Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2011

Poradna

Vážený pane Hadku,

jsem nesmírně ráda, že jsem Vás po nějaké době zase objevila.

Nevím, co se přesně stalo, ale z nějakých důvodů jsem byla zákaznicí ATOKU a ne Vaší. Nicméně jsem zpátky u Vás a jsem velice ráda. Největší parádu jsem udělala s Vaším nosním olejem, ať už pro dospělé, nebo pro děti. Mám 3 syny, dnes už odrostlejší, ale pokud mají rýmu, nechtějí jiné kapky do nosu než Vaše (a to i syn, kterému je již 19). Kapky jim dávám od cca 7 let. Trpěli na záněty středního ucha a silnou, nekonečnou rýmu. Díky těmto kapičkám jsme se všeho zbavili. Ovšem u mě se objevil kožní problém.

Na obličeji v oblasti čela, tváře a pod nosem se mi objevily pigmentové skvrny. Jsem snědší typ a tudíž, když se opálím, jsou skvrny ještě více viditelné. Vypadá to jako bych měla špinavý obličej. Na Vaši radu v časopise 2/2011, str. 3 jsem šla se svým problémem za kožní lékařkou. Ta, aniž by mě více prohlížela, mi předepsala nějaký krém na bělení těchto skvrn a opalovací krém s ochranným faktorem 15. Skvrny se trošku začínají ztrácet, ale mám obavu, co se stane, až pojedu k moři, nebo budu muset být delší čas na sluníčku. Ve vašich výrobcích jsem nenašla krém s vyšším SPF než je 6. Ptám se, je to dostačující i pro nás, kdo máme takovéto problémy? Kamarádky mi říkají, ať si koupím v lékárně ochranu s SPF 50, to se mi zdá zase přehnané. Vaše krémy hezky voní a jsou pro mě přirozenější než ty chemikálie z lékárny.

Také jsem používala Lipio Sérum levandulové, byla jsem s ním náramně spokojená. Lipio Sérum ALBIDERM by snad mohlo nahradit mastičku z lékárny, ale jaký mám použít ochranný krém z Vašich výrobků? A vůbec, proč se nám ty skvrny dělají?

Velice Vám děkuji za odpověď. Přeji Vám ve vaší práci jen vše dobré a spoustu dobrých lidí okolo.

Přeji hezký den,

Andrea D.

 

Milá paní Andreo,

děkuji Vám za Váš milý mail i důvěru, se kterou se na mě se svým dotazem obracíte.

Co se hyperpigmentací týká, je to tak trošku i můj problém. V zásadě nedoporučuji tyto skvrny čímkoli dráždit, tedy např. chemicky bělit. Jsou mi známy případy, kdy se lidé sice hyperpigmentace zbavili, ale nahradily je neléčitelné ekzémy… Zde může napomoci zlepšení jaterní činnosti pojídáním hořčin. Např. 3x denně 5 až 10 listů pampelišky. Co se kosmetického ošetření na sluníčku týká, zde pak přichází v úvahu nikoli krémy, ale opalovací oleje s vyšším ochranným faktorem, tedy 10 či 15. I u opalovacích olejů se v podstatě jedná o bezvodé krémy. Ve chvíli, kdy je nanášíme na vlhkou pokožku, dochází ke spojení opalovacího oleje s částí vody na pokožce, a vzniká krémová emulze. Ta pak brání průniku UV-záření do pokožky a vzniku zvýšeného kontrastu, tedy viditelnosti hyperpigmentovaných skvrn. Pro následná ošetření hyperpigmentací, ať již denní či noční, bych doporučoval speciálně vyvinutý preparát, Lipio sérum ALBIDERM. Zde se nejedná o žádný zázrak, který by skvrny vyběloval, ale preparát, který díky vysokému obsahu lecitinu, vitamínů a éterických olejů vhodně ošetřuje pokožku a snižuje kontrast mezi pokožkou hyperpigmentovanou a normální. Zde nutno zdůraznit, že výsledky používání Lipio séra ALBIDERM se nedostaví přes noc, zde se žádá trpělivost. Jedná se o jemný preparát, který sice působí pomalu, ale neskrývá v sobě žádná rizika. Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude alespoň trošku užitečná.

