Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 2/2019

S aromaterapií od hlavy až k patě

A to doslova!  Pokud si začneme představovat sebe jako celek, největší část, kterou na těle máme,  je kůže, naše celoživotní „oblečení“. Jakmile se o ni začneme starat tak, jak to potřebuje, odmění se nám za to svým dobrým vzhledem.

 

A jak na to? První a velmi zásadní krok je používat dle stavu kůže koupelové (KO) nebo sprchovací (SO) oleje.  Máme mnoho možností, které se nám nabízí. Účastníci kurzů pana Hadka vědí, které KO nebo SO jsou vhodné. Je - li potřeba se zklidnit, použijeme olej LEVANDULOVÝ. Naopak na povzbuzení nám poslouží olej ROZMARÝNOVÝ. Máme-li už na kůži nějaký problém, určitě sáhneme po oleji MEDUŇKOVÉM. Při zadržování vody (např. v lymfatickém systému) je skvělá volba použít KO nebo SO JALOVCOVÝ. Pokud je kůže tak citlivá, že nesnese žádný z těchto zatím vyjmenovaných olejů, je dobré použít olej NEUTRÁLNÍ. Blíží se čas dovolených a já si nedovedu představit, že bych s sebou nevzala SO FRISCH, který nádherně ochlazuje a tím dává tělu možnost si odpočinout od horka. Po osprchování si sednu někde do stínu a vím, že minimálně hodinu až dvě mi bude příjemně. Za tu dobu tělo vychladne a správná termoregulace těla zajistí s dostatečným pitím vody to, že se budeme cítit velice příjemně a odpočatě. POZOR! Neumývat tímto olejem obličej a intimní partie! Nejednou jsem po tomto osprchování dostala otázku, jak je možné, že se nepotím. Toto jsou jen některé KO nebo SO. V nabídce je však ještě mnoho dalších, které Vás okouzlí svými účinky a vůněmi, takže si každý může vybrat podle svých potřeb. Koupel nebo sprcha s těmito oleji zajistí, že kůže pak bude čistá, voňavá a hlavně dostatečně ošetřená. Bude vypadat mnohem lépe, protože z ní nesmyjeme její vlastní ochranu, kterou je kožní film.

 

Také se zlepší problémy vzniklé na kůži, jako je svědivost, suchost, různé formy ekzémů a jiné. To se stává při používání klasických mycích prostředků nebo gelů, které kůži odmastí a tím ji vysušují. Jistě používání KO nebo SO není všelék na všechny problémy, jež na kůži mohou vzniknout, ale určitě dlouhodobým používáním se mnoha z nich můžeme zbavit. Přidáte-li k tomu i vnitřní „očistu“, kterou můžeme provést vhodnými éterickými oleji, jako je třeba ŠALVĚJ, JALOVEC, MÁTA PEPRNÁ nebo CANDIOL, pročistíme si střeva. Je všeobecně známo, že ve střevech je asi 80% imunity. Následná úprava stravy se zvýšeným obsahem vlákniny zajistí i vyčištění tlustého střeva. Z těla se tak odvedou nahromaděné odpadní látky a tělo tento nahromaděný odpad nemusí vylučovat pokožkou, takže se nežádoucí projevy zmírní a někdy i docela vymizí. Úklid domácnosti provádíme A jak na to? První a velmi zásadní krok je používat dle stavu kůže koupelové (KO) nebo sprchovací (SO) oleje.  Máme mnoho možností, které se nám nabízí. Účastníci kurzů pana Hadka vědí, které KO nebo SO jsou vhodné. Je - li potřeba se zklidnit, použijeme olej LEVANDULOVÝ. Naopak na povzbuzení nám poslouží olej ROZMARÝNOVÝ. Máme-li už na kůži nějaký problém, určitě sáhneme po oleji MEDUŇKOVÉM. Při zadržování vody (např. v lymfatickém systému) je skvělá volba použít KO nebo SO JALOVCOVÝ. Pokud je kůže tak citlivá, že nesnese žádný z těchto zatím vyjmenovaných olejů, je dobré použít olej NEUTRÁLNÍ. Blíží se čas dovolených a já si nedovedu představit, že bych s sebou nevzala SO FRISCH, který nádherně ochlazuje a tím dává tělu možnost si odpočinout od horka. Po osprchování si sednu někde do stínu a vím, že minimálně hodinu až dvě mi bude příjemně. Za tu dobu tělo vychladne a správná termoregulace těla zajistí s dostatečným pitím vody to, že se budeme cítit velice příjemně a odpočatě. POZOR! Neumývat tímto olejem obličej a intimní partie! Nejednou jsem po tomto osprchování dostala otázku, jak je možné, že se nepotím. Toto jsou jen některé KO nebo SO.

