Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2020

Krémy, regenerační krémy, lecitinové krémy

V sortimentu našich výrobků naleznete opravdu širokou nabídku obličejových krémů, v které se může neznalý nebo nový zákazník lehce ztratit. Proto bychom vám rádi obličejové krémy trochu přiblížili a představili je podrobněji.

 

Nejstarší jsou krémy s označením regenerační. REGENERAČNÍ KRÉMY jsou kosmetické přípravky určené k péči o lidskou pokožku. Používají se k pěstění, regeneraci a ošetřování všech typů pleti. Samozřejmostí je, že jsou vyrobené bez chemické konzervace. Ke konzervaci jim slouží jen použité éterické oleje. Regenerační bylinné krémy dodávají pokožce biologicky aktivní složky, zabraňují vysoušení pleti a jejímu předčasnému stárnutí. Napomáhají udržet pleť pružnou a vláčnou. Dobře se vstřebávají. Jednoduše by se daly rozdělit do skupin podle konzistence na hustší, mastnější a na lehčí, řidší. Do skupiny mastnějších krémů patří ALOE VERA, SENSISHEA, TAMANU-DERMSHEA MELISSEA. Příčinou hustší konzistence je vyšší podíl BAMBUCKÉHO MÁSLA, které je při pokojové teplotě velmi tuhé. Po nanesení na pokožku však krásně změkne a velice dobře se roztírá. Ostatní krémy ze sekce REGENERAČNÍCH KRÉMŮ mají lehkou, řidší a rychle vstřebatelnou konzistenci.

 

Další z řady přípravků na obličej jsou krémy s vyšším obsahem lecitinu, LECITINOVÉ KRÉMY. Lecitiny zde plní funkci účinné látky a emulgátoru. Do této kategorie patří nejen LECIDERMY, ale i krém ELEUTHEROCOCC RKGELLE ROYAL S MATEŘÍ KAŠIČKOU. Lecitinové krémy plně uspokojí požadavky každé pleti. Mají výborné regenerační schopnosti a díky obsahu lecitinu přispívají k zlepšení stavu pleti, zvláčňují a zjemňují ji. Optimalizují funkci mazových žláz, zpomalují stárnutí pleti a zvyšují schopnost pokožky dýchat.

 

Co je vlastně ten „zázračný LECITIN“?

LECITIN je látka přírodního původu, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle a je jím velmi dobře přijímána a vstřebávána.  Získává se nejčastěji ze sójových bobů, pšeničných klíčků nebo také z vaječného žloutku. Lecitin se v kosmetických přípravcích používá jako přírodní „zelený“ emulgátor (= látka, která zajistí smíšení dvou nespojitelných látek, v našem případě vodu a olej) a zahušťovadlo.  Lecitin je v našich výrobcích získáván ze sóji. Lecitin v kosmetických přípravcích (krémech, maskách) reguluje propustnost ostatních látek buněčnými stěnami a zlepšuje jejich vstřebatelnost. To znamená, že napomáhá účinným látkám dostat se do hlubších vrstev pokožky. Zesiluje buněčnou i cévní stěnu. V kosmetice se také používá pro svoje zjemňující vlastnosti – zjemňuje konzistenci přípravků. Mezi LECIDERMAMI si přijde na své každý typ pleti. Lecitinové krémy jsou vhodné pro všechny typy pleti. Pro ty, kteří s lecitinovými krémy začínají, doporučujeme LECIDERMU SHEA NEUTRAL, obsahuje malé množství éterických olejů, vůně je jemná, květinová. Pro zklidnění zánětlivých projevů vyzkoušejte LECIDERMU SHEA LAVENDEL. Milovnice růží se zralou a citlivou pletí jistě ocení LECIDERMU SHEA ROSE. Zkušenosti zákazníků trpících na otoky okolo očí, problematickou pokožku v oblasti brady hovoří jasně pro LECIDERMU SHEA SANTAL. Zánětlivé projevy, akné… dobře ošetří ELEUTHEROCOCCOVÝ lecitinový krém. Do rodiny lecitinových krémů patří také krém s obsahem mateří kašičky GELLE ROYAL, který ocení zejména zralá pleť s výskytem vrásek. LECIDERMA SHEA SUPRA je specifická svým obsahem éterických olejů. Kadidlo, grep, myrha, mrkvové semeno vytvářejí jedinečnou kompozici s intenzivním regeneračním účinkem, kterou ocení nejedna klientka.

 

Koncem roku 2018 jsme rozšířili řadu lecitinových krémů o LECIDERMU GIRLLECIDERMU BOY. Jedná se o krémy pro náctileté, chcete-li teenagery. Krémy vyhovují požadavkům dospívajících, mají protizánětlivé, uklidňující a osvěžující účinky, zároveň však zohledňují rozdílnost dívčí a chlapecké pleti, a to odlišným složením éterických olejů.

Jestli vám rozdíl mezi regeneračními a lecitinovými krémy stále není jasný, můžeme je připodobnit v gurmánské terminologii k pomazánce se základem z desetiprocentního jogurtu (RK) a z mascarpone (lecitinové krémy).

 

Vybrat ten správný výrobek pro péči o pleť lze jen tehdy, pokud znáte typ své pleti. Každá kůže je trochu „jiná“, navíc se časem mění. Určit správně typ pleti není jednoduché.  S diagnostikou vám nejlépe poradí vaše kosmetička, která dokáže profesionálně zhodnotit vaši pleť, zná vás i vaše návyky.

