Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2016

Pomocník pri nadúvaní a tráviacich problémoch (CANDÖL)

 

Ambulancie gastroenterológov sú dnes veľmi vyťažené. Pribúda nielen „tradičných“, ale aj nových diagnóz žalúdka, čriev a celej tráviacej sústavy: Crohnova choroba, potravinové intolerancie, dráždivé črevo… Každý druhý človek dnes trpí zlým trávením, nafukovaním (plynatosťou) a rôznymi psychosomatickými tráviacimi problémami, ktoré ešte zhoršuje stres.

 

Odborné zdôvodnenie, prečo tak je – necháme na lekárov, biológov a psychiatrov. Otázku by sme však mali adresovať aj výrobcom nekvalitných potravín plných cudzorodých látok a aditív, potravín s vysokým obsahom cukru, chemicky konzervovaných a upravovaných, ktoré už vlastne ani nie sú potravinami. Mlieko už nie je mlieko, maslo nie je maslo, múka je úplne iná ako tá, z ktorej naše babičky piekli chlieb. Ale zbytočné problémy si často spôsobujeme aj sami! Pochopíme, ak sa zamyslíme, čo všetko dnes jeme (vďaka globálnemu obchodu s jedlom a surovinami) a ako to kombinujeme: S chuťou a často si dávame ryby, ulovené v južnom Pacifi ku, exotické ovocie alebo oriešky dovezené z Brazílie, korenia a suroviny z ďalekej Číny. Nie ako pochúťku na dovolenke, ale ako bežné jedlo! Naše tráviace enzímy sa môžu aj zblázniť. Mnohé z týchto cudzokrajných potravín náš stredoeurópsky organizmus nevie dobre spracovať a môžeme preto trpieť od nevoľnosti a nafukovania – až po vážne potravinové intolerancie.

 

Väčšími či menšími problémami občas trpíme aj v našej rodine. Nezaobišlo sa to ani bez návštevy gastroenterológa, hadičky do žalúdka a krvných testov. Pani doktorka to nakoniec stručne uzavrela: „Máte ten žalúdok podráždený, ale nič vážne vám nie je. Všetky výsledky sú negatívne, vlastne ste v poriadku!“ Dotyčného to však neupokojilo, pretože ho aj naďalej po každom jedle nadúvalo, cítil sa nepohodlne a v zamestnaní nemohol už ani normálne pracovať. Nafukovanie (plynatosť) je dnes časté, ibaže sa o ňom veľmi nehovorí, je to tak trochu spoločenské tabu. Plynatosť môže pritom signalizovať aj vážnejšie poruchy trávenia alebo zdravotný problém… Nasledujúce riadky ale dokonale potvrdzujú, že nadúvanie často spôsobujú práve premnožené patogénne kvasinky (pliesne) v našom tele a trávení.

 

Bude to znieť nadnesene, ale prisahám, že ani trochu nepreháňam! Objavili sme – a to nielen v našej rodine, ale aj spoločne s mnohými ďaľšími „zachránenými“ ‑ úžasný prostriedok proti nadúvaniu a zlému tráveniu. Ten objav sa volá CANDIÖL. Táto úžasná zmes éterických olejov nám vlastne vyriešila veľký problém. Užívanie CANDIÖL U 2–3 krát denne po 3–5 kvapiek po jedle, neskôr už len príležitostne – nám zmenilo život k lepšiemu. Nieže by sme si už nemuseli dávať pozor na to, čo jeme. Ale jednoducho náš žalúdok sa začal správať NORMÁLNE. Po jedle sa bez problémov zbaví prebytočného vzduchu, v bruchu to prestalo bublať a niektorí známi hlásili aj výrazné zlepšenie vyprázdňovania. Zápchy vystriedala pravidelná stolica. Látky obsiahnuté v tejto zmesi nepochybne úžasne spolupracujú pri trávení potravy, čím pomáhajú zvládať nie vždy ideálne zloženie stravy. Ale hlavne, CANDIÖL si vie skvelo poradiť s kvasinkami a patógénmi, ktoré nás terorizujú zvnútra a sú aj príčinou mnohých chorôb.

