Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 03/2014

Zkušenosti a rady: Budťe svojím vlastným lekárom

V dnešnej dobe je stále viac a viac ľudí, ktorí majú nejaký ten zdravotný problém. Pamätám sa, že ked som ja bola žiačka základnej školy, z celej triedy bolo maximálne jedno dieťa obézne. Dnes je tento pomer úplne obrátený. Deti sa už rodia s chorobami, často sa vyskytujúce sú ekzémy, alergie, pribúdajú astmy, zvyšujú sa percentá úmrtí na rakovinu, cukrovka. Bežne sa stretávam s dvomi typmi ľudí. Bud sú to tí, ktorí bezmedzne veria lekárom a rozhodli sa ísť chemickou cestou, alebo sú to ľudia, ktorí hľadajú alternatívy. V alternatívnom liečiteľstve je už bohužiaľ tiež veľa nepravdivých informácií a tento odbor sa v posledných rokoch zmenil skôr na biznis bez výsledkov.Ĺudia hľadajú ľahké riešenia a sú náchylní im dôverovať. S doplnkami výživy ako keby sa roztrhlo vrece a málokto sa pozerá na problém komplexne. Na celom svete neexistuje žiaden zázračný doplnok výživy, ktorý človeka vylieči.

To isté platí aj ohľadom kožného problému. Neexistuje zázračný krém, čo vyrieši problém zo dńa na deń.Všeobecne platí to, že ked sa človek sám dostal do zlej kondície, musí sa z nej aj sám dostať. Nikto to neurobí za neho. Len on sám. Nehovorím, že nepotrebuje pomoc, áno, potrebuje dostať tie správne informácie, ako to urobiť. A aké su tie správne ifnormácie? Sú to tie ktoré fungujú. Preto netreba veriť, ale skúsiť, zažiť na vlastnej koži.

Pre mńa ako kozmetičku by bolo nedostatočné riešiť problém len z vonka.Takto by to určite nešlo, problém treba riešiť od príčiny. Preto som rada, že môj manžel môže uplatniť svoje 30 ročné skúsenosti v odbore, a pomáha mi riešiť problémy klientov zvnútra.V tejto oblasti dostane každý klient odborné poradenstvo. Ako toto poradenstvo prebieha? Poradentsvo prebieha asi 3 a pol hodiny, treba ho absolvovať len raz, potom už je klient kontrolovaný a je mu poskytnutá neustála pomoc. Zameriavame sa na 5 hlavných tém.

  • Myseľ – a na to kde a prečo problém začal.
  • Voda – a jej dôležitosť v ľudskom tele.
  • Správne stravovanie a pochopenie, ako strava ovplivňuje choroby a zdravie.
  • Kozmetika, antikozmetika, lieky, jedy okolo nás.
  • Pohyb a šport.

Je dôležité, aby všetky informácie a pokyny, ktoré tu človek dostane, uplatnil, a výsledky sú pramo úmerné tomu, na koľko percent ich človek dodržiava. Ak ich robí na 100 percent, má aj stopercentný výsledok. Źiadne možno, alebo uvidíme.Výsledky sú vždy. Máme vynikajúce výsledky s rakovinou, cukrovkou, vysokým krvným tlakom, kožnými problémami, obezitou, či detskými chorobami.

Zabudnite na drahé diagnostické prístroje, špeciálne pracoviská a nové a nové lieky. Nehľadajte to, čo Vám je, ale riešte svoje problémy. Naučte sa byť etický k svojmu vlastnému telu, naučte sa, ako sa on starať aby Vám slúžilo čo najdlhšie a v čo najväčšej sile. Tu nehovoríme o chvíľkovej záležitosti ale o dlhodobom životnom štýle. Možno si poviete, že Vám nič nie, všetko je v poriadku. Opýtam sa, bývate unavený? Koľkokrát za deń, či za koľko dní navštívite toaletu? Verte, že každý signál tela niečo znamená. Choroba veľa krát začína pomaly, nie zo dňna na den. 

Pripájam fotodokumentáciu 22-ročného devčaťa so 4 ročným kožným problémom. Dievča nemohlo ani spávať ani pracovať pre silné pocity svrbenia. Po kortikoidoch sa stavy ešte zhoršovali a toxické látky sa len zbierali v tele. Po absolvovaní poradenstva sa rozhodla, že chce s týmto problémom niečo urobiť, vymenila celkovú kozmetiku za AKH, a najlepšia kombinácia sa osvedčila HY-INTIMA,  BOROVICOVÝ SO, INTIMISS, a LECITOL LINDENOL. Okrem toho klientka vymenila dezodorant za HAPPY-DEO, DESINFI na ruky. Dnes sa teší, že má po probléme, je šťastná a plánuje veľké zmeny vo svojom živote. Otvorili sa jej možnosti, užívať si život, zapojiť sa do neho a plniť si svoje sny.

A čo treba urobiť ako prvé?
ROZHODNÚT SA, ŹE CHCETE NIEĆO SO SVOJIM PROBLÉMOM UROBIT. A urobiť to. Všetko závisí od Vás.

