Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2017

Jaro, detox a aromaterapie

Vánoce i vstup do roku 2017 jsou za námi. Novoroční předsevzetí proběhla při loučení se s rokem minulým. Zda jsme se rozhodli je plnit, či nikoliv, je na každém z nás…

Jedním z častých předsevzetí je konec kouření, více pohybu, úprava váhy, hubnutí. Nedílnou součástí tohoto všeho je i detoxikace, která probíhá automaticky, neřízeně. Tělo se zbavuje usazeného balastu.

V časopisech AROMATERAPIE Karel Hadek jsme již několikrát psali o fungování orgánů, orgánových hodinách, meridiánech. Jimi se řídí i detoxikace. Celé je to jako soukolí hodin a vše do sebe krásně zapadá. V našich článcích v časopise nemůžeme doporučit detoxikaci cílenou pro každého jedince, ale jde jen o podnět. Třeba právě náš článek vás upoutá a po odzkoušení zmíněného vyhledáte odborníka, konzultanta, který vám pomůže s detoxikací cílenou. Nebo vás náš článek zaujme a vzbudí ve vás zájem o další sebevzdělávání.

 

S koncem zimy přichází období jater, žlučníku.

Toxická zátěž v játrech vyvolává permanentní únavu. Jakékoliv toxiny, které se v těle objevují, mají dopad na celkové zdraví. Játra produkují okolo 1–1,5 l žluči denně, je to naše dokonalá chemická továrna, která nám zajišťuje obrovské množství enzymů důležitých pro trávení potravy. V jaterních buňkách se tvoří žlučové kyseliny, které ovlivňují trávení, zejména tuků. Játra jsou také bankou vitamínů skupiny B, vytváří se v nich glykogen a cholesterol. Žluč je tedy velmi složitý produkt, který obsahuje hlavně žlučové kyseliny a cholesterol. Pokud se vlivem špatné životosprávy žluč příliš zahustí, začnou vznikat úsady, zátky a kaménky různého složení. Uvnitř těchto nánosů také mohou žít patogenní mikroorganismy a různí parazité. Nánosy uvnitř jater zabraňují správnému metabolismu cholesterolu a toxické zatížení jater stojí za naprostou většinou vážných zdravotních problémů. Špatná funkce jater má navíc přímý vliv na periferní nervy, které ovládají naše motorické i pocitové funkce a játra také ovládají kůru nadledvinek, které produkují stresové hormony.

Toxické složky v našem těle vytváří plísně, žijí s námi parazité a mikroorganismy. Je vhodné a potřebné jimi vzniklý „odpad“ z našeho organismu vymést a v těle uklidit. Začít bychom měli u změny stravy. Odpovídající strava, bylinkové čaje, tinktury, mechanické čištění v podobě klystýru.

 

Jak může pomoci AROMATERAPIE?

Často k detoxikaci používáme tinktury, oleje, sušené byliny. Je jen na každém z nás, co zvolíme. I v tomto případě mohou pomoci éterické oleje. Směsi éterických olejů CANDIOL, ANTIOXI, ENDOPARAZIN nebo i „jednodruhové“ nepančované éterické oleje. Vnitřní používání éterických olejů je zahaleno do zákazů, příkazů, neznalostí, nedostatku informací, obav. Je vás, našich klientů, však hodně, kteří místo tabletek používáte naše éterické oleje vnitřně při zdravotních potížích i očistách.

CANDIOL, směs éterických olejů. Obsažené éterické oleje jsou ve farmacii používány při výskytu plísní a jejich toxinů. Oleje mají protizánětlivé účinky, jsou vhodné při Crohnově chorobě, angíně… MOJE detoxikační kúra je 3× denně 5 kapek CANDIOLU po dobu 6 týdnů. Olej kapu pomocí kapátka do úst pod jazyk a emulguji se slinami. Tato aplikace je pro mě vhodná, jsem na oleje a jejich chuť zvyklá. Díky tomu však moje trávicí ústrojí projde očistou celé. Plísně nejsou pouze ve střevech…vyskytují se i v ústech.

ANTIOXI, směs éterických olejů s antioxidačním účinkem. Obsažené éterické oleje jsou vhodné k regeneraci organismu, mají vliv na volné radikály v organismu. Podporují, harmonizují tělesné funkce, omlazují buňky, zbavují nás stresu uloženého v organismu. „Omlazují“ naše nervy, orgány. Antioxidační účinek těchto olejů je znám po dlouhé roky. MOJE detoxikace je 30 kapek denně, a to ve dvou dávkách. Jedna plná želatinová tobolka 2× denně. Nejvhodnějším pro mne je používat je v době slunění po dobu cca 2 měsíců.

ENDOPARAZIN, směs éterických olejů s endoparazitním účinkem. Použité oleje mají vliv na parazity žijící v těle. Parazitům vytvářejí takové klima, že tělo raději opustí. Toto je hodně viditelné v případě tasemnic. Osobně já a moje zvířata používáme 1 kapku na 7 kg živé váhy 1× denně po dobu 7 dní. Kúru lze opakovat cca po 10 dnech. Při výskytu roupů v organismu je opakování po této době potřebné. Často se ptáte, jak je podávat u malých dětí, kde nemůžete použít tobolku. Vhodná je tvarohová pomazánka, Lučina. A že smrdí po česneku? Ano, ale to česnečka také… Informace o tom, že česnek a cibule nejsou vhodné pro psy a kočky, jsou částečně pravdivé. Ale o tom již psala MVDr. Alena Vaníčková. Syrová zelenina je jiná než vařená a éterický olej není zelenina ani syrová, ani vařená.

