Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 2/2019

Velká podpora a pomocník

Chtěla bych se s Vámi podělit o můj příběh. Pocházím z rodiny, ve které ženy pečovaly o všechny

ostatní, jen ne o sebe. Odnesla jsem si proto do života zprávu, že péče o sebe je něco, co není potřeba, maximálně se člověk může jednou za týden „napatlat“ krémem. S postupujícími roky jsem tu a tam zkusila nějaký krém, ale měla jsem pocit, že to nepotřebuji, vlastně mě to nějak neoslovovalo, měla jsem pocit ztráty času.

 

Po mých třicátých narozeninách jsem začala chodit na různé semináře, na kterých jsem si uvědomila, že jsem důležitá, je v pořádku o sebe pečovat, dopřávat si a rozmazlovat se. Objevila jsem sebelásku, na které jsem začala znovu stavět svůj život. Uvědomovala jsem si čím dál více, že bych chtěla pečovat o pokožku, ale žádné přípravky mě neoslovily. 

Na jednom semináři věnujícímu se ženství byla zmíněna kosmetika „Karel Hadek“. Když jsem se vrátila domů, sedla jsem k počítači, abych se mrkla, kdo že ten Hadek vlastně je. Byla jsem nadšená. U počítače jsem strávila několik hodin, pročítala jsem si informace na webu, stáhla si časopisy. Už v prvních vteřinách jsem věděla, že to je přesně ono! To jsem hledala. 

 

Postupně jsem si nakoupila výrobky na celé tělo – olej na obličej, sprchový olej, zubní olej, olej na nohy, na ruce, rostlinný mycí prášek, čistič Orange-Sanitol a další. V té době mi bylo 34 let, byla jsem nadšená z přírodní kosmetiky a vřele jsem ji doporučovala mým kamarádkám i známým. Některé z nich si dokonce také kosmetiku objednaly a jsou již stálými zákaznicemi. Vlnu, kterou jsem rozbouřila, se rovná tsunami, ale na rozdíl od ní přináší radost, nadšení a chuť o sebe pečovat a rozmazlovat se kvalitní kosmetikou. Přítel, který rád zkouší nové věci, ale k používání ho přesvědčí pouze kvalita a výsledky, začal „Karla“, jak kosmetice říká, používat každý den. Oba jsme vnímali radost z používání Karla Hadka, ale hlavně jemnou, svěží a zdravě vypadající pokožku. 

 

V mých 35 letech mi byla diagnostikována rakovina prsu. Prošla jsem si chemoterapií, operací a teď mě čeká radioterapie. Na chvíli jsem měla pocit, že se můj život zastavil. Velký šok. Nikdy by mě nenapadlo, že „Karel Hadek“ bude mým průvodcem a povzbuzením i v době chemoterapií. „Chemošky“ postupně způsobovaly různé obtíže. Když jsem se někde setkala s běžnou kosmetikou a mycími prostředky, nebyla jsem schopna je zvládnout – dráždily mě, cítila jsem nepříjemný pocit na pokožce, a hlavně jsem je cítila na sto honů a začala mě z nich bolet hlava, bylo mi nepříjemně. V okamžicích, kdy ostatní vůbec nic necítili, já veškerou chemii bezpečně detekovala a hned na ni reagovala. Uvědomila jsem si, jak mi kosmetika pomáhá zvládat běžný provoz v domácnosti. Při používání rostlinného prášku Samea i při užívání Orange-Sanitolu jsem se cítila dobře, dokonce mi Orange-Sanitol i zvednul náladu :-)

 

Zpočátku jsem měla chemoterapii každé tři týdny (později každý týden). Když jsem po několika dnech od chemoterapie vstávala z postele, viděla jsem, jak jsem bledá, jak má pokožka vypadá nezdravě. Po několika dnech užívání HY-oleje na odličování, pleťové vody a regeneračního obličejového oleje (obzvlášť mám oblíbený Levandulovo-mrkvový a Arniku) začala má pokožka vypadat lépe. Bledost mi samozřejmě zůstala, ale při pohledu do zrcadla jsem měla radost, že pokožka vypadá zdravěji a je opečovaná. 

