Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 3/2010

Novinky: Tamanu-Derm

Při pohledu na širokou nabídku krémů se vnucuje otázka, zda má smysl zabývat se vývojem dalších. Na první pohled by nebylo problém odpovědět, že nikoli. Bohužel, žijeme v ‹době, kdy se kožní problémy šíří téměř formou epidemie. A tak jsem velice často konfrontován se skutečností, že co pomáhá jednomu, se u druhého nemusí setkat s ‹žádoucím účinkem. Nezbývá než konstatovat, že vývoj bude pokračovat, dokud se budou vyskytovat kožní problémy.

Je tomu už asi 5 let, co jsem dostal vzoreček „zázračného“ olejíčku s‹exotickým názvem Tamanu. Jeho latinský název je Calophyllum inophyllum. Olej se vyzískává z ‹jader plodů. Jeho zvláštností je, že krom tuků obsahuje i vysoký podíl pryskyřic. Nelze se divit, že v‹ oblastech, kde tento strom roste, je považován za posvátný a jeho olej se používá při kožních problémech i nemocech. Jeho silnou stránkou jsou pak hlavně protizánětlivé a regenerační vlastnosti. Bohužel, jeho cena se mi jeví jako astronomická. To byl důvod, proč mi tak dlouho trvalo, než jsem s tímto olejem začal experimentovat. Už jsem vyzkoušel mnohé „zázračné“ suroviny, kde se nic moc nedělo. Proto ona skepse. Po dlouhé době, mohu zase jednou říci, že neprávem. Objednal jsem nový olej a vznikl preparát určený na ošetřování pokožky postižené atopickým ekzémem. Osvědčil se celkem dobře. Překvapení na mě ale čekalo úplně někde jinde. Jeho regenerační schopnosti, dle vyjádření „pokusných králíčků“, jsou excelentní. Pokožka po krátké době používání jako by omládla. Preparát TAMANU-DERM má při pokojové teplotě velmi tuhou konzistenci, ale po nanesení na pokožku krásně změkne a velice dobře se vtírá. Z‹ tohoto pohledu bych jej označil nejspíše jako meziprodukt, někde mezi krémem a balzámem. Vhodný je pro normální až extrémně suchou pleť.

 

Dopis od „králíčka“

V rámci testování nových výrobků jsem si vyzkoušela, jak jinak než „na vlastní kůži“, jeden z nově vyvíjených krémů. Pan Hadek mi dal malou dózičku. Jen tak, s‹ názvem „Tester TD“. Doma jsem si zvědavě odšroubovala víčko a dychtivě se jala špachtličkou dolovat žlutý krém tužší konzistence. V‹ první chvíli, s určitou nedůvěřivostí, jsem si říkala, že krém je celkem tuhý a přemýšlela o tom, zda jeho aplikací na obličeji si tam neudělám „hlubokou orbu“. Malou kuličku krému jsem dala do dlaně a mírně rozetřela. Moje překvapení bylo obrovské. Po styku s teplou pokožkou krém změkl a báječně i snadno se roztíral. Jen těžko se dá popsat, jak příjemně působil na obličeji. Měla jsem pocit úžasně hydratované pleti, která vizuálně působila mírně opáleným dojmem. O mém věku se již (bohužel) hovoří s ‹koncovkou-sát, mé oči zdobí pár vějířků vrásek a pleť mám již slabší a lehce unavenou.

Po několika dnech používání krému jsem zaznamenala výrazné zlepšení stavu pokožky. Jakési prosvícení a mé vrásky bezpochyby přestaly být výrazné. Krém mi začal docházet a od té doby doslova bombarduji pana Hadka o další příděl, protože já jsem z‹ něj prostě nadšená. Důvěrně o něm hovořím jako o „elixíru“ mládí. Byla jsem ujištěna, že krém se bude opravdu vyrábět, dokonce jsem se dozvěděla, že má již jméno. Zní lehce exoticky: TAMANU-DERM. V‹ brzké době se chystám do Stříbra, tak se moc těším, že budu bušit pěstičkami do dveří u firmy AKH tak dlouho, dokud s ‹tímto pokladem neodjedu.