Pokud se rozhodnete k vnitřnímu používání éterických olejů, mějte na paměti, že na každého z nás působí jinak. Jestliže dlouhodobě užíváte léky, budou oleje uvolňovat i složky léků, které jsou v organismu uloženy. Může se objevit ekzém, akné, můžete se začít intenzivně potit. Vaše tělesné tekutiny budou mít jinou barvu, vůni.

Detoxikaci si můžeme i zpříjemnit. Všichni máme rádi pohlazení, masáže. Pro tento případ jsme připravili směsi éterických olejů PENTAGRAM. Směs DŘEVO smícháte s tukovým základem. Volit můžete jakýkoliv neutrální olej nebo krém. Osobně doporučuji LECITOLY, které díky svému složení podporují regeneraci pokožky, jsou účinnou látkou a podílí se na kvalitě buněčných membrán. Koncentrace éterického oleje by mohla být cca 1–5 %, toto se odvíjí od toho, na jakou partii bude přípravek použit. Na obličej je vhodná mírná koncentrace ve výši 0,2%. Toto se odvíjí od použitých éterických olejů.

Pokud nechcete používat olej na celé tělo, můžete si večer po perném dni nanést olej na nohy a pěkně promasírovat prsty, nárt, chodidlo. Masáže plosek nohou podpoří naše orgány a jejich funkci. Éterické oleje obsažené v pentagramových směsích mohou díky vhodnému základnímu oleji a masáži doputovat až k orgánu, který je potřebuje, a tak mu pomoci s detoxikací a harmonizací.

Směs svou vůní může na nějakou dobu nahradit i váš parfém. Přes čichové centrum bude působit na organismus a harmonizovat funkce i psychiku.

 

Detoxikace se provádí nejenom na fyzické úrovni…

Detoxikovat musíme i psychiku…myšlení…smýšlení…

Detoxikovat bychom měli i to, co slyšíme, čteme, čemu věříme…

Michaela Švorcová

Úvodní slovo pana Hadka

Není tomu dlouho, co jsme se všichni těšili na dny, kdy nás navštěvuje Ježíšek. Nedlouho nato následovalo rozloučení se starým rokem, které plynule přešlo do vítání roku přicházejícího.

CLIMAFRESH v nabídce

S příchodem nového preparátu je vhodné informovat o jeho vlastnostech a použití. Bohužel, to je tentokráte u preparátu CLIMA-‑FRESH již doslova nemožný úkol.

Riziko sdělování osobních nebo intimních informací

Sociální sítě jsou určeny k seznamování a k udržování kontaktu mezi kamarády a známými. Umožňují také rychlou výměnu informací.

Přecházíme na nový účetní a skladový systém

Vážení zákazníci a příznivci Aromaterapie Karel Hadek.

Kajeputový olej

Představení tohoto oleje by mohlo začít i označením olej z bílého dřeva. Pojmenování v Indonésii „kayu putih“ neznamená nic jiného než bílé dřevo.

Červené žilky – couperose

Zdravím z Ostravy všechny fandy kosmetiky Karla Hadka. Dnes bych se ráda zamyslela nad problémem, který někdy trápí více mě než mé klientky, jež se s ním potýkají.

Cestovatelské minimum hádkovských produktů

Letošní Vánoce u nás poprvé neprobíhaly v duchu koled a vánočního stromečku – 24. prosince jsme nastoupili do letadla směr Jihoafrická republika (JAR).

Drahý pane Hadku

Nejen celý tento rok, ale i v minulých letech jsem Vás zahrnovala emaily, v nichž jsem Vás prosila o pomoc a rady, které se týkaly zdraví.

HERPES

Dám Vám hádanku. Je to malé, velmi nepříjemné a vždy se to objeví v nejméně vhodnou chvíli. Víte, co to je? Ano, opar (neboli herpes) je infekční virus, který se většinou projeví jako malá vyrážka v oblasti rtů.

SADA CELLU ‑THERAP

Stále více lidí trpí na pomerančovou kůru neboli celulitidu. Je to projev nedostatečného pohybu, špatné stravy, stresu a dalších negativních vlivů.

Novinky v doručování balíků Českou poštou

Potřebujete změnit čas nebo místo doručení u balíku, který je již na cestě k Vám?

Uvolněte se, prosím…

Ráno do práce, postarat se o děti, uklidit, uvařit a tak stále dokola. Každodenní shon vysiluje organismus fyzicky i psychicky.

Nový objav

Veríte, že aj po 15-tich rokoch používania prípravkov od pána Hadka objavujem stále nové zázračné účinky niektorých z nich? A znovu musím napísať, ako mi táto bohatá ponuka balzamov, olejčekov a mastičiek pripomína nepreskúmanú krajinu plnú prekvapení.

Mysleme na sebe

Několik let jsem pracovala v oblasti zdravé výživy. Měla jsem možnost poznat a vyzkoušet různé produkty. Jsem vděčná za to, že jsem se mohla setkat i s panem Karlem Hadkem a paní Míšou Švorcovou na kurzech aromaterapie.

KURZY aromaterapie na Slovensku 2017

Okrem jari na Slovensku v marci 2017 opäť očakávame pana Karla Hadka a jeho skvelý tím odborníkov. Priatelia, bude to veľmi zaujímavých 5 dní!

Jaro, detox a aromaterapie

Vánoce i vstup do roku 2017 jsou za námi. Novoroční předsevzetí proběhla při loučení se s rokem minulým. Zda jsme se rozhodli je plnit, či nikoliv, je na každém z nás…

ANTIOXI? ANTIOXI!

V loňském roce společnost Aromaterapie Karel Hadek uvedla na trh směs éterických olejů ANTIOXI. Využil jsem příležitosti a přípravek vyzkoušel osobně.

Motivační detoxikační jídelníček

Motivační detoxikační jídelníček