Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2022

10 let… ANO, je to tak

Deset let pro vás vyvíjíme a vyrábíme aromaterapeutické přípravky. Před deseti lety, 1. 4. 2012 v malé vesničce Kšice u Stříbra, zahájila svou činnost nově vzniklá společnost 1. AROMATERAPEUTICKÁ KH a.s. Začala vyrábět aromaterapeutické kosmetické přípravky KAREL HADEK a kosmetické přípravky pro zvířata AROMAFAUNA. Jak šel čas, přišly na řadu pomocné ochranné prostředky pro rostliny AROMAFLORA a z kosmetických přípravků pro zvířata se staly schválené veterinární přípravky AROMAFAUNA. V průběhu let byla produkce rozšířena o esenciální parfémy a esenciální směsi BELAIR PUR, kosmetické přípravky AKH a dezinfekční přípravky AROMASANITY registrované pro Českou republiku, Slovensko a Německo.

Ihned po zahájení činnosti v roce 2012 začala výstavba skladů surovin, oprava výrobní budovy a venkovních prostorů objektu. V roce 2015 byla zahájena stavba budovy kanceláří, skladů surovin a zázemí zaměstnanců. Jen proběhla kolaudace nového objektu, vyrostla expedice. V roce 2019 uzrál čas učinit rozhodnutí a postavit nový výrobní a expediční objekt. Covidové období stavbu zpomalilo, ale i přes to budova stojí, má střechu a okna, a pomalu vybíráme vybavení pro laboratoř a plnírnu. Nový moderní objekt usnadní práci zaměstnancům a umožní zvýšení výroby voňavých výrobků. Naše voňavé přípravky dělají radost lidem nejen v Čechách, ale v mnoha dalších zemích světa. Balíčky zasíláme na Slovensko, do Španělska, Portugalska, Belgie, Nizozemí, Rakouska, Německa, Irska, Dánska, Finska, Švédska, Švýcarska, Itálie, Černé Hory, Srbska, Litvy, Lotyšska, na Ukrajinu, do Ruska, Kazachstánu, Japonska, USA či na Kypr. 

Vzhledem k tomu, že jsme pilní jak včelky, vznikaly v průběhu desetiletí novinky, které znáte a používáte je vy sami nebo vaši blízcí. Přicházejí také nápady na jiné projekty – takové, které mají za cíl přinést něco nového, něco, co bude prospěšné našemu okolí a na čem můžeme spolupracovat s dalšími subjekty. Ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou, Ing. Mariánem Hýblem a Ing. Petrem Mrázem, vyvíjíme prostředky pro lepší život včel. S firmou POSEDLA s.r.o. společně vytváříme speciální krémy pro cyklisty. Dlouhodobě podporujeme Hospic DOBRÉHO PASTÝŘE a výcvik asistenčních psů pro vozíčkáře. Podílíme se na charitativních akcích, které mají za úkol pomáhat potřebným spoluobčanům.

Rádi děláme klientům radost, a proto připravujeme další voňavé novinky. Vzhledem k okolnostem musíme dělat rozhodnutí, která jsou mnohdy nelehká. Úprava cen vzhledem k rostoucím cenám surovin, energií. Změny vyplývající z legislativy, zákonů. Požadavky přepravců na zabalení balíčků, aby se bezpečně dostaly k vám, a mnoho dalších nároků třetích stran. Přes to vše, v tom velkém množství všech požadavků, hledáme cestu, abyste byli spokojeni.

Řídíme se heslem: „Není nic moudřejšího a silnějšího než Příroda. Důvěřujte jí a Příroda udělá zázraky.“ V. Styks, U. Vayerstorfer

Všem Vám, našim klientům, bych ráda poděkovala za důvěru a podporu, které si velice vážíme. Doufám, že i nadále budete spokojeni.

