Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2008

Hadkovské zamyšlení: Není vtip jako vtip…

Jistě už každý z nás v životě slyšel nějaký ten vtip o supertupé blondýně či policajtovi.

Mezi námi, i já se rád zasměji dobrému vtipu. Sice mi unikalo, proč to musí odnést blondýny či policajti, ale vtip je vtip. Asi to bude autorský záměr.

Horší pak je, pokud vtip začíná být současně i tvrdou realitou. Kdysi, na začátku devadesátých let, jsem si v Německu přihlásil a po předepsaných procedurách obdržel patent. Přihláška byla mezinárodní a o něco později jsem obdržel i patent č. 4208211 v CZ. 

(http://isdv.upv.cz/portal/pls/portal/portlets.pts.det?xprim=53503&lan=cs&s_majs=&s_puvo=hadek&s_naze=&s_anot=)

V roce 1998, na Mezinárodním veletrhu patentů a vynálezů v Ženevě, byl tento patent ohodnocen bronzovou medailí. Diplom, tedy potvrzující listina byl vystaven na jméno Karel Hadek.

Už tehdy byl tento patentovaný preparát vyráběn v Německu pouze mnou a do CZ dodáván firmě Cosmetic Karl Hadek, později firmě Cosmetic Karl Hadek International. O to větší bylo překvapení, že i po ukončení mé činnosti u posledně jmenované firmy jsme nejen mohli číst v prospektech že: „Není náhodou, tedy firma Cosmetic Karl Hadek International získala na MVPaV v Ženevě 1998 bronzovou medaili právě za tento preparát“. Ale ANTINIKOTIN byl i nadále prodáván… Někdo by mohl namítnout staré zásoby. Ale kdeže. U mnou dodaného zboží nikdy nebyly etikety s údajem, že výrobcem je firma Cosmetic Karl Hadek International, jejíž majitelkou je paní Skopalová.

Situace celkem jasná. Moje původní receptury zná z dřívějších dob, tak co by koukala na nějaké patentové právo a zákony. Stačí si nechat natisknout etikety a jedeme dál.

Vietnamce nahání po tržnicích úřady. Nelíbí se jim ze zákona, že prodávají padělky. Přiznávám, ani mně se, nechci psát ukradení, tedy napíši narušování mých zákonných patentových práv paní majitelkou Skopalovou, nelíbilo. On je to dle mého názoru totiž i podvod vůči zákazníkům. Nehledě na to, že v ceně museli zaplatit i udržovací poplatky za patent, které paní Skopalová neplatila a kasírovala ve svůj prospěch.

A tak jsem za pomoci právníka na její podivné, jí vlastní samoobslužné praktiky, podal trestní oznámení.

Přísahám, že bylo adresováno Policii České republiky a nikoli nejbližší psychiatrické léčebně.

Odpověď, kterou jsem po čase od Policie ČR dostal, opravdu nepostrádala pověstné vtipnosti.

Paní Skopalová byla pozvána k podání vysvětlení…

V písemném vyjádřené pak mimo jiné doslova stojí, cituji: „Anastazia Skopalová dále uvedla, že Společnost přípravek ANTINIKOTIN nikdy nevyráběla…“

Opravdu dojemné…. Najednou paní Majitelka praská skromností ve švech, majitelkou výroby padělků být nechce a nikdy tedy ANTINIKOTIN nevyráběla. Klasika. Udělal to zahradník…

Ejhle, kdopak to stojí na etiketě jako výrobce? Pokud jsem jen trochu gramotný, aniž bych si nějak moc fandil, tak myslím, že jsem, pak i správně čtu, že je to firma paní Majitelky.

Mezi námi, ona nejen že ho vyráběla a prodávala v CZ, ale předložil jsem důkazy, že své padělky exportovala i do zahraničí, kde je též patentován. Dokonce jej prodávala do Německa pod tam chráněnou značkou 365 (kterou si také přisvojila a nechala si později chránit v CZ). Tedy hned dvojí narušení dokonce i mezinárodního práva (a to paní Majitelka Skopalová fakt není Vietnamka).

Samozřejmě, že i na tyto mrňavoučké detaily byl pan vyšetřující komisař upozorněn.