Vanda Harkály / harkalyvanda@gmail.com

Úvodní slovo Karla Hadka

Pravidelné střídání ročních období se i letos postaralo o to, že léto se svým teplým počasím se chýlí ke svému konci. Čas dovolených, koupání, opalování a velkého cestování vystřídá podzim se svým barevným listím a podzimními procházkami. Léto bylo, tedy alespoň dle mého, více než krásné.

Novinky: Vratičová pleťová voda

V loňském roce to bylo poprvé, co nejen Dalibora, ale i nás naučila nouze housti. Tak nějak nebylo možné sehnat na trhu s éterickými oleji vratičový olej. Vratič u nás roste jako plevel v hojné míře, a tak se nabídla možnost si jej v dostatečném množství nasbírat a éterický olej vydestilovat.

Novinky: Amarantový olej LZS

Jak jsem již kolikráte zmínil, rostlinné oleje jsou vždy „jen“ směsicí nasycených a nenasycených mastných kyselin, které jim, dle proměnlivého množství, tak jak v různých rostlinách vznikají, určují jejich vlastnosti. Tedy nejen fyzikální, ale i kosmetické, či dokonce léčebné účinky

Novinky: Arganový olej LZS

V posledních letech, zdá se, došlo k roztržení pytle s mastnými a olejovitými zázraky. Chápu, oleje, které zde již dlouhá léta používáme, jsou jaksi okoukané. Nelze přece celou věčnost tvrdit, že nějaký rostlinný olej má zázračné účinky. A tak musí být stále objevováno něco nového. Samozřejmě i arganový olej patří do oné skupiny novoolejů.

Novinky: Kokosový olej LZS

Jak přísloví praví, do třetice všeho dobrého a zlého. U další novinky, kokosového oleje, se občas dovídám, že se jedná o nejlepší olej na světě (Bože, kolikátý již), jindy, že je to zázrak přírody (no, koneckonců, to jsme my lidé také, že ano) a mnohé další superlativy.

Novinky: Termorukavice se vrací

Je to již více než sedm let, co jsme do nabídky zařadili tehdejší novinku termorukavice. Velice zajímavé zařízení vhodné ať již pro intenzivní kosmetické ošetření rukou, či pro různé zdravotní potíže. Jak již to v životě chodí, nic netrvá věčně, a tak nás nemile překvapilo sdělení tehdejšího německého výrobce, že končí s výrobou jak termorukavic, tak i dalších elektricky vyhřívaných výrobků. Stávající zásoby se pomalu tenčily a my jsme stejně tak horečnatě, jakož i (se skřípáním zubů) bezvýsledně hledali nového výrobce.

Novinky: Jak je to nyní u nás?

Společnost 1. Aromaterapeutická KH a. s. pro Vás není nic nového. Denně Vám zasílá balíčky s voňavou aromaterapeutickou kosmetikou Karel Hadek, aromaterapeutickými veterinárními přípravky AROMAFAUNA a přípravky pro péči o rostliny AROMAFLORA.

Slovo odborníka: Tymiánový olej

Stačí vyslovit tato dvě slova a hned zde máme otázku. Jaký tymiánový olej? Abychom to neměli tak jednoduché, pro začátek uvedu, že existuje hned několik set druhů tymiánu. To jen pro zajímavost.

Slovo odborníka: Tymián v domácnosti

Při nastydnutí a za účelem zvýšení imunity mohu doporučit 5x denně 2 kapky červeného tymiánového oleje nebo oleje mateřídouškového aplikovaného vnitřně v tobolce. Aplikace je vhodná po jídle. Stejná aplikace je i při bronchitidě.

Zkušenosti a rady: Není nad vlastní zkušenosti, a tak bych se ráda o některé podělila

Nedávno jedna naše kolegyně navštívila Havajské ostrovy. V její výbavě nesměl chybět samozřejmě na opalování Třezalkový olej W/10, Levandulový éterický olej, Olej na odstraňovaní make-upu.

Zkušenosti a rady: Nejkrásnější způsob, jak firmě shánět nové zákazníky:

děkuji Vám za Vaše nasazení a dovoluji si Vám oznámit, že Vám asi na začátku září přibude zajisté další spokojený klient

Zkušenosti a rady: Orange je super…

…ještě Vám musím poděkovat za Váš skvělý pomerančový čistič.

Zkušenosti a rady: Dobré ráno, pane Hadku,

děkuji za Váš čas, který nám zákazníkům věnujete. K objednávce jste mi poslal vzoreček TŘEZALKOVÉHO OLEJE W10, musím říci, že jsem nadšená.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

předem mého mailu Vám chci poděkovat za skvělé výrobky, které již několik let používám. Ale proč píši. Mám 10měsíční dceru Emičku, která si Vaši kosmetiku také velice oblíbila

Zkušenosti a rady: Lecitinia Body Balm a Montana

LECITINIA BODY BALM je poměrně nový produkt, který boduje čím dál více. Za jeho krátkou dobu života si ho stihlo oblíbit již mnoho mých zákaznic. Při domácím ošetření výborně poslouží nejen jako tělový balzám po koupeli či sprše, ale i jako lehká regenerace pleti obličeje a dekoltu na noc. Ráno ji opět můžete použít, po omytí obličeje a aplikaci pleťové vody.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost se zdoláváním neštovic.

