Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2011

Slovo odborníka: Krásná po létě

Užili jsme si kouzelné léto plné sluníčka, koupání, vycházek do přírody či večerního posezení u táboráku. Vrátili jsme se od moře nabití energií a krásnými zážitky. Ale najednou zjišťujeme, že máme přesušené, lámající se vlasy, sice opálenou, ale vysušenou pokožku, vějířky vrásek okolo očí, třepící se nehty a hrubou kůži na loktech, kolenou a patách. Udělejme si na sebe čas a nedejme šanci předčasnému stárnutí naší pleti. Navštivme kosmetický či masérský salon, naše pokožka je k hýčkání přímo stvořena. Miluje doteky při masáži vonnými oleji, úžasnou relaxaci při zábalech.

Ale je nutné o ni pečovat i v domácím prostředí. Účinné řešení nám nabízí regenerační pleťové masky Aromaterapie Karel Hadek, které neobsahují žádné minerální či syntetické oleje a jejichž výjimečné složení umožňuje jejich použití i jako mastné regenerační krémy k celodennímu ošetřování pleti a také jako účinné oční krémy. Na pokožku působí masky velmi blahodárně, zvláčňují ji, regenerují, osvěžují ji a zbavují odpadních látek. Masky nanášíme na obličej, dekolt, ale můžeme i na celé tělo. Krátce vmasírujeme a necháme 20 - 30 minut působit. Poté přebytky setřeme papírovým ubrouskem. Masky nesmýváme, maska vstřebaná pokožkou zůstává i nadále aktivní. Můžeme je používat v neutrální formě, což je ideální pro citlivou pokožku, ale také je můžeme obohacovat podle individuálních potřeb éterickými oleji.

Pro pokožku namáhanou sluníčkem je ideální zejména neutrální lecitinová maska LECITHIN W/O, „supermaska“. Vysoký podíl olejů s vícenásobně nenasycenými mastnými kyselinami v kombinaci s lecitiny a vitamínovým komplexem činí z této masky svou účinností opravdovou exkluzivitu. Je vhodná pro všechny typy pleti a osvědčila se i jako vynikající oční krém.

JOJOBOVÁ maska, velice oblíbená, lehká, neutrální maska. Lze ji s úspěchem použít i jako zklidňující tělový krém po slunění. Zkuste do ní přidat pár kapek éterického olejíčku LEVANDULOVÉHO, RŮŽOVÉ PALMY nebo z RŮŽOVÉHO DŘEVA a sami uvidíte výsledek. NATURALIA W/O je mastná, neutrální vitamínová maska, vhodná pro přípravu různě působících preparátů díky přidání éterických olejů. SALTIA W/O neutrální mastná maska s vysokým podílem soli z mrtvého moře a mandlového oleje. Je vhodná pro ošetření pokožky postižené lupenkou, některými druhy ekzémů a také na aknózní pokožku. AKTIDERMA LY je nejmladší maskou v řadě regeneračních pleťových masek a skutečně exkluzivním, speciálním preparátem. Má jedinečné účinky při celkové únavě pokožky. Je vhodná na všechny typy pleti. Lze ji použít jak pro pleť mastnou, zánětlivou, tak i pro pleť suchou, či postiženou atopickým ekzémem. Její terapeutický účinek spočívá ve schopnosti aktivace „vnitřní“ očisty pokožky. S úspěchem ji můžeme použít i k masáži a jako noční krém. Jedinou kontraindikací je alergie na včelí produkty.

Pro vlasy poškozené sluníčkem a mořskou vodou je nejlepším řešením vlasový balzám HAARETTE Q. Jde o vysoce účinný, speciální rostlinný přípravek pro regeneraci vlasů. O tomto preparátu lze bez nadsázky říci, že patří ke špičkovým přípravkům ve své kategorii na našem trhu. Nejlépe se osvědčila čtvrthodinová masáž vlasové pokožky a následné rozprostření přebytku přípravku hřebenem na celou délku vlasů. Působit necháme přes noc, aplikujeme zhruba 3x týdně. Přibližně po osmi hodinách, tedy po běžném spánku, balzám vypláchneme vlažnou vodou. Přípravek je dobře vymývatelný. Pokud nemáme dostatek času, je možný i hodinový zábal, pomocí potravinářské folie a froté ručníku. Zlepšení struktury vlasů je patrné již po čtrnáctidenní kúře.

