Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2011

Škola aromaterapie: Opakování je matka moudrosti

Již v některém z minulých čísel Aromaterapie jsem psala, jak pečovat o pleť a ošetřovat ji, abychom byli s jejím stavem spokojeni. Jelikož se stále setkávám s těmito dotazy, rozhodla jsem se opět popsat, jakou péči si naše pleť zaslouží.

Měli bychom si uvědomit, že když nejsme s pletí spokojeni, není to záležitost jen vnější, ale hlavně vnitřní! Mnohdy býváme nespokojení hlavně sami se sebou. Jako první bych doporučila užívání ELEUTHEROCOCCU, nejlépe extraktu, a to 3x denně 15 kapek. Podpoří nejen imunitní systém, ale zklidní naši rozbouřenou osobnost. Poslední užití extraktu doporučuji do 17 hodin, a to proto, že ELEUTHEROCOCC povzbuzuje, a mohly by se dostavit potíže s usínáním.

Naopak, pokud potřebujeme být v noci čilí, je na místě jeho užití i později. ELEUTHEROCOCC posiluje imunitu, aktivuje obranyschopnost organizmu, díky čemuž se taktéž na pleti projeví zlepšení. Aktivací imunitního systému se odpadní látky z těla vyloučí tělními tekutinami za pomoci orgánů k tomu určených. Pleť se rozzáří a zmizí únava a zašedlost.
 

Z tohoto důvodu mne udivuje, že mnoha lidmi tento skvělý a levný pomocník není využíván. Vraťme se ale k pleti. Její vnější ošetřování spočívá v každodenní péči pomocí tří kroků, které provádíme ráno a večer.

  1. omýt obličej HY-OLEJEM Z RŮŽOVÉHO DŘEVA, opláchnout vodou a osušit
  2. dočistit RŮŽOVOU pleťovou vodou
  3. použít ELEUTHEROCOCC krém – v době s vysokou sluneční intenzitou použijeme ELEUTHEROCOCC SPF 6  - krém s ochranným faktorem, abychom předešli poškození pleti pigmentovými skvrnami.
     

Mnoho zákaznic si zvyklo ošetřovat takto pleť večer, ale ráno jsou zvyklé ji jen opláchnout vodou a natřít krémem. Velice prospěšné je stejný postup dodržet i ráno, protože přes noc pleť vyloučila nečistoty, které ulpěly v pozůstatku krému a ten nelze vodou dostatečně smýt, protože ve vodě není rozpustný. Tím se zbytky krému a vyloučené nečistoty znovu „zamáznou“ do pleti a zlepšení se nekoná. Je nutné si uvědomit, že nejen obličej, ale i krk a dekolt si zaslouží stejnou pozornost a ošetření.

Můj výběr ELEUTHEROCOCCOVÉHO krém není náhodný. Jeho exkluzivita spočívá nejen v jeho vylepšené receptuře, použitý lecitin pleť doslova hýčká svou jemností, ale hlavně v tom, že ho mohou používat ženy jak v 35 letech, tak v 50 či 60 letech… a zlepšení pleti je úžasné. Zajímavým příkladem je paní okolo šedesátky, která měla rozšířené póry již mnoho let. Při používání krému se jí pleť zlepšila natolik, že rozšířené póry prostě zmizely, nejsou.

Když pleť „pohýčkáme“ alespoň jednou týdně ještě maskou, na kterou můžeme použít také ELEUTHEROCOCC krém, jen v silnější vrstvě, necháme hodinu působit a pak přebytek setřeme, než jdeme spát, další den uvidíme, jak se nám pleť rozzářila.

Večer je pro masku ideální doba, protože od 13 do 21 hodin je naše tělo „nastaveno“ na přijímání všeho, co do něj nebo na něj dáme. Od 21 do 5 hodin si z toho, co přijalo, vybere, co mu prospívá, a od 5 do 13 hodin probíhá fáze vylučování. V této době se vše nepotřebné a tělo zatěžující vyloučí. Někdy nás reakce těla překvapí třeba vyrážkou, oparem, otokem, někdy nás může něco bolet nebo nám zkrátka jen není dobře. To podle toho, jak jsme se ke svému tělu chovali minulý den a jestli jsme jej nepřetěžovali něčím co mu nesvědčí. Tělo je složitý přístroj a podle toho bychom se k němu měli chovat, všímat si signálů, které nám dává v podobě bolestí, otoků, kožních projevů, špatné nálady, vyčerpanosti… Když si toto uvědomíme, máme napůl vyhráno. Nejen nevhodným jídlem a pitím, ale i myšlenkami si můžeme způsobit nemoc a různé bolesti. Proto je dobré se o své myšlení starat stejně jako o jídlo, které jíme.