 

Vedľajším a nemenej príjemným efektom je aj fakt, že sa nám vyhýbajú chrípky a infekcie, nebývame chorí a s pomocou CANDIÖLU mnohí známi zvládli aj tráviace problémy počas dovolenky v zahraničí. Bravo, pan Hadek! A na záver pripojím jeden tip na užívanie: Ak vám prekáža ostrá chuť CANDIÖLU, môžete si tých 5 kvapiek (1–5) uzavrieť do želatínovej tobolky a prehltnúť. Takto sa účinná zmes dostane presne tam, kde ju potrebujeme mať. Samozrejme, podľa odporúčania pana Hadka, si nezabudnite občas 1–2 kvapky nechať rozpustiť aj v ústach, aby ste škodlivé pliesne vyhnali aj odtiaľ. Zbavíte sa tak áft, povlakov a obmedzíte hrozbu zubných kazov.

 

Monika Mannová, distribútor pre SR

www.aromaterapie.sk

www.facebook.com/KarelHadekSlovensko

Jaderný šok

V živé paměti mám dobu před více než čtvrt stoletím, kdy se objevil na německém trhu zázrak proti vráskám.

Vitamín D3

Jedním z častých dotazů, které se stále opakují, je i otázka vlivu slunečního záření na lidské zdraví.

Šalvej a její olej

Jak již to u bylinek bývá běžné, i u šalvěje je dobré konstatovat, že příroda má v nabídce kolem 500 druhů a poddruhů šalvějí.

Milý pane Hadku,

nežádám Vás o radu, ale děkuji za Vaši poradnu.

Orange Sanitol

ORANGE SANITOL doporučuji i lidem s kožními chorobami, kteří mají od mastí zničené prádlo, jež nejde vyprat ani vysokými dávkami pracího prášku.

Pomocník pri nadúvaní a tráviacich problémoch (CANDÖL)

Ambulancie gastroenterológov sú dnes veľmi vyťažené.

Vážený pane Hadku,

Vaše produkty jsou důležitou složkou v péči o naše zdraví a kvalitu života.

Jak se vyhnout nemoci v zimním období

Pokud znáte výrobky KAREL HADEK a používáte je, tak nemoc nemá šanci.

Dorucování balíku Českou poštou – hrůza

Byla jsem léta zvyklá, že jsem si objednala výrobky KAREL HADEK a ještě tentýž den mi přišla SMS zpráva od České pošty, že převzali k doručení balík, který mi bude doručen následující den. Zvykla jsem si, že na doručení balíku budu čekat od 8–16 hodin.

Pro začátečníky…

Začínáme… Vzhledem k velikému přílivu nových klientů, kteří s našimi výrobky teprve koketují, bych ráda přiblížila některé informace, na něž se často ptáte.

Cvicení pro posílení meridiánových drah

V tomto nevlídném počasí, v době, kdy máme málo denního světla a lehce se necháme ovládnout melancholií, je výborné k udržení vitality organismu a dobré pozitivní nálady pravidelné cvičení.

Porodní dula a aromaterapie

Příchod miminka je bezesporu jednou z nejkrásnějších událostí našeho života.

Aromaterapie během porodu

Jste překvapeni? Já také, a příjemně.

Úvodní slovo Karla Hadka

Nejen první hodiny, ale i dny nového roku máme již za sebou, takže vlastně již ani nový není. Věřím, že vykročení tou správnou nohou se povedlo každému, tak jako to bývá každý rok. Oslavy jsou tedy za námi, vystřídaly je běžné dny, přibližně takové, jaké byly loni i jaké budou příští rok. Součástí těch letošních bude z naší strany „osvěta“. I tak lze, s rozvinutým smyslem pro černý humor, označit blbárny, jinými slovy naplňování legislativy mocipánů z EU.

Drahý, dražší, ješte dražší

O růžovém éterickém oleji vždy platilo, že má nejen krásnou vůni, ale patří i do skupiny oněch nejdražších éterických olejů.