Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2011

Novinky: Menoton

Jedním z dobrých zvyků Karla Hadka je vytvářet preparáty, které prospívají lidem, činí jim radost, pomáhají jim v životních situacích. Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza. Většinou se s ním setkáváme u žen, ale prochází jím i minimálně 40 % mužů. Pro snadnější zvládání tohoto období pan Karel Hadek připravil několik novinek. Nevydržel naléhání žen a podlehl tlaku svého okolí.

V rostlinách nacházíme tzv. fytohormony, které ovlivňují růst rostlin. Některé rostlinné hormony mají účinek blížící se účinku specializovaných živočišných hormonů, což lze cíleně využívat v léčbě. Fytohormony bývají prospěšné při hormonálních změnách člověka. A právě těchto předností je využito v nových preparátech pro ženy. Byly jsme moc hodné nebo příliš neodbytné, poněvadž vznikla hned ucelená speciální řada. Nese název Menoton a tvoří ji koupelový olej MENOTON, sprchovací olej MENOTON a tělový olej MENOTON.

Co vše bude působit na náš organizmus, se pokusím přiblížit velice stručně. Základ tvoří rostlinné oleje. Olej z vlašských ořechů je výjimečně zvláčňující, pomáhá pokožce udržet si tekutiny. Brutnákový olej a Pupálkový olej jsou výjimečné pro vysoký podíl gama-linolenové kyseliny, nenahraditelné při péči o pokožku. V kosmetických preparátech působí na některé složky buněčných membrán. Oba oleje bývají doporučovány jako potravinový doplněk pro správnou funkci žláz s vnitřní sekrecí, metabolizmu a mnoha dalšího. Jojobový olej bývá považován za účinnou složku zpomalující stárnutí pleti. Používá se jako ochrana pokožky v suchém podnebí, napomáhá hydrataci pokožky, má silné antioxidační schopnosti. Olej z pšeničných klíčků má vysoký obsah sterolů, vitamínu E a A, má zvláčňující schopnost a je silným antioxidantem. Shea-olej sehrává důležitou roli při ochraně pokožky před ultrafialovým zářením. Má hojivý účinek a je velice účinný při regeneraci buněk a kapilárniho mikrooběhu. Funguje i při prevenci vzniku strií, proto pro svou zjemňující schopnost nesmí chybět ani v těchto nových preparátech. Mandlový olej má uklidňující účinky na suchou pokožku, obsahuje nezmýdelnitelné látky beta-sitosterol, alfa-tokoferol a skvalen.

Siličnou složku zastupuje Muškátová šalvěj (Salvia sclarea), která posiluje nervovou soustavu, pomáhá při stresu a napětí, úzkosti, podporuje a posiluje ženské orgány, obsahuje sklareol. Levandule (Lavandula officinalis) je uklidňující olej, tiší bolesti neznámého původu, zmírňuje menstruační bolesti, pomáhá při vznětlivosti, pocitech úzkosti, sexuálním neklidu. Estragon (Artemisia dracunculus) obsahuje fytosteroly, použití nachází při menstruačních potížích, nervozitě, psychické slabosti, nespavosti, vyrovnává vegetativní nervový systém. Vetiver (Vetiveria zizanioides) obnovuje pevnost tělesné pojivové tkáně, tonizuje žlázy s vnitřní sekrecí, je indikován při nedostatku estrogenu a progesteronu, nervovém napětí. Růžová palma (Cymbopogon martinii) uvolňuje napětí, „ladí“ hlavu a srdce s citem a rozum s logikou. Napomáhá při migrénách, frustraci. Fenykl (Foeniculum vulgare) má blahodárné účinky na ženský reprodukční systém, obsahuje rostlinný hormon podobný estrogenu. Podáváme při plačtivosti, duševní nevyrovnanosti.

V preparátech nemohou chybět emulgátory, vitamín E ani betakaroten. Bez těchto složek si preparáty již neumíme představit. Pravidelné dlouhodobé používání preparátů řady Menoton vede ke zlepšování stavu klimakterických potíží, psychiky i pokožky.


Koupelový olej MENOTON

Na koupel použijeme 10 - 20 ml (1 - 2 polévkové lžíce) koupelového oleje, které přidáme do proudu napouštěné vody. Teplota vody by měla navodit příjemné pocity, nesmí však vyvolat pocení, poněvadž pokožka by pak nepřijímala účinné látky obsažené v koupeli. Během koupele je možno připouštět teplou vodu kvůli chladnutí lázně. Při koupeli je vhodné masírovat tělo lufou nebo froté žínkou. Doporučená doba koupele je 20 minut nebo více. Po koupeli tělo nesprchujeme, pouze lehce osušíme. Koupel s koupelovým olejem MENOTON můžeme provádět denně ráno či večer. Použití je individuální podle potřeby klientky. Věřím, že jemná vůně růžové palmy doprovázená dřevitou, zemitou vůní vetiveru vám bude příjemná.
 

