Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2019

Zlatá aromka

Když se zamyslím, kdy jsem se poprvé setkala s bílo-‑zeleným obalem od pana Hadka, vrátím se asi tak patnáct let zpátky do doby, kdy byl můj první syn ještě školou nepovinné dítko. Tehdy býval často nemocný a mě už nebavilo do něj neustále „ládovat“ antibiotika, aniž bych viděla nějaký dlouhodobý výsledek. Tehdy jsem objednala ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT a začala syna zocelovat jinak. Po zhruba čtvrt roce se začaly dostavovat výsledky a syn přestal neustále pokuckávat, nudle od nosu zmizela, a i když ve školce děti padaly jak hrušky, synkův imunitní systém celkem úspěšně odolával. Začaly si toho všímat i paní učitelky. Cože jsem to s tím klukem udělala…?

Postupně jsem zkoušela další preparáty aromky a pomalu, ale jistě se do ní zamilovávala a stávala se závislou na jejích vůních a účincích. Ostatně, když si pročítám příspěvky ve čtvrtletnících aromky, o této závislosti píše mnoho spokojených klientů. Když jsem otvírala soukromou praxi v oblasti pedikúra-‑manikúra, výběr kosmetických preparátů byl zcela jasný. K péči o nehty na rukou jsem používala ELASTOSAN a na závěrečnou masáž se mi osvědčil regenerační krém MYRHEA. Pokožka po ní byla hladká, vyživená, krémík se dobře vstřebával a nezanechával pocit mastnoty. U pedikúry se mi velmi osvědčil koupelový olej na nohy, který odbourává pocit těžkých nohou, a jako tečku na závěr jsem aplikovala masážní olej na unavené nohy. Je celkem zarážející, jak velké procento populace trpí mykózami, ať již kožními nebo nehtovými. Na tento problém se mi velmi osvědčil MYKOSAN H a MYKOSAN N. Tyto preparáty často zabíraly i v případech, kdy běžná antimykotika selhávala. Pokud měly zákaznice zájem o zábal rukou či nohou, používala jsem PEDI-‑DERM a nebo kdezinfekci předmětů také spolehlivě sloužil THYMICON. Dle nálady a ročních období jsem prostředí provozovny zpříjemňovala různými éteráčky a nutno říci, že zákazníci na aromku reagovali velmi pozitivně.

V současné době pracuji již pět let jako farmaceutický asistent v krásné lékárně v historickém centru Znojma. Jak jsem již zmínila, aromku mám moc ráda, zajímají mne její účinky a možnosti a častokrát jsem postrádala možnost sáhnout do její nabídky. Proto jsme se rozhodli v říjnu 2017 Aromaterapii Karel Hadek do naší lékárny uvést. Reakce byly velmi kladné. Mnoho klientů, nebo lépe řečeno klientek, aromku zná. Jen byly velmi mile překvapeny, že je u nás v lékárně k mání a nemusí ji složitě objednávat. Také oceňují rady a doporučení. Ti, kteří se s ní nikdy nesetkali a mají zájem se se sortimentem seznámit, obdrží zdarma katalog a mohou si koupit na vyzkoušení malá balení. Samozřejmě, že nevedeme celý sortiment aromky, to vzhledem k široké nabídce ani nejde, ale co nemáme, zajistíme.

