Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2020

Atopický ekzém je tu stále

Přestože jeho sezóna není omezena, projevy se více než kdy jindy hlásí o slovo právě v zimním období.

O čem je řeč? O ATOPICKÉM EKZÉMU. Jedná se o chronické, recidivující, svědivé kožní onemocnění, kdy v důsledku snížení lipidové kožní bariéry dochází ke zvýšeným ztrátám vody, snížení hydratace a zvýšení suchosti pokožky. Kůže se stává citlivější ke spouštěcím faktorům, jako jsou dráždivé látky a alergeny, které atopický ekzém dále zhoršují. Toto nepříjemné onemocnění má různé epizodické fáze/období, při nichž se střídá zhoršení nemoci s přechodným vymizením příznaků nemoci. Každý atopik mi dá za pravdu, že ze všeho nejhorší na této nemoci je neskutečné a úporné svědění. Svědění se dá zabránit – ulevit častým promazáváním pokožky. V naší nabídce můžete nalézt více přípravků vhodných k promazávání pokožky. Pro lepší orientaci v nabídce krémů vám přiblížíme nejoblíbenější přípravky, které pomáhají od nepříjemného projevu.

 

ATOPINAL – speciální bylinný krém pro péči o pokožku s výskytem atopického ekzému. Jemný krém lehce nahnědlé barvy, kterou získal díky obsahu třezalkového oleje. Třezalkový olej má silně protizánětlivé a stahující účinky. Podporuje regeneraci pleti. Osvědčil se například také při regeneraci tkání u těžce se hojících ran, např. u bércových vředů. Další účinnou složkou, která se u atopické pokožky velmi osvědčila, je meduňkový éterický olej. Jeho hlavní vlastností jsou jeho zklidňující účinky. Pokožku atopika dokáže zklidnit, ale zvládá to i na psychické úrovni. Příjemnou, přesto ne nijak výraznou, vůni krému dodává kadidlo, santal a benzoe. Vhodný je k použití při výskytu ekzému v obličeji. Díky své jemnosti si tento krém oblíbili zejména nejmenší zákazníci.

 

 

ATOP-DERM – speciální bylinný krém vhodný pro péči o pokožku s atopickým ekzémem. Silák s výraznou bylinnou vůní. Vůně bude nejspíš to první, co vás na krému zaujme.  Kombinace jalovce, levandule, rozmarýnu, heřmánku, tymiánu a dalších éterických olejů má opravdu silný hojivý náboj. Dokáže během chvilky zklidnit rozpraskanou, rozškrábanou a zarudlou pokožku atopika. Samozřejmostí je absence chemických konzervantů a minerálních olejů. Předností krému je jeho emulgace „voda v oleji“, která má podobné schéma jako pokožka a podporuje hydro-lipidový kyselý ochranný plášť pokožky. Po aplikaci krému zůstává pokožka zklidněná a ošetřená po dlouhou dobu. Barva krému je lehce nazelenalá. Nejlépe se hodí pro použití na celé tělo. Je vhodný k použití na obličeji, ale z reakcí zákazníků víme, že někomu není silná bylinná vůně např. v oblasti očí příjemná.

 

SHEADERM TH – bylinkový krém vhodný pro péči o pokožku rukou s výskytem ekzému. Jestli něco pokožka atopika potřebuje, tak je to neustálé promazávání. Hlavně na rukou, jimiž se stále něčeho dotýkáme, omýváme, vystavujeme je povětrnostním vlivům.

Mastný multivitaminový krém SHEADERM TH je proto ideálním doplňkovým krémem ke dvěma výše zmíněným. Díky obsahu bambuckého másla má silně zjemňující účinky. Extrakt z třezalky a éterické oleje z levandule, vetiveru, čajovníku, kadidlovníku v kombinaci s vitamíny mají jedinečné protizánětlivé účinky. Krém je možné použít i jako „masku na ruce“. Kupříkladu večer při sledování televize aplikujte větší vrstvu krému na postiženou oblast rukou, nasaďte bavlněné rukavice a nechte krém působit. Po zhruba půlhodinovém působení (zábalu) otřete nevstřebané zbytky krému.

 

Éterický olej z meduňky lékařské či meduňky indicum je svými zklidňujícími, antibakteriálními, ale i antidepresivními účinky při výskytu atopického ekzému či lupénky doslova vyhlášený. Proto jsou meduňkový sprchovací a koupelový olej velmi vhodné jako doplněk výše uvedených krémů. Při výskytu ekzému na rukou můžete meduňkový SO používat také k mytí rukou.

Když je řeč o meduňce, nesmíme zapomenout zmínit i lecitinový balzám ATOSAN-LECI, jehož nedílnou součástí je právě meduňkový éterický olej společně s borovicovým a olejem z máty peprné. Výhodou řidší konzistence podobné tělovému mléku je, že se přípravek velmi dobře vstřebává, nezanechává pocit mastnoty. Minimální doporučované použití krémů je 2x denně. Maximální použití však není omezeno a záleží na stupni a výskytu ekzému. Promazávat krémy můžete dle vlastní potřeby.

 

Jedním z opakujících se dotazů je použití našich přípravků při výskytu ekzému u malých dětí často ihned od narození. Naše přípravky neobsahují žádné minerální oleje ani chemické konzervanty, tudíž nemohou poškodit citlivou pokožku dětí, ani dále oslabovat již tak zkoušenou kožní mikroflóru. Při výskytu atopického ekzému jsou známy pozitivní výsledky i při vnitřním užívání pupalkového nebo brutnákového rostlinného oleje, případně i oleje z černého kmínu. Atopický ekzém je záludný v tom, že co na něj zabírá jeden den, nemusí už druhý den fungovat. Ze zkušeností zákazníků víme, že jim na ekzém pomáhají i další výrobky z naší nabídky, např. WINTERSHEA, JOSHEA, INTIMISS, TANADERM, BODYEM NEUTRAL, SHEA MELISSEA, AKTIDERMA LY, SALTERICA, LECITOL LINDENOL.

