Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2020

Aromaterapie v kineziologické praxi

V kineziologii existuje více než 300 modalit. Jedná se o celostní přístup, založený na principech tradiční čínské medicíny (meridiány a jejich spojení se svaly a orgány, akupunkturní body). Kinezioterapie obnovuje rovnováhu všech systémů člověka na fyzické, emocionální a energetické úrovní prostřednictvím identifikace a eliminace sevření, bloků a nerovnováhy. Stanovení odchylek a zón se provádí pomocí svalového testování s použitím indikátoru svalů.

 

Všichni žijeme v neustálém stresu. Hans Selye, který formuloval koncepci stresu, se domníval, že stres „se míjí“ se smrtí. Člověk v průběhu celého života neustále čelí stresu, nedá se mu zabránit, lze jej překonávat pouze adaptací na okolní změny. Stres je nedílnou součástí života, který je hybnou silou adaptačních schopností člověka, je to napětí, které vzniká v reakci na nějaký druh dopadu nebo situace. Když dojde k narušení adaptačních schopností člověka, dojde k uvíznutí ve stresu /v negativních emocích a pak stres vede k negativním důsledkům – nervovému vyčerpání, ke snížení celkové odolnosti organizmu a dále ke zdravotním problémům už na fyzické úrovni.

 

Úkol kineziologa spočívá přesně v tom, aby odstranil hlavní příčinu – reakci na stres a navrácení adaptační schopnosti člověka vůči stresu. Některé modality umožňují velmi jemně propracovat traumata – nejzávažnější, traumatický stres, který organizmus zhodnotil a „zaznamenal“ jako trauma. Dokonce i pokud bylo takové, že se ve skutečnosti tak nejevilo.

Přírodní éterické oleje také stimulují adaptivní mechanismy člověka, jemně obnovují psychoemocionální a psychofyzickou rovnováhu. Éterické oleje působí nejen na fyzické úrovní, ale také na emoční a mentální úrovni.

Čich je velmi silný smyslový systém, který otevírá dveře psychice. Vůně doprovází člověka od okamžiku narození v průběhu celého života. Paměť je uspořádána tak, že společně s událostí se data všech smyslových orgánů zapisují v okamžiku této konkrétní události. Vůně, emoce a pocity spolu úzce souvisí. Protože spojení je vytvořeno v době silných emocionálních zážitků, má vůně vždy emoční zabarvení. Vzpomínka je vždy tvořena výraznou emocí (pozitivní nebo negativní). Lidský limbický systém má dokonce struktury odpovědné za paměť, jako je hippocampus, amygdala. Hippocampus je paměťové centrum, které ukládá informace o vůních spojených s různými situacemi. Amygdala je centrem paměti, které ukládá psychická traumata a obavy. Zde jsou traumatické situace skryté ochrannými mechanismy lidské psychiky. Každý člověk má vlastní vůni lásky, štěstí, zklidnění, strachu, nenávisti. Zpravidla se asociace spojené s vůni reprodukují z paměti ve formě obrázků a pocitů.

 

Aromaterapie a kineziologie jsou samostatné metody, ale podle mého názoru jejich kombinace poskytne synergický účinek, umožní dosáhnout hlubšího, rychlejšího a stabilnějšího výsledku.

Na základě obchodního zastoupení Karel Hadek v Jekatěrinburgu spojuje náš aroma kabinet aromaterapii a autorskou kineziologickou metodu Philipa Raffertyho (Austrálie). Úspěšně používáme éterické oleje a hotové přípravky Karel Hadek s kineziologickými metodami Philipa Raffertyho a připravujeme speciální programy.

Provádíme například aromatestování, abychom určili psychoemoční stav, jednotlivě vybíráme éterické oleje a sestavujeme individuální aromaterapeutický program.

Pomocí individuálně zvoleného éterického oleje v proceduře RESET – protistresový systém pro vyvažování spánkového-nížečelistního kloubu (SNČK) umožňuje dosažení hlubšího odstranění svalového tonusu obličeje a těla a v důsledku toho dosažení maximálního uvolnění. Předběžné aromatestování umožní navázat kontakt a důvěru s klientem, uvolnit ho a naladit na proceduru.

Prioritní éterický olej, určený aromatestem, má blahodárný účinek na psychiku, uvolňuje stres, umožňuje relaxovat během procedury, získat psychologickou ochranu a nezbytnou péči na emocionálně-fyzické úrovní.

 

Vybraný éterický olej se před zákrokem zředí v neutrálním masážním oleji Lecitol-MCS-N, poté se provede aromaterapeutická masáž nebo se olej aplikuje lokálně na určité oblasti: na zápěstí, ohyb paže, hrdelní jamku a oblast za ušima. Někdy i na oblast hrudníku s problémy v dýchacím systému. Po proceduře je klientovi přidělen individuální aromaterapeutický program s konkrétními éterickými oleji na podporu a pokračování ve vybraném, korekčním programu.

Konkrétní program závisí na problému, který daný člověk řeší, stejně jako na éterických olejích, které vyšly na základě výsledku aromatestování. Mohou to být horké nebo studené inhalace, koupele, masáže, individuální krém, parfémy.

Vynikající výsledky byly získány s olejem Donosol v proceduře RESET. Ucpaný nos, vydatný sopel přejdou během 40 minut, zatímco procedura pokračuje. V ojedinělých případech jsou potřeba 2 procedury. Nosní olej s mátou peprnou dokonale zmírňuje otoky sliznice.

Můžeme také pracovat s dalšími hotovými výrobky Karel Hadek. Už máme nápad vyzkoušet směs Antichrapin.