Přeji Vám hezký, slunečný zbytek dne.

Váš Karel HadekDobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu, jaké přípravky používat v případě problémů s žaludkem. Lékařský nález je duodenogastrický reflux. Bývá mi těžko, nevolno na zvracení. Nekouřím, nepiju alkohol, vyhýbám se tučným jídlům, na trávení mi pomáhají bylinné odvary (žaludeční čaj, zázvorový čaj), ale přesto jejich účinek není stoprocentní. Mohl byste mi tedy, prosím, poradit, který z vašich přípravků, případně kombinace by byla vhodná?

Předem mockrát děkuji!

J. D.

 

Vážená paní Jano,

děkuji Vám za Váš mail i zaslaný dotaz.

Problém, kterým trpíte, je, jak se zdá, v populaci značně rozšířený. Bohužel jeho všeobecné řešení není známo. Aromaterapie by zde mohla pomoci např. preparátem CANDIÖL, který má silné protizánětlivé účinky. Bohužel „jenom pomoci“, neboť jeho používání problém vyřešit nemůže, může jej pouze jej zmírnit. Tedy potlačit zánětlivé procesy, které jsou vytvářeny tím, že se vrací strava zpět z dvanácterníku do žaludku. Podstatně by tento preparát mohl pomoci, pokud by na vracení potravin mělo podíl plísňové onemocnění trávicího traktu spojené s nadýmáním. Hodně pro sebe můžete udělat i Vy sama. Zdá se, že u zmíněného problému je důležitá pohoda v duši, fyzické nepřetěžování organizmu, dostatečný spánek.

Doporučoval bych vyzkoušet i konzumaci velmi malých dávek jídla, ale často. Vaše strava by dle mého měla obsahovat i vysoký podíl na nestravitelných složkách. Zde bych zase doporučil listy pampelišky. Prostě denně jich několik sníst. Obsahové složky pozitivně ovlivňují organizmus, hlavně pak obsažené hořčiny zrychlují trávení stravitelných složek a působí i proti nadýmání.

V neposlední řadě bych doporučil i užívání ELEUTHEROCOCC extraktu, 3x denně cca 15 kapek, který celkově posiluje imunitní systém, včetně schopnosti organizmu bránit se zánětům.

Budu rád, pokud Vám moje rada bude alespoň trošku užitečná.

Přeji Vám hezký zbytek dne.

Váš Karel HadekZdravím, vážený pane Hadku, a přeji Vám krásný den.

Obracím se na Vás s dotazem. Koupila jsem si u vás šalvějový a také rozmarýnový olejíček a nevím, jak je mám užívat. Šalvějový jsem použila na masáž pokožky hlavy, s jojob. olejem. Také jsem zkusila dát si šalvěj, rozmarýn a levanduli neředěné na obličej, ale vytvořilo se mi velice rychle akné, několik velmi bolestivých zánětlivých míst. Tak nevím, jak mám olejíčky používat. Vnitřně a vně? Děkuji za odpověď.

Lenka B.

 

Milá paní Lenko,

děkuji Vám za Váš mail i zaslaný dotaz.

Divoké experimentování s éterickými oleji provádět nedoporučuji, jsou to příliš účinné látky. Šalvějový olej je vynikající na vnitřní užití 5 - 10 kapek několikrát denně, pokud by byly nějaké mikrobiální, střevní problémy. Na pokožce působí dobře proti mikrobiálnímu rozkladu potu a tvorbě zápachu. Nesmí to však být čistý olej, ale obsažený v nějakém vhodném preparátu. Rozmarýn regeneruje játra. Zde lze doporučit 3x denně 1 kapku jako životabudič. Povzbuzuje a zlepšuje koncentraci. Stejně tak v kosmetice aktivuje funkce pokožky, prokrvuje ji.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude alespoň trochu užitečná.

