Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2010

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Rozhovor

Jako těhotná jsem se, prostřednictvím své sousedky, která začala na jaře intenzivně „mládnout“ a žít zdravěji, dostala docela náhodou do kosmetického aroma-studia ve Smědčicích u Plzně. Dostala jsem od ní dárkovou poukázku, „ať si to užiju“. Bylo to v době, kdy jsem potřebovala poradit s aknetickými problémy své pubertální dcery, dále s bolavými zády a plísní na nohou manžela, moluskami a neustálými chronickými záněty průdušek své 3leté holčičky a samozřejmě s tím, jak se bez chemie starat o sebe v těhotenství a o miminko, které se do měsíce narodí. Vlastně jsem vůbec nečekala, že mě tato návštěva takto duševně obohatí.

Nejprve jsme si s paní Petrou Pilarovou – kosmetičkou a aromaterapeutkou sjednaly schůzku, poté jsem spolu se svou 17letou dcerou útulný salon navštívila a obě jsme se odevzdaly do péče paní kosmetičky. A jelikož jsme si to obě užily, hodlám se s vámi o své zážitky podělit a předat doporučení těm z vás, kteří zatím nemáte moc o aromaterapii páru.

 

Moje první otázka zněla: Co mi poradíte, krátce před porodem, abych si zabalila do porodnice?

PP: Určitě byste neměla zapomenout na to nejdůležitější, což je hydrofilní olej HY-INTIMA. Je to lehoučký olej, který vám za velmi příznivou cenu udělá velkou službu. Budete se dobře hojit, je dezinfekční, zabraňuje zánětům a chrání před bakteriální infekcí. Pro miminko si určitě připravte mycí olej MANDLOVÝ nebo koupelový MANDARINKOVÝ – koupání se stane příjemným rituálem pro celou rodinu, jelikož olej vám provoní celý byt a miminko bude krásně uvolněné a nebude mít vysušenou pokožku. Již nyní preventivně zabráníte případným budoucím ekzémům. Nakonec ho ještě můžete zlehounka promazat FENYKLOVÝM nebo DĚTSKÝM masážním olejíčkem. Obzvláště bych ráda zdůraznila, že FENYKLOVÝ masážní olejíček je vhodný také na popraskané bradavky nebo pro preventivní péci o prsa. Miminku proto ještě více chutná mateřské mléko a nebude mít koliky a bolení bříška. Pokud ale stále váháte, který olejíček vybrat (HEŘMÁNKOVÝ, MANDLOVÝ, MANDARINKOVÝ koupelový), doporučuji si koupit testovací SADU BABY, jež v testerové velikosti nabízí všech 9 preparátu z nabídky pro těhotné ženy a miminka. V krátkém čase si tak můžete vyzkoušet, co je pro vás nejpříjemnější. Celá sada vás vyjde pouze na 300 Kč!

 

Přivedla jsem s sebou svou 17letou dceru, můžete jí nějak poradit, jak se zbavit všech těch pupínku na tváři i na zádech?

Toto je trošičku hlubší problém a musím říci, že je to běh na delší trať. Především se jedná o „vzbouření hormonů“, což se časem jistě změní. Nyní doporučuji pravidelně – a to je důležité – správně čistit pleť. Ještě stále není v povědomí veřejnosti, že mastnou plet vysušovat nechceme! Budete tedy používat HY-OLEJ SANTÁLOVÝ – má stahující a uklidňující účinky a při pravidelném používání optimalizuje činnost mazových žláz a tím snižuje produkci kožního tuku. Má také protizánětlivé vlastnosti. Po umytí obličeje, ať ráno, nebo večer – aplikujte speciální bylinný krém AKNETTE (nyní v letním období ideálně s vyšším ochranným faktorem 6). Tento krém díky svému složení brání množení bakterií, které se usazují v mazových žlázách – v případě zvýšené činnosti mazových žláz dochází k přemnožení těchto bakterií, a vzniku nepříjemných zánětlivých procesů. Na odstranění řasenky doporučuji pleťovou vodu LEVANDULOVOU. Tu si kupte v půllitrovém balení s dávkovačem. Bude se hodit pro celou rodinu. Vy ji v porodnici oceníte při náročném porodu i po něm – ve spreji je možno zvlhčovat vzduch a extrakt z levandule příjemně osvěžuje, uklidňuje a uvolňuje (je možno si dokoupit lahvičku s rozprašovačem).

