Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2016

Vážený pane Hadku,

 

Vaše produkty jsou důležitou složkou v péči o naše zdraví a kvalitu života. Mnohdy fungují v dokonalé synergii s živinami (doplňky stravy), které vyrábíme pro ženy dle věkových kategorií. Asi je fakt, že léčit nemoc je vždy složitější, než jí předcházet. Samozřejmě v lékárnách najdeme „lék“ téměř na vše, ale mnohdy to není lék, spíše krátkodobá záplata symptomu, neřešící původ problému.

 

Když má tělo dostatek všech potřebných živin, funguje jak hodinky a pak také k odstranění běžných potíží postačí „příroda“. Samozřejmě pokud se člověk léta zanedbává, má velmi oslabenou imunitu a mnoho funkcí organismu pokulhává. Pak nemůžeme očekávat, že třeba přemnožené bakterie v trávicím systému či ženských partiích odstraní pouhou aplikací krému či přírodního nápoje. Mnohé studie prokazují (statisticky významné) antibakteriální i antivirové působení éterických olejů, ale je zřejmě nutné rozlišovat rozsah problému. V těch horších případech je nutné souběžně podpořit celkovou imunitu a trávicí i hormonální funkce. A když je řeč o imunitě, pak nemohu smlčet Aloe Vera olej, který se sice mnohem častěji používá v krémech a sérech, ale je to ohromný pomocník jak v antibakteriálním, tak v antivirovém boji. Je ideální pomocník při infekcích. U nás je samozřejmostí denní doplňování VITAMINU C, ale jakmile se objeví náznaky nemoci, navýšíme jak VITAMIN C, tak snídani obohacujeme o lžíci kvalitního rostlinného OLEJE Z ALOE VERY.

 

Antibakteriální a antivirový efekt éterických olejů lze poměrně lehce dokázat, existuje hojnost studií, které tyto účinky u specifi ckých olejů prokazují. Ovšem jakmile je řeč o snižování úzkosti, sklíčenosti, strachu apod., je to z hlediska výzkumu složité. U lidí nelze vyloučit subjektivitu. Přesto je to oblast, o kterou v poslední době jeví zájem i me‑ dicína. V některých zemích používají éterické oleje při péči o dlouhodobě nemocné nebo u pacientů podstupujících radioléčbu. V americké online státní lékařské knihovně (http://www.ncbi.nlm.nih.gov) jsem objevila studie, kde se testoval efekt heřmánku s levandulí na zlepšení kvality života právě při dlouhodobé nemoci a radioléčbě. V některých skupinách efekt nebyl statisticky významný, ale u několika skupin jednoznačně ano, obzvlášť při aplikaci heřmánku. Pacienti pociťovali menší úzkostlivost a ve spojení s levandulí zaznamenali i lepší spánek. Menší skupina pociťovala zlepšení depresivních stavů. Asi lze namítnout, že když je člověk terminálně nemocný, pak míra deprese a úzkosti musí být poměrně vysoká. Tuším, že pokud i v těchto situacích složky éterických olejů mohou zlepšit kvalitu života, pak by efekt při méně závažných situacích mohl být ještě významnější.

 

S přátelským pozdravem Zdenka Kovářová

www.pravaja.cz.

Jaderný šok

V živé paměti mám dobu před více než čtvrt stoletím, kdy se objevil na německém trhu zázrak proti vráskám.

Vitamín D3

Jedním z častých dotazů, které se stále opakují, je i otázka vlivu slunečního záření na lidské zdraví.

Šalvej a její olej

Jak již to u bylinek bývá běžné, i u šalvěje je dobré konstatovat, že příroda má v nabídce kolem 500 druhů a poddruhů šalvějí.

Milý pane Hadku,

nežádám Vás o radu, ale děkuji za Vaši poradnu.

Orange Sanitol

ORANGE SANITOL doporučuji i lidem s kožními chorobami, kteří mají od mastí zničené prádlo, jež nejde vyprat ani vysokými dávkami pracího prášku.

Pomocník pri nadúvaní a tráviacich problémoch (CANDÖL)

Ambulancie gastroenterológov sú dnes veľmi vyťažené.

Vážený pane Hadku,

Vaše produkty jsou důležitou složkou v péči o naše zdraví a kvalitu života.

Jak se vyhnout nemoci v zimním období

Pokud znáte výrobky KAREL HADEK a používáte je, tak nemoc nemá šanci.

Dorucování balíku Českou poštou – hrůza

Byla jsem léta zvyklá, že jsem si objednala výrobky KAREL HADEK a ještě tentýž den mi přišla SMS zpráva od České pošty, že převzali k doručení balík, který mi bude doručen následující den. Zvykla jsem si, že na doručení balíku budu čekat od 8–16 hodin.

Pro začátečníky…

Začínáme… Vzhledem k velikému přílivu nových klientů, kteří s našimi výrobky teprve koketují, bych ráda přiblížila některé informace, na něž se často ptáte.

Cvicení pro posílení meridiánových drah

V tomto nevlídném počasí, v době, kdy máme málo denního světla a lehce se necháme ovládnout melancholií, je výborné k udržení vitality organismu a dobré pozitivní nálady pravidelné cvičení.

Porodní dula a aromaterapie

Příchod miminka je bezesporu jednou z nejkrásnějších událostí našeho života.

Aromaterapie během porodu

Jste překvapeni? Já také, a příjemně.

Úvodní slovo Karla Hadka

Nejen první hodiny, ale i dny nového roku máme již za sebou, takže vlastně již ani nový není. Věřím, že vykročení tou správnou nohou se povedlo každému, tak jako to bývá každý rok. Oslavy jsou tedy za námi, vystřídaly je běžné dny, přibližně takové, jaké byly loni i jaké budou příští rok. Součástí těch letošních bude z naší strany „osvěta“. I tak lze, s rozvinutým smyslem pro černý humor, označit blbárny, jinými slovy naplňování legislativy mocipánů z EU.

Drahý, dražší, ješte dražší

O růžovém éterickém oleji vždy platilo, že má nejen krásnou vůni, ale patří i do skupiny oněch nejdražších éterických olejů.