Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2017

Červené žilky – couperose

 

Zdravím z Ostravy všechny fandy kosmetiky Karla Hadka. Dnes bych se ráda zamyslela nad problémem, který někdy trápí více mě než mé klientky, jež se s ním potýkají. Nevzniká totiž ze dne na den a dámy si často ani nevšimnou, že jejich pleť zasáhla couperosa. Nejdříve se projevuje na křídlech nosu a postupně se šíří od středu obličeje pod oči, může mít podobu nápadně rozšířené ojedinělé žilky nebo rozvětvené sítě. Jedná se o snížení kvality elastických vláken žilní stěny, nedostatečná pružnost krevních vlásečnic způsobí městnání krve v jemných cévkách. Žilky zůstávají rozšířené a jsou stále více vidět. Zpočátku zarudnutí přetrvává pouze dočasně, dalším stadiem je trvalé zčervenání. Příčin vzniku těchto potíží může být celá řada – dědičné faktory, nevhodná kosmetika, nadměrné slunění, hormonální nerovnováha, životní styl. Pleť se špatně vyrovnává s častým výkyvem teplot – přechodem z tepla do zimy a naopak, nešetrným prohříváním nebo neúměrným chlazením.

 

Problému také nepřidává fakt, že odolným typům pleti se couperosa spíš vyhýbá, zatímco křehké, suché a citlivé tváře se jí líbí nejvíce. Vyzkoušela jsem některé pleťové krémy, které měly pomáhat v boji s rozšířenými žilkami. Způsobovaly však pálení a dráždění pokožky, zřejmě kvůli obsahu minerálních olejů a možná i vysoké koncentraci bylin, kterou citlivá kůže prostě nesnese. K programu Couperose pana Hadka jsem přistupovala s jistou dávkou skepse. Výsledkem jsem stále překvapená. Dámy blednou! Regenerační olej ALTHEA nejen že nezpůsobuje podráždění, naopak pleť pěstí a zklidňuje. Kdo preferuje krém před olejem, nabízí se ALTHEA ve formě regeneračního krému.

 

V počasí, které není vyloženě mrazivé, doporučuji olej aplikovat do vlhké pokožky – vhodná je pleťová voda LEVANDULOVÁ nebo CITRÓNOVÁ. Zejména v zimě se vůbec nezdráhejte použít make-‑up, nejlépe hutný se silnou krycí schopností. Zajistí ochranu proti chladnému a větrnému počasí. Na časté dotazy, zda je make-‑up vhodné nanášet na obličej ošetřený olejem, odpovídám ANO. Doporučuji nechat olej prostoupit pokožkou a teprve pak nanést vrstvičku make-‑upu, aby se složky nemísily. Výsledek je perfektní.

 

V kosmetickém studiu očekávejte hlavně masáž obličeje a dekoltu. Masáž stimuluje kůži k obnovení přirozených procesů, napomáhá uvolnění mimických svalů, rozproudí lymfatické dráhy a vhodným tlakem přispěje také ke zlepšení pružnosti žilek. Jako masážní prostředek používám masku AKTIDERMA LY, u extrémně citlivých pletí po heřmánku vonící INTIMISS. Opatrnost je na místě při výběru masky. Nevhodné jsou prohřívací a prokrvující. Já v těchto případech sáhnu po regeneračním krému ALTHEA SPF 6 (pro vyšší obsah vitamínu E), který nanesu jako masku.

 

Všem čtenářkám a čtenářům časopisu Aromaterapie přeji krásné jarní dny.

Věra Kotásková

Studio Dobrý pocit, Ostrava

www.dobrypocit.eu

Úvodní slovo pana Hadka

Není tomu dlouho, co jsme se všichni těšili na dny, kdy nás navštěvuje Ježíšek. Nedlouho nato následovalo rozloučení se starým rokem, které plynule přešlo do vítání roku přicházejícího.

CLIMAFRESH v nabídce

S příchodem nového preparátu je vhodné informovat o jeho vlastnostech a použití. Bohužel, to je tentokráte u preparátu CLIMA-‑FRESH již doslova nemožný úkol.

Riziko sdělování osobních nebo intimních informací

Sociální sítě jsou určeny k seznamování a k udržování kontaktu mezi kamarády a známými. Umožňují také rychlou výměnu informací.

Přecházíme na nový účetní a skladový systém

Vážení zákazníci a příznivci Aromaterapie Karel Hadek.

Kajeputový olej

Představení tohoto oleje by mohlo začít i označením olej z bílého dřeva. Pojmenování v Indonésii „kayu putih“ neznamená nic jiného než bílé dřevo.

Červené žilky – couperose

Zdravím z Ostravy všechny fandy kosmetiky Karla Hadka. Dnes bych se ráda zamyslela nad problémem, který někdy trápí více mě než mé klientky, jež se s ním potýkají.

Cestovatelské minimum hádkovských produktů

Letošní Vánoce u nás poprvé neprobíhaly v duchu koled a vánočního stromečku – 24. prosince jsme nastoupili do letadla směr Jihoafrická republika (JAR).

Drahý pane Hadku

Nejen celý tento rok, ale i v minulých letech jsem Vás zahrnovala emaily, v nichž jsem Vás prosila o pomoc a rady, které se týkaly zdraví.

HERPES

Dám Vám hádanku. Je to malé, velmi nepříjemné a vždy se to objeví v nejméně vhodnou chvíli. Víte, co to je? Ano, opar (neboli herpes) je infekční virus, který se většinou projeví jako malá vyrážka v oblasti rtů.

SADA CELLU ‑THERAP

Stále více lidí trpí na pomerančovou kůru neboli celulitidu. Je to projev nedostatečného pohybu, špatné stravy, stresu a dalších negativních vlivů.

Novinky v doručování balíků Českou poštou

Potřebujete změnit čas nebo místo doručení u balíku, který je již na cestě k Vám?

Uvolněte se, prosím…

Ráno do práce, postarat se o děti, uklidit, uvařit a tak stále dokola. Každodenní shon vysiluje organismus fyzicky i psychicky.

Nový objav

Veríte, že aj po 15-tich rokoch používania prípravkov od pána Hadka objavujem stále nové zázračné účinky niektorých z nich? A znovu musím napísať, ako mi táto bohatá ponuka balzamov, olejčekov a mastičiek pripomína nepreskúmanú krajinu plnú prekvapení.

Mysleme na sebe

Několik let jsem pracovala v oblasti zdravé výživy. Měla jsem možnost poznat a vyzkoušet různé produkty. Jsem vděčná za to, že jsem se mohla setkat i s panem Karlem Hadkem a paní Míšou Švorcovou na kurzech aromaterapie.

KURZY aromaterapie na Slovensku 2017

Okrem jari na Slovensku v marci 2017 opäť očakávame pana Karla Hadka a jeho skvelý tím odborníkov. Priatelia, bude to veľmi zaujímavých 5 dní!

Jaro, detox a aromaterapie

Vánoce i vstup do roku 2017 jsou za námi. Novoroční předsevzetí proběhla při loučení se s rokem minulým. Zda jsme se rozhodli je plnit, či nikoliv, je na každém z nás…

ANTIOXI? ANTIOXI!

V loňském roce společnost Aromaterapie Karel Hadek uvedla na trh směs éterických olejů ANTIOXI. Využil jsem příležitosti a přípravek vyzkoušel osobně.

Motivační detoxikační jídelníček

Motivační detoxikační jídelníček