Přístroj má výhodu v tom, že když ho „nakrmíme“ nevhodnými informacemi nebo postupy, prostě se nerozběhne. Tělo toto neumí, ale má zase úžasnou samouzdravovací schopnost. Když se k němu chováme dle zásad pro správné fungování, „opraví“ se samo. Dejme mu tu šanci!

Vlastimila Kolarčíková, kosmetička – aromaterapeutka
mobil: 603 286 335
e-mail: vlastimilakolarcikova@seznam.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jaro, léto, podzim, zima – čtyři střídající se roční období, jež individuálně přijímáme každý po svém.

Novinky: Dekubitol a proleženiny

Proleženiny neboli dekubity, jsou jedním z problémů, který je pro medicínu těžko řešitelný. O tom svědčí již dlouhá léta přicházející dotazy, jak proleženiny ošetřovat.

Novinky: Baby-Dent

Dětský pláč, horečka z neznámého důvodu, průjem. Co to má být? Následují zduřelé dásně. Děťátku porostou zoubky…

Novinky: Menoton

Jedním z dobrých zvyků Karla Hadka je vytvářet preparáty, které prospívají lidem, činí jim radost, pomáhají jim v životních situacích. Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza.

Novinky: Antiinsekt spray (repelent)

Již pár let jsou v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT a INSEKTOL. Jedná se o preparáty, které odpuzují hmyz.

Novinky: Proatem

Jistě každý z nás zná tu beznaděj při respiračním onemocnění našich dětí. Z počátku kašel, suchý a dráždivý nebo zahleněný, který se může rozvinout až v zánět průdušek. V poslední době se častěji a častěji vyskytuje laryngitida, zánětlivé onemocnění hrtanu.

Novinky: Dobrý den (Guten Tag)

„Dobrý den“ – dvě slova vystihující pozdrav i přání. Používáme je denně několikrát. Zdravíme tak, někdy s úsměvem, někdy bez, známé i neznámé lidi na ulici, v obchodě, v zaměstnání nebo při různých příležitostech. Zvoní telefon a na druhé straně slyšíme: „Dobrý den…“

Novinky: Leci-Carre

Dnes je tomu již pár let, co přišly na trh lecitinové regenerační krémy. Znamenaly velikou, přímo revoluční změnu v péči o pokožku. Lecitinové krémy jsou preparáty bez chemické konzervace i emulgace.

Novinky: Leciderma Supra

Vznik lecitinových krémů byl doprovázen vytvořením kompozice éterických olejů, které působí jako konzervace v krému a přitom podporují symbiotickou mikroflóru pokožky.

Slovo odborníka: Krásná po létě

Užili jsme si kouzelné léto plné sluníčka, koupání, vycházek do přírody či večerního posezení u táboráku. Vrátili jsme se od moře nabití energií a krásnými zážitky. Ale najednou zjišťujeme, že máme přesušené, lámající se vlasy, sice opálenou, ale vysušenou pokožku, vějířky vrásek okolo očí, třepící se nehty a hrubou kůži na loktech, kolenou a patách.

Slovo odborníka: Podzimní nálada

Léto končí a začínáme se těšit na podzim. No ano, opravdu těšit! Toto roční období jsem dlouho brala jako depresivní přechod k tomu, než zase budu lyžovat.

Slovo odborníka: Pro začínající kosmetičky

S aromaterapií jsem se seznámila před cca 12 lety, kdy jsem poprvé podstoupila kosmetické ošetření s preparáty Karel Hadek.

Slovo odborníka: Lipioséra a žehlení

Již pár let používám „Galvanickou žehličku“ na vrásky a chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti a poznatky.

Zkušenosti a rady: Preparáty – postřehy, zkušenosti z domácnosti

Krásné jarní dny, plno sluníčka, kvetoucí květiny, stromy, byliny se pomalinku přehouply do letních dnů, sluníčko stále lákalo ven.

Škola aromaterapie: Konopí, rostlina v roli zakázaného léku aneb neposlouchejte vše, co vám říkají

Kdykoliv se dnes řekne konopí, každý si hned vybaví rostlinu, která nesmí být pěstována, protože se z ní získává droga v podobě sušených květů. Nevím, jestli si lidé uvědomují, co činí, a nechci to tu rozebírat, ale pár důležitých faktů bych k tomu říci chtěl.