Po domluvě s jednou velice milou a vstřícnou znojemskou porodní asistentkou navštěvuji již skoro rok její předporodní kurzy a prezentuji nastávajícím maminkám výrobky pana Hadka. Maminky od nás obdrží tašku s katalogy aromky a po jednom vzorečku FENYKLOVÉHO OLEJÍČKU a INTIMISS. Mohou si odzkoušet a ovonět řadu pro děti, MUTTISOFT olejíček, CALEN B na ošetřování prsou po kojení a intimní preparáty pro ženy. Snažím se s nimi podělit o své zkušenosti s aromkou a ohlasy jsou velmi kladné. Jakožto „závislák“ na voňavých lahvičkách mám velkou potřebu tuto závislost šířit dále. Jsem stoprocentně přesvědčená o tom, že výrobky pana Karla Hadka jsou špičkou na trhu v péči o naši pokožku a celkově o naše zdraví. V návaznosti na to, co dělám, se více zajímám o složení kosmetických přípravků a bohužel musím říci, že je často zarážející, co vše se skrývá v krásně vyhlížejících kelímcích a lahvičkách. Pro dlouhou trvanlivost obsahují takové složky, které často na lidskou pokožku vůbec nepatří, a nebavím se o jejich prospěšnosti. Například takové silikonové oleje najdeme skoro v každém preparátu na dokonalou pleť a konzervační látky drží krémy pohromadě ještě pět let po vypršení spotřeby. Bohužel se to týká i kosmetických přípravků pro děti. Stačí se projít kolem regálů s dětskou kosmetikou… Krásné barevné obaly, nápisy hlásající šetrnost k dětské pokožce, klinicky testováno a podobné bludy. To, že lahvička stojí 59 Kč a obsahuje 200 ml luxusního voňavého jaru, už nikoho nezaráží. A maminky v dobré víře, že dětem dopřávají to nejlepší, mají doma po čase děti s kožními problémy.

 

Složení přípravků aromky je na druhou stranu velmi šetrné, jsou zde použity rostlinné oleje, které kůži nejenže nedráždí, ale opravdu pěstí. Začneme----‑li již od koupání miminek, po použití mycích olejů je jejich pokožka nejen čistá, ale i ošetřená. Na kurzech se snažíme maminkám vysvětlit, že miminka nejsou špinavá a není třeba je několikrát denně mydlit a zbytečně narušovat citlivou dětskou pokožku. Následně si mohou maminky vybrat, zda zvolí dětský masážní olejíček nebo krémík. V nabídce je heřmánkový a levandulový - ten ráda dávám na noc, levandule zklidňuje. Na chladné počasí doporučuji olejíček, neobsahuje vodu a jemná dětská kůže je krásně ochráněna před mrazy. Jinak pro mě je favorit číslo 1 DĚTSKÝ NOSNÍ OLEJ. Má úžasné regenerační vlastnosti a jemnou vůni heřmánku. V době viróz a přetopených místností je to nepostradatelný společník a maminky si ho velmi oblíbily. Když jsem u toho heřmánku… Jedna maminka po očichání heřmánkového koupelového oleje prohlásila, že ona má také preparáty s heřmánkem, ale ty voní úplně jinak, a tak nějak víc luxusněji. Myslím, že heřmánkový éterický olej použitý v koupelovém olejíčku pana Hadka je luxusní! Spousty kosmetických rádobyheřmánkových záležitostí kolem heřmánku ani neprosvištělo.

Co se týče intimní série, tam asi nemá cenu pět chválu, poněvadž za ni mluví spokojené zákaznice. To byl sortiment, který mně v lékárně scházel. Než jsme ji sem zavedli, často jsem dávala pacientkám kontakt na webové stránky s doporučením na
INTIMNÍ MYCÍ OLEJ, INTIMISS a FEMISHEU. (Trochu paradox… Snad mě po přečtení článku nepropustí z práce.)

Vzorečky INTIMISSU jsem přinesla na vyzkoušení i porodním asistentkám a jsem moc ráda, že ji samy doporučují po porodu na lepší hojení hráze a celkovou regeneraci intimních partií. Mimochodem, než se přesvědčily o účincích INTIMISSU, tvářily se trochu nedůvěřivě aplikovat ji krátce po porodu. Výsledky a ohlasy maminek ale mluví za vše. Svůj úkol splní i při prasklinkách vzniklých kolem konečníku při porodu a na hojení jizvy po císařském řezu. INTIMISS by se mohl též nazývat třeba „univerzaliss“ nebo nevím jak. Ale faktem je, že jeho užití je široké – od účelu, pro který vznikl, až po hojení oparů, manželova ucha, nebo ran domácích mazlíčků.