Jitka P., Praha

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Léto je pomalu za námi a lze tedy začít hodnotit, jaké bylo. Mám pocit, že čekání na něj bylo podstatně delší jak léto samo. Doufám, že ta doba slunečných dnu a dovolených každému přinesla něco hezkého.

Novinky: Šťáva (gel) z Aloe vera

S Aloe vera jsem se poprvé setkal ještě jako dítko školou povinné. To bylo někdy na začátku šedesátých let minulého století. Již tehdy to musela být dle mého vnímání zajímavá rostlinka, neboť moje babička si ji pěstovala v množství podstatně větším než malém.

Novinky: Aloe vera – macerát

O platnosti přísloví, že žádný strom ještě nevyrostl až do nebe, se můžeme přesvědčit i v kosmetice. Pokud moje paměť sahá, různí výrobci nabízí přípravky, jež „zaručují“ téměř věčné mládí a současně v laboratořích horečnatě pátrají po formuli, jež by alespoň trošku připomínala onen toužebný elixír.

Novinky: Mastný krém Aloe Vera

Jak přísloví praví: „Do třetice všeho dobrého a…“. V ‹tomto vydání časopisu Aromaterapie se již jako novinky objevily macerát ALOE VERA a šťáva neboli GEL Z ALOE VERA.

Novinky: Vylepšené receptury

Vlasové hydrofilní oleje patří ke skupině preparátů, které přišly do nabídky aromaterapeutické olejové kosmetiky mezi prvními. Jako většina dalších preparátů i tyto preparáty vznikly na základě dotazů a požadavků zákazníků.

Novinky: Tamanu-Derm

Při pohledu na širokou nabídku krémů se vnucuje otázka, zda má smysl zabývat se vývojem dalších. Na první pohled by nebylo problém odpovědět, že nikoli. Bohužel, žijeme v‹ době, kdy se kožní problémy šíří téměř formou epidemie.

Z vašich dopisů: Sauna a děti... a nejenom děti – těmi jsme přece stále všichni

Psát o sauně je vhodné právě na podzim. Na tuto myšlenku mne přivedlo hned několik postřehů z mojí mezisvátkové vánoční sauny a teď je konečně ten správný podzimní čas. Takhle dlouho musel tento článek počkat.

Z vašich dopisů: Voňavý pořadník

Když pan Hadek řekl, že přemýšlí o výrobě autoparfémů, poněkud jsem znejistěla… Kosmetika, koupelové a sprchovací oleje, zubní oleje, různé éteráčky… Prosím, sortiment je široký a výběr zrovna tak. Ale autoparfémy?? To mi nějak k současným preparátům nesedělo.

Série FAUNA: Aromaterapie a zvířata

Milé čtenářky a čtenáři, příznivci aromaterapie, dovoluji si Vám oznámit, že v ‹polovině měsíce července byla na trh České republiky uvedena aromaterapeutická kosmetika pro zvířata AromaFauna.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Rozhovor

Jako těhotná jsem se, prostřednictvím své sousedky, která začala na jaře intenzivně „mládnout“ a žít zdravěji, dostala docela náhodou do kosmetického aroma-studia ve Smědčicích u Plzně. Dostala jsem od ní dárkovou poukázku, „ať si to užiju“.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Jak mne ovlivnilo absolvování kurzu aromaterapie

Na začátku se vrátím zpět. Je rok 1994. Tehdy moje nemocná, ani ne tříletá dcera prohlásila: „Mami, tohle léčení je k‹ ničemu.“ Zkusila jsem na ni nějaké „ohromně logické dospělé argumenty“, a ona se na mě podívala a důrazně mi řekla: „U nás se léčí jinak, to co děláš, není léčení, to je hloupost.“

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Chcete být zdraví? Tak s tím konečně něco udělejte!!!