Škola aromaterapie: Země původu

Jako spotřebitel si vždy přeji být řádně informován. A tak se velice často i vyptávám. V mezidobí jsem již přivykl i tomu, že občas i zde platí ono: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato“.

Škola aromaterapie: Vítání růžového dřeva

Jaro bylo v plném proudu, když jsem chtě nechtě pro stránky Aromky psal článek „Loučení s růžovým dřevem“. Jednalo se od druh Aniba rosaeodora var. amazonica, tedy olej pocházející z oblasti Amazonky.

Škola aromaterapie: Opakování je matka moudrosti

Již v některém z minulých čísel Aromaterapie jsem psala, jak pečovat o pleť a ošetřovat ji, abychom byli s jejím stavem spokojeni. Jelikož se stále setkávám s těmito dotazy, rozhodla jsem se opět popsat, jakou péči si naše pleť zaslouží.

Škola aromaterapie: Podzim a naše orgány

Podle tradiční čínské medicíny je v měsíci září zapotřebí posilovat slinivku a slezinu.

Škola aromaterapie: Klimakterium (přechod, klimax)

Téma, o kterém se ne vždy mluví pozitivně. Většinou jde o období, na které se netěšíme a je pro mnoho žen velikým strašákem, především v důsledku informovanosti a neinformovanosti našich babiček, maminek a lékařů.

Škola aromaterapie: Lymfa

Na počátku byla voda. Z vody jsme vzešli. Celé naše tělo je prakticky vodní prostředí, ve kterém probíhají všechny děje potřebné k životu. Vodě v živém organizmu se říká lymfa – míza. Je to tekutina, ve které se jakoby „koupou“ všechny buňky a v tomto vodním prostředí probíhají procesy látkové výměny.

Poradna

Koutek pro maminky: Ale když pan doktor říkal vazelína…

Poměrně často v našem Nekky clubu slýchám otázku: „Prosím vás, nemáte něco, čím bych mohla namazat svoje dítě, ono má na sobě takové červené suché fleky. A pan doktor říká, mažte ho přece vazelínou. Ale ono se to vůbec nelepší.“

Koutek pro maminky: Zeptali jsme se v Nekky

Baby club Nekky je jedna z našich prvních prodejniček, která se zpočátku zaměřila jen na dětský sortiment a postupně nabídku rozšířila. S naší firmou spolupracuje od roku 2006.

Koutek pro maminky: Aromaterapie a děti

Moje zkušenost s aromaterapií je poměrně čerstvá. Před čtyřmi lety se u našeho tehdy osmiměsíčního syna objevilo podezření na atopický ekzém. Nechtěla jsem se smířit s tím, že bychom ho měli natírat kortikoidními mastmi, a tak jsemse začala zajímat o alternativní způsoby léčby tohoto dnes tak rozšířeného onemocnění.

Aktuálně: Platby a počítač

V dnešní „zelektronizované“ době si již mnozí zvykli platit své internetové nákupy bankovním převodem. I u nás můžete využít tento způsob platby. Na rozdíl od mnohých jsme jedna z mála firem, které nevyžadují platbu předem, ale naopak, až po dodání zboží.

AromaFauna: Proč AromaFauna?

V září loňského roku jste byli seznámeni se vznikem aromaterapeutických preparátů AromaFauna. První rok přinesl další preparáty, mnoho zkušeností s novými klienty, ale hodně mne obohatil v oblasti vědomostí, zkušeností, a především mi ukázal jiný pohled na svět.

AromaFauna: Fauna spot

Kožíšky našich zvířat bývají častým útočištěm různých parazitů a bodavého hmyzu. Díky éterickým olejům, které tvoří hlavní obsahové složky preparátu Fauna Spot, můžete škůdcům zabránit v jejich činnosti.

AromaFauna: Lidé i zvířata potřebují péči

V posledních letech rapidně stoupá počet chovaných psů, objevují se nová a nová plemena. Pes již není hlídačem u boudy, ale stává se rovnocenným partnerem člověka.

AromaFauna: Rok s kosmetikou AromaFauna

V dnešní době se k používání přírodních produktů přiklání velké množství majitelů pejsků. Někteří z nich sami používají kosmetiku pana Karla Hadka, a tak ji chtějí dopřát i svému psímu mazlíčkovi, uvítali proto s nadšením kosmetiku AromaFauna.

Podzimní prevence

Léto bylo skromné na teplo. Občas se objevila tropická horka a nyní doufáme, že „babí léto“ s sebou přinese teplé dny.