A takových zázraků v bílo-‑zelených lahvičkách najdeme v aromce spousty! Má domácnost se neobejde bez ORANGE SANITOLU, bez něj je úklid nuda! Na vaně nesmí chybět HY-‑INTIMA a MEDUŇKOVÝ SPRCHOVÝ olej proti stresu a pro lepší spánek. Na odličování odličovací olej (vytlačil nadobro micelárky), YLANGOVÉ TONIKUM na doladění a spousta malých dóziček krémíků podle toho, jaká je nálada a stav kůže. INTIMISS je samozřejmostí, NOSNÍ OLEJ v zimě také. Zelenobílou se to nehemží jen v koupelně, ale má své čestné místo i v lednici a neustále se rozšiřuje. Nedávno v lednici nebylo skoro nic (myslím máslo, sýry, jogurty), ale hlavně tam byl uložený HADEK.

Abych své psaní ukončila… Je skvělé, že se před lety pan Hadek rozhodl pro aromaterapii a ne třeba pro strojní inženýrství. Je skvělé, že existují na světě lidé, kteří nad tím, co dělají, přemýšlí a dělají to tak poctivě jako pan Hadek a potažmo celý tým aromaterapie. Děkuji za přínosné informace na kurzu aromky. Dík patří i paní Švorcové za podporu při prezentacích na předporodních kurzech ve formě vzorečků pro maminky.

S pozdravem Monika Coufalová, Znojmo

Úvodní slovo pana Hadka

Stejně jako ona příjemná atmosféra svátků vánočních, tak loučení se se starým rokem a vítání onoho nově přicházejícího je již minulostí. Ježíšek dle mého odvedl práci tak, jak měl a každého potěšil nějakým tím dárečkem. Půlnoc dělící končící a nově začínající rok byla jako každý rok nejen důvodem k oslavám, ale i tradičním momentem popřát si v kruhu svých blízkých jen a jen to nejlepší, pevné zdraví samozřejmě nevyjímaje.

LUCALEN a MONTANISS

Asi každý z nás se již alespoň jednou (spíše mnohokrát) v životě setkal s nějakým tím problémem, který nám po nějakou dobu znepříjemňoval život. Bolest hlavy, nastydnutí, chřipka, zlámaná noha a mnohé další nepříjemnosti, o nichž se otevřeně bavíme, tak nějak se staly běžnými, byť nežádoucími průvodci životem. Do poradny však dochází i dotazy intimního charakteru, které se týkají někdy intimní hygieny, zánětů močových cest, jindy kvasinek v oblasti pohlavních orgánů.

Vůně spánku

Jak jen to napsat? Je sice skutečností, že VŮNĚ SPÁNKU přichází do nabídky jako novinka, ale seznamovat s ní by bylo více než nošení dříví do lesa. U novinky bývá tradicí, že deset prvních objednávajících ji obdrží jako dárek. U VŮNĚ SPÁNKU, samozřejmě díky Ježíškovi, je vše jinak.

GDPR

Doba se mění, nové přichází a to, co bylo nové před rokem, pomalu odchází. Časopis Aromaterapie vychází již řadu let a za ten čas jste si zvykli, že se čtyřikrát do roka objeví ve schránce. Od 25. 5. 2018 platí GDPR /General Data Protection Regulation/ nařízení na ochranu osobních údajů. Pokud nám souhlas se zpracováním osobních údajů a zasíláním newsletteru /informační zpravodaj, zpravidla časopis, vlastní tiskové informační médium instituce nebo podniku/ poskytnut nebyl, časopis od nás nemohl být zaslán.