 

V nabídce je však ještě mnoho dalších, které Vás okouzlí svými účinky a vůněmi, takže si každý může vybrat podle svých potřeb. Koupel nebo sprcha s těmito oleji zajistí, že kůže pak bude čistá, voňavá a hlavně dostatečně ošetřená. Bude vypadat mnohem lépe, protože z ní nesmyjeme její vlastní ochranu, kterou je kožní film. Také se zlepší problémy vzniklé na kůži, jako je svědivost, suchost, různé formy ekzémů a jiné. To se stává při používání klasických mycích prostředků nebo gelů, které kůži odmastí a tím ji vysušují. Jistě používání KO nebo SO není všelék na všechny problémy, jež na kůži mohou vzniknout, ale určitě dlouhodobým používáním se mnoha z nich můžeme zbavit. Přidáte-li k tomu i vnitřní „očistu“, kterou můžeme provést vhodnými éterickými oleji, jako je třeba ŠALVĚJ, JALOVEC, MÁTA PEPRNÁ nebo CANDIOL, pročistíme si střeva. Je všeobecně známo, že ve střevech je asi 80% imunity. Následná úprava stravy se zvýšeným obsahem vlákniny zajistí i vyčištění tlustého střeva. Z těla se tak odvedou nahromaděné odpadní látky a tělo tento nahromaděný odpad nemusí vylučovat pokožkou, takže se nežádoucí projevy zmírní a někdy i docela vymizí. Úklid domácnosti provádíme docela pravidelně, je to pro nás samozřejmostí. Když takový úklid uděláme čas od času i v našem těle, výsledek bude skvělý. Podpoříme-li ještě činnost jater hořčinami, jako je třeba pampeliška nebo kořen hořce, máme skoro vyhráno. Protože jakýkoliv projev na kůži je záležitostí jater. Také nesmíme zapomenout na úžasné účinky ELEUTEROCOCCU, který nám podpoří a zvýší imunitu, takže tělo se samo začne vypořádávat s nežádoucími nahromaděnými odpadními látkami. Tím se vylepšuje jeho fungování a dobrá kondice.

 

Jsem moc ráda, že na kurzech pana Hadka (základních a pokračovacích) se všichni dozví potřebné informace o fungování AROMATERAPIE na tělo a zdraví. Proto pořádám také SPECIÁLNÍ KURZY zaměřené na určitou oblast těla v daném měsíci. V praktických ukázkách a ošetřeních se účastníci tohoto kurzu mohou dozvědět, jak ještě více z AROMATERAPIE mohou vyzískat pro své zdraví a pohodu. Tyto zkušenosti a radost i z malých úspěšných krůčků mě utvrdily v tom, že je stále co vylepšovat. Proto jsem zajistila pro ty, kteří se chtějí dozvědět různé rady, tipy, zkušenosti a ještě si odpočinout, WELLNESS s AROMATERAPIÍ, jenž se bude konat v červnu 2019 v krásném prostředí BESKYD. Kromě nabízených procedur tu můžete individuálně využít aromaterapeutické ošetření a zábaly šlapek, nohou, rukou, obličeje… Dále ukázky z JÓGY, jako je jóga prstů, obličeje, orgánové sestavy. Seznámím Vás s ASIJSKOU masáží obličeje, která dost možná mnohé překvapí svými blahodárnými účinky. Zájemci budou mít možnost ochutnat éterické oleje namíchané v medu, včetně způsobu využití pro své zdraví, jako již dříve zmiňované éterické oleje Šalvěje, Jalovce, Máty peprné, Candiolu, ale také Atemolu, Smrkového medu… Moc se na to těším, protože je to něco nového, co Vám nabízím, ale věřím, že spokojenost bude na obou stranách!!!

