Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2010

Série FAUNA: Aromaterapie a zvířata

Milé čtenářky a čtenáři, příznivci aromaterapie,

dovoluji si Vám oznámit, že v ‹polovině měsíce července byla na trh České republiky uvedena aromaterapeutická kosmetika pro zvířata AromaFauna.

Vznikla spolupráce mezi firmou Aromaterapie Karel Hadek, výrobcem kosmetiky a firmou Aromaterapie Fauna, distributorem zajištujícím i odbornou stránku v ‹oblasti fauny.
 

S novými preparáty se můžete seznámit na http://www.aromafauna.eu/.
 

Preparáty lze objednat telefonicky, e-mailem nebo pres e-shop. Pokud si budete objednávat výrobky AKH i AF, obdržíte jeden balíček se zbožím a dvě faktury, které budou mít rozdílná čísla účtů.

Aromaterapeutická kosmetika AromaFauna je vyrobena ze stejně kvalitních surovin jako aromaterapeutická kosmetika Aromaterapie Karel Hadek, liší se pouze v použití rostlinných olejů, emulgátorů, vitamínů, éterických olejů a jejich použitých koncentracích.

Nastala doba, kdy mají zvířata obdobné civilizační potíže jako lidé. Úmyslně píši zvířata, nelze specifikovat pouze psy nebo kočky. Aromaterapie, rostlinné oleje, éterické oleje, bylinky, pomáhají lidem a mohou pomoci i zvířatům. Živočišná oblast je velice široká a nelze z ní vyjmout žádný druh. Zkušenosti jsme nasbírali se zvířaty čtyřnohými i dvounohými, chlupatými, nahatými i opeřenými. Neznámou oblastí zůstala pouze terária a akvária. Ale kdo ví, třeba i nějaký had či chameleon bude jednou využívat účinných složek z éterických olejů.

Aromaterapeutická řada bude nadále rozšiřována o další potřebné preparáty, prozatím se jedná o nejčastěji žádané prostředky na ošetřování zvířat. V‹ nabídce najdete samozřejmě prostředky proti parazitům vnitřním i vnějším, plísním, zánětům uší, zubnímu kameni, zápachu z tlamy, kožním ekzémům, lupům, přesušené srsti.

Často slýchám: „Můj syn je alergický na psy“. Nic proti tomu, může to být pravda, ale jsou i případy, kdy se tento problém vyřešil, pokud jsme na mytí psa použili HY – mycí oleje. Mnozí z‹ vás, kteří používají mycí oleje na vlasy, vědí, že začátky nejsou vždy snadné, výsledek mnohdy nesplní naše očekávání, ale pokud setrváme, býváme překvapeni. Jde i o naši šikovnost a trpělivost.

V ‹posledních dnech jsem často procházela chemická složení různých šampónů určených na mytí zvířat. Byla jsem překvapena, a to dost nemile. I v ‹těch nejdražších byly složky, které mohou „uvolňovat formaldehyd“. Jinde jsem našla kyselinu, o které se ví „že poškozuje ekosystém“ a nemá se dostat do odpadních vod. Ano, tyto složky zde byly v nízké koncentraci. Ale… Mnoho nevhodných složek ulpí na pokožce, srsti a myjete své zvířátko v rukavicích? Okoukla jsem i šampóny pro lidi…