Přeji Vám hezký víkend.

Váš Karel HadekDobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli mohu Aloe vera gel podávat i dětem.

Neteř (10 let) má problémy s vyprazdňováním, a tak jsem chtěla vědět, jestli je to možné a v jakém dávkování. Ale hlavně bych Vám, pane Hadku, a celému Vašemu týmu chtěla poděkovat za Vaše výrobky, protože od té doby co je používáme celá rodina, jsem spokojená na 100 %. Také Vám chci napsat, co se mi přihodilo. Moje dcera 16 měsíců měla atopický ekzém, a tak jsme navštívili paní doktorku na kožním, která mi dala více druhů mastiček. Také kortikoidy, které jsem okamžitě odmítla. Dostala jsem mazací plán a musela jsem dceru pořád mazat. Při každém přebalování. Přišlo mi, že jsme půlku dne jenom promazali.

Po měsíci jsme se byly ukázat u paní doktorky. Paní doktorka byla spokojená, jenže mně se daný stav jevil jako stejný. Nutno též dodat, ty mastičky strašně smrděly. Tak jsem začala listovat ve Vašich časopisech a vyčetla jsem v jednom článku, že paní pomohla Aktiderma LY. Protože jsem ji měla doma, tak jsem dceři začala mazat postižená místa a zbytek těla bambuckým máslem. Světe div se, po 14 dnech jsme měli po ekzému, takže mastičky letěly do koše. S radostí jsem šla k paní doktorce na kontrolu a všechno jsem ji povyprávěla, jenže jsem dostala vynadáno, že se nedržím léčebné kúry a že takovéhle bylinkářství nemá ráda. Ještě mi bylo řečeno, že si dětská kůže na bylinky zvykne, což si myslím, že není nic špatného, a pak už to nebude zabírat, takže jsem šla od doktorky se slzami v očích. Myslela jsem, že bude mít radost jako já, ale asi jí jsou příjemnější ty její smrady. Já dám radši přednost těm Vašim voňavým.

S přáním krásného zbytku léta a mnoho úspěchů Vám přeje

J. Kučerová

 

Vážená paní Kučerová,

děkuji Vám Za Váš milý a hřejivý mail.

Jsem velice rád, že Vám preparáty s logem KH byly nápomocny při řešení zdravotních problémů.

Z toho, co píšete, vyplývá jediné. Značnou část lékařů zde máme jen proto, aby léčili. Třeba až do smrti… (své, nebo pacientovy)! Ale za dané situace je daleko výhodnější léčit než uzdravovat. No a bylinky? Nejen že ji připravily o kšeftík. Akorát superarbitrovaný blbec může v takovýchto souvislostech mluvit o možnosti návyku. Chraň Bože národ před takovýmito lékaři!

Váš Karel Hadek

P. S. Úplně jsem zapomněl odpovědět na Váš dotaz. Neteř (10 let) samozřejmě může brát ALOE VERA GEL, ale její dávka budou 3 čajové lžičky denně. Nejlépe přidat do vody nebo chladného čaje a vypít.

Úvodní slovo Karla Hadka

Jaro, léto, podzim, zima – čtyři střídající se roční období, jež individuálně přijímáme každý po svém.

Novinky: Dekubitol a proleženiny

Proleženiny neboli dekubity, jsou jedním z problémů, který je pro medicínu těžko řešitelný. O tom svědčí již dlouhá léta přicházející dotazy, jak proleženiny ošetřovat.

Novinky: Baby-Dent

Dětský pláč, horečka z neznámého důvodu, průjem. Co to má být? Následují zduřelé dásně. Děťátku porostou zoubky…

Novinky: Menoton

Jedním z dobrých zvyků Karla Hadka je vytvářet preparáty, které prospívají lidem, činí jim radost, pomáhají jim v životních situacích. Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza.