 

V případě zájmu o WELLNESS s AROMATERAPIÍ mě kontaktujte: mob. 603 286 335 nebo e-mail: vlastimilakolarcikova@seznam.cz. Zájemcům v květnu 2019 pošlu všechny potřebné informace, případně odpovím na vše, co Vás bude zajímat.

 

Děkuji AROMATERAPII a panu HADKOVI za vše, co mi vylepšilo zdraví a umožňuje mi žít šťastný a pohodový život.  Budu ráda, když pomůže i Vám!!!

 

Vlastimila Kolarčíková, kosmetička aromaterapeutka, Ostrava

Rezistence proti antibiotikům – jak mohou éterické oleje pomoci?

I když řada z nás pomoc antibiotik příliš nevyhledává a třeba při angíně sáhne spíše po CANDIOLU, někdy se jim přeci jen nevyhneme. Možná se (ne)budete divit, ale vědci zabývající se antibiotiky zaměřují svůj výzkum i na éterické oleje.

S aromaterapií od hlavy až k patě

A to doslova! Pokud si začneme představovat sebe jako celek, největší část, kterou na těle máme, je kůže, naše celoživotní „oblečení“. Jakmile se o ni začneme starat tak, jak to potřebuje, odmění se nám za to svým dobrým vzhledem.

HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHA – AKNÉ

Nevzhledné aknózní „pupínky“ na obličeji, krku, hrudníku, zádech trápí nejen dívky, ale i chlapce. Projevy v obličeji bývají na doporučení zakrývány make-upy, tím však problém nazvaný „akné“ není řešen. Na období dospívání bychom měli děti, ale i sebe připravit. Předcházet potížím, které se v období dospívání objeví.

Element Oheň

Prošli jsme obdobím elementu DŘEVO a dostáváme se do období elementu OHNĚ. Jedná se o nejjasnější z pěti čínských elementů. Dřevo živí/sytí oheň. Jak logické. Zkuste si představit, co se Vám vybaví, když se řekne OHEŇ. Léto, opékání špekáčků, táborová vatra, horko, pohoda, sušení oblečení u ohně, láska, oheň v srdci, svatojánské ohně…

Milý příteli

píši, abych ti poděkovala. Promiň, pokud se ti zdá mé oslovení příliš osobní. Přítel je ale přeci ten, kdo je připraven pomoci, kdo pomůže, stojí při tobě v časech zlých, a to ty jsi.

Ženská intuice

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenost, kterou jsem získala před pár dny. Produkty vlasové kosmetiky KH používám už dva roky. Ostatní preparáty KH donedávna postávaly malinko stranou a pomalinku mi vstupovaly do života s famózními výsledky.

Opalovací olej

S produkty značky Karel Hadek jsem se poprvé setkala u své kosmetičky, která s nimi pracovala. Byla a je s nimi velmi spokojená. Když jsem se zmínila, jaký opalovací přípravek by mi na základě své praxe doporučila, vůbec neváhala a po samých kladných odezvách svých klientek doporučila opalovací oleje zmiňované značky. Zvolila jsem Opalovací olej SPF 10.

Ahoj Michaelo

na podzim loňského roku jsem se s Tebou radila ohledně oleje, který by mohl být účinný na opistorchiózu. Díky Tvé konzultaci jsem doporučila tuto následující směs: červený tymián (30 %), cypřiš (25 %), bobule jalovce (20 %), šalvěj lékařskou (10 %), hřebíček (10 %) a česnek (5 %) v třezalkově - olivovém oleji 010, který má příznivé účinky na játra.

