Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2017

Cestovatelské minimum hádkovských produktů

 

Letošní Vánoce u nás poprvé neprobíhaly v duchu koled a vánočního stromečku – 24. prosince jsme nastoupili do letadla směr Jihoafrická republika (JAR). Nečekalo nás žádné dobrodružné cestování po rozsáhlých územích, ani návštěva oblastí s výskytem malárie. Osmičlenná skupina věkového složení od 6 do 75 let se vydala za odpočinkem. Věděli jsme, že se budeme pohybovat v oblasti Kapského Města a jihozápadního pobřeží, takže jediná naše starost byla ochrana před slunečním zářením.

 

Před odjezdem jsem vytvořila „cestovatelské minimum“ hadkovských produktů a rozdělila je do dvou skupin: 1) přípravky pro denní hygienu či potřebu, 2) přípravky pro výjimečné případy. Do první skupiny jsem zahrnula: ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN, HY-‑INTIMA PRO ŽENY, MEDUŇKOVÝ SPRCHOVACÍ OLEJ, HY-‑OLEJ NA HOLENÍ, HY-‑OLEJ Z RŮŽOVÉHO DŘEVA NA ODLIČOVÁNÍ (mimochodem vynikající na holení všech partií těla), TŘEZALKOVÝ W/10, který jsme hodlali použít před, během i po opalování, LIPPEA SPF na rty, obličejový krém LECIDERMA NEUTRAL, LECITINIA BODY BALM a NOSNÍ OLEJ BABY, na který můj přítel nedá dopustit – zbavil ho senné rýmy, alergie na prach, smog a na kdovíco ještě. Nutno podotknout, že jsme se o všechny přípravky dělili – jejich univerzálnost a multifunkčnost je vynikající a ušetří v kufru spoustu místa. Do přípravků pro výjimečné případy jsem zahrnula 5 ml INTIMISSu a 20 ml éterického oleje LEVANDULE EXTRA. INTIMISS jsem zamýšlela pro hojení různého typu – osvědčil se mi při drobných popáleninách a odřeninách. Levandulový olej jsem zvolila pro případ, že by si nás tamní hmyz oblíbil a důsledky jejich návštěvy by bylo zapotřebí ošetřit. Samozřejmě i pro zarudlou pokožku ze sluníčka – dalo se očekávat, že pokožka bude v tomto období reagovat citlivěji a levandulový olej by ji mohl zklidnit.

 

Když jsme do JAR přiletěli, blížila se půlnoc a venku bylo chladno. Oproti očekávání jsem si s radostí oblékla zimní bundu a nasávala atmosféru nočního města. Letní noci zde v průběhu pobytu byly chladné, zato přes den se teploty vyšplhaly nad očekávání vysoko.

 

Během dvou překrásných týdnů, které jsme zde prožili, došlo na všechny přípravky z „cestovatelského minima“. TŘEZALKOVÝ W/10 jsme já i můj přítel používali každý den hned od rána, ať už před odjezdem na výlet nebo u vody. Dlouhodobému přímému pobytu na slunci jsme se mezi desátou a patnáctou hodinou vyhýbali. Slunce bylo silné a pokožka i při pobytu ve stínu reagovala velmi rychle. Jejímu zarudnutí se někteří členové naší výpravy nevyhnuli, přestože používali přípravky s SPF 50, které za nemalý peníz před odletem zakoupili. A tak přišlo na řadu mé „cestovatelské minimum“. Jako první vzal za své INTIMISS, kterým jsme potírali spálený nos a tváře šestileté neteře. Byl vynikající, ale 5 ml bylo žalostně málo. Hodně jsme používali LEVANDULI EXTRA– několik kapek jsem přidala do krému LECIDERMA NEUTRAL a do LECITINIE BODY BALM, jímž jsme se večer občas namazali. Využili jsme ale i místního zdroje – volně rostoucího Aloe vera, které jsme si řezali na plátky a potírali se jím. Pokožku mírně zchladilo a ošetřilo.

 

S čím jsem ale při vytváření cestovního minima nepočítala, byla možnost, že by někdo onemocněl jinak než průjmem či úžehem. Čtyři z nás dostali chřipku a s některými se to táhlo celou dovolenou. Klimatizace na některých místech a chladivý vítr, který celý den foukal, k uzdravení nepřispívaly. Objevila se bolest v krku, horečka a následně i opar. Chyběl mi můj oblíbenec na bolest v krku CANDIÖL a ČAJOVNÍKOVÝ ÉTERICKÝ OLEJ na opar. Také by se hodilo něco na kašel.