 

Mou 3letou dcerku, kterou v lednu přijali do školky, začal najednou neustále sužovat kašel a problémy se záněty dutin, průdušek apod. Co byste doporučila pro ni? Je to problém celého mého okolí s malými dětmi. Dokonce si donesla ze školky molusky – malé kožní pupínky, které se množí po tělíčku obzvláště v intimních oblastech.

Musím říct, že tyto otázky jsou jedny z nejčastějších. Budu stručná – pořiďte si – zase pro celou rodinu – extrakt ELEUTHEROCOCC, zázračné kapičky, které zvyšují imunitu. Co to je? Keř podobný ženšenu, roste v. Rusku, Koreji a Číne a nejenže pravidelným užíváním – 1 kapka na 6 kg váhy dítěte – se zvyšuje imunita, ale dokáže téměř zázraky. Pro dospělé: zvyšuje pracovní výkon, pomáhá řidičům neusnout za volantem, optimalizuje hladinu cholesterolu v krvi, snižuje riziko poškození cév. Takto bych mohla pokračovat dále. Ale k vaší otázce. Pořiďte si domu NOSNÍ OLEJ BABY – velice jemný olejíček s kapátkem, který chrání sliznice nosánku, udělá lehký olejový film, a viry ve školce nemají šanci se dostat dál – utopí se a nenapadají dutiny. Ten aplikujte denně před odchodem do školky. Olejíček také brání vysoušení sliznic, krásně se dýchá. Vhodný určitě do letadel, kde jede na plné pecky klimatizace, z. čehož si z dovolené vozíme nachlazení. Tento olejíček ale ocení i brzy narozené miminko – pokud dostane už v novorozeneckém věku rýmu, netrapte jej ani sebe odsáváním. Na vatičku do uší kápnete tento výborný NOSNÍ OLEJ BABY a vytřete mu zlehounka nosánek. Jejda, to se bude dýchat. Do 3 dnu je rýma pryč. Paní učitelce přineste do školky éterický olejíček VIROSAN nebo AROMECLIMA. Oba mají schopnost zabíjet viry v kolektivu. Sponzoring vás nevyjde draho – 130 Kč a účinek obrovský!

A když vás přece jen potká zánět průdušek, není nic lepšího než zábal na průdušky – namazat vynikajícím, často podceňovaným a mým oblíbeným CHINA BALSAMEM – je zde vysoká koncentrace synergicky působících éterických olejů, jejichž nosičem je včelí vosk. Chci zdůraznit, že suroviny pro výrobu tohoto tradičního hutnějšího balzámu jsou z nejkvalitnějších plantáží světa – rozmarýn z Tunisu, máta z Japonska a tak dále. Ale stále jsme, bohužel, neskončili se záněty. I na záněty nosních dutin pan Hadek vynalezl nový preparát, který určitě stojí za zmínku – a to DONOSOL. Je to poměrně silný koncentrát, který je nutné kápnout do každé nosní dírky a poté chvíli ležet se zakloněnou hlavou, aby se dostal všude. Potom stačí jen smrkat, hodně smrkat… a máte zase dýchací cesty v pořádku. A k moluskám, virovému onemocnění kůže, které často dětičky přinesou z koupališť, mohu říci jen jedno. Pořiďte si levný, účinný, ale ne úplně vonící – česnekový MOLUSAN. Nebojte se ho, opravdu funguje. Ověřeno dětmi z naší školky!

 

Paní Pilarová, je to možné, že pan Hadek vynalezl takovou škálu přírodních preparátu na nemoci i pro krásu? Dokáže udělat také něco s mou, trošku stárnoucí – jak vidíte Smějící se – pletí?