Sprchovací olej MENOTON

Po krátkém osprchování – namočení se – naneseme na mokrou pokožku zhruba 30 kapek sprchovacího oleje a lehce jej vetřeme. Opět je vhodné použít žínku-lufu, jíž prokrvíme pokožku a zvýšíme možnost využití účinných složek. Vzniklou mléčnou emulzi po krátkém působení osprchujeme. Sprchovací olej můžeme používat i několikrát denně. Ve sprše vás bude provázet příjemná vůně růžové palmy a vetiveru.
 

Masážní olej MENOTON

Masážní olej aplikujeme na mírně vlhkou pokožku. Pomoci si můžeme i tím, že použijeme 2 díly vody a 5 dílů oleje, rozmixujeme a obdržíme velmi příjemnou lecitinovou masážní emulzi. Poněvadž jako emulgátor je použit lecitin, můžeme preparát označený jako masážní, použít i jako prostředek ke koupeli. Při rozmixování cca 20 až 50 ml oleje v cca 500 ml teplé vody dojde k vytvoření lecitinového mléka.
Jedinečnou součástí regeneračních a masážních přípravků je třezalkový macerát a ne jinak je tomu i v případě masážního oleje MENOTON. Charakteristická vůně, typická pro koupelový i sprchovací oleje MENOTON, růžová palma a vetiver, je v masážním oleji MENOTON pozměněna vůní právě třezalkového macerátu, který aktivuje procesy látkové výměny.


Závěrem malou radu pro některé klientky. Preparát má příjemnou vůni, která však z počátku může na některé z nás působit zemitě. Z toho důvodu doporučuji použít menší množství preparátu, následně jej přidat, nebo použít větší množství při dalším použití. Vůně je zajímavá, tajemná, a pokud na chvilku zapomenete na zmíněné éterické oleje, budete sami objevovat vůni preparátu, až si ji zamilujete. A nyní mi nezbývá než vám popřát příjemné zážitky s klimakterickou řadou Menoton.

Michaela Švorcová


Úvodní slovo Karla Hadka

Jaro, léto, podzim, zima – čtyři střídající se roční období, jež individuálně přijímáme každý po svém.

Novinky: Dekubitol a proleženiny

Proleženiny neboli dekubity, jsou jedním z problémů, který je pro medicínu těžko řešitelný. O tom svědčí již dlouhá léta přicházející dotazy, jak proleženiny ošetřovat.

Novinky: Baby-Dent

Dětský pláč, horečka z neznámého důvodu, průjem. Co to má být? Následují zduřelé dásně. Děťátku porostou zoubky…

Novinky: Menoton

Jedním z dobrých zvyků Karla Hadka je vytvářet preparáty, které prospívají lidem, činí jim radost, pomáhají jim v životních situacích. Jednou velice závažnou etapou v našich životech je klimakterium – menopauza.

Novinky: Antiinsekt spray (repelent)

Již pár let jsou v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT a INSEKTOL. Jedná se o preparáty, které odpuzují hmyz.

Novinky: Proatem

Jistě každý z nás zná tu beznaděj při respiračním onemocnění našich dětí. Z počátku kašel, suchý a dráždivý nebo zahleněný, který se může rozvinout až v zánět průdušek. V poslední době se častěji a častěji vyskytuje laryngitida, zánětlivé onemocnění hrtanu.

Novinky: Dobrý den (Guten Tag)

„Dobrý den“ – dvě slova vystihující pozdrav i přání. Používáme je denně několikrát. Zdravíme tak, někdy s úsměvem, někdy bez, známé i neznámé lidi na ulici, v obchodě, v zaměstnání nebo při různých příležitostech. Zvoní telefon a na druhé straně slyšíme: „Dobrý den…“

Novinky: Leci-Carre

Dnes je tomu již pár let, co přišly na trh lecitinové regenerační krémy. Znamenaly velikou, přímo revoluční změnu v péči o pokožku. Lecitinové krémy jsou preparáty bez chemické konzervace i emulgace.

Novinky: Leciderma Supra

Vznik lecitinových krémů byl doprovázen vytvořením kompozice éterických olejů, které působí jako konzervace v krému a přitom podporují symbiotickou mikroflóru pokožky.

Slovo odborníka: Krásná po létě

Užili jsme si kouzelné léto plné sluníčka, koupání, vycházek do přírody či večerního posezení u táboráku. Vrátili jsme se od moře nabití energií a krásnými zážitky. Ale najednou zjišťujeme, že máme přesušené, lámající se vlasy, sice opálenou, ale vysušenou pokožku, vějířky vrásek okolo očí, třepící se nehty a hrubou kůži na loktech, kolenou a patách.

Slovo odborníka: Podzimní nálada

Léto končí a začínáme se těšit na podzim. No ano, opravdu těšit! Toto roční období jsem dlouho brala jako depresivní přechod k tomu, než zase budu lyžovat.

Slovo odborníka: Pro začínající kosmetičky

S aromaterapií jsem se seznámila před cca 12 lety, kdy jsem poprvé podstoupila kosmetické ošetření s preparáty Karel Hadek.

Slovo odborníka: Lipioséra a žehlení

Již pár let používám „Galvanickou žehličku“ na vrásky a chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti a poznatky.