 

Podporu aromaterapie startujeme také v programech Kinergetics. Zde vidím nejen pomoc člověku v procesu korekce, ale i po ní, zejména po nápravě zranění. Podpora psychoemocionálního stavu je velmi důležitá, zejména pro lidi, kteří jsou nervózní a neustále pochybují. Aromaterapie umožní zdokonalit dosažený výsledek korekce, dát další energii člověku, sebedůvěru a usnadnit jeho posun v životě a dosažení nové úrovně – nové kolo v jeho individuálním vývoji.

V těchto dvou směrech – aromaterapii a kineziologii spatřuji velké výhody pro lidstvo, a to nejen pokud jde o fyzické zdraví, ale také duchovní. Vidím jejich velkou budoucnost za předpokladu, že bude zachována čistota metod a prostředků – čistota a kvalita éterických olejů, čistota a přesnost aplikace samotných metod.

 

Oksana Mich,
Kineziolog, aromaterapeut
Jekatěrinburg, obchodní zastoupení Karel Hadek v Rusku

Úvodní slovo pana Hadka

Nový rok, jehož číslo obsahuje dvě dvacítky, již píšeme více než měsíc. Právě ony dvacítky napověděly, jak ten čas šíleně letí. Nezdá se mi, že je to nějak dlouho, byť je tomu již dvacet let, co jsme se rozloučili s devatenáctkou a první dvacítku vítali. Za tu dobu, statisticky viděno celá jedna generace, se také mnohé změnilo, něco k lepšímu, jiné pak k horšímu. Mladí dorůstají a těm o „nějaký ten pátek“ dříve narozeným, jak klasik praví, přibývají křížky na hrbu.

Grapefruitový olej

Grapefruitový éterický olej, stejně jako i další éterické oleje z citrusových plodů, se získává ze slupky tohoto ovoce. Slupka se rozemele s vodou na kaši, následně se odstraní tlakovým filtrováním pevná hmota a ve vzniklé kapalině plave éterický olej na povrchu. Hned ze dvou důvodů. Grapefruitový éterický olej (jakož i ostatní éterické oleje) je ve vodě nerozpustný a také je lehčí než voda.

Helicobacter pylori

Pojednání o této bakterii bych asi začal konstatováním, milý čtenáři, ač se to nezdá, jsme ve válce. Každý z nás po dobu svého života přichází do kontaktu s bakteriemi, viry a dalšími patogenními, případně potenciálně patogenními parazity. Jsou jich nikoli milióny, ale řádově daleko vyšší množství, na úrovni astronomických čísel, překračující schopnosti naší představivosti. Zde se pak odbývá ona zmíněná válka, zde začíná pro každého z nás onen boj o zdraví, někdy i na život a na smrt.

Výplachy ústní dutiny

O tom, jak se starat o ústní dutinu, jak čistit zuby, byly již popsány stohy papíru. O elektronické reklamě raději ani nemluvit. Vše je naprosto jednoduché až na malý detail. Zubním lékařům v žádném případě nehrozí zařazení do skupiny ohrožených nezaměstnaností, ba právě naopak, jejich ordinace doslova praskají ve švech. Nezřídka si dokonce lidé stěžují, že sehnat zubního lékaře, který je přijme, je více než namáhavé snažení.

Jak nám ATEMOL ušetřil další cestu do nemocnice

Můj syn je od malička král laryngitidy. Nepamatuji, že by byl nemocný s něčím jiným, kromě neštovic, které vyfasoval ve školce. Po mnoha návštěvách pohotovosti v nočních až ranních hodinách už přestávala sranda.

Aromaterapie v kineziologické praxi

V kineziologii existuje více než 300 modalit. Jedná se o celostní přístup, založený na principech tradiční čínské medicíny (meridiány a jejich spojení se svaly a orgány, akupunkturní body). Kinezioterapie obnovuje rovnováhu všech systémů člověka na fyzické, emocionální a energetické úrovní prostřednictvím identifikace a eliminace sevření, bloků a nerovnováhy. Stanovení odchylek a zón se provádí pomocí svalového testování s použitím indikátoru svalů.

Atopický ekzém je tu stále

Přestože jeho sezóna není omezena, projevy se více než kdy jindy hlásí o slovo právě v zimním období. O čem je řeč? O ATOPICKÉM EKZÉMU. Jedná se o chronické, recidivující, svědivé kožní onemocnění, kdy v důsledku snížení lipidové kožní bariéry dochází ke zvýšeným ztrátám vody, snížení hydratace a zvýšení suchosti pokožky. Kůže se stává citlivější ke spouštěcím faktorům, jako jsou dráždivé látky a alergeny, které atopický ekzém dále zhoršují.

ONRIT… cyklisté v akci

Loňskou jarní novinkou byl balzám ONRIT cíleně připravovaný pro aktivní sportovce, cyklisty. První jarní vyjížďky bývají bolestivé pro dolní sedací části těla. Otlačené hýždě jsou maličkostí, ale zarůstající ochlupení nebo opruzeniny a odřeniny, to je horší. A na tyto potíže je právě vhodný ONRIT. Kombinovat ho můžete s intimním balzámem INTIMISS.

Krémy, regenerační krémy, lecitinové krémy

V sortimentu našich výrobků naleznete opravdu širokou nabídku obličejových krémů, v které se může neznalý nebo nový zákazník lehce ztratit. Proto bychom vám rádi obličejové krémy trochu přiblížili a představili je podrobněji.

Informace pro vás

Naše parfémy jsou jedinečné. Vyrobené podle našich vlastních receptur. Často nám píšete, že by si zasloužily jiný obal. Souhlasím s vámi, našimi klienty. V únoru přidáváme do naší nabídky ke stávajícímu balení, 50 ml v PET obalu, 30 ml parfému ve skleněném obalu s rozprašovačem. Toto balení bude mít i novou etiketu. Doufám, že oceníte nejen nový obal, ale i novou etiketu…