(Smích). Jasně, je opravdu odborník na slovo vzatý, myslí na všechny. Já jsem si zvykla (a oblíbila) na obličej používat olejíčky, krémy jsou pro mě již tabu, rychleji se spotřebují a vzhledem k mým častým cestám jsou neskladné. Doporučím vám olejíček na obličej (velikost 30 ml s kapátkem) – nejprodávanější je u mne v salonu pro ženy ve zralém věku buďto GERADERM – opravdu luxus za velmi, velmi přijatelnou cenu s vůní po citronech a růžích. A nebo, pokud chcete opravdu něco extra – s podmanivou vůní, která vás bude těšit každé ráno i večer, zkuste vzácný exkluzivní regenerační olej s andskou růží – ROSEA BPJ. Obsahuje drahé excelentní oleje – jojobový, lecitin, pupálkový a další a nezbytné vitamíny, které budou na dlouho pěstit váš obličej. Vrásky už nebudou problém. Na čištění pleti určitě nezapomeňte, jak jsem již radila vaší dceři – nezbytný je hydrofilní olej – pro vás určitě HY-OLEJ NA ODSTRAŇOVÁNÍ MAKE-UPU nebo jednoduše použijte miminkovský MANDLOVÝ mycí. Nezapomeňte na pleťovou vodu RŮŽOVOU na dočištění pleti a smytí řasenky.

 

Pokud mohu hovořit za sebe, jsem nadšená! Tolik krásy, opojných vůní, to jsem opravdu nečekala. V létě se chystá manžel s  dcerami k moři, zatímco já zůstávám doma. Mám dilema: potřebuje se zbavit jednak plísně na nohou, jednak má alergii na sluníčko, co mi poradíte pro něj? Pracuje jako řemeslník, a také ho stále trápí záda a má vysušené ruce, umíte mu něco doporučit?

Tak nejdříve bychom se měli zaměřit na boj s plísní na pokožce a nehtech na nohou. I tady pan Hadek již dlouho doporučuje ověřené preparáty – na pokožku nohou MYKOSAN H a na nehty MYKOSAN N. Začnete potírat co nejdříve, dříve než bude manžel chodit bos. Do bot určitě používejte také dezinfekční přípravek THYMICON, který brání růstu bakterií a plísní. Na bolesti zad určitě doporučím preparát DR. VOŠTĚP, skvělý lecitinový masážní olejíček, který je určen především pro fyzicky pracující, tzv. „sedřené“ osoby. Večer mu udělejte vanu, kápnete několik kapek a potom ještě neředěný vmasírujte na bolavá místečka. Na vysušené ruce určitě doporučím výborné mycí oleje, dodávané v půllitru s pumpičkou, pro vaší rodinu nejlépe DESINFI (i s přihlédnutím k miminku) a promazat krémem na poškozené ruce MYRHEA. A to nejpříjemnější nakonec – dovolená! Nikdy jsem na vlastní kůži nepoznala lepší opálovák (a že byly i značkové a drahé), než Hadkuv. Vyzkoušejte jej všichni – pro každý věk, typ pokožky, alergie – nealergie. Úsporný opalovací olej v různých faktorech (4 - 15) s vůní levandule, betakarotenem a dalšími vzácnými oleji nemá na trhu konkurenci. Vracíte se od more i od přehrady jako čokoládoví medvídci.

 

Myslím, že už jsem se rozhodla. Jsem ráda, že jsem měla tu možnost se s vámi setkat a dostat se k vám do péče. Oceňuji, že jste si na mne vyhradila dostatek času a poradila mi tak „širokospektrálně“. Preparáty si mohu koupit u vás v salónu?

Ano, jistě, do 3 dnů si je zde můžete vyzvednout. Jen co přijdou, zavolám vám. Vyrábí se čerstvé, na zakázku, nestojí ve skladech. Vyrobeno přímo pro vás!

 

Ráda bych Vás doporučila i dalším maminkám ve školce. Budete mít čas na konzultace s nimi nebo snad pořádáte přednášky na téma zdraví – krása nechemická – přírodní kosmetika?

Musím říct, že ačkoliv se salon Aromatica nachází na vsi, klientky si rády přijedou i z Plzně, Rokycan a dalšího širokého okolí. Nadýchnou se zhluboka přírody a zde, v salonu, dostanou individuální péci, na každého si vyhrazuji čas a nikdo nečeká nebo si nevyslechne problémy jiných. Konzultace a specializovanou péci o dekolt, krk, obličej poskytuji denně. Přednášky o aromaterapii, také s panem Hadkem osobně, jsem již pořádala na podzim, a to s velikým úspěchem a obrovskou návštěvností a doufám, že zde nebyl naposled.

 

Poslední otázka pro vás, paní Pilarová – mohu si v klidu přečíst nabídku na internetu?

