Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2017

HERPES

Dám Vám hádanku. Je to malé, velmi nepříjemné a vždy se to objeví v nejméně vhodnou chvíli. Víte, co to je? Ano, opar (neboli herpes) je infekční virus, který se většinou projeví jako malá vyrážka v oblasti rtů. Ta se ale během pár hodin změní ve vřídky, které nepříjemně brní, až pulsují. Někdo může mít to štěstí a opar neprodělat vůbec, nebo jen jednou v životě. Ale je velké množství lidí, kteří si nedokáží proti oparu vytvořit dostatečnou imunitu a virus se u nich opakuje. Já i můj manžel na opary trpíme od malička oproti našim rodičům, kteří nevědí, co opar vlastně je, protože ho nikdy neměli. Léta jsme se snažili najít způsob, jak urychlit léčbu.

 

Opar má obvykle 5 stadií:

1. den – objevuje se první pupínek, nastupuje brnění, pocit pnutí

2. – 3. den – vytváří se shluk malých vřídků nažloutlé barvy obsahující hnis

4. den – vřídky mohou praskat (uvolněný hnis může způsobit další rozšíření oparu)

5. – 8. den – mokvavý vřídek se přeměňuje na strup, který může popraskat a následně svědit a krvácet

9. – 12. den – opar se začíná hojit, může po něm zůstat zarudlé místo či jizva

 

V lékárnách i na internetu najdete bezpočet různých mastiček (díky kterým opar mokval) nebo náplastí. Pravda, po jejich nalepení jsem se konečně bezbolestně najedla, ale při výměně za novou náplast jsem starou strhla i s oparem. A to opravdu příjemné nebylo.

 

V prosinci loňského roku se mi opar vrátil po dlouhé době, ale zato v plné síle. Paní Švorcová mi hned doporučila potírat ho ČAJOVNÍKOVÝM ÉTERICKÝM OLEJEM a okolí rtů ošetřovat HERPILANEM. Čajovník zmírňuje svědění, má antibakteriální a antimykotické účinky, při drobných zraněních a hnisajících ranách řeší problém celoplošně. Balzám na rty HERPILAN svými obsaženými látkami z levandule, čajovníku a mateřídoušky zvyšuje elasticitu rtů a zabraňuje bolestivému popraskání oparu při jeho vysychání.

 

Kvůli problémům s močovými cestami mám ČAJOVNÍKOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ stále doma a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Během prvních dvou dnů se na oparu udělal pevný strup a do týdne po něm zůstalo jen zarudlé místo, které jsem ošetřovala HERPILANEM. Teď trápí opar mého manžela, ale díky ČAJOVNÍKU má během dvou dnů na rtech ucelený strup.

 

Opar bývá prvním příznakem oslabené imunity, takže není od věci podpořit imunitní systém ELEUTHEROCOCCEM. Samozřejmě je nutná i zvýšená hygiena. Nikdy nepoužívejte stejný ručník na obličej a na tělo. Herpes je přenosný i na pohlavní orgány!

 

Iva Šimonková

Úvodní slovo pana Hadka

Není tomu dlouho, co jsme se všichni těšili na dny, kdy nás navštěvuje Ježíšek. Nedlouho nato následovalo rozloučení se starým rokem, které plynule přešlo do vítání roku přicházejícího.

CLIMAFRESH v nabídce

S příchodem nového preparátu je vhodné informovat o jeho vlastnostech a použití. Bohužel, to je tentokráte u preparátu CLIMA-‑FRESH již doslova nemožný úkol.

Riziko sdělování osobních nebo intimních informací

Sociální sítě jsou určeny k seznamování a k udržování kontaktu mezi kamarády a známými. Umožňují také rychlou výměnu informací.

Přecházíme na nový účetní a skladový systém

Vážení zákazníci a příznivci Aromaterapie Karel Hadek.

Kajeputový olej

Představení tohoto oleje by mohlo začít i označením olej z bílého dřeva. Pojmenování v Indonésii „kayu putih“ neznamená nic jiného než bílé dřevo.

Červené žilky – couperose

Zdravím z Ostravy všechny fandy kosmetiky Karla Hadka. Dnes bych se ráda zamyslela nad problémem, který někdy trápí více mě než mé klientky, jež se s ním potýkají.

Cestovatelské minimum hádkovských produktů

Letošní Vánoce u nás poprvé neprobíhaly v duchu koled a vánočního stromečku – 24. prosince jsme nastoupili do letadla směr Jihoafrická republika (JAR).

Drahý pane Hadku

Nejen celý tento rok, ale i v minulých letech jsem Vás zahrnovala emaily, v nichž jsem Vás prosila o pomoc a rady, které se týkaly zdraví.

HERPES

Dám Vám hádanku. Je to malé, velmi nepříjemné a vždy se to objeví v nejméně vhodnou chvíli. Víte, co to je? Ano, opar (neboli herpes) je infekční virus, který se většinou projeví jako malá vyrážka v oblasti rtů.

SADA CELLU ‑THERAP

Stále více lidí trpí na pomerančovou kůru neboli celulitidu. Je to projev nedostatečného pohybu, špatné stravy, stresu a dalších negativních vlivů.

Novinky v doručování balíků Českou poštou

Potřebujete změnit čas nebo místo doručení u balíku, který je již na cestě k Vám?

Uvolněte se, prosím…

Ráno do práce, postarat se o děti, uklidit, uvařit a tak stále dokola. Každodenní shon vysiluje organismus fyzicky i psychicky.

Nový objav

Veríte, že aj po 15-tich rokoch používania prípravkov od pána Hadka objavujem stále nové zázračné účinky niektorých z nich? A znovu musím napísať, ako mi táto bohatá ponuka balzamov, olejčekov a mastičiek pripomína nepreskúmanú krajinu plnú prekvapení.

Mysleme na sebe

Několik let jsem pracovala v oblasti zdravé výživy. Měla jsem možnost poznat a vyzkoušet různé produkty. Jsem vděčná za to, že jsem se mohla setkat i s panem Karlem Hadkem a paní Míšou Švorcovou na kurzech aromaterapie.

KURZY aromaterapie na Slovensku 2017

Okrem jari na Slovensku v marci 2017 opäť očakávame pana Karla Hadka a jeho skvelý tím odborníkov. Priatelia, bude to veľmi zaujímavých 5 dní!

Jaro, detox a aromaterapie

Vánoce i vstup do roku 2017 jsou za námi. Novoroční předsevzetí proběhla při loučení se s rokem minulým. Zda jsme se rozhodli je plnit, či nikoliv, je na každém z nás…

ANTIOXI? ANTIOXI!

V loňském roce společnost Aromaterapie Karel Hadek uvedla na trh směs éterických olejů ANTIOXI. Využil jsem příležitosti a přípravek vyzkoušel osobně.

Motivační detoxikační jídelníček

Motivační detoxikační jídelníček