Sociální síť

Sociální síť je internetová služba umožňující svým členům tvořit a sdílet s ostatními osobní obsah, komunikovat s nimi, sdružovat se a vzájemně se bavit. Služeb sítí FACEBOOK, INSTAGRAM, YOU TUBE využívají i naše společnosti. Snaží se vám poskytnout větší množství informací o přípravcích, nefunkčnosti e-‑shopu v případě technické odstávky.

Laureth-4 Může, nebo nemůže?

Za vším je poradna, hlavně nezávazné slůvko „může“. Do poradny se lidé obrací jak s kosmetickými, tak i zdravotními problémy. To je naprosto v pořádku, pro tyto účely byla v dobách minulých poradna zřízena. Velice často však ještě i dnes od rozespalých a dezorientovaných ochránců zvířat pravidelně přichází dotazy na testování kosmetiky na zvířatech. A to přesto, nejenže jsme kosmetiku nikdy na zvířatech netestovali, ale navíc toto je v EU již šest let zakázáno!

Olej z pšeničných klíčků

Všechny rostlinné oleje mají něco společného. Např. slovo olej jim dává do vínku, že mají tekutou formu. Rostliny je formulují jako triglyceridy. Jejich mastné kyseliny mají různý podíl nenasycených vazeb. Čím vyšší podíl nenasycených vazeb, tím jsou oleje tekutější a jejich přechod do pevné formy vyžaduje nižší, někdy i minusové teploty. Rozdílné je pak složení mastných kyselin různých olejů a jejich procentuální podíl. A samozřejmě rozdílný je i obsah látek specifických pro danou rostlinu, které pak spolurozhodují o účelu použití oleje stejně jak v potravinářství, tak i kosmetice. Jedním z olejů, který v tomto smyslu tak trochu vybočuje z řady, je olej z pšeničných klíčků. Již jeho pojmenování nám naznačí, že se nezískává běžným lisováním celých semen či plodů jako u slunečnice, mandle, ořechů atd. Tento olej lze označit jako vedlejší produkt běžné výroby pšeničné mouky, kdy je pšeničné zrno zbaveno obalového materiálu (tzv. otruby) a dále i klíčku. Otruby jsou velice vhodným potravinovým doplňkem prospívajícím trávení i detoxikaci. Izolované pšeničné klíčky lze taktéž použít jako excelentní potravinový doplněk (pokud neobsahují těžké kovy a pesticidy).

Fenyklový olej

Fenykl nachází uplatnění i v kuchyni jako vynikající chutná zelenina. A nejen to. Stejně tak zajímavé, jako i osvědčené účinky vykazuje fenykl i jako léčivka. Latinský název fenyklu je Foeniculum vulgare. Fenykl je velice aromatická bylina s typickou vůní i chutí podobnou anýzu a badyánu. Ona chuť a vůně typická pro jmenované rostliny je dána hlavně obsahem anetolu. Fenykl má rád teplo. Dalo by se říci, že se jedná o typickou středomořskou rostlinu, byť je pěstována i u Černého moře, v Číně a dalších zemích. Asi i proto je používání jižněji od nás daleko běžnější. Zjistil jsem, že velice populární je fenykl i v Egyptě. Koneckonců ani u nás není neznámou rostlinou, běžné je pěstování i v mírném pásmu.

Aromasvíčky?

Není nad příjemně provoněný domov. A tak po různých dotazech na „dobré a voňavé prášky na prádlo“, „přírodních mýdlech s éterickými oleji“ zde máme módu domácího svíčkového kutilství. Alespoň tak usuzuji podle počtu přicházejících dotazů. Na mysli však nemám onu svíčkovou, která je ozdobou české kuchyně, ale tak trochu nešťastně chápané, a navíc prováděné spalování někdy syntetických voňavých látek, jindy dokonce i éterických olejů. Historickým posláním svíček a podobných zařízení v dobách, kdy neexistovala elektřina, bylo vytvářet světlo. Ani objev elektřiny však nenechal svíčky upadnout v zapomnění. Neustále nachází uplatnění při utváření jedinečné teplé atmosféry, kterou nám dokáže vytvořit otevřený oheň. Je příjemné vnímat plápolající plamínek. Nelze se divit, že plamínek svíčky je i v dnešní době vnímán jako symbol různých slavnostních okamžiků.