Novinky: Antiinsekt spray (repelent)

Již pár let jsou v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT a INSEKTOL. Jedná se o preparáty, které odpuzují hmyz.

Novinky: Proatem

Jistě každý z nás zná tu beznaděj při respiračním onemocnění našich dětí. Z počátku kašel, suchý a dráždivý nebo zahleněný, který se může rozvinout až v zánět průdušek. V poslední době se častěji a častěji vyskytuje laryngitida, zánětlivé onemocnění hrtanu.

Novinky: Dobrý den (Guten Tag)

„Dobrý den“ – dvě slova vystihující pozdrav i přání. Používáme je denně několikrát. Zdravíme tak, někdy s úsměvem, někdy bez, známé i neznámé lidi na ulici, v obchodě, v zaměstnání nebo při různých příležitostech. Zvoní telefon a na druhé straně slyšíme: „Dobrý den…“

Novinky: Leci-Carre

Dnes je tomu již pár let, co přišly na trh lecitinové regenerační krémy. Znamenaly velikou, přímo revoluční změnu v péči o pokožku. Lecitinové krémy jsou preparáty bez chemické konzervace i emulgace.

Novinky: Leciderma Supra

Vznik lecitinových krémů byl doprovázen vytvořením kompozice éterických olejů, které působí jako konzervace v krému a přitom podporují symbiotickou mikroflóru pokožky.

Slovo odborníka: Krásná po létě

Užili jsme si kouzelné léto plné sluníčka, koupání, vycházek do přírody či večerního posezení u táboráku. Vrátili jsme se od moře nabití energií a krásnými zážitky. Ale najednou zjišťujeme, že máme přesušené, lámající se vlasy, sice opálenou, ale vysušenou pokožku, vějířky vrásek okolo očí, třepící se nehty a hrubou kůži na loktech, kolenou a patách.

Slovo odborníka: Podzimní nálada

Léto končí a začínáme se těšit na podzim. No ano, opravdu těšit! Toto roční období jsem dlouho brala jako depresivní přechod k tomu, než zase budu lyžovat.

Slovo odborníka: Pro začínající kosmetičky

S aromaterapií jsem se seznámila před cca 12 lety, kdy jsem poprvé podstoupila kosmetické ošetření s preparáty Karel Hadek.

Slovo odborníka: Lipioséra a žehlení

Již pár let používám „Galvanickou žehličku“ na vrásky a chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti a poznatky.

Zkušenosti a rady: Preparáty – postřehy, zkušenosti z domácnosti

Krásné jarní dny, plno sluníčka, kvetoucí květiny, stromy, byliny se pomalinku přehouply do letních dnů, sluníčko stále lákalo ven.

Škola aromaterapie: Konopí, rostlina v roli zakázaného léku aneb neposlouchejte vše, co vám říkají

Kdykoliv se dnes řekne konopí, každý si hned vybaví rostlinu, která nesmí být pěstována, protože se z ní získává droga v podobě sušených květů. Nevím, jestli si lidé uvědomují, co činí, a nechci to tu rozebírat, ale pár důležitých faktů bych k tomu říci chtěl.

Škola aromaterapie: Země původu

Jako spotřebitel si vždy přeji být řádně informován. A tak se velice často i vyptávám. V mezidobí jsem již přivykl i tomu, že občas i zde platí ono: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato“.

Škola aromaterapie: Vítání růžového dřeva

Jaro bylo v plném proudu, když jsem chtě nechtě pro stránky Aromky psal článek „Loučení s růžovým dřevem“. Jednalo se od druh Aniba rosaeodora var. amazonica, tedy olej pocházející z oblasti Amazonky.

