Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2011

Slovo odborníka: Podzimní nálada

Léto končí a začínáme se těšit na podzim. No ano, opravdu těšit! Toto roční období jsem dlouho brala jako depresivní přechod k tomu, než zase budu lyžovat. Ale jak člověk stárne, nebo zraje, uvědomuje si, jak je každé roční období nesmírně důležité pro nás i pro přírodu. Prostě k nám v naší zeměpisné šířce patří.

Dny se zkracují a naše pobyty doma se prodlužují. Všechno má svůj smysl a nutí nás to o sobě více přemýšlet. Letos bych řekla, že to obzvláště utíká. Prošli jsme mnoha zásadními změnami. Měnili jsme zaměstnání, partnery, přátele, bydlení. Chvílemi to mohlo vypadat, že jsme úplně sami. Ale opak je pravdou! Musíme staré, již nefungující vztahy umět opustit, aby mohlo něco nového, krásného přijít. A nad tím bychom měli přemýšlet, jak chceme, aby náš život vypadal, jaký ho chceme žít a začít tvořit svět kolem sebe!

Letos cítím silněji než kdy jindy pokoru k přírodě. Je to zázrak, že po pár kapkách deště a paprscích slunce rozkvetou květiny, zazelenají se zahrádky, kde nám roste zelenina a ovoce. Nějak jsem na to zapomněla, protože v obchodě koupím „všechno“. A co když ne?! Važme si bohatství kolem sebe. Obdivuji lidi, kteří navzdory všemu stále pracují na polích, chovají zvířata a nepřestávají doufat, že jejich vztah k půdě a to, že se o ni s láskou starají, se jim vrátí.

Každou dovolenou jsem trávila ležením u moře a obdivovala jsem, jak to tam mají krásné a všechno lepší. Ale není to tak. Jsme to my, kdo tvoříme svoje okolí a jen na nás záleží, jak bude vypadat. Dám se do práce, už jen tím, že začnu víc přemýšlet, co a od koho nakupuji, a jestli to vůbec potřebuji. Na jaře zasadím na chalupě něco do hlíny a budu sledovat, jak zázrak roste, a když mi moji úrodu nesežerou slimáci, tak ji i sklidím – takový můj osobní návrat k přírodě... Musím se hodně učit! Zatím mi dělá radost, že k nám na zahradu chodí pít ptáci do pítka, které jsem jim přichystala. Stačí docela málo a člověk se cítí šťastný.

Šťastná se cítím i ve své práci kosmetičky. Nádherná práce s lidmi, která mě baví a ještě živí. Co víc si přát?! No něco by se našlo... Lidé, kteří věří v to, co dělají, a dělají to s láskou, jsou na dobré cestě. Přestože je trh přesycen spoustou kosmetiky, stále dokola přicházím na to, že moje dávná volba pracovat s kosmetikou Karel Hadek byla nejlepší.

Měla bych teď uprostřed července napsat, jak správně pečovat o pleť po létě. Mám trochu nestandardní, spíše intuitivní přístup k používání preparátů Karel Hadek. Poté, co jsem absolvovala kurzy s panem Karlem Hadkem, který si kapal kdejaký éterický olej rovnou na jazyk, jsem ztratila zábrany úplně. Vím, že fantazii se meze nekladou. Ale zastávám názor, že v jednoduchosti je síla a méně je někdy více...

Při dlouhých večerech se naložíme do vany a dáme si koupelový olej, který máme rádi. Třeba koupelový olej LEVANDULOVÝ, jako vzpomínku na léto, zároveň zregenerujeme pokožku. Nebo Koupelový olej ROZMARÝNOVÝ, který krásně prokrví ochablou kůži. Poté jemnou, ale důkladnou masáží odstraníme zrohovatělou suchou kůži a smyjeme. Pak tělo natřeme některým z Lecitolů, umyté vlhké vlasy potěšíme pár kapkami HAARETOLU a na pleť naneseme lecitinovou masku, která krásně zvláčňuje a zároveň promastí.

Na každodenní péči doporučuji Lipio Sérum – můj nejoblíbenější přípravek. Dodá ztracenou vláčnost pleti, vyhladí drobné vrásky a pokožku výrazně zpevní. Pokud nám zůstaly pigmentové skvrny, proč nezkusit letní novinku Lipio Sérum ALBIDERM a podělit se o zkušenost?! Pro maximální péči na Lipio-Sérum NEUTRÁLNÍ ještě aplikuji exkluzivní Regenerační olej ROSEA, pokožka se zaraduje!