Věříme, že si vyberete přípravek, který bude fungovat právě vám a pomůže vám zmírnit projevy a zlepšit kvalitu života při výskytu tohoto nepříjemného onemocnění.

 

Lenka Rigová

Úvodní slovo pana Hadka

Nový rok, jehož číslo obsahuje dvě dvacítky, již píšeme více než měsíc. Právě ony dvacítky napověděly, jak ten čas šíleně letí. Nezdá se mi, že je to nějak dlouho, byť je tomu již dvacet let, co jsme se rozloučili s devatenáctkou a první dvacítku vítali. Za tu dobu, statisticky viděno celá jedna generace, se také mnohé změnilo, něco k lepšímu, jiné pak k horšímu. Mladí dorůstají a těm o „nějaký ten pátek“ dříve narozeným, jak klasik praví, přibývají křížky na hrbu.

Grapefruitový olej

Grapefruitový éterický olej, stejně jako i další éterické oleje z citrusových plodů, se získává ze slupky tohoto ovoce. Slupka se rozemele s vodou na kaši, následně se odstraní tlakovým filtrováním pevná hmota a ve vzniklé kapalině plave éterický olej na povrchu. Hned ze dvou důvodů. Grapefruitový éterický olej (jakož i ostatní éterické oleje) je ve vodě nerozpustný a také je lehčí než voda.

Helicobacter pylori

Pojednání o této bakterii bych asi začal konstatováním, milý čtenáři, ač se to nezdá, jsme ve válce. Každý z nás po dobu svého života přichází do kontaktu s bakteriemi, viry a dalšími patogenními, případně potenciálně patogenními parazity. Jsou jich nikoli milióny, ale řádově daleko vyšší množství, na úrovni astronomických čísel, překračující schopnosti naší představivosti. Zde se pak odbývá ona zmíněná válka, zde začíná pro každého z nás onen boj o zdraví, někdy i na život a na smrt.

Výplachy ústní dutiny

O tom, jak se starat o ústní dutinu, jak čistit zuby, byly již popsány stohy papíru. O elektronické reklamě raději ani nemluvit. Vše je naprosto jednoduché až na malý detail. Zubním lékařům v žádném případě nehrozí zařazení do skupiny ohrožených nezaměstnaností, ba právě naopak, jejich ordinace doslova praskají ve švech. Nezřídka si dokonce lidé stěžují, že sehnat zubního lékaře, který je přijme, je více než namáhavé snažení.

Jak nám ATEMOL ušetřil další cestu do nemocnice

Můj syn je od malička král laryngitidy. Nepamatuji, že by byl nemocný s něčím jiným, kromě neštovic, které vyfasoval ve školce. Po mnoha návštěvách pohotovosti v nočních až ranních hodinách už přestávala sranda.

Aromaterapie v kineziologické praxi

V kineziologii existuje více než 300 modalit. Jedná se o celostní přístup, založený na principech tradiční čínské medicíny (meridiány a jejich spojení se svaly a orgány, akupunkturní body). Kinezioterapie obnovuje rovnováhu všech systémů člověka na fyzické, emocionální a energetické úrovní prostřednictvím identifikace a eliminace sevření, bloků a nerovnováhy. Stanovení odchylek a zón se provádí pomocí svalového testování s použitím indikátoru svalů.

Atopický ekzém je tu stále

Přestože jeho sezóna není omezena, projevy se více než kdy jindy hlásí o slovo právě v zimním období. O čem je řeč? O ATOPICKÉM EKZÉMU. Jedná se o chronické, recidivující, svědivé kožní onemocnění, kdy v důsledku snížení lipidové kožní bariéry dochází ke zvýšeným ztrátám vody, snížení hydratace a zvýšení suchosti pokožky. Kůže se stává citlivější ke spouštěcím faktorům, jako jsou dráždivé látky a alergeny, které atopický ekzém dále zhoršují.

ONRIT… cyklisté v akci

Loňskou jarní novinkou byl balzám ONRIT cíleně připravovaný pro aktivní sportovce, cyklisty. První jarní vyjížďky bývají bolestivé pro dolní sedací části těla. Otlačené hýždě jsou maličkostí, ale zarůstající ochlupení nebo opruzeniny a odřeniny, to je horší. A na tyto potíže je právě vhodný ONRIT. Kombinovat ho můžete s intimním balzámem INTIMISS.

Krémy, regenerační krémy, lecitinové krémy

V sortimentu našich výrobků naleznete opravdu širokou nabídku obličejových krémů, v které se může neznalý nebo nový zákazník lehce ztratit. Proto bychom vám rádi obličejové krémy trochu přiblížili a představili je podrobněji.

Informace pro vás

Naše parfémy jsou jedinečné. Vyrobené podle našich vlastních receptur. Často nám píšete, že by si zasloužily jiný obal. Souhlasím s vámi, našimi klienty. V únoru přidáváme do naší nabídky ke stávajícímu balení, 50 ml v PET obalu, 30 ml parfému ve skleněném obalu s rozprašovačem. Toto balení bude mít i novou etiketu. Doufám, že oceníte nejen nový obal, ale i novou etiketu…