 

Jaké lekce v rámci aromaterapie mi tato dovolená přinesla? Zaprvé: nepodceňovat éterické oleje – levandulový je sice tišící, ale natřít ho na odřený nos moc úlevy nepřinese, naopak štípe, což je i logické, protože má antiseptické účinky. Kdo by si ale tuhle reakci od levandulového oleje představil? V podvědomí ho mám zkrátka zapsaný jako utišující a relaxační. Zadruhé: nepřestávat zkoušet a myslet mimo navyklá myšlenková schémata. Po návratu domů jsem přemýšlela, jak zahojit odřený nos a ošetřit sluníčkem a horečkou vysušenou pleť. V lednici jsem našla krém ATOP-‑DERM, který běžně nepoužívám. Zkusila jsem ho namazat na nos, pak na celý obličej. Byla to náhoda s přímo báječným výsledkem. Efekt byl viditelný hned – nejen na povrchu, tedy na pokožce, ale i pocitově, zevnitř – stažená pleť se uvolnila.

 

Rozhodla jsem se, že do budoucna budu muset „cestovatelské minimum“ doplnit. Máte nějaký tip? Jak jste na tom při cestování vy? Co by podle vás nemělo v „cestovatelském minimu“ chybět? Pište nám na akh@karelhadek.eu. Rádi si vaše názory přečteme.

 

S přáním bezpečných cest a zdravých návratů

Milena Nováková, distributor AKH pro Nizozemí a Belgii

Úvodní slovo pana Hadka

Není tomu dlouho, co jsme se všichni těšili na dny, kdy nás navštěvuje Ježíšek. Nedlouho nato následovalo rozloučení se starým rokem, které plynule přešlo do vítání roku přicházejícího.

CLIMAFRESH v nabídce

S příchodem nového preparátu je vhodné informovat o jeho vlastnostech a použití. Bohužel, to je tentokráte u preparátu CLIMA-‑FRESH již doslova nemožný úkol.

Riziko sdělování osobních nebo intimních informací

Sociální sítě jsou určeny k seznamování a k udržování kontaktu mezi kamarády a známými. Umožňují také rychlou výměnu informací.

Přecházíme na nový účetní a skladový systém

Vážení zákazníci a příznivci Aromaterapie Karel Hadek.

Kajeputový olej

Představení tohoto oleje by mohlo začít i označením olej z bílého dřeva. Pojmenování v Indonésii „kayu putih“ neznamená nic jiného než bílé dřevo.

Červené žilky – couperose

Zdravím z Ostravy všechny fandy kosmetiky Karla Hadka. Dnes bych se ráda zamyslela nad problémem, který někdy trápí více mě než mé klientky, jež se s ním potýkají.

Cestovatelské minimum hádkovských produktů

Letošní Vánoce u nás poprvé neprobíhaly v duchu koled a vánočního stromečku – 24. prosince jsme nastoupili do letadla směr Jihoafrická republika (JAR).

Drahý pane Hadku

Nejen celý tento rok, ale i v minulých letech jsem Vás zahrnovala emaily, v nichž jsem Vás prosila o pomoc a rady, které se týkaly zdraví.

HERPES

Dám Vám hádanku. Je to malé, velmi nepříjemné a vždy se to objeví v nejméně vhodnou chvíli. Víte, co to je? Ano, opar (neboli herpes) je infekční virus, který se většinou projeví jako malá vyrážka v oblasti rtů.

SADA CELLU ‑THERAP

Stále více lidí trpí na pomerančovou kůru neboli celulitidu. Je to projev nedostatečného pohybu, špatné stravy, stresu a dalších negativních vlivů.

Novinky v doručování balíků Českou poštou

Potřebujete změnit čas nebo místo doručení u balíku, který je již na cestě k Vám?

Uvolněte se, prosím…

Ráno do práce, postarat se o děti, uklidit, uvařit a tak stále dokola. Každodenní shon vysiluje organismus fyzicky i psychicky.

Nový objav

Veríte, že aj po 15-tich rokoch používania prípravkov od pána Hadka objavujem stále nové zázračné účinky niektorých z nich? A znovu musím napísať, ako mi táto bohatá ponuka balzamov, olejčekov a mastičiek pripomína nepreskúmanú krajinu plnú prekvapení.

Mysleme na sebe

Několik let jsem pracovala v oblasti zdravé výživy. Měla jsem možnost poznat a vyzkoušet různé produkty. Jsem vděčná za to, že jsem se mohla setkat i s panem Karlem Hadkem a paní Míšou Švorcovou na kurzech aromaterapie.

KURZY aromaterapie na Slovensku 2017

Okrem jari na Slovensku v marci 2017 opäť očakávame pana Karla Hadka a jeho skvelý tím odborníkov. Priatelia, bude to veľmi zaujímavých 5 dní!

Jaro, detox a aromaterapie

Vánoce i vstup do roku 2017 jsou za námi. Novoroční předsevzetí proběhla při loučení se s rokem minulým. Zda jsme se rozhodli je plnit, či nikoliv, je na každém z nás…

ANTIOXI? ANTIOXI!

V loňském roce společnost Aromaterapie Karel Hadek uvedla na trh směs éterických olejů ANTIOXI. Využil jsem příležitosti a přípravek vyzkoušel osobně.

Motivační detoxikační jídelníček

Motivační detoxikační jídelníček