Škola aromaterapie: Opakování je matka moudrosti

Již v některém z minulých čísel Aromaterapie jsem psala, jak pečovat o pleť a ošetřovat ji, abychom byli s jejím stavem spokojeni. Jelikož se stále setkávám s těmito dotazy, rozhodla jsem se opět popsat, jakou péči si naše pleť zaslouží.

Škola aromaterapie: Podzim a naše orgány

Podle tradiční čínské medicíny je v měsíci září zapotřebí posilovat slinivku a slezinu.

Škola aromaterapie: Klimakterium (přechod, klimax)

Téma, o kterém se ne vždy mluví pozitivně. Většinou jde o období, na které se netěšíme a je pro mnoho žen velikým strašákem, především v důsledku informovanosti a neinformovanosti našich babiček, maminek a lékařů.

Škola aromaterapie: Lymfa

Na počátku byla voda. Z vody jsme vzešli. Celé naše tělo je prakticky vodní prostředí, ve kterém probíhají všechny děje potřebné k životu. Vodě v živém organizmu se říká lymfa – míza. Je to tekutina, ve které se jakoby „koupou“ všechny buňky a v tomto vodním prostředí probíhají procesy látkové výměny.

Poradna

Koutek pro maminky: Ale když pan doktor říkal vazelína…

Poměrně často v našem Nekky clubu slýchám otázku: „Prosím vás, nemáte něco, čím bych mohla namazat svoje dítě, ono má na sobě takové červené suché fleky. A pan doktor říká, mažte ho přece vazelínou. Ale ono se to vůbec nelepší.“

Koutek pro maminky: Zeptali jsme se v Nekky

Baby club Nekky je jedna z našich prvních prodejniček, která se zpočátku zaměřila jen na dětský sortiment a postupně nabídku rozšířila. S naší firmou spolupracuje od roku 2006.

Koutek pro maminky: Aromaterapie a děti

Moje zkušenost s aromaterapií je poměrně čerstvá. Před čtyřmi lety se u našeho tehdy osmiměsíčního syna objevilo podezření na atopický ekzém. Nechtěla jsem se smířit s tím, že bychom ho měli natírat kortikoidními mastmi, a tak jsemse začala zajímat o alternativní způsoby léčby tohoto dnes tak rozšířeného onemocnění.

Aktuálně: Platby a počítač

V dnešní „zelektronizované“ době si již mnozí zvykli platit své internetové nákupy bankovním převodem. I u nás můžete využít tento způsob platby. Na rozdíl od mnohých jsme jedna z mála firem, které nevyžadují platbu předem, ale naopak, až po dodání zboží.

AromaFauna: Proč AromaFauna?

V září loňského roku jste byli seznámeni se vznikem aromaterapeutických preparátů AromaFauna. První rok přinesl další preparáty, mnoho zkušeností s novými klienty, ale hodně mne obohatil v oblasti vědomostí, zkušeností, a především mi ukázal jiný pohled na svět.

AromaFauna: Fauna spot

Kožíšky našich zvířat bývají častým útočištěm různých parazitů a bodavého hmyzu. Díky éterickým olejům, které tvoří hlavní obsahové složky preparátu Fauna Spot, můžete škůdcům zabránit v jejich činnosti.

AromaFauna: Lidé i zvířata potřebují péči

V posledních letech rapidně stoupá počet chovaných psů, objevují se nová a nová plemena. Pes již není hlídačem u boudy, ale stává se rovnocenným partnerem člověka.

AromaFauna: Rok s kosmetikou AromaFauna

V dnešní době se k používání přírodních produktů přiklání velké množství majitelů pejsků. Někteří z nich sami používají kosmetiku pana Karla Hadka, a tak ji chtějí dopřát i svému psímu mazlíčkovi, uvítali proto s nadšením kosmetiku AromaFauna.

Podzimní prevence

Léto bylo skromné na teplo. Občas se objevila tropická horka a nyní doufáme, že „babí léto“ s sebou přinese teplé dny.