Místo, aby se podíval do účetnictví paní majitelky a zjistil, že to byla ona, kdo si v CZ nechal natisknout pro účely padělání patentovaného preparátu vlastní etikety, jakož i další detaily, které by mu napověděly, že ho pěkně houpe, tak vše pěkně po česku zametl pod koberec se zdůvodněním: „V souvislosti s doplněním trestního oznámení pana Karla Hadka ze dne 14. 11. 2007 Vám sděluji, že toto doplnění neuvádí nové skutečnosti, které by důvodně nasvědčovaly tomu, že byl spáchán trestný čin…. Na konci pak podpis por. Miroslav Sedláček – komisař. Jediné, co se mu povedlo, že „požadavek o vysvětlení“ na paní majitelku působil daleko více než jako úkon komisaře policie, coby varování komisaře "Plaší rybky". ANTINIKOTIN byl bleskově stažen z nabídky firmy. Paní majitelka však v té rychlosti a zmatku zapomněla informovat své zákazníky, a tak i dnes se můžeme setkat na internetu s na­bídkami na padělek ANTINIKOTINU, pochopitelně i s majitelčinou, tedy jí protiprávně vydanou českou etiketou! Pokud o něj někdo projevil zájem a chtěl ho v Ústí objednat, dostalo se mu sdělení, že už není v nabídce. Na dotaz proč, přišla nezvykle podrážděná reakce. No prostě už není!

Co k tomu dodat… Ať žije právní stát! A tak snad už jen rada jistému panu Františku Procházkovi, s nímž se ztratilo přes půl miliardy. Pokud by Vás pane Procházko Františku chytli, nevěšte hlavu! Stačí přece komisaři říci, že jste měl dobrý plat, jste hodný kluk a neměl jste vůbec, ale vůbec žádný důvod nechat zmizet něco přes půl miliardy. Konec konců, vždyť pro tolik peněz jeden ani nemůže mít použití. Co byste s tím přece dělal… To přece musí jako naprosto vyčerpávající vysvětlení každému stačit. Vždyť jsme přece právní stát…!

Nyní se asi možná ptáte, co bude dál? Myslím, že v rámci Evropské unie a zjevnému porušení německých zákonů je o důvod víc postarat se o tyto věci právní cestou z Německa.

Karel Hadek

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Ve chvíli, kdy se začíná s novým číslem Aromaterapie, jako by ve vzduchu vysela otázka, co vše bude nutné k naplnění jejích stránek, aby i nové vydání potěšilo, poskytlo co nejvíce informací, bylo zajímavé.

Novinky: Dr. Voštěp ordinuje….

Jednou z novinek, kterou firma AKH uvádí na trh je i olej, který díky svému složení není možno jen tak jednoznačně zařadit do některé z kategorií stávajících preparátů. Jedná se o vícefunkční lecitinový olej a lze jej používat ať již jako masážní, nebo i koupelový preparát. Jeho německý název je Holzfälleröl (nyní DR. VOŠTĚP). Správně přeloženo do češtiny: „dřevorubecký olej“.

Novinky: 3x Leciderma Shea

Lecitin jako kosmetická surovina je jednou z komponent, která mě prostě učarovala. Jeho použití v kosmetice bych označil za již tradiční. Tedy opravdu nic nového.

Novinky: Femishea, sestra Intimisse

Už uteklo hodně vody od chvíle, kdy mě „nakopl“ rozhovor s gynekologem panem MUDr. Fišerem, který je popisován v AT 4/2007 v článku „Interview“. A tak děcko narozené díky tomuto rozhovoru, INTIMISS, se stalo od první chvíle přítomnosti, na trhu miláčkem použivatelů, bez rozdílu pohlaví. A aby ne. Jeho schopnost ošetřovat i pěstovat jak pokožku, tak i sliznice je jedinečná. Jeho uklidňující, zjemňující a protizánětlivé účinky se nejen plně osvědčily, ale nebojím se říci, staly se pověstné. Přesto ani INTIMISS není určen k řešení všech existujících problémů v oblasti intimní hygieny a nelze to od něj, vzhledem k jeho poslání, ani žádat.

Novinky: Dětský mycí mandlový…

Jak jsem se již zmínil v koutku pro maminky, „ti malí“ toho z kosmetiky opravdu nepotřebují moc. Tedy míněno kvantitativně. Nebo potřebují velmi hodně, v tomto případě míněno kvalitativně.

Novinky: Jizvy a jizvičky…

Hned v úvodu bych chtěl podotknout, že tento olej vlastně ani žádnou správnou novinkou není. Jeho receptura pochází z dnes již - božíčku, jak ten čas letí - minulého tisíciletí.

Novinky: Donosol

I tento preparát může poděkovat za svůj vznik klientům. Relativně často se stávalo, že na kurzech aromaterapie byl o přestávce pokládán i dotaz, co se záněty dutin, zda aromaterapie se svými olejíčky může pomoci.

Novinky: Halitosan…

Úplně první, co mě u tohoto preparátu napadá je, že je typickou ukázkou, jak aromaterapeutické preparáty přichází na svět. Já sám jsem si už kolikrát při pohledu do katalogu říkal, že vše už je vymyšleno a nic nového snad ani nemůže nikdo potřebovat. Faktem je, že myšlení toho, komu nic není, se může ubírat tímto směrem. Je to již delší dobu, co jsem dostal dotaz na „šílený zápach z úst“. A tak jsem se halitózou, což je počeštěná verze odborného názvu Halitosis začal zabývat.