Jistě každý z nás slyšel rčení, že ruce jsou naší vizitkou. Aby tomu tak skutečně bylo, je třeba jim dopřát péči speciálně vyvinutými preparáty pro termoaktivní ošetření rukou, kterými jsou BALNARU TH a SHEADERM TH, který je také vhodný i pro ošetřování pokožky postižené atopickým ekzémem. Po krátké masáži vložíme ruce do mikrotenového sáčku a následně do předehřátých termorukavic. Pokud je nemáme, můžeme zabalit i do zahřátých froté ručníků. Doba zábalu se pohybuje v rozmezí 20 - 60 minut. Poškozeným nehtům vrátí jejich krásu a pevnost ELASTOSAN, vynikající olejový preparát určený ke každodennímu ošetřování nehtů a nehtových lůžek.

Hrubou pokožku na loktech, kolenou a patách ošetříme krémem PEDI-DERM G10, který má změkčující účinky. Střídavě můžeme použít měsíčkový balzám s příjemnou vůní CALEN B. Pohodové vykročení do „Babího léta“ a překrásných barev podzimu vám přeje

Bc. Eva Wastlová, profesionální kosmetička
wastlova.eva@seznam.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jaro, léto, podzim, zima – čtyři střídající se roční období, jež individuálně přijímáme každý po svém.

Novinky: Dekubitol a proleženiny

Proleženiny neboli dekubity, jsou jedním z problémů, který je pro medicínu těžko řešitelný. O tom svědčí již dlouhá léta přicházející dotazy, jak proleženiny ošetřovat.

Novinky: Baby-Dent

Dětský pláč, horečka z neznámého důvodu, průjem. Co to má být? Následují zduřelé dásně. Děťátku porostou zoubky…

Novinky: Menoton

Jedním z dobrých zvyků Karla Hadka je vytvářet preparáty, které prospívají lidem, činí jim radost, pomáhají jim v životních situacích. Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza.

Novinky: Antiinsekt spray (repelent)

Již pár let jsou v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT a INSEKTOL. Jedná se o preparáty, které odpuzují hmyz.

Novinky: Proatem

Jistě každý z nás zná tu beznaděj při respiračním onemocnění našich dětí. Z počátku kašel, suchý a dráždivý nebo zahleněný, který se může rozvinout až v zánět průdušek. V poslední době se častěji a častěji vyskytuje laryngitida, zánětlivé onemocnění hrtanu.

Novinky: Dobrý den (Guten Tag)

„Dobrý den“ – dvě slova vystihující pozdrav i přání. Používáme je denně několikrát. Zdravíme tak, někdy s úsměvem, někdy bez, známé i neznámé lidi na ulici, v obchodě, v zaměstnání nebo při různých příležitostech. Zvoní telefon a na druhé straně slyšíme: „Dobrý den…“

Novinky: Leci-Carre

Dnes je tomu již pár let, co přišly na trh lecitinové regenerační krémy. Znamenaly velikou, přímo revoluční změnu v péči o pokožku. Lecitinové krémy jsou preparáty bez chemické konzervace i emulgace.

Novinky: Leciderma Supra

Vznik lecitinových krémů byl doprovázen vytvořením kompozice éterických olejů, které působí jako konzervace v krému a přitom podporují symbiotickou mikroflóru pokožky.

Slovo odborníka: Krásná po létě

Užili jsme si kouzelné léto plné sluníčka, koupání, vycházek do přírody či večerního posezení u táboráku. Vrátili jsme se od moře nabití energií a krásnými zážitky. Ale najednou zjišťujeme, že máme přesušené, lámající se vlasy, sice opálenou, ale vysušenou pokožku, vějířky vrásek okolo očí, třepící se nehty a hrubou kůži na loktech, kolenou a patách.

Slovo odborníka: Podzimní nálada

Léto končí a začínáme se těšit na podzim. No ano, opravdu těšit! Toto roční období jsem dlouho brala jako depresivní přechod k tomu, než zase budu lyžovat.

Slovo odborníka: Pro začínající kosmetičky

S aromaterapií jsem se seznámila před cca 12 lety, kdy jsem poprvé podstoupila kosmetické ošetření s preparáty Karel Hadek.

Slovo odborníka: Lipioséra a žehlení

Již pár let používám „Galvanickou žehličku“ na vrásky a chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti a poznatky.

Zkušenosti a rady: Preparáty – postřehy, zkušenosti z domácnosti

Krásné jarní dny, plno sluníčka, kvetoucí květiny, stromy, byliny se pomalinku přehouply do letních dnů, sluníčko stále lákalo ven.

Škola aromaterapie: Konopí, rostlina v roli zakázaného léku aneb neposlouchejte vše, co vám říkají

Kdykoliv se dnes řekne konopí, každý si hned vybaví rostlinu, která nesmí být pěstována, protože se z ní získává droga v podobě sušených květů. Nevím, jestli si lidé uvědomují, co činí, a nechci to tu rozebírat, ale pár důležitých faktů bych k tomu říci chtěl.