 

Náladu mi vždy zvedlo koupání či sprchování, kdy používám oleje. Po několika dnech po „chemošce“ přestala být pokožka vysušená. Nejraději používám mandarinkový koupelový olej, ale k mým oblíbeným patří i borovicový, levandulový a grapefruitový sprchovací olej. Po jedné chemoterapii, která byla obzvlášť náročná, jsem si všimla, že se mi v puse tvoří povlak, cítila jsem stále nepříjemný pocit v ústech. Některé ženy si na podobné pocity během chemoterapií také stěžovaly. Všimla jsem si, že mi s těmito potížemi velmi pomohl Zubní olej ze 7 bylin. Povlak postupně zmizel. Nevím přesně, zda to bylo způsobeno povlakem, ale po jeho zmizení se mi vrátila schopnost rozlišovat chutě. Byla jsem za olej velmi vděčná, protože je nepříjemné, když cokoli sníte, tak nemá vůbec žádnou chuť.

 

Při chemoterapiích jsem používala čepičku na podchlazení, takže mi většina vlasů zůstala. V případě mytí vlasů byla jasná volba – Vlasový mycí olej. Jeho vůně byla sice pro mě silná, ale ne nepříjemná. Přítel používá šetrné šampony, které jsem snášela, když jsem je cítila, ale měla jsem pocit, že jsou i tak na mě moc silné a neudělalo by mi dobře je během léčení použít. Během chemoterapií jsem několikrát využila i masážní oleje (bolely mě různé části těla z dlouhého ležení). Výborně se mi osvědčil Cayatherm. Když mi hodně natekly nohy, cítila jsem velkou úlevu při masážích olejem na nohy. Velikou radost mi udělal i Elastosan, který jsem nanášela na nehty i kůžičku okolo nehtů. Po „chemoškách“ se nehty třepily, lámaly, ale Elastosan je zpevnil. 

 

Chtěla bych moc poděkovat za kvalitní přírodní kosmetiku, kterou jsem si před dvěma roky vybrala intuicí. Kosmetika mi byla velkou podporou a pomocníkem v době chemoterapií. V této době jsem se přesvědčila o její kvalitě, jemnosti a zároveň síle v účincích.

Ještě jednou z celého srdce děkuji a přeji Vám i celému týmu hodně zdraví a radosti v životě.

 

Míša Menclová

Rezistence proti antibiotikům – jak mohou éterické oleje pomoci?

I když řada z nás pomoc antibiotik příliš nevyhledává a třeba při angíně sáhne spíše po CANDIOLU, někdy se jim přeci jen nevyhneme. Možná se (ne)budete divit, ale vědci zabývající se antibiotiky zaměřují svůj výzkum i na éterické oleje.

S aromaterapií od hlavy až k patě

A to doslova! Pokud si začneme představovat sebe jako celek, největší část, kterou na těle máme, je kůže, naše celoživotní „oblečení“. Jakmile se o ni začneme starat tak, jak to potřebuje, odmění se nám za to svým dobrým vzhledem.

HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHA – AKNÉ

Nevzhledné aknózní „pupínky“ na obličeji, krku, hrudníku, zádech trápí nejen dívky, ale i chlapce. Projevy v obličeji bývají na doporučení zakrývány make-upy, tím však problém nazvaný „akné“ není řešen. Na období dospívání bychom měli děti, ale i sebe připravit. Předcházet potížím, které se v období dospívání objeví.

Element Oheň

Prošli jsme obdobím elementu DŘEVO a dostáváme se do období elementu OHNĚ. Jedná se o nejjasnější z pěti čínských elementů. Dřevo živí/sytí oheň. Jak logické. Zkuste si představit, co se Vám vybaví, když se řekne OHEŇ. Léto, opékání špekáčků, táborová vatra, horko, pohoda, sušení oblečení u ohně, láska, oheň v srdci, svatojánské ohně…

Milý příteli

píši, abych ti poděkovala. Promiň, pokud se ti zdá mé oslovení příliš osobní. Přítel je ale přeci ten, kdo je připraven pomoci, kdo pomůže, stojí při tobě v časech zlých, a to ty jsi.

Ženská intuice

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenost, kterou jsem získala před pár dny. Produkty vlasové kosmetiky KH používám už dva roky. Ostatní preparáty KH donedávna postávaly malinko stranou a pomalinku mi vstupovaly do života s famózními výsledky.

Opalovací olej

S produkty značky Karel Hadek jsem se poprvé setkala u své kosmetičky, která s nimi pracovala. Byla a je s nimi velmi spokojená. Když jsem se zmínila, jaký opalovací přípravek by mi na základě své praxe doporučila, vůbec neváhala a po samých kladných odezvách svých klientek doporučila opalovací oleje zmiňované značky. Zvolila jsem Opalovací olej SPF 10.