Vůně preparátů byly vybrány za spolupráce cílových klientů. Reakce fenky Amy byla zajímavá. Olizováním čenichu, odvracením hlavy dávala najevo, která vůně se jí zamlouvá, a která se nelíbí. Zajímavé bylo váhání u některých vůní, k ‹mnohým se vracela a přišlo i rezolutní odmítnutí. Nevoněl pepř. Reakce na HY – Insektin (nyní HY - Insi) však byla jiná než na klasické mycí šampóny. Psi se vzájemně očichávali, olizovali. Po mycích šampónech kýchali a obcházeli se. Že by je dráždily parfémy? Nebo chemické složky, ze kterých je šampon vyroben? Pro snadnější rozčesání srsti po umytí, doporučujeme preparát Felleol tekutý vosk na srst. Vtírá se jak do vlhké srsti, tak i do suché. Záměrně jej nabízíme v balení s rozprašovačem. Jde o vosk, který nežlukne a příjemně voní. Matná srst je opět lesklá. Pokud však máte pocit, že po umytí srst již nepotřebuje promastit, je zde tonikum Fell-Tonikum (nyní Felltonik), obsahuje éterické oleje odpuzující parazity – blechy, klíšťata. Insektin - spray (nyní Insi - spray) použijete proti klíšťatům a blechám třeba před procházkou do lesa, ale nastříkat můžete i sebe a svoje ratolesti.

Zubní kámen se tvoří i zvířatům. Postačí, pokud kápnete 1 - 2 kapky oleje Fauna Dentol do tlamy a pes si jej sám nanese na zuby. Stejným způsobem se aplikuje i Fauna Oral – olej na odstranění zápachu z tlamy. I psy trpívají na halitózu.

Někteří psi často trpí na záněty uší, mají jinak tvarovaný zvukovod než my lidé, a maz jim špatně vytéká. Tento problém má pomoci odstranit Fauna Otis – ušní olej.

Na ošetření nosu přijde nosní olej Fauna Rinis. I zvířata mohou mít rýmu, zřejmě ji v zimních měsících způsobuje sušší vzduch při vytápění domů.

V nabídce najdete i balzám na ošetření tlapek Fauna Pads. Je určen nejen pro pejsky, kteří hodně běhají, a v zimě chrání před agresivitou povrchů ošetřených solí.

Snažili jsme se odstranit i problém s ‹dezinfekcí pelíšků, klecí, akvárií, prostě příbytků zvířat. Zde vznikl mycí preparát Aroma Sanitol, který nejenže voní a dezinfikuje, ale neobsahuje chlór, a tím nedráždí sliznice zvířat ani naše. Pokud potřebujete dezinfekci na ošetření bez omývání, pouze lokální, použijte Fauna Desinf.

A ještě dva preparáty, trochu atypické. Urinstop – odpuzovací sprej, je určen na ošetřování míst, která chceme chránit před okousáním a očuráváním – značkováním. Obsahuje zmíněný pepřový éterický olej. Ale věřte, jde o zajímavou vůni. Chuť jsem nezkoušela, ale možná k‹ tomu dojde. Druhým je Fauna Celibat – spray pro háravé feny. Věřte však, že v horkých dnech mi bylo jedno, pro koho je určen. Vůně byla příjemná a osvěžení se dostavilo. Máta je proste máta. Možná budeme fenkám závidět jejich parfém.

Často se zmiňuji o psech, ale našimi klienty jsou i koně, kteří potřebují repelent třeba proti komárům. Dezinfekce Fauna Desinf byla u mnoha z‹nich použita i při povrchových poraněních.

Zajímavým klientem je papoušek šedý Žako, jménem Kája. Začal si škubat peří, až zůstal bez své červené chlouby – ocasních per. Po dvoudenní aplikaci směsi éterických olejů se papoušek přestal škubat a po měsíci Kájovi opět rostou brka. Došlo však k ‹jedné změně. Peří ztmavlo, barva celého papouška je výraznější. Éterické oleje byly přidávány do jojobového oleje. Kvalita je kvalita a papoušek je hezcí, než býval.

Výhodou éterických olejů je, že působí i na psychické úrovni, mnohé z preparátů AromaFauny budou vaše zvířátko uklidňovat, dodávat mu odvahu. Po ošetření aroma kosmetikou se mohou cítit přirozeněji.

Věřím, že s‹kosmetikou AromaFauna budete spokojeni vy i vaše zvířata, tak jako jste spokojeni s kosmetikou Aromaterapie Karel Hadek.