Menopauza a éterické oleje

Přechod neboli klimakterium či menopauza označuje několikaleté období, ve kterém dochází ke snižování hladiny ženského hormonu estrogenu, klesá funkce vaječníků až do jejího vymizení. Probíhají hormonální změny, které ovlivňují celý organismus, ovlivňují hormonální systém v celém těle.

Element dřevo

Vánoce jsou za námi, dětem začaly jarní prázdniny a jaro se ještě ani nezačalo rozkoukávat. Ale energie jang, která odpovídá probouzení a období jara, už je ve vzduchu cítit. Dříve se období od sv. Matěje 24. 2. do sv. Josefa 19. 3. říkávalo předjaří nebo také pozimek. Opravdové jarní období, ke kterému se brzy přehoupneme, představuje vládu elementu DŘEVA.

K štíhlosti se člověk musí projíst

Tak nám začal rok 2019. Dali jste si předsevzetí, že letos konečně zhubnete do plavek a chystáte se na držení různých diet, hladovek, detoxikačních programů a tak dále? Nedělejte to! Ono shodit nějaké to kilo není až zas tak těžké, těžší je si udržet úbytek váhy a k tomu vám žádné diety ani cokoliv jiného nepomůže.

ONRIT aneb jak se vynalezl cyklobalzám

Jak to v životě chodí, na některé dobré věci se přijde mimoděk, souhrou okolností, prostě náhodou. Jsou to již dva roky, kdy jedna z našich fenek briardek Ticinka byla po náročném chirurgickém zákroku – operaci sleziny. Pooperační jizva byla na břiše a v pánevní oblasti, velice špatně se hojila. Michaela Švorcová na základě letitých znalostí účinnosti éterických olejů připravila vlastní recepturu hojivé masti. Již od počátku aplikace preparátu bylo na ránu radost pohledět. Zánětlivá ložiska mizela, jizva se krásně zacelovala.

Nový trend v oblasti antiage…?

Určite mnohí z vás zachytili nový trend v oblasti omladenia tváre a krku – tvárové cvičenie/ obličejová cvičení, (tvárová jóga, tvárová gymnastika, facialfitness.). Mnoho výrazov pre prirodzené omladenie pomocou cvičenia mimických svalov a masáží poteší najmä milovníkov, milovníčky prirodzenej krásy.

Zlatá aromka

Když se zamyslím, kdy jsem se poprvé setkala s bílo-‑zeleným obalem od pana Hadka, vrátím se asi tak patnáct let zpátky do doby, kdy byl můj první syn ještě školou nepovinné dítko. Tehdy býval často nemocný a mě už nebavilo do něj neustále „ládovat“ antibiotika, aniž bych viděla nějaký dlouhodobý výsledek. Tehdy jsem objednala ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT a začala syna zocelovat jinak. Po zhruba čtvrt roce se začaly dostavovat výsledky a syn přestal neustále pokuckávat, nudle od nosu zmizela, a i když ve školce děti padaly jak hrušky, synkův imunitní systém celkem úspěšně odolával. Začaly si toho všímat i paní učitelky. Cože jsem to s tím klukem udělala…?

Bambucké máslo pomáhá i miminkům

Ráda bych se s vámi podělila o radost z účinků bambuckého másla. V srpnu jsme do rodiny přivítali nového člena, narodil se nám druhý syn. Stejně jako u velkého procenta miminek i u našeho se objevila novorozenecká vyrážka a následně i seborea.

Dobrý den,

moc děkuji za milý dáreček dětem s názvem VIROSAN.