Než začneme s „Ježíškovskými“ vůněmi, užijme si babí léto a podzim! Poslední hřejivé sluneční paprsky, dožluta a červena zbarvené stromy, vůni spadaného listí a přírodu, která se chystá na zimu.

Přeji krásný každý podzimní den!

S láskou Kateřina Cermanová 
Cerman@seznam.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jaro, léto, podzim, zima – čtyři střídající se roční období, jež individuálně přijímáme každý po svém.

Novinky: Dekubitol a proleženiny

Proleženiny neboli dekubity, jsou jedním z problémů, který je pro medicínu těžko řešitelný. O tom svědčí již dlouhá léta přicházející dotazy, jak proleženiny ošetřovat.

Novinky: Baby-Dent

Dětský pláč, horečka z neznámého důvodu, průjem. Co to má být? Následují zduřelé dásně. Děťátku porostou zoubky…

Novinky: Menoton

Jedním z dobrých zvyků Karla Hadka je vytvářet preparáty, které prospívají lidem, činí jim radost, pomáhají jim v životních situacích. Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza.

Novinky: Antiinsekt spray (repelent)

Již pár let jsou v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT a INSEKTOL. Jedná se o preparáty, které odpuzují hmyz.

Novinky: Proatem

Jistě každý z nás zná tu beznaděj při respiračním onemocnění našich dětí. Z počátku kašel, suchý a dráždivý nebo zahleněný, který se může rozvinout až v zánět průdušek. V poslední době se častěji a častěji vyskytuje laryngitida, zánětlivé onemocnění hrtanu.

Novinky: Dobrý den (Guten Tag)

„Dobrý den“ – dvě slova vystihující pozdrav i přání. Používáme je denně několikrát. Zdravíme tak, někdy s úsměvem, někdy bez, známé i neznámé lidi na ulici, v obchodě, v zaměstnání nebo při různých příležitostech. Zvoní telefon a na druhé straně slyšíme: „Dobrý den…“

Novinky: Leci-Carre

Dnes je tomu již pár let, co přišly na trh lecitinové regenerační krémy. Znamenaly velikou, přímo revoluční změnu v péči o pokožku. Lecitinové krémy jsou preparáty bez chemické konzervace i emulgace.

Novinky: Leciderma Supra

Vznik lecitinových krémů byl doprovázen vytvořením kompozice éterických olejů, které působí jako konzervace v krému a přitom podporují symbiotickou mikroflóru pokožky.

Slovo odborníka: Krásná po létě

Užili jsme si kouzelné léto plné sluníčka, koupání, vycházek do přírody či večerního posezení u táboráku. Vrátili jsme se od moře nabití energií a krásnými zážitky. Ale najednou zjišťujeme, že máme přesušené, lámající se vlasy, sice opálenou, ale vysušenou pokožku, vějířky vrásek okolo očí, třepící se nehty a hrubou kůži na loktech, kolenou a patách.

Slovo odborníka: Podzimní nálada

Léto končí a začínáme se těšit na podzim. No ano, opravdu těšit! Toto roční období jsem dlouho brala jako depresivní přechod k tomu, než zase budu lyžovat.

Slovo odborníka: Pro začínající kosmetičky

S aromaterapií jsem se seznámila před cca 12 lety, kdy jsem poprvé podstoupila kosmetické ošetření s preparáty Karel Hadek.

Slovo odborníka: Lipioséra a žehlení

Již pár let používám „Galvanickou žehličku“ na vrásky a chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti a poznatky.

Zkušenosti a rady: Preparáty – postřehy, zkušenosti z domácnosti

Krásné jarní dny, plno sluníčka, kvetoucí květiny, stromy, byliny se pomalinku přehouply do letních dnů, sluníčko stále lákalo ven.

Škola aromaterapie: Konopí, rostlina v roli zakázaného léku aneb neposlouchejte vše, co vám říkají

Kdykoliv se dnes řekne konopí, každý si hned vybaví rostlinu, která nesmí být pěstována, protože se z ní získává droga v podobě sušených květů. Nevím, jestli si lidé uvědomují, co činí, a nechci to tu rozebírat, ale pár důležitých faktů bych k tomu říci chtěl.

