Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2016

Pro začátečníky…

 

Začínáme… Vzhledem k velikému přílivu nových klientů, kteří s našimi výrobky teprve koketují, bych ráda přiblížila některé informace, na něž se často ptáte. Aromaterapeutická kosmetika KAREL HADEK se od kosmetiky dostupné v drogeriích liší v mnoha aspektech. V první řadě bych se zmínila o tom, že se nehonosí označením PŘÍRODNÍ, ale FYZIOLOGICKÁ. Název nám sděluje, že podporuje fyziologii pokožky. Znamená to, že pokožku podporuje, opečovává – pěstuje, pomáhá, aby byla v optimální kvalitě, aby měla kvalitní kožní fi lm, byla schopna regenerace, měla svou obranyschopnost a aby mohla dobře plnit svou funkci. Stejně tak neobsahuje složky či suroviny, které tento fakt neakceptují již samy o sobě. Vazelínu, ropnou surovinu, pocházející z přírodního zdroje v našich přípravcích nehledejte. Kvalitu pokožky narušuje, a to tak, že vyvazuje kožní tuky. Při své dlouhodobé kosmetické praxi jsem se s tímto jevem často setkávala. Mnohdy mi stačilo si novou klientku odlíčit hydrofi lním olejem a již mi bylo jasné, jakou kosmetickou značku používá k péči či pěstění své pokožky.

 

AROMATERAPEUTICKÁ KOSMETIKA KAREL HADEK je vyráběna z rostlinných olejů, jež jsou vhodné k vnitřnímu používání, tudíž jsou vlastně potravinou. Další surovinou jsou éterické oleje. S nimi je to složitější. Doporučení pro vnitřní používání může udělit farmaceut nebo lékař. Naše fi rma není ani jedno z toho. Avšak éterické oleje, které používáme, nacházejí svoje uplatnění nejen ve farmacii, ale i v potravinářském průmyslu ‑ jalovcový éterický olej v ginu, mateřídouškový olej v sirupu na kašel, atd. Z dalších surovin nesmím zapomenout na vitamíny, emulgátory. Vitamín A, E, panthenol, lecitin, betakaroten, tyto jsou určené pro kosmetické účely. Nic složitého za tím nehledejte. Jejich koncentrace je několikanásobně vyšší, než je vhodné pro vnitřní používání.

 

Legislativa EU mám uložila povinnost informovat klienty o složení používaného přípravku. Na etiketách i našem webu je odstavec začínající INCI: a za těmito písmeny následují názvy použitých surovin. Objeví se zde třeba Lauret‑4, Lecithin, Cetyl alcohol, Cl 75810…neboli Chlorophyl…a Betacarothen, Tocopherol, Urea, Lactic acid, Glycine soja Oil, Juniperus communis Fruit Oil, Lavandula angustifolia Oil, Geranol, Eugenol, Alcohol denat. a mnoho dalších. Nebudu zde rozepisovat, co který název znamená, nebo co která surovina obsahuje, to už si musí spotřebitel najít na internetu, třeba právě na stránkách www. ec.europa.eu. Všechny námi používané suroviny v použitém množství ve výrobcích podporují kvalitu pokožky a podílejí se na zvýšení její kvality. Tento fakt nám mimo jiné denně potvrzují i lidé používající naše výrobky, jež trápí atopický ekzém či jiné kožní neduhy. Přinášejí jim a hlavně jejich pokožce úlevu.