Ahoj Michaelo

na podzim loňského roku jsem se s Tebou radila ohledně oleje, který by mohl být účinný na opistorchiózu. Díky Tvé konzultaci jsem doporučila tuto následující směs: červený tymián (30 %), cypřiš (25 %), bobule jalovce (20 %), šalvěj lékařskou (10 %), hřebíček (10 %) a česnek (5 %) v třezalkově - olivovém oleji 010, který má příznivé účinky na játra.

Velká podpora a pomocník

Chtěla bych se s Vámi podělit o můj příběh. Pocházím z rodiny, ve které ženy pečovaly o všechny ostatní, jen ne o sebe. Odnesla jsem si proto do života zprávu, že péče o sebe je něco, co není potřeba, maximálně se člověk může jednou za týden „napatlat“ krémem.

Element ZEMĚ

Nejvyšším vyjádřením tohoto elementu je EMPATIE. Po vládě elementu OHEŇ přebírá žezlo element ZEMĚ. Ačkoliv to není ještě jasně patrné, přichází konec léta. Rostliny nejsou již tak svěží, vzduch už není tak průzračný a voda jiskřivá. Během srpna zahalí krajinu melancholie, kterou někteří citliví jedinci mohou vnímat.

Rostlinné oleje KH u vás v kuchyni

Rostlinné oleje KH u vás v kuchyni - Semínkové krekry – zdravá svačinka - Kuřecí maso s cayanským pepřem a sladkou chilli omáčkou - Dresink k masu - Mlsání bez výčitek

Ukliďme Česko

Zaměstnanci 1. Aromaterapeutická KH a. s. a Aromaterapie Fauna s. r. o. se zúčastnili akce. V Kšicích uklízelo 23 zaměstnanců kolem firmy a okolí silnice vedoucí do Stříbra.

Úvodní slovo pana Hadka

Nejkrásnější roční období i se všemi půvaby je zde. Musím se přiznat, můj osobní latentní začátek jara je každoročně kolem 21. prosince, kdy sluníčko ukončí svoji pouť na jih, udělá čelem vzad a šouravým krokem se k nám začíná vracet.

Onrit

Jak se užívá cyklistův přítel, aneb když Vás na kole bolí… Příčiny diskomfortu v sedacích partiích při jízdě na bicyklu jsou mnohé: nízká trénovanost (sedací partie sedlu nepřivykly, nejsou tzv. osezené), špatně nastavený posed na kole, nevhodně zvolené oblečení, příliš velký tlak v pneumatikách atd.

To za Hadka nebylo…

V minulém vydání časopisu Aromaterapie jsem zmiňoval, že zaměstnanci poslední dobou slýchají častěji od některých popuzených klientů, že si budou stěžovat u pana Hadka na novoty, které se u firmy zavádí. Dalším okřídleným úslovím se stalo rčení „No to za Hadka nebývalo“. Souhlasím s takovýmto konstatováním snad u všeho, ale…

Heřmánci

Dle pojmenování článku by se mohlo zdát, že jeho tématem bude pojednání o voňavých aktivitách u firmy v Heřmanově Městci. Nikoli. Zkusím to tedy jinak. Heřmánky. Ano, na mysli mám heřmánkový olej, nikoli však v čísle jednotném, na místě je plurál. Různých heřmánků nám příroda nabízí povícero, a tedy i existence vícera heřmánkových olejů je nabíledni. Dokonce existují i heřmánkové oleje, které vlastně vůbec heřmánkové nejsou, i když heřmánkově voní a původní bylinky jsou heřmánku podobné.

Voňavý jarní úklid

Při běžné návštěvě supermarketu jsem tak trochu nechtěně zavítal k regálu s čisticími prostředky, takzvanou „domácí chemií“. Vznikl ve mně pocit, že každá maličkost domácnosti nejen potřebuje, ale i má nějaký ten svůj speciální čistič. Své dělá i reklama do zpitomění opakující nutnost přítomnosti oné široké chemické nabídky proto, aby naše domovy byly prosté různých choroboplodných bakterií.

Kosmetické alkoholy

Občas se stává, pokud někdo věnuje pozornost složení preparátu dle INCI, zjistí, že se v preparátu, krom jiného, nějaký ten alkohol vyskytuje. A tak vzniká fůra různých „alkoholických“ otázek, na něž odpověď není vůbec jednoduchá. Hlavně pak proto, že oněch různých alkoholů je doslova nepřeberné množství.