Novinky: Depilol

Tento preparát může za svůj vznik poděkovat oleji na holení. Krátce poté co jsem kdysi vytvořil recepturu oleje na holení,který byl uveden na trh, tehdy ještě pod značkou AÖK, jsem měl cestu na Ukrajinu. Na kurzu v Kyjevu jsem s ním pochopitelně seznamoval i tamní účastníky kurzu Aromaterapie. O přestávce jsem byl, když ne přímo šokován, pak alespoň velice překvapen, jak ukrajinská děvčata myslí na své partnery. O přestávce totiž skoro každá pospíchala svému partnerovi holící olejíček zakoupit. Druhý den jsem došel k poznání, že moje naivita občas nezná hranic.

Novinky: Je libo čokoládu?

I já patřím k těm, kterým čokoláda chutná a dobrého kakaa se taktéž občas rád napiji. Když jsem byl v Plzni dotázán na kakaové zábaly, první co jsem si představil, nebyla koupel v šampusu, ale v kakau. Netuše co se děje ve světě kosmetiky kolem, mi chvíli trvalo, než mi vůbec došlo, že si děvčata ze mě fakt nechtějí jen vystřelit.

Novinky: Čokoládová masáž

Na pracovišti, kde pracuji jako masérka, se v poslední době množily žádosti na čokoládovou masáž. Chtěla jsem vyhovět našim klientkám a rozhodla se, že masérnu vybavím vším potřebným a čokoládové masáže začnu provádět.

Novinky: Loga s ®

Po úrodě kosmetických novinek uvedených v tomto čísle časopisu Aromaterapie přichází ještě dvě další novinky, které jsou sice neprodejné, ale nutnou součástí ať již preparátů vyráběných dle mých receptur, či časopisu Aromaterapie.

Aktuální téma: A sluníčka bude víc….

Asi je zbytečné přemýšlet nad tím, kolik papíru již bylo popsáno o problematice opalování. Stejně zbytečné vidím i hledání důvodů, proč se každoročně pěkná řádka z těch opalujících nejen opálí, ale i notně připeče.

Aktuální téma: Perorální dermatitida

Toto slovo jsem poprvé slyšela asi tak v 10 letech, když mě babička vzala ke své sousedce chatařce, kožní lékařce. Měla jsem tehdy pár drobných červených pupínků pod koutky úst. Tehdy mi paní doktorka řekla, že se jedná o „perorální dermatitidu“ a doporučila nečistit si zuby zubní pastou s fluorem a omývat obličej jen převařenou vodou.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Kouzlení s vůněmi ve studiu Santé

Kdo by řekl, že v tak přetechnizované době se budeme stále více ubírat zpátky k přírodě. Vyhledáváme pomoc při fyzických potížích, alternativní způsoby léčby a sami na sobě zjišťujeme, že to funguje a bez vedlejších účinků. Pití bylinných čajů, návštěvy léčitelů, homeopatů, využívání čínské medicíny, nabírání oslabené energie ze stromů, objevování vůní v přírodě.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Nosní olej na hlavu

Dobrý den! Zdravím Vás a konečně se po lázeňském léčení dostávám k tomu, abych se s Vámi podělila o příběh, který zní jako pohádka, což je dobře.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: To se Vám fakt povedlo

No to je bomba... každé ráno si opakuji jak je dobré, že pan Hadek nemůže klidně spát. Nové preparáty dělají opravdu radost. Lipio sérum jsem skutečně nanášela na celý obličej a dekolt a moje pokožka volala: „ještě, ještě...!“ byla prostě nenasytná. Ale dobrých preparátů je tady víc a je radost je použít, vyzkoušet. Co taková AKTIDERMA LY?

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Všechno zlé je k něčemu dobré

V roce 1996 jsme ženili syna a jelikož jsem to jako matka nedovedla přijmout, dostala jsem ze stresu opar okolo očí. Kdo to nezažil, nedovede si představit, co to je, když po každém mrknutí vám z kůže na horním víčku teče krev. Navštívila jsem proto kožní lékařku. Ta se na mě podívala a řekla: „Vy se líčíte. Tak se neličte a mažte se sádlem.“ Mazala jsem se tedy sádlem, ale nepomohlo mi to. Zašla jsem proto k jiné kožní lékařce a ta se mě zeptala, jestli znám kosmetiku Karel Hadek.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Má zkušenost s Lipio-Sérem

