Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 2/2022

RECENZE

ORANGE SANITOL

Ověřený zákazník Agáta

100 % Doporučuje produkt

• Neskutečně omamná vůně pomeranče!
• Krásně čistí
Vozíme si přípravek i s dětmi na tábor, kde už každý touží po tom mít umytou chatičku právě tímto přípravkem. :)

Ověřený zákazník

100 % Doporučuje produkt

Mala som niekolko vzoriek, az som si nakoniec objednala tento produkt. Krasne voni, podla je vonava a leskla, v dome sa drzi dlho pocit sviezosti. Produkt som pouzila aj na interierove dvere a skrinky v kupelniach, uzasne ciste, bez smuh a vonave. Po pouziti tohto produktu mam v dome dlho vonu, urcite doporucujem a budem objednavat aj v buducnosti.

 

MELINKA

Ověřený zákazník

100 % Doporučuje produkt

Vhodné pro atopika na promazávání. :-)

Ověřený zákazník

100 % Doporučuje produkt

Rychle se vstřebá a hezky voní.

 

ŠALVĚJOVÝ SPRCHOVACÍ OLEJ

Ověřený zákazník

100 % Doporučuje produkt

Krásně voní a míň se pak potím.

 

ELEUTHEROCOCC-PROPOLISOVÉ PLEŤOVÉ TONIKUM

Ověřený zákazník

100 % Doporučuje produkt

Už dlouho jsme hledali něco co opravdu prudké zánětlivé akné alespoň zklidní, ale velké množství produktů stálo jen hromadu peněz a naprosto bez účinku. U tohohle produktu jsme jak mi osobně tak i naši klienti našly konečně ten pravý zázrak. Vhodný určitě pro všechny co nemají problém s včelími produkty. Komedon se zatáhne a do 1 h zmizí lesklý otok, který se postupně začně stahovat. Další velkou výhodou je úžasné balení v roll-on pro snadnou aplikaci.

 

GIRL PLEŤOVÉ TONIKUM

Ověřený zákazník Lenka

100 % Doporučuje produkt

Naše 14letá dcera používá nejvíce. Teď už kupuji zrovna v 500ml balení i s dávkovačem.

 

AUTOPARFÉM FLIRT

Ověřený zákazník

100 % Doporučuje produkt

Mám ho nejen v autě, ale i doma ve skříni a prádlo krásně voní

 

EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ KOUPELOVÝ OLEJ

Ověřený zákazník Pajda

100 % Doporučuje produkt

Tento produkt používám již několik zimních období, vždy, když na mne něco leze, tak se vykoupu v tomto oleji a dodržuji předepsaný postup a jsem jako rybička.

 

CLIMAFRESH

Ověřený zákazník Jitka Thomasová

100 % Doporučuje produkt

+ Čich, jako prastarý smysl spojený s emocemi se tu bohatě nasytí
a naladí mě na optimistično, rovněž se dobře dýchá a antiseptických účincích éterických olejů je také dobré vědět.
– Neznám takovou.
• Čistá vůně
• Bez chemie
• Vánoční dárek za objednávku
Voní moc hezky. Třeba vůni spánku míchám s freshness, protože samotná vůně spánku je na mě moc, ale toto je příjemná vůně. Ráno jí stříkám na matraci a polštář. Večer odkryji. Mám pak „pocit“ čistoty a svěžesti. I na dřevěné kolíčky do skříně mezi oblečení.
Díky přípravkům KH mám docela probém s „drogérkou“. Všechno mi smrdí chemií. Toto je čistá příroda. Doporučuji

 

ANEMOS

Ověřený zákazník Lenina

100 % Doporučuje produkt

Miluju. Hned po uvedení jsem po něm skočila, mám už třetí balení. Mám ho doma, v práci i miniaturu v kabelce. Mám s ním v respirátoru lepší pocit a snad i díky němu netrpim už druhý rok na zánět nosohltanu. Voní krásně po pomerančích + něco navíc. Zhluboka dýchat

 

HAARETTE Q

Ověřený zákazník

100 % Doporučuje produkt

Zkušenosti má maminka a na její doporučení jsem přípravek koupila na problémy s padáním vlasů a svěděním vlasové pokožky po prodělaném těžkém covidu. Doufám,že mi pomůže tak,jako pomohl mamince.

Úvodní slovo Karla Hadka

Již samotné pojmenování měsíce května napovídá, že je to měsíc zvyšující se sluneční intenzity, stoupajících teplot, projevující se nejen kvetoucími stromy a loukami, ale i úžasnými vůněmi.

Certifikáty a zase certifikáty

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 je vhodným právním nástrojem, který stanovuje jasná a podrobná pravidla, jež nenechávají prostor pro rozdílné provedení Zhodnocení bezpečnosti kosmetického přípravku. Nařízení platí ve všech členských státech EU a definují přesné požadavky na kosmetické přípravky, povolené používané suroviny a především na jejich koncentrace používané v kosmetickém přípravku.

Novinka: Zubní olej pro děti ZOUBEK s rybízovým aromatem africké BUCHU

Po přivonění k éterickému oleji z BUCHU neuvěříte, že nestojíte vedle keře černého rybízu. Éterický olej buchu je neobvyklou surovinou, v aromaterapii se nevyužívá často. Díky krásnému rybízovému aromatu se používá v potravinářství pro dochucení nápojů, sladkých potravin a cukrovinek.