Škola aromaterapie: Země původu

Jako spotřebitel si vždy přeji být řádně informován. A tak se velice často i vyptávám. V mezidobí jsem již přivykl i tomu, že občas i zde platí ono: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato“.

Škola aromaterapie: Vítání růžového dřeva

Jaro bylo v plném proudu, když jsem chtě nechtě pro stránky Aromky psal článek „Loučení s růžovým dřevem“. Jednalo se od druh Aniba rosaeodora var. amazonica, tedy olej pocházející z oblasti Amazonky.

Škola aromaterapie: Opakování je matka moudrosti

Již v některém z minulých čísel Aromaterapie jsem psala, jak pečovat o pleť a ošetřovat ji, abychom byli s jejím stavem spokojeni. Jelikož se stále setkávám s těmito dotazy, rozhodla jsem se opět popsat, jakou péči si naše pleť zaslouží.

Škola aromaterapie: Podzim a naše orgány

Podle tradiční čínské medicíny je v měsíci září zapotřebí posilovat slinivku a slezinu.

Škola aromaterapie: Klimakterium (přechod, klimax)

Téma, o kterém se ne vždy mluví pozitivně. Většinou jde o období, na které se netěšíme a je pro mnoho žen velikým strašákem, především v důsledku informovanosti a neinformovanosti našich babiček, maminek a lékařů.

Škola aromaterapie: Lymfa

Na počátku byla voda. Z vody jsme vzešli. Celé naše tělo je prakticky vodní prostředí, ve kterém probíhají všechny děje potřebné k životu. Vodě v živém organizmu se říká lymfa – míza. Je to tekutina, ve které se jakoby „koupou“ všechny buňky a v tomto vodním prostředí probíhají procesy látkové výměny.

Poradna

Koutek pro maminky: Ale když pan doktor říkal vazelína…

Poměrně často v našem Nekky clubu slýchám otázku: „Prosím vás, nemáte něco, čím bych mohla namazat svoje dítě, ono má na sobě takové červené suché fleky. A pan doktor říká, mažte ho přece vazelínou. Ale ono se to vůbec nelepší.“

Koutek pro maminky: Zeptali jsme se v Nekky

Baby club Nekky je jedna z našich prvních prodejniček, která se zpočátku zaměřila jen na dětský sortiment a postupně nabídku rozšířila. S naší firmou spolupracuje od roku 2006.

Koutek pro maminky: Aromaterapie a děti

Moje zkušenost s aromaterapií je poměrně čerstvá. Před čtyřmi lety se u našeho tehdy osmiměsíčního syna objevilo podezření na atopický ekzém. Nechtěla jsem se smířit s tím, že bychom ho měli natírat kortikoidními mastmi, a tak jsemse začala zajímat o alternativní způsoby léčby tohoto dnes tak rozšířeného onemocnění.

Aktuálně: Platby a počítač

V dnešní „zelektronizované“ době si již mnozí zvykli platit své internetové nákupy bankovním převodem. I u nás můžete využít tento způsob platby. Na rozdíl od mnohých jsme jedna z mála firem, které nevyžadují platbu předem, ale naopak, až po dodání zboží.

AromaFauna: Proč AromaFauna?

V září loňského roku jste byli seznámeni se vznikem aromaterapeutických preparátů AromaFauna. První rok přinesl další preparáty, mnoho zkušeností s novými klienty, ale hodně mne obohatil v oblasti vědomostí, zkušeností, a především mi ukázal jiný pohled na svět.

AromaFauna: Fauna spot

Kožíšky našich zvířat bývají častým útočištěm různých parazitů a bodavého hmyzu. Díky éterickým olejům, které tvoří hlavní obsahové složky preparátu Fauna Spot, můžete škůdcům zabránit v jejich činnosti.

AromaFauna: Lidé i zvířata potřebují péči

V posledních letech rapidně stoupá počet chovaných psů, objevují se nová a nová plemena. Pes již není hlídačem u boudy, ale stává se rovnocenným partnerem člověka.

AromaFauna: Rok s kosmetikou AromaFauna

V dnešní době se k používání přírodních produktů přiklání velké množství majitelů pejsků. Někteří z nich sami používají kosmetiku pana Karla Hadka, a tak ji chtějí dopřát i svému psímu mazlíčkovi, uvítali proto s nadšením kosmetiku AromaFauna.

Podzimní prevence

Léto bylo skromné na teplo. Občas se objevila tropická horka a nyní doufáme, že „babí léto“ s sebou přinese teplé dny.