Znáte to… Ráno drnčí budík jako o život a vám se nechce z‹ postele. Včera jste šli pozdě spát, něco málo jste s ‹kamarády popili, cigaret bylo taky víc než dost. Máte žaludek na vodě. Šéf zas bude řádit, už včera neměl dobrou náladu. Ze zrcadla na vás civí kdosi cizí.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Díky za Happy-Deo

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenost s HAPPY-DEO. Nejsem příznivcem absurdních reklam a slibování nesmyslů, a proto se budu snažit co nejobjektivněji sdělit svůj úhel pohledu. Také přidám hodnocení zákaznic a členů rodiny.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Dobrý den, pane Hadku,

rádi bychom přispěli do Vaší poradny malinkou zprávičkou. Jsme zrakově znevýhodnění maséři a velmi nás potěšil jak Váš přístup, tak přístup paní Drahušky Vaculové na letošních seminářích o aromaterapii v Praze, kde jsme doslova hltali Vaše povídání o tomto životním stylu a kde jsme se dozvěděli skvělé recepty, jak si zlepšit nejen zdraví, ale jak se zkrášlovat a udržovat hygienu, aniž bychom si škodili nějakými chemickými prostředky.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Dobrý den.

Ráda bych se podělila o zajímavou zkušenost s přípravkem CANDIÖL. Mám jej v oblibě pro sebe i členy rodiny, a tak jsem se rozhodla využít tohoto zajímavého přípravku i pro psa.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Óda na Sanitol

Vážený pane Hadku, dlouho jsem se vám již neozvala, protože Vaše výrobky jsou skvělé a mám tolik práce, že na pochvalu nebyl čas. Dnes jsem však dostala v balíku produkt, který považuji za geniální.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Informace o cenách

Jak jsem se již zmiňoval na druhé straně obálky (Úvodní slovo Karla Hadka), ceny éterických olejů na světových trzích jakoby se zbláznily a mění se, bez velkého přehánění, ze dne na den.

Poradna

Atopický ekzém

Dobrý den pane Hadku, můj syn, kterému jsou nyní dva roky, trpí na atopický ekzém. Krom kožních projevů má i problémy s usínáním. Pokožka je na mnoha místech silně zarudlá a svědí tak silně, že nemůže spát. U lékaře jsme skončili na kortikoidech. Kortikoidy pokožku sice dočasně uklidní, ale po jejich vysazení jsme velice rychle tam, kde jsme byli, spíše je to ještě horší. Suchost pokožky kortikoidy neřeší, pokožka jako by byla stále sušší. Nachází se ve Vaší nabídce nějaký vhodný krém?

Škola aromaterapie: Glycerin

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, na který jsem jako laik nebyla schopna najít odpověď ani na internetu, ani např. v prodejnách s přírodní kosmetikou. Když jsem byla naposledy na kosmetice, moje kosmetička odsoudila přípravky obsahující glycerin. Ráda mám ve věcech jasno, takže jsem hledala na internetu, kde se názory velice různily

Zamyšlení: Výrobky v bio-kvalitě

Vážený pane Hadku, obracím se na Vás s dotazem. K maximální spokojenosti využívám vaše výrobky. Tím spíš mě zarazila informace (kterou jsem dostala od jedné známé kosmeticky), že pokud výrobky nejsou v bio-kvalitě, nemá valného významu je užívat, protože stejně obsahují různé nevhodné látky.

Zamyšlení: Vážený pane Hadku,

Vaši kosmetiku doma používám už léta a jsem s ní velice spokojená, až nadšená, a tak jsem sháněla ve svém okolí kosmetičku, která s Vašimi výrobky pracuje.

Na poslední straně: Propagační ceny

O tom, jak dělat úspěšnou reklamu, se stále vedou velice různorodé diskuse. Televize, rádio, časopisy, noviny, billboardy a já nevím, kdo ještě ji na nás chrlí téměř nepřetržitě.