BUCHU s exotickým ovocným aromatem

Buchu (latinsky Agathosma betulina), správně vyslovováno “búkú”, pochází z oblasti jižní Afriky. Tímto slovem je v jazyce původních obyvatel označována jakákoli bylina používaná jako sušená. Českým názvem těhozev březový patří do čeledi routovitých, stejně jako třeba citrusy nebo amyris. Je označována také jako bookoo, buku, diosma, bucku nebo bucco.

Fototoxicita éterických olejů

Při studování účinků bylin a éterických olejů můžete u některých druhů objevit varování před fototoxicitou. Co si pod tímto termínem představit a na co si dát pozor?

Limetkový éterický olej: parní destilace vs. lisování

V naší široké nabídce naleznete limetkový éterický olej získávaný pomocí parní destilace ze sušené kůry plodu. Setkáváme se s dotazy, proč nenabízíme olej získávaný lisováním za studena, že ten je lepší... Opravdu je tomu tak? Pojďme si objasnit rozdíly mezi těmito dvěma produkty.

Registrovaní & neregistrovaní

V loňském roce jsme vás informovali o našem novém e-shopu. S touto změnou byly spojené kroky potřebné k dalšímu nákupu. Přihlášení na novou doménu, vyplňování kontaktních údajů, pak následovalo velké množství souhlasů nutných i těch volitelných. Souhlas s GDPR a obchodními podmínkami, souhlas se zasíláním novinek, požadavek na zasílání tištěného časopisu a souhlas se zasíláním elektronických informací.

Bergamotový olej

iž samotný vznik pojmenování bergamot lze označit za zajímavý. Původní označení pochází z turečtiny – „beg- armūdi“. Jistá fonetická podobnost a skutečnost, že nejkvalitnější druhy pocházejí z Itálie, vedla k tomu, že byl tento strom/plod v názvu přizpůsoben pojmenování po italském městě Bergamo. To se však nachází v severní Itálii, zatímco pěstování se daří daleko jižněji.

Brutnákový olej

Brutnák lékařský je léčivka původem z oblasti Středomoří. Latinské označení je Borago officinalis. V současnosti se vyskytuje i ve střední Evropě, velice často zplaňuje. Zajímavostí je, že brutnák má chuť okurky a lze se setkat i s označením „okurková bylina“. Občas bývá používán jako součást salátových koření.

Opalování se blíží

Neznám nikoho, kdo by se netěšil na jaro a léto. Sluníčko nás zbaví zbytků zásob letargie z chladného období. S potěšením budeme využívat možnost pobytu v přírodě. Krom procházek a výletů v zeleni luk a lesů je jedním z příjemných způsobů trávení času v přírodě opalování. Pobyt na sluníčku a jeho UV záření zajišťuje tvorbu vitamínu D, o jehož zásoby nás připravilo chladné roční období a deficit slunečního svitu.

Hyperpigmentace pleti

Naše pleť bývá v určitých obdobích nadměrně zatěžována. Vlivem různých vnějších i vnitřních faktorů ztrácí svěžest, je ochablá a mohou se na ní objevit tmavé pigmentové flíčky. Pigmentové skvrny jsou častým tématem naší poradny, proto jsme vám shrnuli nejdůležitější informace o vzniku hyperpigmentace.

Slunce je lék. Dávkujte ho s mírou, nenechte se spálit

Dnes už existuje mnoho studií, které dokazují pozitivní účinky slunečních paprsků nejen na naši dobrou náladu, ale i na naše zdraví. Všichni známe dávné rčení „Kam nemůže slunce, tam chodí lékař“.

Štípance – co pomůže?

S jarním oteplením se na nás v přírodě chystají i drobné nepříjemnosti v podobě kousavých breberek. Nastává čas vybavit se repelentními přípravky. Mezi nejúčinnější repelentní éterické oleje patří ten z citronové trávy, pelargonie, hřebíčku, bazalky, eukalyptu a máty.

Aromaterapeutický kufřík na léto (aromaterapie na cesty)

Léto máme za dveřmi a my bychom už měli začít s vybavováním našich cestovních lékárniček, které nám pomohou se situacemi, jež nás doma běžně nepotkávají.

Poklady z úlu v našich přípravcích

Květen je v plném proudu a dělá čest svému jménu. Příroda je jako velká rozkvetlá zahrada a zvuk slastného bzučení nenasytných včel zní jako relaxační hudba. Výsledkem neúnavné práce včel jsou biologicky cenné a lidskému zdraví prospěšné látky, jako je med, propolis, mateří kašička a včelí vosk.

SALTERICA a SEBOÖL aneb s vůní táborových ohňů

Určitě všichni víte, jak kouřově „voní“ vaše oblečení po večerním posezení u venkovního ohně. Je prosycené nostalgickými vzpomínkami na dětství, na mastný špekáček a v hlavě se pomalu rozeznívají první tóny krásné Dajány.

Trendem letošní sezóny je samet

Známkou luxusu nemusí být jen drahá auta a nejmodernější technologické výstřelky, ale také to, že halíte své tělo do drahých látek, např. do sametu

RECENZE

ORANGE SANITOL Ověřený zákazník Agáta 100 % Doporučuje produkt • Neskutečně omamná vůně pomeranče! • Krásně čistí