Zkušenosti a rady: Preparáty – postřehy, zkušenosti z domácnosti

Krásné jarní dny, plno sluníčka, kvetoucí květiny, stromy, byliny se pomalinku přehouply do letních dnů, sluníčko stále lákalo ven.

Škola aromaterapie: Konopí, rostlina v roli zakázaného léku aneb neposlouchejte vše, co vám říkají

Kdykoliv se dnes řekne konopí, každý si hned vybaví rostlinu, která nesmí být pěstována, protože se z ní získává droga v podobě sušených květů. Nevím, jestli si lidé uvědomují, co činí, a nechci to tu rozebírat, ale pár důležitých faktů bych k tomu říci chtěl.

Škola aromaterapie: Země původu

Jako spotřebitel si vždy přeji být řádně informován. A tak se velice často i vyptávám. V mezidobí jsem již přivykl i tomu, že občas i zde platí ono: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato“.

Škola aromaterapie: Vítání růžového dřeva

Jaro bylo v plném proudu, když jsem chtě nechtě pro stránky Aromky psal článek „Loučení s růžovým dřevem“. Jednalo se od druh Aniba rosaeodora var. amazonica, tedy olej pocházející z oblasti Amazonky.

Škola aromaterapie: Opakování je matka moudrosti

Již v některém z minulých čísel Aromaterapie jsem psala, jak pečovat o pleť a ošetřovat ji, abychom byli s jejím stavem spokojeni. Jelikož se stále setkávám s těmito dotazy, rozhodla jsem se opět popsat, jakou péči si naše pleť zaslouží.

Škola aromaterapie: Podzim a naše orgány

Podle tradiční čínské medicíny je v měsíci září zapotřebí posilovat slinivku a slezinu.

Škola aromaterapie: Klimakterium (přechod, klimax)

Téma, o kterém se ne vždy mluví pozitivně. Většinou jde o období, na které se netěšíme a je pro mnoho žen velikým strašákem, především v důsledku informovanosti a neinformovanosti našich babiček, maminek a lékařů.

Škola aromaterapie: Lymfa

Na počátku byla voda. Z vody jsme vzešli. Celé naše tělo je prakticky vodní prostředí, ve kterém probíhají všechny děje potřebné k životu. Vodě v živém organizmu se říká lymfa – míza. Je to tekutina, ve které se jakoby „koupou“ všechny buňky a v tomto vodním prostředí probíhají procesy látkové výměny.

Poradna

Koutek pro maminky: Ale když pan doktor říkal vazelína…

Poměrně často v našem Nekky clubu slýchám otázku: „Prosím vás, nemáte něco, čím bych mohla namazat svoje dítě, ono má na sobě takové červené suché fleky. A pan doktor říká, mažte ho přece vazelínou. Ale ono se to vůbec nelepší.“

Koutek pro maminky: Zeptali jsme se v Nekky

Baby club Nekky je jedna z našich prvních prodejniček, která se zpočátku zaměřila jen na dětský sortiment a postupně nabídku rozšířila. S naší firmou spolupracuje od roku 2006.

Koutek pro maminky: Aromaterapie a děti

Moje zkušenost s aromaterapií je poměrně čerstvá. Před čtyřmi lety se u našeho tehdy osmiměsíčního syna objevilo podezření na atopický ekzém. Nechtěla jsem se smířit s tím, že bychom ho měli natírat kortikoidními mastmi, a tak jsemse začala zajímat o alternativní způsoby léčby tohoto dnes tak rozšířeného onemocnění.

Aktuálně: Platby a počítač

V dnešní „zelektronizované“ době si již mnozí zvykli platit své internetové nákupy bankovním převodem. I u nás můžete využít tento způsob platby. Na rozdíl od mnohých jsme jedna z mála firem, které nevyžadují platbu předem, ale naopak, až po dodání zboží.

AromaFauna: Proč AromaFauna?

V září loňského roku jste byli seznámeni se vznikem aromaterapeutických preparátů AromaFauna. První rok přinesl další preparáty, mnoho zkušeností s novými klienty, ale hodně mne obohatil v oblasti vědomostí, zkušeností, a především mi ukázal jiný pohled na svět.

AromaFauna: Fauna spot

Kožíšky našich zvířat bývají častým útočištěm různých parazitů a bodavého hmyzu. Díky éterickým olejům, které tvoří hlavní obsahové složky preparátu Fauna Spot, můžete škůdcům zabránit v jejich činnosti.

AromaFauna: Lidé i zvířata potřebují péči

V posledních letech rapidně stoupá počet chovaných psů, objevují se nová a nová plemena. Pes již není hlídačem u boudy, ale stává se rovnocenným partnerem člověka.

AromaFauna: Rok s kosmetikou AromaFauna

V dnešní době se k používání přírodních produktů přiklání velké množství majitelů pejsků. Někteří z nich sami používají kosmetiku pana Karla Hadka, a tak ji chtějí dopřát i svému psímu mazlíčkovi, uvítali proto s nadšením kosmetiku AromaFauna.

Podzimní prevence

Léto bylo skromné na teplo. Občas se objevila tropická horka a nyní doufáme, že „babí léto“ s sebou přinese teplé dny.