj dětí a na hlídání dětí. Nekky club má dvě vlastní provozovny se speciálním bazénem, hernou a recepci s mini-prodejničkou. Počet rodičů, kteří se nabízených aktivit během týdne účastní, se pohybuje kolem 800. Paní provozní vedoucí Vendule Babišové jsme položili několik otázek.
 

Ve vaší firmě se věnujete už těhotným maminkám v programu Péče o dítě. Co maminkám z našich výrobků doporučujete?

Zavedli jsme pro maminky možnost nákupu „balíčku do porodnice“, kde jim doporučujeme vzít si pro sebe INTIMISS na masáže hráze v průběhu těhotenství nebo při následném hojení stehů po porodu, dále pak mycí olej HY-INTIMA a pro své miminko nejlépe Testovací SADU BABY, která obsahuje dětský MANDLOVÝ mycí olej, dětský krém BABY K a BABY L, NOSNÍ OLEJ, masážní olej DĚTSKÝ a ještě pár výrobků, které budou maminky zpočátku potřebovat k péči o své miminko, neboť v naší porodnici vládne „chemie“. Maminky na tomto balíčku nejvíce oceňují možnost nákupu vzorečků, balení je malé, skladné, cenově dostupné, a ony si tak mohou vyzkoušet, co jejich miminku bude nejvíce vyhovovat.
 

Navštěvují kurzy plavání i rodiče s dětmi, které trpí atopickým ekzémem?

Chodí, a poměrně hodně, neboť v našich centrech je voda speciálně upravovaná a kontrolovaná. V jednom z našich center je dokonce slaná voda, která je pro děti s kožními problémy ideální. U všech těchto dětí doporučujeme rodičům „speciální režim“: používat před plaváním sprchovací olej MEDUŇKOVÝ, který na pokožce vytvoří ochranný film, a tím zabrání rozmokvávání pokožky. Drobnou nevýhodou při používání sprchových olejů u dětí je kluzká kůže, ale na tu jsme vyzrály. Prodáváme i pro ty nejmenší celkové plavečky, rodičům se v nich dítě lépe a jistěji drží.

Důležité je i dokonalé umytí po plavání, neboť voda obsahuje chlór, a ten pouhou vodou nespláchneme. Výborné je v tomto případě opět použít některý z mycích olejů, např. dětský MANDLOVÝ mycí olej nebo již zmíněný MEDUŇKOVÝ sprchový olej, který kůži umyje a současně promaže. K promazání a masáži pokožky maminky nejvíce používají DĚTSKÝ masážní olejíček, oblíbily si také BAMBUCKÉ MÁSLO, které výborně promašťuje pokožku zasaženou atopickým ekzémem.
 

Chtěla byste upozornit rodiče na nějaká rizika spojená s koupáním dětí v bazénech?

Rizik je spousta, záleží na kvalitě vody, čistotě prostředí a samozřejmě i na návštěvnících bazénu. Rodičům s těmi nejmenšími dětmi (kojenci a batolaty) bych doporučovala navštěvovat jen speciální dětská centra – baby cluby, kde požadavky na kvalitu vody podléhají přísnějším hygienickým normám. Protože v létě navštěvují rodiče s dětmi nejrůznější koupaliště, zaznamenáváme u dětí větší výskyt molusek.

Molusky – virové onemocnění Molluscum Contagiosum se projevuje na kůži polokulovitými papulemi narůžovělé barvy s charakteristickým voskovým leskem. Nejčastějším místem výskytu na těle jsou místa s jemnou nebo poraněnou kůží. Přenáší se buď přímým stykem, nebo prostřednictvím ručníků, mycích potřeb a často plaveckými pomůckami. Mají velkou schopnost se rychle množit (až geometrickou řadou).

Jako nejrychlejší a nejefektivnější léčba je popisováno seškrábnutí chirurgickou lžičkou, pro děti je tato metoda velmi nepříjemná a bolestivá. Díky poradně pana Hadka jsme před dvěma lety vyzkoušeli a rodičům doporučili preparát MOLUSAN, který sice moc nevoní, ale za to velmi pomáhá. Stačí molusku potřít nejlépe 2 až 3x denně. Doporučujeme přelepit náplastí. Úspěšnou léčbu podpoří i posílení imunity organizmu, třeba extraktem z ELEUTHEROCOCCU. Jeho účinkem jsme byli přímo nadšení.
 