Ani tady vás nezklamu. Internetová prezentace je dnes médiem, bez kterého se jen těžko podniká. I já jsem si vytvořila stránky www.salon-aromatica.cz, kde si klienti mohou přečíst o mne, mých službách, aromaterapii všeobecně a také najdou kompletní sortiment aroma-preparátu značky Karel Hadek na e-shopu.

 

Tak to si neodpustím se zeptat. Jak to všechno stíháte se třemi malými dětmi?

Nevím, asi mám ráda lidi i svou práci. Smějící se

 

Ze salonu jsem odešla opravdu překvapená a plná nadšení a předsevzetí. Musím s tím doma něco udělat. Zainvestuji do zdraví a pohody v naší početné, také brzy pětičlenné rodinky. Chci se cítit dobře, být krásná pro manžela i pro sebe, mít zdravé děti a občas si odpočinout na kosmetice v Aromatice.

Hana Pešková

 

Kontakt na salon Aromatica:

www.salon-aromatica.cz

tel. 604.251 207, e-mail: petra.pilarova@salon-aromatica.cz

majitelka: Petra Pilarová

adresa: Smědčice 71, 338 24 okr. Rokycany

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto je pomalu za námi a lze tedy začít hodnotit, jaké bylo. Mám pocit, že čekání na něj bylo podstatně delší jak léto samo. Doufám, že ta doba slunečných dnu a dovolených každému přinesla něco hezkého.

Novinky: Šťáva (gel) z Aloe vera

S Aloe vera jsem se poprvé setkal ještě jako dítko školou povinné. To bylo někdy na začátku šedesátých let minulého století. Již tehdy to musela být dle mého vnímání zajímavá rostlinka, neboť moje babička si ji pěstovala v množství podstatně větším než malém.

Novinky: Aloe vera – macerát

O platnosti přísloví, že žádný strom ještě nevyrostl až do nebe, se můžeme přesvědčit i v kosmetice. Pokud moje paměť sahá, různí výrobci nabízí přípravky, jež „zaručují“ téměř věčné mládí a současně v laboratořích horečnatě pátrají po formuli, jež by alespoň trošku připomínala onen toužebný elixír.

Novinky: Mastný krém Aloe Vera

Jak přísloví praví: „Do třetice všeho dobrého a…“. V ‹tomto vydání časopisu Aromaterapie se již jako novinky objevily macerát ALOE VERA a šťáva neboli GEL Z ALOE VERA.

Novinky: Vylepšené receptury

Vlasové hydrofilní oleje patří ke skupině preparátů, které přišly do nabídky aromaterapeutické olejové kosmetiky mezi prvními. Jako většina dalších preparátů i tyto preparáty vznikly na základě dotazů a požadavků zákazníků.

Novinky: Tamanu-Derm

Při pohledu na širokou nabídku krémů se vnucuje otázka, zda má smysl zabývat se vývojem dalších. Na první pohled by nebylo problém odpovědět, že nikoli. Bohužel, žijeme v‹ době, kdy se kožní problémy šíří téměř formou epidemie.

Z vašich dopisů: Sauna a děti... a nejenom děti – těmi jsme přece stále všichni

Psát o sauně je vhodné právě na podzim. Na tuto myšlenku mne přivedlo hned několik postřehů z mojí mezisvátkové vánoční sauny a teď je konečně ten správný podzimní čas. Takhle dlouho musel tento článek počkat.

Z vašich dopisů: Voňavý pořadník

Když pan Hadek řekl, že přemýšlí o výrobě autoparfémů, poněkud jsem znejistěla… Kosmetika, koupelové a sprchovací oleje, zubní oleje, různé éteráčky… Prosím, sortiment je široký a výběr zrovna tak. Ale autoparfémy?? To mi nějak k současným preparátům nesedělo.

Série FAUNA: Aromaterapie a zvířata

Milé čtenářky a čtenáři, příznivci aromaterapie, dovoluji si Vám oznámit, že v ‹polovině měsíce července byla na trh České republiky uvedena aromaterapeutická kosmetika pro zvířata AromaFauna.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Rozhovor

Jako těhotná jsem se, prostřednictvím své sousedky, která začala na jaře intenzivně „mládnout“ a žít zdravěji, dostala docela náhodou do kosmetického aroma-studia ve Smědčicích u Plzně. Dostala jsem od ní dárkovou poukázku, „ať si to užiju“.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Jak mne ovlivnilo absolvování kurzu aromaterapie

Na začátku se vrátím zpět. Je rok 1994. Tehdy moje nemocná, ani ne tříletá dcera prohlásila: „Mami, tohle léčení je k‹ ničemu.“ Zkusila jsem na ni nějaké „ohromně logické dospělé argumenty“, a ona se na mě podívala a důrazně mi řekla: „U nás se léčí jinak, to co děláš, není léčení, to je hloupost.“

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Chcete být zdraví? Tak s tím konečně něco udělejte!!!