Škola aromaterapie: Země původu

Jako spotřebitel si vždy přeji být řádně informován. A tak se velice často i vyptávám. V mezidobí jsem již přivykl i tomu, že občas i zde platí ono: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato“.

Škola aromaterapie: Vítání růžového dřeva

Jaro bylo v plném proudu, když jsem chtě nechtě pro stránky Aromky psal článek „Loučení s růžovým dřevem“. Jednalo se od druh Aniba rosaeodora var. amazonica, tedy olej pocházející z oblasti Amazonky.

Škola aromaterapie: Opakování je matka moudrosti

Již v některém z minulých čísel Aromaterapie jsem psala, jak pečovat o pleť a ošetřovat ji, abychom byli s jejím stavem spokojeni. Jelikož se stále setkávám s těmito dotazy, rozhodla jsem se opět popsat, jakou péči si naše pleť zaslouží.

Škola aromaterapie: Podzim a naše orgány

Podle tradiční čínské medicíny je v měsíci září zapotřebí posilovat slinivku a slezinu.

Škola aromaterapie: Klimakterium (přechod, klimax)

Téma, o kterém se ne vždy mluví pozitivně. Většinou jde o období, na které se netěšíme a je pro mnoho žen velikým strašákem, především v důsledku informovanosti a neinformovanosti našich babiček, maminek a lékařů.

Škola aromaterapie: Lymfa

Na počátku byla voda. Z vody jsme vzešli. Celé naše tělo je prakticky vodní prostředí, ve kterém probíhají všechny děje potřebné k životu. Vodě v živém organizmu se říká lymfa – míza. Je to tekutina, ve které se jakoby „koupou“ všechny buňky a v tomto vodním prostředí probíhají procesy látkové výměny.

Poradna

Koutek pro maminky: Ale když pan doktor říkal vazelína…

Poměrně často v našem Nekky clubu slýchám otázku: „Prosím vás, nemáte něco, čím bych mohla namazat svoje dítě, ono má na sobě takové červené suché fleky. A pan doktor říká, mažte ho přece vazelínou. Ale ono se to vůbec nelepší.“

Koutek pro maminky: Zeptali jsme se v Nekky

Baby club Nekky je jedna z našich prvních prodejniček, která se zpočátku zaměřila jen na dětský sortiment a postupně nabídku rozšířila. S naší firmou spolupracuje od roku 2006.

Koutek pro maminky: Aromaterapie a děti

Moje zkušenost s aromaterapií je poměrně čerstvá. Před čtyřmi lety se u našeho tehdy osmiměsíčního syna objevilo podezření na atopický ekzém. Nechtěla jsem se smířit s tím, že bychom ho měli natírat kortikoidními mastmi, a tak jsemse začala zajímat o alternativní způsoby léčby tohoto dnes tak rozšířeného onemocnění.

Aktuálně: Platby a počítač

V dnešní „zelektronizované“ době si již mnozí zvykli platit své internetové nákupy bankovním převodem. I u nás můžete využít tento způsob platby. Na rozdíl od mnohých jsme jedna z mála firem, které nevyžadují platbu předem, ale naopak, až po dodání zboží.

AromaFauna: Proč AromaFauna?

V září loňského roku jste byli seznámeni se vznikem aromaterapeutických preparátů AromaFauna. První rok přinesl další preparáty, mnoho zkušeností s novými klienty, ale hodně mne obohatil v oblasti vědomostí, zkušeností, a především mi ukázal jiný pohled na svět.

AromaFauna: Fauna spot

Kožíšky našich zvířat bývají častým útočištěm různých parazitů a bodavého hmyzu. Díky éterickým olejům, které tvoří hlavní obsahové složky preparátu Fauna Spot, můžete škůdcům zabránit v jejich činnosti.

AromaFauna: Lidé i zvířata potřebují péči

V posledních letech rapidně stoupá počet chovaných psů, objevují se nová a nová plemena. Pes již není hlídačem u boudy, ale stává se rovnocenným partnerem člověka.

AromaFauna: Rok s kosmetikou AromaFauna

V dnešní době se k používání přírodních produktů přiklání velké množství majitelů pejsků. Někteří z nich sami používají kosmetiku pana Karla Hadka, a tak ji chtějí dopřát i svému psímu mazlíčkovi, uvítali proto s nadšením kosmetiku AromaFauna.

Podzimní prevence

Léto bylo skromné na teplo. Občas se objevila tropická horka a nyní doufáme, že „babí léto“ s sebou přinese teplé dny.