Velká podpora a pomocník

Chtěla bych se s Vámi podělit o můj příběh. Pocházím z rodiny, ve které ženy pečovaly o všechny ostatní, jen ne o sebe. Odnesla jsem si proto do života zprávu, že péče o sebe je něco, co není potřeba, maximálně se člověk může jednou za týden „napatlat“ krémem.

Element ZEMĚ

Nejvyšším vyjádřením tohoto elementu je EMPATIE. Po vládě elementu OHEŇ přebírá žezlo element ZEMĚ. Ačkoliv to není ještě jasně patrné, přichází konec léta. Rostliny nejsou již tak svěží, vzduch už není tak průzračný a voda jiskřivá. Během srpna zahalí krajinu melancholie, kterou někteří citliví jedinci mohou vnímat.

Rostlinné oleje KH u vás v kuchyni

Rostlinné oleje KH u vás v kuchyni - Semínkové krekry – zdravá svačinka - Kuřecí maso s cayanským pepřem a sladkou chilli omáčkou - Dresink k masu - Mlsání bez výčitek

Ukliďme Česko

Zaměstnanci 1. Aromaterapeutická KH a. s. a Aromaterapie Fauna s. r. o. se zúčastnili akce. V Kšicích uklízelo 23 zaměstnanců kolem firmy a okolí silnice vedoucí do Stříbra.

Úvodní slovo pana Hadka

Nejkrásnější roční období i se všemi půvaby je zde. Musím se přiznat, můj osobní latentní začátek jara je každoročně kolem 21. prosince, kdy sluníčko ukončí svoji pouť na jih, udělá čelem vzad a šouravým krokem se k nám začíná vracet.

Onrit

Jak se užívá cyklistův přítel, aneb když Vás na kole bolí… Příčiny diskomfortu v sedacích partiích při jízdě na bicyklu jsou mnohé: nízká trénovanost (sedací partie sedlu nepřivykly, nejsou tzv. osezené), špatně nastavený posed na kole, nevhodně zvolené oblečení, příliš velký tlak v pneumatikách atd.

To za Hadka nebylo…

V minulém vydání časopisu Aromaterapie jsem zmiňoval, že zaměstnanci poslední dobou slýchají častěji od některých popuzených klientů, že si budou stěžovat u pana Hadka na novoty, které se u firmy zavádí. Dalším okřídleným úslovím se stalo rčení „No to za Hadka nebývalo“. Souhlasím s takovýmto konstatováním snad u všeho, ale…

Heřmánci

Dle pojmenování článku by se mohlo zdát, že jeho tématem bude pojednání o voňavých aktivitách u firmy v Heřmanově Městci. Nikoli. Zkusím to tedy jinak. Heřmánky. Ano, na mysli mám heřmánkový olej, nikoli však v čísle jednotném, na místě je plurál. Různých heřmánků nám příroda nabízí povícero, a tedy i existence vícera heřmánkových olejů je nabíledni. Dokonce existují i heřmánkové oleje, které vlastně vůbec heřmánkové nejsou, i když heřmánkově voní a původní bylinky jsou heřmánku podobné.

Voňavý jarní úklid

Při běžné návštěvě supermarketu jsem tak trochu nechtěně zavítal k regálu s čisticími prostředky, takzvanou „domácí chemií“. Vznikl ve mně pocit, že každá maličkost domácnosti nejen potřebuje, ale i má nějaký ten svůj speciální čistič. Své dělá i reklama do zpitomění opakující nutnost přítomnosti oné široké chemické nabídky proto, aby naše domovy byly prosté různých choroboplodných bakterií.

Kosmetické alkoholy

Občas se stává, pokud někdo věnuje pozornost složení preparátu dle INCI, zjistí, že se v preparátu, krom jiného, nějaký ten alkohol vyskytuje. A tak vzniká fůra různých „alkoholických“ otázek, na něž odpověď není vůbec jednoduchá. Hlavně pak proto, že oněch různých alkoholů je doslova nepřeberné množství.