Dlouho jsem hledala kvalitní přípravek na pleť i oční okolí, vystřídala jsem mnoho zaručených přípravků jak z běžné sítě, tak z lékáren. Až se ke mně díky kamarádce dostalo Lipio sérum.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Jak jsem změnila účes

Kterou ženu by nepotěšily obdivné pohledy a poznámky na adresu postavy, pleti nebo vlasů. Mně se to stalo v případě vlasů. Měsíc před Vánocemi mi začali lidé chválit účes a říkat, jak krásně jsem změnila barvu a oživila si vlasy.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Cayatherm a já

Nenapsat Vám jednu malou zkušenost s olejem CAYATHERM si nemohu odpustit. Ve volných prosincových dnech jsem učila svoji dceru bruslit. Stále v předklonu a pak jeden špatný pohyb a něco se mi „hnulo“ v zádech. Následně už jsem musela stát jen rovně, ani malý předklon nebyl možný.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Vůní proti depresi

Téměř každý den se setkáváme s lidmi, kteří jsou přetažení, unavení, vystresovaní a stěžují si na deprese. Je nutné hned v úvodu uvést, že lidí postižených úzkostí a depresí přibývá, ale ne každá deprese je nemoc (jako taková je pak řazena mezi tak zvané poruchy nálady, od špatné nálady nebo smutku se liší trváním, intenzitou atd.).

Z vašich dopisů: Záměny s úsměvem

Píšu nejen Vám, pane Hadek, ale i ostatním Vašim fandům a fanynkám. Působím jako kosmetička v zavedeném salónu krásy v centru Brna. K používání aromakosmetiky AKH mě přiměli sami klienti. Chtěli být ošetřováni Vaší olejovou aromakosmetikou, kterou znali od známých.

Z vašich dopisů: CAYATHERM a bolavé klouby

Vážení, jsem již starší člověk, bolí mě klouby a olej CAYATHERM mi koupila dcera. Objednává vaše oleje na koupání i na masírování už delší dobu a zřejmě je velice spokojená, protože na CAYATHERM pěla chválu, i když ho jako novinku ještě neměla odzkoušený na sobě.

Z vašich dopisů: CANDISAN

Vážená redakce, ráda bych se podělila o svoji zkušenost ryze dámského charakteru. O používání CANDISANU při gynekologických problémech.

Z vašich dopisů: StaroNOVÁ kosmetika?

Vážený pane Hadku, ještě nikdy jsem nepsala do žádného časopisu, ať již odborného, nebo nějakého se zábavnou tematikou, ale teď mě něco moc silného nutí Vám napsat.

Z vašich dopisů: Hurá, jaro...

Dny se pomalu prodlužují, sluníčko a vůně jara nás pomalu lákají ven. Nechci nyní chválit opalovací oleje, ty jistě přijdou na řadu v příštím čísle. Dnes bych se chtěla zmínit o preparátech méně chválených.

Z vašich dopisů: ...malý kvíz

Jaro se kvapem blíží a dříve než zaťuká na dveře, jistě stihnete tento...

Poradna

Poradna Karla Hadka: Dr. Voštěp v praxi.

Na straně č. 2 je zmíněno, že příprava koupelové lázně s DR. VOŠTĚPEM se odlišuje od přípravy běžné koupele.

Koutek pro maminky: Už brzy, brzičko…

Sám nepatřím k těm, kteří by se s technikou příliš kamarádili. Propojit DVD-přehrávač s televizí je pro mě…, spíše bych měl napsat pro mě není. Takové, z mého pohledu nadlidské, výkony má na starosti manželka. Na druhou stranu pak potvrzuji platnost přísloví: „Nouze naučila Dalibora housti“. Nejen, že mi nedělá problémy zacházet s počítačem, ba dokonce mi to činí potěšení. Vše stále při ruce, pěkně uloženo na svém místečku a hlavně internet a možnost mailování. Přijde dotaz, ztratit se nemůže, napíši odpověď a sotva zmáčknu enter, už ho má ve svém počítači adresát. V poslední době mi přišlo větší množství dotazů od nastávajících maminek nejen ohledně porodu, ale i následného ošetřování novorozeňat.

Hadkovské zamyšlení: Není vtip jako vtip…

Jistě už každý z nás v životě slyšel nějaký ten vtip o supertupé blondýně či policajtovi. Mezi námi, i já se rád zasměji dobrému vtipu. Sice mi unikalo, proč to musí odnést blondýny či policajti, ale vtip je vtip. Asi to bude autorský záměr. Horší pak je, pokud vtip začíná být současně i tvrdou realitou.

…rok s rokem…

Čas běží a já přicházím na to, že se přiblížil termín vydání dalšího časopisu 4/2017. A to mne přimělo k ohlédnutí za událostmi, které proběhly a ovlivnily nás ať k lepšímu nebo horšímu.