Michaela Švorcová

Úvodní slovo Karla Hadka

Psal se rok 1982 a vzhledem k tomu, že jsem stále ležel v knihách s tematikou léčebných rostlin, přicházeli za mnou moji tehdejší známí a jejich přátelé s dotazy, zda bych jim na jejich problém mohl něco bylinného poradit. A tak jsem radil a často jsem se sám divil, jak se dotazovatelům tyto rady osvědčily.

10 let… ANO, je to tak

Deset let pro vás vyvíjíme a vyrábíme aromaterapeutické přípravky. Před deseti lety, 1. 4. 2012 v malé vesničce Kšice u Stříbra, zahájila svou činnost nově vzniklá společnost 1. AROMATERAPEUTICKÁ KH a.s.

Kanuka – aromaterapeutický poklad z Tasmánie

Fyzioterapeuty je éterický olej oceňován jako perfektní součást masážních přípravků. Přináší výraznou úlevu při namožení svalů a otocích a při bolestech doprovázejících artrotické změny na kloubech.

MASTICHA – víc než péče o zuby

Díky antibakteriálnímu účinku omezuje vznik zubního plaku, pomáhá při zánětech dásní a chronických periodontitidách. Vykazuje preventivní efekt proti rozvoji zubnímu kazu, bojuje proti zápachu z úst, podporuje hojení a působí protizánětlivě.

Imunita při respiračních infekcích

Imunita buněčná, látková/humorální, lokální/slizniční, systémová reakce, specifická/adaptivní/získaná nebo nespecifická/vrozená… co si pod těmito pojmy představit?

Šetrná dezinfekce rukou i pro zdravotníky

Kosmetika AKH má řadu příznivců, ačkoli ji nenaleznete v běžné kamenné drogerii. Díky přírodnímu složení má kratší dobu minimální trvanlivosti, nelze ji skladovat dlouhodobě. Zákazníci na nás narazí často až při nějakém problému.

Amyrisový olej

Podobně jako ylangový olej bývá označován „jasmínem chudých“, amyrisový éterický olej bývá nazýván jako „santal chudých“. To je dáno jejich rozdílnou cenou.

Oleje v kosmetice

Až do začátku technické revoluce měly rostlinné a živočišné tuky v oblasti pěstování pokožky exkluzívní postavení. Teprve rozvoj chemického průmyslu umožnil výrobu levných tzv. minerálních olejů, jako je vazelína a parafín.

Vitamín A

Máme zde však i látky, které jsou nejen pokožce, ale celému organismu prospěšné. K nim patří např. vitamíny. Jsou všeobecně velmi důležitými složkami nejen potravin, ale i kvalitních kosmetických výrobků.

Aromaterapeutické koupele

Koupele byly od pradávna symbolem očisty těla i duše a často mívaly náboženský a společenský přesah. Ze známějších připomeňme očistnou židovskou lázeň mikve nebo velmi společensky oblíbené římské lázně. Dlouhou tradici mají i veřejné lázně rozšířené zejména v Turecku, Sýrii, Balkáně, Indii či severní Africe.

Solné obklady aneb co ledviny milují? Teplo!

SOLNÉ OBKLADY. Ledviny teplo milují. Ať jim ho dáte ve formě koupele, sauny nebo obkladů, neuděláte chybu. Solné obklady jsou netradičním způsobem, jak ledviny prohřát a pomoci dodat tělu energii při zánětu.

Tělové peelingy – oleosoly

Prokrví pokožku, zlepší látkovou výměnu včetně toku lymfatických tekutin a podpoří detoxikaci organismu. Mikrokrystaly soli mírně obrušují vrchní vrstvu zrohovatělé pokožky, která však není díky tukovému základu vystavena intenzivnímu dráždění jako při klasickém peelingu.

ZDRAVĚJŠÍ DÍKY SAUNOVÁNÍ odpočinek, který posiluje imunitu

Imunita je schopnost organismu bránit se vnějším i vnitřním vlivům, mimo jiné i všudypřítomným bakteriím a virům. Může se zdát (mylně), že podpora imunity je důležitá zejména před zimním obdobím, ale i teplejší měsíce jsou plné nástrah atakujících náš imunitní systém.