 

Hydrofilní oleje

 

Aromaterapeutická kosmetika je velice specifi cká a s některými skupinami se v drogeriích nesetkáte. Jednou takovou skupinou jsou HYDROFILNÍ OLEJE. Jde o rostlinné oleje a emulgátory, které jsou schopny nám pomoci při omývání nebo mytí pokožky. Mohla bych napsat omývání nebo mytí kožního fi lmu. Tyto oleje na rozdíl od mýdel, mycích gelů, šamponů či jiných tenzidových přípravků pokožku neodmašťují, neodstraňují z ní kožní fi lm. Olej rozpouští olej, ale neodstraní jej, pouze z kožního fi lmu pomůže odstranit nečistoty, a to jak make up, tak třeba i prach, pot. Zkuste dát hydrofi lní olej automechanikovi, jistě potvrdí fakt, že díky němu se olejové nečistoty neboli šmír z pokožky jeho rukou umyly rychleji. A co teprve, pokud mu doporučíte OLEOSOL. Díky obsažené soli bude vhodným náhradním přípravkem za SOLVINU.

 

Ale zpět k hydrofi lním olejům. V nabídce máme HY OLEJE NA ODLIČOVÁNÍ. Jak je používat? Tento dotaz přichází často i od kosmetiček. Občas mi některé tvrdí, že se HY oleje nedají používat, či že je to pro zákazníky nepraktické. HY oleje nechtějí, že štípou do očí a jako náhradu jim doporučují odličovací gely od jiných společností. Zde bych však chtěla upozornit na již zmíněný fakt – gely odstraňují kožní fi lm, a tak mi to přijde jako nošení dříví do lesa.

 

Jak tedy na to? Vezmeme lahvičku, protřepeme a pár kapek dáme do dlaní, pomocí prstů naneseme na tváře, čelo, nos, bradu. Následně si namočíme prsty do vody a provedeme masáž. Pohladíme tváře a tím odeženeme i stres všedního dne. Následně namočíme kosmetické tampóny vodou a pokožku jimi otíráme tak dlouho, dokud není tampón bez nečistot. Po nějakém čase to půjde i bez tampónů. A jak s řasenkou? Jednoduše. Opět vezmeme tampóny, namočíme vodou, přidáme pár kapek HY OLEJE. Takto napuštěný tampón můžeme rozdělit na dva a ohnutý umístíme pod řasy. Vezmeme druhý napuštěný tampón a přiložíme ho na zavřené oko. Chvíli necháme působit. Řasenka pomalu nabobtná a následně ji krásně stáhneme z řas. U některých řasenek budete muset postup opakovat nebo použít lehce razantnější postup. Řasy dočistíme napuštěným tampónem. Na závěr odlíčení – omytí použijeme pleťovou vodu nebo pleťové tonikum. Stále se vám to zdá složité? Možná je to jen v přesvědčení a víře v dobrou věc. Zdravá pokožka vám bude odměnou. A že olej v očích štípe? Testy HY olejů na SZÚ nic takového neprokázaly. Štípat může olej, ve kterém je rozpuštěná řasenka nebo jiné nečistoty. Hodně také záleží na citlivosti očí a šikovnosti při ošetřování. Koneckonců, gel v očích štípe více a je plný složek, které do oka nepatří. Tak co vy na to? Zkusíte to? Pokud máte někdo nějaký návod, jak našim klientkám pomoci, podělte se o něj. Já osobně mám jasno, volím olej, i kdyby to měl být intimní nebo určený na mytí vlasů. U mne gel nemá šanci. Možná tak u kadeřnice po barvení vlasů na omytí barvy z vlasů. Specialitou pro muže je HY OLEJ NA HOLENÍ. Použití je obdobné jako u odličování. Na vlhkou pokožku naneseme olej. Ten s vodou na pokožce zemulguje vytvoří se mléčná emulze. Tuto necháme chvilku působit a následně je možné vzít žiletku a začít s holením. Pokožka je po provedení úkonu hladká, nepořezaná, ale hlavně není vysušená a podrážděná. Po holení použijte lecitinový přípravek LIPIO KARLOFF. Pokud by se stalo, že byste jej z nějakého důvodu neměli, postačí opět pár kapek HY OLEJE NA HOLENÍ. Pro muže, kteří mají potíže se zánětlivými procesy na pokožce po holení, máme v naší nabídce krém s mateřídouškou – MATEŘÍDOUŠKOVÝ REGENERAČNÍ KRÉM.