Michaela Švorcová
salonaura@seznam.cz, mobil 603 513 774

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto je pomalu za námi a lze tedy začít hodnotit, jaké bylo. Mám pocit, že čekání na něj bylo podstatně delší jak léto samo. Doufám, že ta doba slunečných dnu a dovolených každému přinesla něco hezkého.

Novinky: Šťáva (gel) z Aloe vera

S Aloe vera jsem se poprvé setkal ještě jako dítko školou povinné. To bylo někdy na začátku šedesátých let minulého století. Již tehdy to musela být dle mého vnímání zajímavá rostlinka, neboť moje babička si ji pěstovala v množství podstatně větším než malém.

Novinky: Aloe vera – macerát

O platnosti přísloví, že žádný strom ještě nevyrostl až do nebe, se můžeme přesvědčit i v kosmetice. Pokud moje paměť sahá, různí výrobci nabízí přípravky, jež „zaručují“ téměř věčné mládí a současně v laboratořích horečnatě pátrají po formuli, jež by alespoň trošku připomínala onen toužebný elixír.

Novinky: Mastný krém Aloe Vera

Jak přísloví praví: „Do třetice všeho dobrého a…“. V ‹tomto vydání časopisu Aromaterapie se již jako novinky objevily macerát ALOE VERA a šťáva neboli GEL Z ALOE VERA.

Novinky: Vylepšené receptury

Vlasové hydrofilní oleje patří ke skupině preparátů, které přišly do nabídky aromaterapeutické olejové kosmetiky mezi prvními. Jako většina dalších preparátů i tyto preparáty vznikly na základě dotazů a požadavků zákazníků.

Novinky: Tamanu-Derm

Při pohledu na širokou nabídku krémů se vnucuje otázka, zda má smysl zabývat se vývojem dalších. Na první pohled by nebylo problém odpovědět, že nikoli. Bohužel, žijeme v‹ době, kdy se kožní problémy šíří téměř formou epidemie.

Z vašich dopisů: Sauna a děti... a nejenom děti – těmi jsme přece stále všichni

Psát o sauně je vhodné právě na podzim. Na tuto myšlenku mne přivedlo hned několik postřehů z mojí mezisvátkové vánoční sauny a teď je konečně ten správný podzimní čas. Takhle dlouho musel tento článek počkat.

Z vašich dopisů: Voňavý pořadník

Když pan Hadek řekl, že přemýšlí o výrobě autoparfémů, poněkud jsem znejistěla… Kosmetika, koupelové a sprchovací oleje, zubní oleje, různé éteráčky… Prosím, sortiment je široký a výběr zrovna tak. Ale autoparfémy?? To mi nějak k současným preparátům nesedělo.

Série FAUNA: Aromaterapie a zvířata

Milé čtenářky a čtenáři, příznivci aromaterapie, dovoluji si Vám oznámit, že v ‹polovině měsíce července byla na trh České republiky uvedena aromaterapeutická kosmetika pro zvířata AromaFauna.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Rozhovor

Jako těhotná jsem se, prostřednictvím své sousedky, která začala na jaře intenzivně „mládnout“ a žít zdravěji, dostala docela náhodou do kosmetického aroma-studia ve Smědčicích u Plzně. Dostala jsem od ní dárkovou poukázku, „ať si to užiju“.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Jak mne ovlivnilo absolvování kurzu aromaterapie

Na začátku se vrátím zpět. Je rok 1994. Tehdy moje nemocná, ani ne tříletá dcera prohlásila: „Mami, tohle léčení je k‹ ničemu.“ Zkusila jsem na ni nějaké „ohromně logické dospělé argumenty“, a ona se na mě podívala a důrazně mi řekla: „U nás se léčí jinak, to co děláš, není léčení, to je hloupost.“

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Chcete být zdraví? Tak s tím konečně něco udělejte!!!