Na obličeji se často vyskytují i různé nedokonalosti, které tam nejsou žádoucí, např. akné, vřídky, pigmentové skvrnky, ucpané póry atd. To, na jakém místě se objevují, není náhodné. Tradiční čínská medicína již po staletí diagnostikuje z obličeje disfunkci určitého orgánu. Ale o tom si povíme zase někde příště.

Ať už máte pleť mastnou, smíšenou, citlivou nebo suchou, vězte, že každá pleť je normální, záleží jen na tom, jak o ni pečujeme. S péčí přípravků AROMATERAPIE KAREL HADEK se bude vaše pleť cítit jako v bavlnce.

 

Lenka Rigová

Úvodní slovo pana Hadka

Nový rok, jehož číslo obsahuje dvě dvacítky, již píšeme více než měsíc. Právě ony dvacítky napověděly, jak ten čas šíleně letí. Nezdá se mi, že je to nějak dlouho, byť je tomu již dvacet let, co jsme se rozloučili s devatenáctkou a první dvacítku vítali. Za tu dobu, statisticky viděno celá jedna generace, se také mnohé změnilo, něco k lepšímu, jiné pak k horšímu. Mladí dorůstají a těm o „nějaký ten pátek“ dříve narozeným, jak klasik praví, přibývají křížky na hrbu.

Grapefruitový olej

Grapefruitový éterický olej, stejně jako i další éterické oleje z citrusových plodů, se získává ze slupky tohoto ovoce. Slupka se rozemele s vodou na kaši, následně se odstraní tlakovým filtrováním pevná hmota a ve vzniklé kapalině plave éterický olej na povrchu. Hned ze dvou důvodů. Grapefruitový éterický olej (jakož i ostatní éterické oleje) je ve vodě nerozpustný a také je lehčí než voda.

Helicobacter pylori

Pojednání o této bakterii bych asi začal konstatováním, milý čtenáři, ač se to nezdá, jsme ve válce. Každý z nás po dobu svého života přichází do kontaktu s bakteriemi, viry a dalšími patogenními, případně potenciálně patogenními parazity. Jsou jich nikoli milióny, ale řádově daleko vyšší množství, na úrovni astronomických čísel, překračující schopnosti naší představivosti. Zde se pak odbývá ona zmíněná válka, zde začíná pro každého z nás onen boj o zdraví, někdy i na život a na smrt.

Výplachy ústní dutiny

O tom, jak se starat o ústní dutinu, jak čistit zuby, byly již popsány stohy papíru. O elektronické reklamě raději ani nemluvit. Vše je naprosto jednoduché až na malý detail. Zubním lékařům v žádném případě nehrozí zařazení do skupiny ohrožených nezaměstnaností, ba právě naopak, jejich ordinace doslova praskají ve švech. Nezřídka si dokonce lidé stěžují, že sehnat zubního lékaře, který je přijme, je více než namáhavé snažení.

Jak nám ATEMOL ušetřil další cestu do nemocnice

Můj syn je od malička král laryngitidy. Nepamatuji, že by byl nemocný s něčím jiným, kromě neštovic, které vyfasoval ve školce. Po mnoha návštěvách pohotovosti v nočních až ranních hodinách už přestávala sranda.

Aromaterapie v kineziologické praxi

V kineziologii existuje více než 300 modalit. Jedná se o celostní přístup, založený na principech tradiční čínské medicíny (meridiány a jejich spojení se svaly a orgány, akupunkturní body). Kinezioterapie obnovuje rovnováhu všech systémů člověka na fyzické, emocionální a energetické úrovní prostřednictvím identifikace a eliminace sevření, bloků a nerovnováhy. Stanovení odchylek a zón se provádí pomocí svalového testování s použitím indikátoru svalů.

Atopický ekzém je tu stále

Přestože jeho sezóna není omezena, projevy se více než kdy jindy hlásí o slovo právě v zimním období. O čem je řeč? O ATOPICKÉM EKZÉMU. Jedná se o chronické, recidivující, svědivé kožní onemocnění, kdy v důsledku snížení lipidové kožní bariéry dochází ke zvýšeným ztrátám vody, snížení hydratace a zvýšení suchosti pokožky. Kůže se stává citlivější ke spouštěcím faktorům, jako jsou dráždivé látky a alergeny, které atopický ekzém dále zhoršují.

ONRIT… cyklisté v akci

Loňskou jarní novinkou byl balzám ONRIT cíleně připravovaný pro aktivní sportovce, cyklisty. První jarní vyjížďky bývají bolestivé pro dolní sedací části těla. Otlačené hýždě jsou maličkostí, ale zarůstající ochlupení nebo opruzeniny a odřeniny, to je horší. A na tyto potíže je právě vhodný ONRIT. Kombinovat ho můžete s intimním balzámem INTIMISS.

Krémy, regenerační krémy, lecitinové krémy

V sortimentu našich výrobků naleznete opravdu širokou nabídku obličejových krémů, v které se může neznalý nebo nový zákazník lehce ztratit. Proto bychom vám rádi obličejové krémy trochu přiblížili a představili je podrobněji.

Informace pro vás

Naše parfémy jsou jedinečné. Vyrobené podle našich vlastních receptur. Často nám píšete, že by si zasloužily jiný obal. Souhlasím s vámi, našimi klienty. V únoru přidáváme do naší nabídky ke stávajícímu balení, 50 ml v PET obalu, 30 ml parfému ve skleněném obalu s rozprašovačem. Toto balení bude mít i novou etiketu. Doufám, že oceníte nejen nový obal, ale i novou etiketu…