 

Mezi nejznámější hydrofi lní oleje patří sprchovací oleje a oleje pro intimní hygienu. Domnívám se, že jejich používání je jednoduché. Vhodné jsou pro dospělé i děti. HY INTIMA je používána maminkami při péči o pokožku malých dětí, a to i těch ještě v plenkách. Mnoha maminkám pomohla v případě opruzenin i kožních potíží jejich kojenců způsobených plenkami na jedno použití. V těchto případech bývá doporučen i intimní balzám INTIMISS. Největší potíže míváte s mycími oleji na vlasy a s přípravky určenými k péči o pokožku hlavy a o vlasy. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla tomuto tématu věnovat více prostoru a o těchto přípravcích se dočtete v příštím čísle našeho časopisu.

 

Michaela Švorcová

Jaderný šok

V živé paměti mám dobu před více než čtvrt stoletím, kdy se objevil na německém trhu zázrak proti vráskám.

Vitamín D3

Jedním z častých dotazů, které se stále opakují, je i otázka vlivu slunečního záření na lidské zdraví.

Šalvej a její olej

Jak již to u bylinek bývá běžné, i u šalvěje je dobré konstatovat, že příroda má v nabídce kolem 500 druhů a poddruhů šalvějí.

Milý pane Hadku,

nežádám Vás o radu, ale děkuji za Vaši poradnu.

Orange Sanitol

ORANGE SANITOL doporučuji i lidem s kožními chorobami, kteří mají od mastí zničené prádlo, jež nejde vyprat ani vysokými dávkami pracího prášku.

Pomocník pri nadúvaní a tráviacich problémoch (CANDÖL)

Ambulancie gastroenterológov sú dnes veľmi vyťažené.

Vážený pane Hadku,

Vaše produkty jsou důležitou složkou v péči o naše zdraví a kvalitu života.

Jak se vyhnout nemoci v zimním období

Pokud znáte výrobky KAREL HADEK a používáte je, tak nemoc nemá šanci.

Dorucování balíku Českou poštou – hrůza

Byla jsem léta zvyklá, že jsem si objednala výrobky KAREL HADEK a ještě tentýž den mi přišla SMS zpráva od České pošty, že převzali k doručení balík, který mi bude doručen následující den. Zvykla jsem si, že na doručení balíku budu čekat od 8–16 hodin.

Pro začátečníky…

Začínáme… Vzhledem k velikému přílivu nových klientů, kteří s našimi výrobky teprve koketují, bych ráda přiblížila některé informace, na něž se často ptáte.

Cvicení pro posílení meridiánových drah

V tomto nevlídném počasí, v době, kdy máme málo denního světla a lehce se necháme ovládnout melancholií, je výborné k udržení vitality organismu a dobré pozitivní nálady pravidelné cvičení.

Porodní dula a aromaterapie

Příchod miminka je bezesporu jednou z nejkrásnějších událostí našeho života.

Aromaterapie během porodu

Jste překvapeni? Já také, a příjemně.

Úvodní slovo Karla Hadka

Nejen první hodiny, ale i dny nového roku máme již za sebou, takže vlastně již ani nový není. Věřím, že vykročení tou správnou nohou se povedlo každému, tak jako to bývá každý rok. Oslavy jsou tedy za námi, vystřídaly je běžné dny, přibližně takové, jaké byly loni i jaké budou příští rok. Součástí těch letošních bude z naší strany „osvěta“. I tak lze, s rozvinutým smyslem pro černý humor, označit blbárny, jinými slovy naplňování legislativy mocipánů z EU.

Drahý, dražší, ješte dražší

O růžovém éterickém oleji vždy platilo, že má nejen krásnou vůni, ale patří i do skupiny oněch nejdražších éterických olejů.