Zkušenosti a rady: Královská aromaterapie – cesta k propojení těla, duše i ducha

AROMATERAPIE – voňavá terapie těla – jemná, něžná a neobyčejně účinná pro mnoho našich tělesných problémů, bolestí i nemocí. Jako lék i jako nezbytná prevence, přirozený nástroj k uzdravování bez nežádoucích vedlejších účinků.

Zkušenosti a rady: Kurz aromaterapie v praxi

Milí vyznavači aromaterapie a alternativních metod v péči o tělo své i svých blízkých. Nabízíme další oblíbený KURZ AROMATERAPIE V PRAXI zaměřený na nohy, oči a akutní pomoc při bolestech zad za pomoci aromaterapeutických přípravků KAREL HADEK.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

píšu, jelikož jsem akutně nadšená z koupě SAMEY (krom dalších Vašich nepostradatelných preparátů). Nemám myčku, myji nádobí ručně (voda ze dřezu mi zavlažuje trativodem zahradu). Dle mne funguje SAMEA lépe než odmašťovací prostředky, a to zřejmě proto, že malé částečky na svůj povrch dokáží nalepit víc mastnoty.

Zkušenosti a rady: Milý pane Hadku,

na čtení mi sice mnoho času nezbývá, ale na novou Aromku si vždy čas najdu. Už v loňské čtyřce mě nadchla Vaše zmínka o třezalkovém opalování, byl to pro mě úplný balzám. Třezalku miluji a do té doby jsem ji používala jen po opalování.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

ráda bych Vám jménem své čtyřleté dcery Elišky poděkovala za produkt – mast MOLUSAN.

Zkušenosti a rady: Dobrý deń, pan Hadek,

Vaša kozmetika je jednoducho užastná! Začala som používať na tvár HY-INTIMA mycí olej pre ženy, TANADERM krém, pleťovú vodu som mala HREBIČKOVÚ. Tieto prípravky doslova nakopli a upokojili moju pokožku už po pár dňoch.

Zkušenosti a rady: Atopický ekzém

Před pěti lety se mi po celém těle začal rozmáhat atopický ekzém – podle naší draze placené medicíny „geneticky určené nevyléčené onemocnění kůže“. Postupně se mi dostal snad na všechny části těla, spolu s extrémním vysušováním a odlupováním pokožky.

Zkušenosti a rady: Bércák se nekonal

a vděčíme za to paní Míše Švorcové a přípravkům Karel Hadek. Moje mamka měla operační ránu nad kotníkem – délky 6 cm, hloubky až ke kosti. „Díky“ tříštivé zlomenině se hojení moc nedařilo.

Zkušenosti a rady: Budťe svojím vlastným lekárom

V dnešnej dobe je stále viac a viac ľudí, ktorí majú nejaký ten zdravotný problém. Pamätám sa, že ked som ja bola žiačka základnej školy, z celej triedy bolo maximálne jedno dieťa obézne. Dnes je tento pomer úplne obrátený. Deti sa už rodia s chorobami, často sa vyskytujúce sú ekzémy, alergie, pribúdajú astmy, zvyšujú sa percentá úmrtí na rakovinu, cukrovka.

Poradna

AromaFlora: Ošetření skleníku proti přezimujícím škůdcům

Po vegetační sezóně je velmi důležité vyčistit skleník od rostlinných zbytků. Tím odstraníme živnou půdu pro přezimování chorob rostlin, ale také úkryt pro přezimování škůdců.

AromaFlora: Poradna

AromaFauna: Veterinární přípravky

V každém roce se přihodí něco významného, nezapomenutelného, něco, co posune naše úsilí o významný krok. Zda je to vpřed, či vzad se ukáže časem.

AromaFauna: 365 dní s Míšou Švorcovou a aromaterapií

Je to přesně dva a půl roku, co byla našemu pejskovi Akouškovi (plemeno Akita Inu) zjištěna nemoc sebaceózní adenitida. Jedná se o autoimunitní onemocnění, při kterém dochází k odumírání mazových žláz. Bez mazových žláz pokožka postrádá svou přirozenou ochranu, je vysušená a šupinatí, psi ztrácejí srst. Nechráněná kůže je náchylná k dalším infekcím.

AromaFauna: Falešná březost

Asi nejsem jediná chovatelka, která se u svých fen setkala s problémem falešné březosti. V současné době mám čtyřletou dalmatinku, jež velmi těžce toto období snáší. Kromě klasických vnějších příznaků (nalití mléčné žlázy) dochází u ní i k výrazným psychickým změnám.

AromaFauna: Artico Danetta Goddess - Aromáček!!!

Na mezinárodní výstavě psů v Bratislavě splnil Artík podmínky pro udělení titulu „Slovenský šampion krásy“.

AromaFauna: Blechy

Věčné téma… Mezi nejčastější dotazy patří, zda máme nějaký přípravek na blechy. Mycí olej na srst HY - FLEA je vděčným pomocníkem.