Za velice zajímavý rozhovor děkujeme Vendule Babišové z Dětského centra Nekky ve Zlíně a těšíme se na další podnětné informace.
Více informací o centru najdete na http://www.nekky.cz/

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jaro, léto, podzim, zima – čtyři střídající se roční období, jež individuálně přijímáme každý po svém.

Novinky: Dekubitol a proleženiny

Proleženiny neboli dekubity, jsou jedním z problémů, který je pro medicínu těžko řešitelný. O tom svědčí již dlouhá léta přicházející dotazy, jak proleženiny ošetřovat.

Novinky: Baby-Dent

Dětský pláč, horečka z neznámého důvodu, průjem. Co to má být? Následují zduřelé dásně. Děťátku porostou zoubky…

Novinky: Menoton

Jedním z dobrých zvyků Karla Hadka je vytvářet preparáty, které prospívají lidem, činí jim radost, pomáhají jim v životních situacích. Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza.

Novinky: Antiinsekt spray (repelent)

Již pár let jsou v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT a INSEKTOL. Jedná se o preparáty, které odpuzují hmyz.

Novinky: Proatem

Jistě každý z nás zná tu beznaděj při respiračním onemocnění našich dětí. Z počátku kašel, suchý a dráždivý nebo zahleněný, který se může rozvinout až v zánět průdušek. V poslední době se častěji a častěji vyskytuje laryngitida, zánětlivé onemocnění hrtanu.

Novinky: Dobrý den (Guten Tag)

„Dobrý den“ – dvě slova vystihující pozdrav i přání. Používáme je denně několikrát. Zdravíme tak, někdy s úsměvem, někdy bez, známé i neznámé lidi na ulici, v obchodě, v zaměstnání nebo při různých příležitostech. Zvoní telefon a na druhé straně slyšíme: „Dobrý den…“

Novinky: Leci-Carre

Dnes je tomu již pár let, co přišly na trh lecitinové regenerační krémy. Znamenaly velikou, přímo revoluční změnu v péči o pokožku. Lecitinové krémy jsou preparáty bez chemické konzervace i emulgace.

Novinky: Leciderma Supra

Vznik lecitinových krémů byl doprovázen vytvořením kompozice éterických olejů, které působí jako konzervace v krému a přitom podporují symbiotickou mikroflóru pokožky.

Slovo odborníka: Krásná po létě

Užili jsme si kouzelné léto plné sluníčka, koupání, vycházek do přírody či večerního posezení u táboráku. Vrátili jsme se od moře nabití energií a krásnými zážitky. Ale najednou zjišťujeme, že máme přesušené, lámající se vlasy, sice opálenou, ale vysušenou pokožku, vějířky vrásek okolo očí, třepící se nehty a hrubou kůži na loktech, kolenou a patách.

Slovo odborníka: Podzimní nálada

Léto končí a začínáme se těšit na podzim. No ano, opravdu těšit! Toto roční období jsem dlouho brala jako depresivní přechod k tomu, než zase budu lyžovat.

Slovo odborníka: Pro začínající kosmetičky

S aromaterapií jsem se seznámila před cca 12 lety, kdy jsem poprvé podstoupila kosmetické ošetření s preparáty Karel Hadek.

Slovo odborníka: Lipioséra a žehlení

Již pár let používám „Galvanickou žehličku“ na vrásky a chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti a poznatky.

Zkušenosti a rady: Preparáty – postřehy, zkušenosti z domácnosti

Krásné jarní dny, plno sluníčka, kvetoucí květiny, stromy, byliny se pomalinku přehouply do letních dnů, sluníčko stále lákalo ven.

Škola aromaterapie: Konopí, rostlina v roli zakázaného léku aneb neposlouchejte vše, co vám říkají

Kdykoliv se dnes řekne konopí, každý si hned vybaví rostlinu, která nesmí být pěstována, protože se z ní získává droga v podobě sušených květů. Nevím, jestli si lidé uvědomují, co činí, a nechci to tu rozebírat, ale pár důležitých faktů bych k tomu říci chtěl.

Škola aromaterapie: Země původu

Jako spotřebitel si vždy přeji být řádně informován. A tak se velice často i vyptávám. V mezidobí jsem již přivykl i tomu, že občas i zde platí ono: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato“.