Znáte to… Ráno drnčí budík jako o život a vám se nechce z‹ postele. Včera jste šli pozdě spát, něco málo jste s ‹kamarády popili, cigaret bylo taky víc než dost. Máte žaludek na vodě. Šéf zas bude řádit, už včera neměl dobrou náladu. Ze zrcadla na vás civí kdosi cizí.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Díky za Happy-Deo

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenost s HAPPY-DEO. Nejsem příznivcem absurdních reklam a slibování nesmyslů, a proto se budu snažit co nejobjektivněji sdělit svůj úhel pohledu. Také přidám hodnocení zákaznic a členů rodiny.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Dobrý den, pane Hadku,

rádi bychom přispěli do Vaší poradny malinkou zprávičkou. Jsme zrakově znevýhodnění maséři a velmi nás potěšil jak Váš přístup, tak přístup paní Drahušky Vaculové na letošních seminářích o aromaterapii v Praze, kde jsme doslova hltali Vaše povídání o tomto životním stylu a kde jsme se dozvěděli skvělé recepty, jak si zlepšit nejen zdraví, ale jak se zkrášlovat a udržovat hygienu, aniž bychom si škodili nějakými chemickými prostředky.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Dobrý den.

Ráda bych se podělila o zajímavou zkušenost s přípravkem CANDIÖL. Mám jej v oblibě pro sebe i členy rodiny, a tak jsem se rozhodla využít tohoto zajímavého přípravku i pro psa.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Óda na Sanitol

Vážený pane Hadku, dlouho jsem se vám již neozvala, protože Vaše výrobky jsou skvělé a mám tolik práce, že na pochvalu nebyl čas. Dnes jsem však dostala v balíku produkt, který považuji za geniální.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Informace o cenách

Jak jsem se již zmiňoval na druhé straně obálky (Úvodní slovo Karla Hadka), ceny éterických olejů na světových trzích jakoby se zbláznily a mění se, bez velkého přehánění, ze dne na den.

Poradna

Atopický ekzém

Dobrý den pane Hadku, můj syn, kterému jsou nyní dva roky, trpí na atopický ekzém. Krom kožních projevů má i problémy s usínáním. Pokožka je na mnoha místech silně zarudlá a svědí tak silně, že nemůže spát. U lékaře jsme skončili na kortikoidech. Kortikoidy pokožku sice dočasně uklidní, ale po jejich vysazení jsme velice rychle tam, kde jsme byli, spíše je to ještě horší. Suchost pokožky kortikoidy neřeší, pokožka jako by byla stále sušší. Nachází se ve Vaší nabídce nějaký vhodný krém?

Škola aromaterapie: Glycerin

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, na který jsem jako laik nebyla schopna najít odpověď ani na internetu, ani např. v prodejnách s přírodní kosmetikou. Když jsem byla naposledy na kosmetice, moje kosmetička odsoudila přípravky obsahující glycerin. Ráda mám ve věcech jasno, takže jsem hledala na internetu, kde se názory velice různily

Zamyšlení: Výrobky v bio-kvalitě

Vážený pane Hadku, obracím se na Vás s dotazem. K maximální spokojenosti využívám vaše výrobky. Tím spíš mě zarazila informace (kterou jsem dostala od jedné známé kosmeticky), že pokud výrobky nejsou v bio-kvalitě, nemá valného významu je užívat, protože stejně obsahují různé nevhodné látky.

Zamyšlení: Vážený pane Hadku,

Vaši kosmetiku doma používám už léta a jsem s ní velice spokojená, až nadšená, a tak jsem sháněla ve svém okolí kosmetičku, která s Vašimi výrobky pracuje.

Na poslední straně: Propagační ceny

O tom, jak dělat úspěšnou reklamu, se stále vedou velice různorodé diskuse. Televize, rádio, časopisy, noviny, billboardy a já nevím, kdo ještě ji na nás chrlí téměř nepřetržitě.