Znáte to… Ráno drnčí budík jako o život a vám se nechce z‹ postele. Včera jste šli pozdě spát, něco málo jste s ‹kamarády popili, cigaret bylo taky víc než dost. Máte žaludek na vodě. Šéf zas bude řádit, už včera neměl dobrou náladu. Ze zrcadla na vás civí kdosi cizí.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Díky za Happy-Deo

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenost s HAPPY-DEO. Nejsem příznivcem absurdních reklam a slibování nesmyslů, a proto se budu snažit co nejobjektivněji sdělit svůj úhel pohledu. Také přidám hodnocení zákaznic a členů rodiny.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Dobrý den, pane Hadku,

rádi bychom přispěli do Vaší poradny malinkou zprávičkou. Jsme zrakově znevýhodnění maséři a velmi nás potěšil jak Váš přístup, tak přístup paní Drahušky Vaculové na letošních seminářích o aromaterapii v Praze, kde jsme doslova hltali Vaše povídání o tomto životním stylu a kde jsme se dozvěděli skvělé recepty, jak si zlepšit nejen zdraví, ale jak se zkrášlovat a udržovat hygienu, aniž bychom si škodili nějakými chemickými prostředky.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Dobrý den.

Ráda bych se podělila o zajímavou zkušenost s přípravkem CANDIÖL. Mám jej v oblibě pro sebe i členy rodiny, a tak jsem se rozhodla využít tohoto zajímavého přípravku i pro psa.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Óda na Sanitol

Vážený pane Hadku, dlouho jsem se vám již neozvala, protože Vaše výrobky jsou skvělé a mám tolik práce, že na pochvalu nebyl čas. Dnes jsem však dostala v balíku produkt, který považuji za geniální.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Informace o cenách

Jak jsem se již zmiňoval na druhé straně obálky (Úvodní slovo Karla Hadka), ceny éterických olejů na světových trzích jakoby se zbláznily a mění se, bez velkého přehánění, ze dne na den.

Poradna

Atopický ekzém

Dobrý den pane Hadku, můj syn, kterému jsou nyní dva roky, trpí na atopický ekzém. Krom kožních projevů má i problémy s usínáním. Pokožka je na mnoha místech silně zarudlá a svědí tak silně, že nemůže spát. U lékaře jsme skončili na kortikoidech. Kortikoidy pokožku sice dočasně uklidní, ale po jejich vysazení jsme velice rychle tam, kde jsme byli, spíše je to ještě horší. Suchost pokožky kortikoidy neřeší, pokožka jako by byla stále sušší. Nachází se ve Vaší nabídce nějaký vhodný krém?

Škola aromaterapie: Glycerin

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, na který jsem jako laik nebyla schopna najít odpověď ani na internetu, ani např. v prodejnách s přírodní kosmetikou. Když jsem byla naposledy na kosmetice, moje kosmetička odsoudila přípravky obsahující glycerin. Ráda mám ve věcech jasno, takže jsem hledala na internetu, kde se názory velice různily

Zamyšlení: Výrobky v bio-kvalitě

Vážený pane Hadku, obracím se na Vás s dotazem. K maximální spokojenosti využívám vaše výrobky. Tím spíš mě zarazila informace (kterou jsem dostala od jedné známé kosmeticky), že pokud výrobky nejsou v bio-kvalitě, nemá valného významu je užívat, protože stejně obsahují různé nevhodné látky.

Zamyšlení: Vážený pane Hadku,

Vaši kosmetiku doma používám už léta a jsem s ní velice spokojená, až nadšená, a tak jsem sháněla ve svém okolí kosmetičku, která s Vašimi výrobky pracuje.

Na poslední straně: Propagační ceny

O tom, jak dělat úspěšnou reklamu, se stále vedou velice různorodé diskuse. Televize, rádio, časopisy, noviny, billboardy a já nevím, kdo ještě ji na nás chrlí téměř nepřetržitě.