Škola aromaterapie: Vítání růžového dřeva

Jaro bylo v plném proudu, když jsem chtě nechtě pro stránky Aromky psal článek „Loučení s růžovým dřevem“. Jednalo se od druh Aniba rosaeodora var. amazonica, tedy olej pocházející z oblasti Amazonky.

Škola aromaterapie: Opakování je matka moudrosti

Již v některém z minulých čísel Aromaterapie jsem psala, jak pečovat o pleť a ošetřovat ji, abychom byli s jejím stavem spokojeni. Jelikož se stále setkávám s těmito dotazy, rozhodla jsem se opět popsat, jakou péči si naše pleť zaslouží.

Škola aromaterapie: Podzim a naše orgány

Podle tradiční čínské medicíny je v měsíci září zapotřebí posilovat slinivku a slezinu.

Škola aromaterapie: Klimakterium (přechod, klimax)

Téma, o kterém se ne vždy mluví pozitivně. Většinou jde o období, na které se netěšíme a je pro mnoho žen velikým strašákem, především v důsledku informovanosti a neinformovanosti našich babiček, maminek a lékařů.

Škola aromaterapie: Lymfa

Na počátku byla voda. Z vody jsme vzešli. Celé naše tělo je prakticky vodní prostředí, ve kterém probíhají všechny děje potřebné k životu. Vodě v živém organizmu se říká lymfa – míza. Je to tekutina, ve které se jakoby „koupou“ všechny buňky a v tomto vodním prostředí probíhají procesy látkové výměny.

Poradna

Koutek pro maminky: Ale když pan doktor říkal vazelína…

Poměrně často v našem Nekky clubu slýchám otázku: „Prosím vás, nemáte něco, čím bych mohla namazat svoje dítě, ono má na sobě takové červené suché fleky. A pan doktor říká, mažte ho přece vazelínou. Ale ono se to vůbec nelepší.“

Koutek pro maminky: Zeptali jsme se v Nekky

Baby club Nekky je jedna z našich prvních prodejniček, která se zpočátku zaměřila jen na dětský sortiment a postupně nabídku rozšířila. S naší firmou spolupracuje od roku 2006.

Koutek pro maminky: Aromaterapie a děti

Moje zkušenost s aromaterapií je poměrně čerstvá. Před čtyřmi lety se u našeho tehdy osmiměsíčního syna objevilo podezření na atopický ekzém. Nechtěla jsem se smířit s tím, že bychom ho měli natírat kortikoidními mastmi, a tak jsemse začala zajímat o alternativní způsoby léčby tohoto dnes tak rozšířeného onemocnění.

Aktuálně: Platby a počítač

V dnešní „zelektronizované“ době si již mnozí zvykli platit své internetové nákupy bankovním převodem. I u nás můžete využít tento způsob platby. Na rozdíl od mnohých jsme jedna z mála firem, které nevyžadují platbu předem, ale naopak, až po dodání zboží.

AromaFauna: Proč AromaFauna?

V září loňského roku jste byli seznámeni se vznikem aromaterapeutických preparátů AromaFauna. První rok přinesl další preparáty, mnoho zkušeností s novými klienty, ale hodně mne obohatil v oblasti vědomostí, zkušeností, a především mi ukázal jiný pohled na svět.

AromaFauna: Fauna spot

Kožíšky našich zvířat bývají častým útočištěm různých parazitů a bodavého hmyzu. Díky éterickým olejům, které tvoří hlavní obsahové složky preparátu Fauna Spot, můžete škůdcům zabránit v jejich činnosti.

AromaFauna: Lidé i zvířata potřebují péči

V posledních letech rapidně stoupá počet chovaných psů, objevují se nová a nová plemena. Pes již není hlídačem u boudy, ale stává se rovnocenným partnerem člověka.

AromaFauna: Rok s kosmetikou AromaFauna

V dnešní době se k používání přírodních produktů přiklání velké množství majitelů pejsků. Někteří z nich sami používají kosmetiku pana Karla Hadka, a tak ji chtějí dopřát i svému psímu mazlíčkovi, uvítali proto s nadšením kosmetiku AromaFauna.

Podzimní prevence

Léto bylo skromné na teplo. Občas se objevila tropická horka a nyní doufáme, že „babí léto“ s sebou přinese teplé dny.